Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 22-08-13, 16:53   #1
Doniesienia o problemach w grze - Apel i ostrzeżenie
Trav Trav jest nieaktywny 22-08-13, 16:53

Od pewnego czasu otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących problemów, jakie gracze czasem mogą mieć w czasie gry. Objawiać się one mają przerwami w używaniu przedmiotów, czarów lub hotkeyów, co może doprowadzić w ekstremalnych sytuacjach do strat u postaci. Takich doniesień nie mam zamiaru ignorować i ciągle badam ich przyczyny i możliwości rozwiązania. Niestety nie potrafię jeszcze wskazać dokładnie kiedy ten problem zostanie zażegnany, dlatego piszemy tę wiadomość, by ostrzec Was przed możliwością takich wydarzeń.

Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie Praktowi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do Prakta na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych:
  • Co dokładnie robił ten "lag"? Czy blokował użycie hotkeya? Użycie przedmiotu? Rzucenie czaru? Czego z kolei nie blokował? Można się było poruszać na przykład? Mówić?
  • Czy jeśli blokował np. hotkey na czar, to blokował również próbę rzucenia tego czaru ręcznie (o ile była taka)? Lub jeśli blokował użycie mikstury, to czy dało się jej użyć ręcznie myszą?
  • Jak wyglądała próba np. rzucenia czaru? Czy na postaci pojawiały się "chmurki" sugerujące zmęczenie/nieznajomość zaklęcia? Czy pojawiał się jakiś szczególny biały komunikat na dole ekranu gry? Czy słowa inkantacji pojawiały się widoczne na ekranie gry?
  • O której godzinie się to dokładnie przytrafiało? W przypadku pokonania postaci odpowiedź jest prosta i zapisana, ale jeśli udało się uniknąć, to godzina byłaby przydatna.
  • Czy postać była może pod wpływem działania czegoś niecodziennego, np. mikstury, paraliżu, tymczasowego ulepszenia umiejętności lub czarów chroniących przed obrażeniami ale blokującymi atak?
  • Czy w tym samym czasie problem dotknął jakieś znajome osoby lub towarzyszy? A może kolega stojący obok miał wszystko bez problemu?
Apeluję przez ten nieokreślony czas o ostrożność podczas bardziej niebezpiecznych polowań, wręcz nawet o wyruszanie na takie w towarzystwie, a nie samotnie.

Życzymy jak najmniej problemów zaburzających wygodę grania
Ekipa Altaron.pl

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 8754
Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-08-13, 17:18   #2
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Ja zauważyłem, że były problemy z tzw "mapclickiem" lecz nie wiem czy dalej są. Polegało to na tym, że zacinał się altaron na dosłownie sekunde i tak co kilka kratek.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-08-13, 19:02   #3
fiodor89
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 50
Domyślnie

Dwa razy miałem problem, który polegał na tym, że postać stawała w miejscu i nie szło nią ruszyć. Dopiero po relogu wszystko wracało do normy.
fiodor89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-08-13, 21:26   #4
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Cytat:
Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie mi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do mnie na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych
znaki znaki znaki znaki
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-13, 07:43   #5
Noriaa
 
Avatar Noriaa
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trav Zobacz post
Apeluję przez ten nieokreślony czas o ostrożność podczas bardziej niebezpiecznych polowań, wręcz nawet o wyruszanie na takie w towarzystwie,
Słońce, ale co mi towarzystwo pomoże jak ma ten sam błąd? Niczym wygrzebie Uha/Iha z plecaka to już zgon jest. Nawet jak na wierzchu mam to czasem nawet ręczne użycie nie działa.

Aaaa już wiem co to jest ostrożny exp, zadania dzienne i karawany... :P
Spoko, czekamy z niecierpliwością na dobre wieści.

Ostatnio edytowane przez Noriaa ; 23-08-13 o 08:21
Noriaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-13, 09:15   #6
Sarinas
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 23
Domyślnie

Mi zdarzyło się to już 3 razy.2 razy w mieście i raz na expie. Jedyne co pomagało to było pchnięcie jakiegoś przedmiotu na ziemi jak to juz Byko gdzies pisał.
Sarinas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-13, 11:15   #7
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Jezu, aż sam nie wierze, że muszę to robić...

Cytat:
Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie mi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do mnie na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-13, 11:36   #8
eloelo320
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 65
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do eloelo320
Domyślnie

Ja juz ostatnie słowo powiedziałem. Kończę tu grę i już nie wracam. Ścina postacie na jakieś 2 sec, dostaje bułę od wrl, spadam na combo, wogóle nic nie moge zrobić. Ogarnijcie sobie ten silnik i nie marnujcie ludziom czasu.
eloelo320 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-13, 13:01   #9
marcino
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 41
Domyślnie

to sam co up:)
marcino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-08-13, 01:41   #10
AdaSko_358
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Domyślnie

@up , w sumie mi tez :<
AdaSko_358 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin