Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 03-03-19, 11:52   #1
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie nerfy i buffy

1.
Zmniejszenie redukcji wszystkich tarcz i zwiększenie skalowania obrony tarczą.

Czemu?
Ponieważ na obecnym systemie nie ma sensu wrzucać pnów w obronę tarczą, ja to zrobiłem i przekonałem się, że lepiej by było gdybym sobie zwiększył dmg dając w jednorękę, no albo maxowanie siły, bo siła skaluje się ze wszystkim oraz dodaje udźwig.
Teraz wystarczy, że ktoś będzie mieć te 90-100 obrony które wbił podczas skillowania siły i można go nazwać dobrym tankerem gdy założy tarcze, no świetnie.
Jestem za tym, by nawet mieć mniejszą redukcję tarczy, chce tylko by było ładnie pokazane kto naprawdę leci w obronę jako woj 1h stale, nie chwilowo.


2.
Udostępnienie zwiadowcy cain teram w party.
Można to ograniczyć do tych śmiesznych 5%, 10 albo wcale.
Usprawniono zwiadowce w ten sposób, że ogarnięty grajek robi największy exp na serwerze SOLO, po co brać zwiadowcę jeśli robi mniejszy dmg od wszystkich i po co zwiadowca ma iść na th jeśli może robić więcej sam...
No chyba tylko dlatego, że ktoś chce mieć mniejszy waste na huncie i kogoś od zbierania dropu.

:pogg
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-03-19, 01:12   #2
21031947
 
Zarejestrowany: Lut 2019
Postów: 7
Domyślnie

Co do zwiada w sumie ciekawy pomysł ale można zostawić cain teram, a dodać jakiś czar grupowy buffik lub coś
21031947 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-03-19, 06:40   #3
sedricnoxx
 
Avatar sedricnoxx
 
Zarejestrowany: Lut 2019
Skąd: Szczecin
Postów: 8
Domyślnie

Pamiętaj, że taka zmiana osłabi rycerzy dwuręcznych, którzy chcieliby zakładać tarcze tylko na wyprawy grupowe. Oni mają słabszy skill obrony tarczą i są bardzo zależni od bazowej redukcji obrażeń jaką oferują tarcze. Chociaż nie wiem czy rycerze 2h faktycznie zakładają czasami tarcze.
sedricnoxx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-03-19, 12:35   #4
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Zakladaja tarcze podczas zbierania stworkow dookola siebie, potem zmieniaja na bron i kreca odes rago
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-03-19, 23:41   #5
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Rycerze dwuręczni nie są stworzeni do obrony tarczą. Dlatego tarcze praktycznie mogłyby być dla nich bezużyteczne.

Co do zwiadowcy - co o tym myślą, no, zwiadowcy?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 06:23   #6
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Cytat:
Rycerze dwuręczni nie są stworzeni do obrony tarczą. Dlatego tarcze praktycznie mogłyby być dla nich bezużyteczne.
Jednak do 50 lvl maja za mało hp by przeżyć, a jeśli nie sa duchowni to sansy by się wyleczyć bez waste... Cat czy Ty grałeś knightem po zmianach czy mówisz jak powinno być lub jak Ci się wydaje?

Co do zwiadowcy, to chyba tylko nekro, a i tak zabiliście puginały.
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 07:56   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Medalikarz Zobacz post
Jednak do 50 lvl maja za mało hp by przeżyć, a jeśli nie sa duchowni to sansy by się wyleczyć bez waste... Cat czy Ty grałeś knightem po zmianach czy mówisz jak powinno być lub jak Ci się wydaje?

Co do zwiadowcy, to chyba tylko nekro, a i tak zabiliście puginały.
Nie Ruda, nie grałem, świat musiałby na głowie stanąć bym znalazł czas na rozgrywkę. Co do rycerza jednak - Twoje doświadczenia są dość mało reprezentatywne. Chętnie posłucham wypowiedzi innych rycerzy 2h.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 08:24   #8
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

gralem do 40 lvl 2h pozniej zmienilem na dual, bylem alchemikiem, lecz nekromanta czy elementalista tez ma za malo leczenia by zrobic cokolwiek sensownego, po prostu za duzy waste, oraz za duzo obrywa. Wiekszosc osob doradza grac 1h do 50 lvl i pozniej sie przeskillowac na 2h jesli sie wiaze z tym przyszlosc, oraz najlepiej byc duchem by zminimalizowac waste na leczenie. Mozna oczywiscie nekro isc i wysysac hp, jednak tracimy czesc kontentu zwiazana z nieumarlymi stworkami... mozna ofc chodzic z siocherem, lecz przy liczebnosci serwera ciezko dopasowac sharing by sie to oplacalo. Gralem rycerzem na 3 edycjach, to ze sie tym nie chwalilem to druga sprawa, wina byly resety bo po kazdym mialem dluzsza przerwe, oraz zaczynalem nieujawniajac sie kim jestem. Rycerzem gram z zamilowania na roznych OTS czy w real, a skillowanie to wazny element gry, do mojej opini ze duchownego-ele przesadziliscie mozesz sie dowalac, lecz spojrz w statystyki ilu jest ktorych rycerzy, cyfry nie klamia, jesli nie masz czasu na obserwacje, dzialaj na statystykach, jesli ich nie masz to najwyzszy czas wprowadzic cos co takie dane do analizy wam da, bo sluchanie sie garstki wybranych graczy serio odbija sie na kondycji serwera.

I prosba, nie pisz mi wiecej ze odrobina szacunku wplynie na sluchanie opinii bo tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu że podlizywaniem wplywa sie na balans profesji. Może odrobina ciętej krytyki przyda Ci się kiedy ktoś pisze odmienne opinie, bo kubeł zimnej wody może ugasi rozgrzane od nadymania ego, a zwróci uwagę na to że coś jest nie tak, szczególnie że jak sam stwierdzasz nie masz czasu, a ja trochę go poświęciłem na wysłuchanie opinii sporego grona graczy: byłych, nowych, starych potencjalnych czy utraconych możliwe bezpowrotnie.
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."

Ostatnio edytowane przez Medalikarz ; 06-03-19 o 08:33
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 11:59   #9
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Jestem za propozycjami Rahiluxa, moim zdaniem redukcja tarcz jest przesadzona. Pic somewhat related:


Z rycerzem 1h (duch-ele), który ma ten ~125 poziom można wchodzić w drużynie na praktycznie wszyskie respy (moze na bagienne biorąc po więcej niż 1 i klasztor głębiej nie). Trochę słabo, że te najmocniejsze potwory typu Gargi, Ymirsony itp. są dostępne już tak wcześnie, bo od tego momentu robi się praktycznie to samo do końca gry - zaburza to "poczucie przyrostu siły postaci i drużyny" i szybciej się nudzi.

Różnica w ogólnej redukcji z tarczą i bez tarczy jest za duża:


Kuriozalne jest to, że rycerze 2h, duale i zwiadowcy na tym poziomie (~70) w królewskim secie bez tarczy (wartość redukcji: 111-157) mają ledwo połowę redukcji maga z tarczą. Mag ma znacznie lepszą redukcję obrażeń, lepsze leczenie, większy obszarowy dps -> szybciej expi i szybciej zarabia...

Nie wiem czy jest jakikolwiek mag, który obecnie używa kosturów - odrobinę większy atak broni zupełnie nie rekompensuje znacznie niższej redukcji obrażeń (słyszałem nawet, że kostury są popsute i atak jest w rzeczywistości niższy od różdżek).


Odnośnie Skupienia (cain teram) - zwiadowca na team huntach na high lvl aktualnie w wielu przypadkach nie jest nikomu potrzebny, bo bije punktowo, a nie obszarowo. Po co komu zwiadowca na przykład na:
1. Wodnikach (tylko bloker + magowie z visko)
2. Legionistach (jak wyżej)
3. Praojcach (jak wyżej)
już nawet gargi niektórzy biją po kilka xD (obrazek na początku)
Nie pomaga też fakt, że zwiadowca nie ma nic do zaoferowania dla innych profesji - magowie rzucają na innych aury, wojownik duchowny ma caina.
Udostępnienie cain teram w party na pewno choć trochę pomoże, ale problemu nie rozwiąże - może jakiś nowy spell ala aury/cain tylko do party?

@down
Ciekawy pomysł, testowałem ten spell na sezonowym i nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia - żeby strzelać we wszystkich przeciwników trzeba targetować rycerza, który od nas mocno obrywa. Ponadto manasy i bełty szybko się zużywają więc jest większe waste i krótsze hunty. Co prawda teraz z czarem Skupienie (cain teram) to częstsze krytyki z wielu jednocześnie wystrzeliwanych bełtów mogą mieć sens ;O
Jednak jeśli zwiadowca jest poza party to "kradnie expa i loota", bo jest mniejszy bonus drużynowy.
Można zacząć od udostępnienia Skupienia (cain teram) w party, a jeśli będzie za dobre to ograniczyć %, a jak za słabe to pomyśleć nad jakimś buffem drużynowym dla zwiada.

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 06-03-19 o 12:48 Powód: Odpowiedź na wiadomość niżej
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 12:28   #10
Medalikarz
 
Avatar Medalikarz
 
Zarejestrowany: Wrz 2018
Postów: 249
Domyślnie

Cytat:
Odnośnie Skupienia (cain teram) - zwiadowca na team huntach na high lvl aktualnie w wielu przypadkach nie jest nikomu potrzebny, bo bije punktowo, a nie obszarowo.
Nie spotkalem się z użyciem przez zwiadowców deszczu strzał, może problem leży w złym podejściu do tego.. czemu nie odlaczyć się od TH, iść osobno(poza party) z drużyna lub przed nimi na skradaniu i używajac deszczu strzał czy lurować stworów w stronę drużyny uciekajac na odesce, pierścieniu szybkości i miksturce? Może to kwestia szablonowego myślenia? Zwiadowca ma swoje bonusy z szybkości, skradania, atakowania przez pojedyncz mobki, nie atakowania przez pomniejsze stworki czy wręcz miłej grze solo, oraz polowaniu w PVP, ma do zaoferowania odpowiednik mwala(ele) przez który może strzelać, oraz zawsze może iść poza Teamem jak jego nazwa wzkazuje, to nie jest powiedziane że musi, tylko pazerność na te pare % loota powoduje że ludzie tak chodza. Były przypadki że zwiadowcy zastępowali tanków...
__________________
"Układ który tu panuje, niedorzeczny i spaczony,
może czasem inspiruje, jednak musi być zgładzony."

Ostatnio edytowane przez Medalikarz ; 06-03-19 o 12:39
Medalikarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin