Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-02-13, 13:32  
Runa pocisku czterech żywiołów
Kr92 Kr92 jest nieaktywny 03-02-13, 13:32

"Najwyżsi rangą Alchemicy oraz Elementaliści postanowili wraz z pomocą Maga Erazmusa połączyć siły i stworzyć potężną runę pocisku 4 żywiołów"
Runę tworzymy wrzucając do kostki transmutacji po 1 runie każdego żywiołu (ogień, woda, ziemia, energia). Zadaje ona z każdego żywiołu jakieś 40-50% obrażeń jednocześnie. Wiadomo jest droga do wytworzenia i kłopotliwa za to jej moc w pvp czyni z maga najlepszego pvp dealera , oprócz tego daje wyjście dla biednych magów duchownych którzy w pvp są póki co 0.

Podobnie można by zrobić np. z mocą światła i mroku.

Piszcie co podoba się w tym pomyśle i dlaczego jest świetny ;)

Edit. Może ją używać tylko elitarny czarodziej z poziomem powiedzmy 130+, 150+ żeby warto było jednak expić :D

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 03-02-13 o 13:37.

 
Avatar Kr92
Kr92
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Odwiedzin: 15675
Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 17:18   #21
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

I widzisz ciągle to drążę, takiej odpowiedzi się spodziewałem, mówisz, że runa zabierze jedyna korzyść necro, a jaką korzyść ma duch w tym momencie? zostaje chyba odstawić na półkę kostur i czekać aż kurz go obleci i wejdzie łatka w której będziemy mogli pójść na coś sensownego w teamie i wykorzystać swoje grupowe leczenie, póki co zostaje gra necro.
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 17:26   #22
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Duch no cóż.. ma leczenie i deper tewo olta, gdybym mogł zmienić subki to zostałbym przy duchownym, nekro przeciw potworom jest zdecydowanie gorszy moim zdaniem.
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 17:54   #23
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Tapena używałem, przez prawie padłem, potem w takich samych okolicznościach lecząc się hape tawisem nie miałem żadnych problemów. Przykład, na hape tawisie wystoję bez problemów 2 hydry(przy dobrym combie zjadą mi hp do poziomu trochę poniżej połowy), lecząc się tapenem bez problemów mnie zjeżdżają do reda. Tak więc to "mistrzowskie" leczenie nie jest atutem a jedynie pułapką dla nowych magów duchownych, którzy przez kłamliwą nazwę czaru mogą paść. Jedyny atut ducha to leczenie w teamie, lubię być supporterem(mimo iż nie często jest do tego okazja) i dlatego zawsze będę tym duchem.

@Didrika
Czy ja wiem czy tak dużo lepiej, jedynie delikatny plus to exp na umarlakach. Ale tam nekro weźmie pociski światła i nie będzie mu się wcale dużo ciężej expić niż duchowi.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 18:09   #24
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Przejdź się na czarnoksiężników i bij po 2-3 z depera + święte pociski - 650-700k/h bez bonusu ze sporym profitem. Deper jest dobrym czarem podczas wypraw grupowych i na wyższych poziomach podczas samotnych wypraw, a nekro co ma? Runy sd, których koszt jest spory i chyba taiw fomes, to wszystko jeśli się nie mylę.
Didrika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 18:27   #25
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
Tapena używałem, przez prawie padłem, potem w takich samych okolicznościach lecząc się hape tawisem nie miałem żadnych problemów. Przykład, na hape tawisie wystoję bez problemów 2 hydry(przy dobrym combie zjadą mi hp do poziomu trochę poniżej połowy), lecząc się tapenem bez problemów mnie zjeżdżają do reda. Tak więc to "mistrzowskie" leczenie nie jest atutem a jedynie pułapką dla nowych magów duchownych, którzy przez kłamliwą nazwę czaru mogą paść. Jedyny atut ducha to leczenie w teamie, lubię być supporterem(mimo iż nie często jest do tego okazja) i dlatego zawsze będę tym duchem.
Kiedy testowałeś, po zmianach? Przecież znacznie zmniejszyłam exosta.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 19:32   #26
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Powiem od siebie, w moim mniemaniu mag był zawsze profesja która z założenia była papierowa ale za to mocno z***ła, nie ma znaczenia czy to duch czy necro, próbowałem po łatce tapena na czarnoksiężnikach, jest niebezpiecznie to fakt.
Jeżeli chodzi o balans necro-duch uważam, że z leczeniem jest lekka przewaga ducha chodź taiw fomes + hape O.O wtf? , runa rozwiązałaby dziurę powiedzmy atakiem ducha, a necro. W tym momencie co ja mogę 200-250 z runki w człowieka? no sory ue nie bede bił bo chce powalczyć trochę dłużej niż sekundy, po których wbiłbym bana (masa nobów na akcjach), runa o której mowa w temacie byłaby droższa niż SD necro, do tego biłaby podobnie, może nawet lekko mniej.
Cytat:
Przejdź się na czarnoksiężników i bij po 2-3 z depera + święte pociski - 650-700k/h bez bonusu ze sporym profitem. Deper jest dobrym czarem podczas wypraw grupowych i na wyższych poziomach podczas samotnych wypraw, a nekro co ma? Runy sd, których koszt jest spory i chyba taiw fomes, to wszystko jeśli się nie mylę.
I tutaj widzisz, jeżeli chodzi o pvm jest git bo faktycznie duchowny jest fajny, ale w pvp jest ogromna przepaść duch z runy 200-250, necro 400-450, mówię o wymaxowanych postaciach :) balans to nie przepaść, a jakby nie było runka przyda się głowie w pvp, jeżeli chodzi o exp dużo nie wniesie

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 06-02-13 o 19:39
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 20:15   #27
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

Artezon tu się zgodzę z Tobą, że taka runka/czar to dobry pomysł ale pod warunkiem że będzie to 130-150+ a obrażenia w pvp też konkretne, tego właśnie potrzebują hlvl. Do tego jeżeli nekro też dostanie jakiś wave to będzie równowaga zarówno w pvp jak i w pve.
Wbrew pozorom wcześniej duch też będzie miał znaczenie w pvp bo może uhać wysokopoziomowych łuków, dopóki nie wbije skula to nikt go nie zabije bo po co, strata fraga a nawet po paru śmierciach mlvl nie spadnie i wciąż będzie tak samo leczył.
Majkul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 20:32   #28
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

uwierz, że 170~ lvl to nie jest strata fraga ;) i tak jak pisałem w pierwszym edytowanym poście runa byłaby właśnie dostępna dla wysokopoziomowych graczy 150~
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 22:22   #29
amindos
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 37
Domyślnie

może ja sie wypowiem bo właściwie też gram magiem a mianowicie:
Według mnie w ogóle jest tak, mag duch(wybieraliście go czyli byliście niektórych rzeczy świadomi typu lecze sie/kogoś-nie zadaje obrażeń jeżeli ktoś o tym nie wiedział to już jego problem). Są pociski świętości itd których sobie można używać. Natomiast teraz troszke przybije sie do tematu o którym tu mowa a mianowicie chodzi wam zapewne o dmg zadawany magiem(ogółem). Pomysł łączenia run jak najbardziej mi odpowiada(ciekawsze zdobywanie doświadczenia-wreszcie można by zrobić dobre PG). Lecz nie za bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić z necrosem. Bo jeżeli duch ma jakieś tam leczenie,wave,leczenia obszarowe,członka drużyny i jeszcze dać rune podobną w obrażeniach do SD.. realnie patrząc nikt z necrosem już na expa nie wyjdzie. Wspominałem w którymś temacie iż edtz bije praktycznie tyle samo z sd co ja swoim 116 magiem.
Więc jestem za tym iż taka runa mogłaby powstać ale tylko gdy różnica pomiędzy SD a tą runą byłaby znaczna. Ograniczenia lvl-owe nic nie dadzą bo ty swoim 170 duchem będziesz bił praktycznie tyle samo co edtz z sd więc osobiście uważam iż wtedy necro/elemental będzie znacznie słabszy. Necro wydaje mi sie że został stworzony jako DD(damage dealer) oczywiście palek necro moim skromnym zdaniem jest odrobinke przesadzony lecz jak wyżej gdzieś czytałem i w pełni sie z tym zgadzam mag powinien być najsilniejszą profesją ofensywną(przynajmniej necro). Duch=support, elemental powinien mieć jakieś czary ofensywne też dosyć dobre( w końcu włada żywiołami). 90% magów wybiera elementaliste jako subprofesje więc może i im dać jakieś czary fajne dzięki którym duch/elemental byłby silniejszy lecz słąbszy w ofensywie niż necro.

edit: oczywiście nie piszcie że jest UE/Oflando bo to sie z celem mija jest ue i fajnie że jest tylko tego można używać lecąc po 1 osobe, wziąć kogoś z zaskoczenia lub też mieć dużo wyższy lvl. Bijąc sie na wojnie bardzo żadko widziałem aby ktoś w ogóle go używał.
amindos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-02-13, 23:42   #30
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Poniekąd się zgadzam, z tym, że zauważ:
różnicy miedzy leczeniem duchownego, a necro nie ma aż tak dużej. Tak jak wypowiadało się kilku duchowych wcześniej, tepen jest praktycznie bezużyteczny, więc dlaczego różnica w zadawaniu ciosów ma być tak duża. Widzisz i tak i tak będzie utrudnienie w postaci ceny i sposobu wytworzenia runy, uważam, że to wystarczy. W rzeczywistości runa nie spowoduje, że nagle wszyscy zaczną grać duchownymi, a zmieni fakt, że mag duchowny będzie mógł zadawanymi ciosami dorównać zwiadowi który jak wiemy teraz bije mocno, oj mocno. Pamiętać także trzeba, że to własnie mag necro ma jakże przydatny "paral". Runą SD poexpisz, runą pocisku czterech żywiołów różnie to może być. Ewentualnie pomajstrowałbym, żeby była lekko słabsza od SD 50 obrażeń mniej dla przykładu

Edit. co do wyboru postaci, osobiście kierowałem się lepszym leczeniem kosztem parala (można było wtedy jeszcze używać SD, tapen nie miał cooldowna i bodajże leczył lepiej).
To, że odebrano w późniejszym czasie moc uderzenia i osłabiono leczenie dobiło z deka ;)

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 06-02-13 o 23:55
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin