Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-12-13, 15:34  
Nowe funkcjonalności w Altaronie?
Drakonno Drakonno jest nieaktywny 30-12-13, 15:34

Z serdecznymi życzeniami dla graczy na Nowy Rok, chcemy również poinformować o kilku rzeczach! Zamknięte testy dobiegają powoli końca i trwają przygotowania do testów otwartych. Ostatnie dni pracy przyniosły kilka nowych elementów.

[*] W związku z wieloma zgłoszeniami odnośnie błędu, który nie pozwalał się leczyć w najbliższych testach zostanie uruchomiona pewna funkcjonalność.
Jeżeli gracz podczas walki z potworem przez 3 sekundy nie będzie miał połączenia, zostanie wyrzucony z gry. Braku połączenia proszę nie rozumieć poprzez braku akcji. Jest to sytuacja, kiedy przerwa następuje z Waszej strony, nie ze strony silnika (pot. "freez"). Kilka informacji znajduje się na końcu tej nowinki.

[*] Chcielibyśmy także wyjaśnić ostatni błąd, kiedy to gracz pojawił się z czarnym paskiem życia w świątyni, mimo tego, że widział jak zaklęcie leczące zostało rzucone, lub inne rzeczy miały miejsce. Wynika to ze złego (i naprawdę sporadycznego) wyświetlenia się akcji na ekranie. Potwór/gracz już Was zabił, a silnik zapisał "usuń i przenieś do świątyni", kiedy dopiero pojawił się efekt zaklęcia.

[*] Także wyjaśnić powolne rozpatrywanie raportów w ostatnich dniach. Mamy nadzieję, że zrozumiecie fakt Świąt, Nowego Roku i związanego z tym zabiegania prawdopodobnie u każdego. Jak również mogliście zauważyć została duża ich ilość rozpatrzona w ostatnich 2 dniach.

[*] Na serwerze testowym zostaną udostępnione grupy zaklęć, które wybrani będą mogli przetestować w najbliższym czasie. Można o nich poczytać w tym temacie.

Proszę się nie zdziwić, że jedno zaklęcie może mieć dłuższy czas wyczerpania niż inne i przed walką z innymi, czy wyprawą na potwory dokładnie te czasy posprawdzać. Co więcej zdajemy sobie sprawę z faktu, że przykładowo "zaawansowane leczenie" ma bardzo niski odstęp między użyciami. Obecnie ma większy, ale za to można między jego dwa użycia dodać "leczenie", dzięki czemu efekt w tym samym czasie jest taki sam, jak nie lepszy. Poza tym prosimy Was o zapoznanie się z całym systemem zanim przyjdzie nam czytać negatywne opinie o nim.

[*] Podczas testów przyjdzie nam się oprócz tego zająć wieloma rzeczami odnośnie balansu zaklęć, czy wspomnianych już umiejętności graczy, które są obecnie zdobywane tylko przez punkty nauki.



Odnośnie punktu 1, jeszcze raz.

Jeśli gracz nie odpowiada przez 3 sekundy (blokada dostępu internetu, dostawy prądu, kot zjadł kable...), ale z powodów właśnie podanych w nawiasie, nie poprzez zwykłe „AFK”, to zostanie wyrzucony z gry.

Obecnie pod warunkiem, że:

[*] Walczył z potworem.
[*] Nie walczył z graczem (jakakolwiek czaszka).

Zdajemy sobie znowu sprawę z możliwości wykorzystania tego faktu, dlatego też inną opcją jest wyrzucenie gracza tylko, jeśli bił się z potworem. Wszelki atak gracza w gracza spowoduje blokadę systemu, nie ważne, czy gracz ma czaszkę, czy ucieka tylko przed czaszką itp. Liczy się to, że otrzymał obrażenia od innego gracza.

Prosimy też o nie uznawanie pewnych błędów (które na pewno wystąpią), lub wartości zaklęć, ataków, życia itp. za ostateczne. Tak samo wszystkich napisanych rzeczy, niektóre wejdą, inne nie. Pamiętajcie, że wszystko można dobrze dopasować i zmienić!

Przypominamy również, że wciąż można się zgłaszać do testów.
Otwarcie ich nastąpi na dniach, tak więc oczekujcie!
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

Ostatnio edytowane przez Drakonno ; 30-12-13 o 16:14.

 
Avatar Drakonno
Drakonno
Współtwórca
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Odwiedzin: 11375
Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 00:00   #21
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

"Co więcej zdajemy sobie sprawę z faktu, że przykładowo "zaawansowane leczenie" ma bardzo niski odstęp między użyciami. Obecnie ma większy, ale za to można między jego dwa użycia dodać "leczenie", dzięki czemu efekt w tym samym czasie jest taki sam, jak nie lepszy. Poza tym prosimy Was o zapoznanie się z całym systemem zanim przyjdzie nam czytać negatywne opinie o nim."


Wszystko fajnie lecz jako mag duchowny nie mam tyle hotkeyów pod ręką, wystarczy że muszę ciągle używać 4 różnych czarów leczniczych (Tapen,Hape,Bala,Haper) więc 5 to już przesada, nie mam gdzie go wcisnąć, wystarczy że i tak połowe ofensywnych czarów mam pod shiftem... bo się nie mieszczą. Reszta na duży +:)
Lonewolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 01:26   #22
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lonewolf Zobacz post
"[B]Wszystko fajnie lecz jako mag duchowny nie mam tyle hotkeyów pod ręką, wystarczy że muszę ciągle używać 4 różnych czarów leczniczych (Tapen,Hape,Bala,Haper) więc 5 to już przesada, nie mam gdzie go wcisnąć, wystarczy że i tak połowe ofensywnych czarów mam pod shiftem... bo się nie mieszczą. Reszta na duży +:)
Dokładnie.... chyba ze dodacie hoty w klawiaturze 1,2,3,4

Droga administracjo!
Proszę przeczytajcie ten mój temat,
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=7447

Zrobiliście PRAWIE to o co prosiłem jakiś czas temu. Nie musicie testować, żeby poznać już 1 wadę tego systemu. Dlatego spróbujcie proszę to zrobić tak jak ja pisałem wcześniej.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 01:48   #23
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

No ciekawie, co was nakłoniło do wprowadzenia systemu "ratowania gracza" przed śmiercią w wypadku utraty połączenia? Bo gdy jeszcze zwiedzałem altarońskie krainy i rozmawiałem co nieco z mg to stanowczo twierdzili oni, że jeżeli śmierć nie jest z ich winy to nie muszą sobie tym zawracać głowy. Co do reszty to tak trzymać, powodzenia.
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 03:37   #24
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19960314 Zobacz post
No ciekawie, co was nakłoniło do wprowadzenia systemu "ratowania gracza" przed śmiercią w wypadku utraty połączenia? Bo gdy jeszcze zwiedzałem altarońskie krainy i rozmawiałem co nieco z mg to stanowczo twierdzili oni, że jeżeli śmierć nie jest z ich winy to nie muszą sobie tym zawracać głowy. Co do reszty to tak trzymać, powodzenia.
Administracja dostosowuje grę dla graczy...to nie jest dziwne,
Najgorzej ze ekipa jest mała i wszystko dzieje się poooowwwolliiiiii...
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 12:14   #25
grek
 
Avatar grek
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: mazury
Postów: 124
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do grek
Domyślnie

powinny byc hoty odplane np poprzez ctrl i wtedy mamy hoty na F1,F2... ale i 1,2,3,4 /...
klikamy ctrl i normalnie uzywamy klawki numerycznej
__________________
ONE LOVE
grek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 13:13   #26
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Hm. Na dobrą sprawę można sobie zbindować jakimś klawiszem rozłączenie połączenia z internetem i widzimy, że robi się licho = click. DC. BB. Ratujcie koledzy. Szkoda, że znów odczują to jedynie osoby robiące to celowo/rycerze. Mag z kickiem i tak nie przeżyje i tak. xD
__________________
14:24 Grejpfrut [151]: nie poradzisz nic bracie mój gdy na tronie siedzi ....
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-12-13, 15:58   #27
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Hm. Na dobrą sprawę można sobie zbindować jakimś klawiszem rozłączenie połączenia z internetem i widzimy, że robi się licho = click. DC. BB. Ratujcie koledzy. Szkoda, że znów odczują to jedynie osoby robiące to celowo/rycerze. Mag z kickiem i tak nie przeżyje i tak. xD

Przeczytaj mój temat... w nim zrobiłem to tak, że innej korzyści by to nie przyniosło, niż tylko uratowaniem w momencie rozłączenia internetu.

czemu mnie nie słuchają?
http://www.youtube.com/watch?v=CBLWYofp3CY
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce

Ostatnio edytowane przez sebastianix ; 31-12-13 o 16:03
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin