Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 02-05-11, 19:28   #11
Beriax
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
Domyślnie

chyba cie pogieło może od razu zabrać bronie 2h?
Beriax jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 19:30   #12
Dinoo20
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 462
Domyślnie

Rekhyd mądrze gada! Polać mu! :D A tak serio, to zacznijcie dostrzegać zalety swoich postaci i je wykorzystujcie. To naprawdę nie jest takie trudne. Juz nie mowie ze kazdy ma chodzic expic z wojownikiem obojetnie czy 1h czy 2h, ale popatrzcie jakie mocne strony ma wasza postac i na jakie potworki mozecie sie nia wybrac. Pzdr.
__________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"
Dinoo20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 21:47   #13
kanapa
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

moim zdaniem jest dobrze
kanapa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 22:09   #14
Evenix
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Moim zdaniem też jest dobrze. Jest to serwer RPG, więc powinien stawiać na grę zespołową i tak właśnie jest!
Evenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 22:20   #15
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Sam jesteś "zbugowany". Wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 22:50   #16
MonisiaHS
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

magiem wystarczy sie ruszac.. ^^ cala gra magiem ; D
MonisiaHS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 22:57   #17
kokolinko
 
Avatar kokolinko
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

narzekacie na maga i mowicie ze woj jest pro to czemu nie zrobicie sobie woj jak wedlug was jest pro ! balans jest dobry
kokolinko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-05-11, 23:44   #18
Van Taron
 
Avatar Van Taron
 
Zarejestrowany: Wrz 2010
Skąd: Piekło
Postów: 77
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Van Taron
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarny992 Zobacz post
dokładnie tak zgadzam się z przedmówcą Altaron jest stworzony do gry zespołowej a nie do samodzielnego zabijania wszystkiego co się rusza ludzie to nie TIBIA "Puacz off"
No nie do końca :) Jestem samotnikiem z natury, rzadko udzielam się w grze zespołowej i czasami muszę się wyciszyć, grając samotnie.

Przede wszystkim umiejętności. Dostaliście PN, a same umiejętności wchodzą naprawdę bardzo szybko.

Mam najlepsze wyposażenie z wyspy dla początkujących, jeszcze nie kupiłem nic nowego. Na początku straciłem PN, umiejętności też były nie najlepsze.

Ale ! Znalazłem Czerwie, atakowałem pojedyncze jednostki, jedynie z czym mogłem mieć problem to z Czerwiem Królewski, którego zabicie wymagało czaru Leczenia, by ruszyć spokojnie dalej.

A co do maga, widziałem nie raz ich w akcji. Zaopatrujcie się w mikstury leczenia, to się może zwrócić bo w końcu możecie atakować mocniejsze potwory, w dodatku z dystansu.
Van Taron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 07:13   #19
Dreat
 
Avatar Dreat
 
Zarejestrowany: Kwi 2010
Skąd: Tricity
Postów: 82
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Dreat
Domyślnie

Twój charakter a założenia gry to 2 różne sprawy ;)

A na poważnie. Ważda profesja ma wady i zalety. Dlaczego? By drużynie można było zlikwidować wady i zmaksymalizować zalety.

Kiedy mogę expię w drużynie i mimo że jest share exp to mam większe exp/h niż jak expie sam.

POZA TYM. To serwer RP, nie lvl tu najważniejszy :O
__________________
But no matter how distant in space or time
One constant remains
Chaos.
Dreat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 14:22   #20
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ostatnimi czasy trochę moje poglądy uległy zmianie.
Garść takich moich własnych refleksji i propozycji;

1) Wojownik bierze poty i leci. Nie interesuje go nic, ma miecz i tłucze do woli/końca potów. A że capy ma sporo, to potów może nahapać jak głupi 3 tony lub więcej.
2) Mag. Jak wyżej + ewentualnie parę runek do ładowania różdżki. Reszta to poty.
3) Łucznik - bierze z 500 bełtów, 2 plecaki potów i koniec cap. 500 to powiedzmy, że z 40 minut expienia. Max. Zależy na czym i jak przyfarci z trafianiem. Speary? Bierzemy 30 (wedle mojej postaci patrzę) i tarczę, poty i cap z 10 może.

I teraz kwestia jeszcze inna. Broń.

1) Wojownik dokonuje jednorazowego zakupu/dropu i bije aż się znudzi/znajdzie lepsze.
2) Mag. Tak samo. Rózga i ładuje.
3) Łucznika 500 bełtów kosztuje 1,5k. Robienie bełtów, powiecie? Średnio 10 bełtów to 3 minuty. 100 = 30 minut. 500 to 2,5 godziny. Niby mało, ale to 40 minut expa i znowu wracamy, by robić bełty.

PN i nabijanie skilli.

1) Wojownik wszystkie skille nabija leciutko. Czy to 1h + obrona czy tylko 2h (swoją drogą wtedy rozwija jeden skill, jest jak łucznik, a nabija dalej 5x szybciej). Jak padnie to może skillując odrobić w pare chwil.
2) Mag. Stoi pod depo i wastuje manę. Łał. Szał pał. Nie wiem ile bije, ale też ma 1 skill z PNów.
3) Łucznik. Nie ma opcji wbicia ręcznie na wyższym poziomie skilla, bo to zwyczajnie traci sens. 30 spearów to dla mnie z 5% w najlepszym wypadku. Od 50 poziomu dista nie nabiłem ani jednego ręcznie. Zwyczajnie się nie da. Może ktoś kto ma ochotę stać cały dzień, to nabije, ale mnie to lekko irytuje, że po zgonie PN tracę i nie odrobię nawet.

Opłacalność. Często poruszana kwestia, tak mnie naszło ostatnio na przemyślenia.

1) Wojownik ma czysty zysk. Poty fakt, traci często, ale może iść na lepsze potwory samemu. A nawet jak ma zlurowany resp, to wybije z exori i może zająć. + ogromna ilość cap.
2) Mag. Postawi dwa monki i już nie ma waste prawie w ogóle. Znajomy wczoraj 2 talary natrzaskał na cyklopach w parę godzin. A jak exp mocno zlurowany to przy dozie ryzyka ma szansę wyczyścić używając mocnych czarów.
3) Łucznik. Koszt bełtów/strzał/spearów. Koszt potków. I jeszcze mała ilość cap, bo 100 bełtów waży niemal o połowę więcej niż zbroja płytowa (SIC!).
A. I respa nie mamy z czego ogarnąć, bo czarów obszarowych nie ma (Potrójny strzał dla łuku, dzięki bardzo), a ręczne bicie zlurowanych mobków to ogromny waste. (Sprawdzane wczoraj)

Lepsze moby.

1) Wojownik bez problemu bierze na siebie lepsze moby. Hity z broni + exori sprawiają, że to bardzo opłacalne. Smoki bagienne dla gościa na (EDIT!) 31 (SIC!)poziomie to było nic. Bez problemu sam expi na takowych.
2) Mag. Summony + mocne czary ofensywne sprawiają, że i tutaj można, chociaż ryzyko jest spore ze względu na małą ilość hp.
3) Łucznik nie ma szans w starciu z lepszymi mobami. Wymóg mobilności i bycia na dystans, małe hity z bliska i brak tarczy sprawiają, że zwyczajnie w tym względzie łucznik wygląda biednie.

Fakt. Łucznik ma w tym wszystkim mnóstwo zalet, ale nie o tym teraz mowa, a chciałem tylko pokazać w których miejscach jest naprawdę niesprawiedliwie i boleśnie.
True. To gra zespołowa i w teamie większość problemów znika, niemniej czemu łucznik ma być tylko supporterem i nie móc samemu porządnie expić, skoro dwie pozostałe klasy do szczęścia potrzebują tylko siebie?

EDYCJA NR 2

Zapomniałem o czarach nekromanty. (tylko o tych wiem, bo nekromantą gram)

Dotyk śmierci - zadający malutko dmg czar działający na 1 kratkę zasięgu. Dla łucznika idealnie. Mamy uciekać od mobka i bić, a tymczasem czar z 1 kratką zasięgu...
Ładunek mroku - okej. Nic dodać, nic ująć, dobry.
Skrytobójstwo - to chyba największe rozczarowanie jakie przeżyłem. Mogę zakląć NOŻYK i zadać dmg zależne od walki bronią jednoręczną, mocno zboostowane. Że co? Mam zmieniać kuszę na nożyk, marnować manę, podchodzić do mobka... i jeszcze nie zadać mu obrażeń, bo mam 10 walki jednoręcznej?
Więcej czarów nie znam póki co, także... ;)

Ostatnio edytowane przez Wicked ; 05-05-11 o 14:35
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin