Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 28-09-13, 08:35   #1
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie Utrudnienie gry - propozycje

Witam serdecznie.
Zaznaczę na samym wstępie, że już od dłuższego czasu nie uczestniczę czynnie w grze, śledzę jedynie od czasu do czasu wątki na forum i newsy na stronie głównej.
Widzę od jakiegoś czasu duże poruszenie w sprawie utrudnienia gry, ponieważ jest zbyt łatwa. Z tym się zgodzę w stu procentach. Zdobywanie poziomów w grze stało się czystą sielanką. Bez przerwy widać osoby biegające od depo do expowiska po drodze wstępując do sklepu po kilka plecaków potrzebnych potionów. W końcu nie ma nic prostszego niż wziąć kilka talarków, podskoczyć do sklepu i biegiem zdobyć kolejny poziom. Stąd zdobycie 100 poziomu to pestka dla "nałogowych graczy".
Wielu z was zapewne pamięta czasy tibii 7.6 i poniżej. Zarabianie wówczas było trudnym wyzwaniem i ciężką pracą. Ogólnie szacowano, że 1k=1zł (tak, pamiętam jak za gówniarza kupiłem od jakiegoś gościa konto promocyjne na 90 dni za 80k, i nie był to jedyny odosobniony przypadek, na allegro również można było zakupić gotówkę wirtualną w podobnej cenie). Jednak wiele się w tej kwestii zmieniło. Chciałbym jednak aby "takie czasy" przenieść na altaron i nie chodzi i bynajmniej o sprzedawanie wirtualnych pieniędzy a jedynie o trudność w ich zdobywaniu. Propozycje jak to zrobić? (Zdaję się na waszą pomysłowość, o ile pomysł wam się podoba). Trzeba w końcu coś z tym zrobić, żeby wynoszenie worków talarów nie było już takie proste. Obniżyć cenę łupów, znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo ich zdobycia, opierać się głównie na handlu z ludźmi a nie sprzedawaniu wszystkiego co popadnie w sklepach, łupy które lecą z cyklopów niech lecą ze smoków, a te które lecą ze smoków niech lecą z jeszcze mocniejszych monstrów. Być może przesadzam, może bardzo fantazjuję, ale wierzę, że rozumiecie problem.
Drugą sprawą jest kupowanie wszelakich potionów w sklepach. Czy aby na pewno jest to dobre z punktu widzenia gracza? Jednym na pewno to odpowiada, przecież zdobywanie doświadczenia staje się takie proste kiedy możesz podskoczyć do sklepu i zakupić sobie kilka plecaków potionów wystarczających na kilka godzin bezustannej rzezi potworów. A co gdyby w sklepie potionów nie było a jedynym źródłem ich zdobycia byłoby odkupienie ich od dużo słabszych graczy? Myślę, że wszyscy pamiętamy o UHach i druidach UH makerach. UHy były głównym towarem i najbardziej pożądanym w zakładce "trade". Ktoś się może oburzyć "ale to zerżnięcie pomysłu prosto z Tibii, a Altaron to nie Tibia!". Nikt tu nie chce mówić o zżynaniu pomysłu, a jedynie oprzeć się na podobnej koncepcji. Czy handel by się nie ożywił gdyby zakup potionów byłby możliwy tylko od graczy? Czy wieczne bieganie za doświadczeniem i poziomami by trochę nie zastopowało? Czy gracze z niskimi poziomami (większymi też) by nie mieli świetnej okazji żeby dorobić parę groszy, które od tej chwili byłoby bardzo trudno zdobyć?
Oczywiście jakieś słabsze "UHy" można byłoby zakupić i jakiegoś NPC po zrobieniu jakiegoś średnio trudnego zadania, jednak podstawowe runy lecznicze, czy też potiony powinny być dostępne jedynie u graczy. Nie chce ci się szukać u ludzi potionów? To przestań w końcu biegać na expowisko bez przerwy, stań pod depo i sam je sobie zrób!
Inną sprawą jest hadel ekwipunkiem. Czy takie powiedzmy "rarytasy" jak mosiężna tarcza powinny wypadać nawet z cyklopa? Jest to trudne ale możliwe. Nie zbyt łatwo? Taki rarytas powinien dostarczyć najszybciej smok, którego zabicie nie jest już takie proste. Czy wtedy towar nie byłby cenniejszy? Zlikwidować możliwość sprzedawania takich rzeczy w sklepach to handel między ludźmi lepiej rozkwitnie i zdobycie pieniędzy też będzie dużo trudniejsze (już nikt nie pobiegnie z plecakiem łupów do sklepu i nie skosi kilku talarów w minutę). Trzeba będzie trochę się nagimnastykować żeby co lepsze opchnąć za godziwą cenę innemu graczowi. Można też ograniczyć sprzedaż niektórych przedmiotów od jakiegoś limitu dziennego. Ten pomysł można jakoś bardziej rozwinąć - tutaj już wasze dalsze pomysły (o ile pomysł się podoba).
Brakuję mi też tutaj typowych questów typu "dostań się tam, wysiekaj wszystko co się rusza, zabierz nagrodę i zjeżdżaj czym prędzej". Te nie są takie trudne w zrealizowaniu, kilka dobrych pomysłów, kawałek miejsca na mapie i voila! Wystarczy zebrać kilku wojowników i w drogę po nagrodę.
Jeszcze jedna rzecz która jest zbyt prosta moim zdaniem. PNy. Nie powinno ich być moim zdaniem, albo powinny być znacznie bardziej ograniczone. Zdobywanie umiejętności powinno zajmować dużo więcej czasu. Teraz wystarczy wbijać kolejne poziomy jak najszybciej i w depo dodać sobie umiejętności za punkty które otrzymaliśmy na expie (na expie a nie na treningu!). PNy owszem, mogłyby zostać, ale byłyby raczej nagrodą za wielogodzinny trening a nie za zdobycie poziomu.
Gdyby Altaron trudnością przypominałby starą Tibie (nie rozgrywką tylko poziomem trudości gry) to chętnie wróciłbym tutaj i w wolnych chwilach bym zabił kilka monstrów, zdobył troszkę umiejętności na czerwiach, zrobiłbym placak UHów, jakieś zadanie i za jakiś czas znów bym wyruszył upolować jakiś cenny przedmiot który przehandlowałbym jakiemuś słabszemu graczowi.
Gra byłaby urozmaicona, ciężko zarobione pieniądze wydawałoby się rozsądniej, człowiek też by się zastanowił czasami czy warto użyć UHa (szczególnie na niższym poziomie, gdzie wydatek na UHy byłby znaczny), czy lepiej chwilę odpocząć od rzezi niewinnych potworów i zregenerować siły.
Z mojej strony to tyle. Liczę na ocenienie mojego pomysłu, gdyby się niektórym podobał to śmiało można w tym temacie rozwinąć pomysły.
Dziękuję tym, którzy dotrwali do końca w czytaniu moich wypocin :)

Ostatnio edytowane przez Pizmak ; 28-09-13 o 08:47
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 09:08   #2
jaskolaa
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 47
Domyślnie

Handel ekwipunkiem jest taki ze nie ma komu sprzedawac nawet jak cos masz bo prawie nikt nie gra, gra jest ustawiona teraz tak zeby loot byl normalny tylko w party na expie ale nie ma ludzi do tego party.Nie jest to opinia ( nie chce mi sie juz produkować) tylko opis jak wyglada teraz sytuacja.
__________________
12:52 Dreazillo [19]: EEE gdzie som krasnoludy bo poszłem w dul od bramy pulnocnej i nie ma
jaskolaa jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 10:20   #3
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Ciekawa opcja z potionami. Wtedy alchemicy byliby mega pożądani :D
neccoz jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 11:02   #4
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

Popieram "typowe questy" lubię skomplikowane, wymagające myślenia zadania ale takie "zabij i weś" (oczywiście z jakimiś zarysem fabularnym) też powinny być.

Myślę że pomysł na to by npc nie sprzedawały żadnych potków jest roszkę zbyt drastyczny, dałbym npc możliwość sprzedawania tylko tych mikstur z pierwszego kręgu (noi może tego drugiego, ale trzeciego już na pewno nie)

Do takiego handlu między graczami potrzeba graczy... administracja i tak już nam na rękę poszła z tym Urbanem :D Ale uważam się że przedmioty powinny lecieć o wiele wiele rzadziej. I przy wszystkim trzeba pomajstrować oddzielnie a nie wszystkim potworom tak samo uciąć loota...

Nie zgodzę się tylko co do pn, nie jestem fanem skillowania



Ogólnie pomysły fajne i radykalne ale takich właśnie trzeba aby przyciągnąć nowych graczy
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 11:50   #5
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

Nie znam dokładnej sytuacji jaka jest obecnie w grze ponieważ ostatni raz grałem może jeszcze w styczniu. Ale z tego co można zauważyć na forum to liczba graczy jest co raz to mniejsza. Zdaję sobie sprawę, że przy takiej liczbie graczy handel jest bardzo ograniczony. Jednak jak się nie podejmie zdecydowanych kroków to gracze sami też nie przyjdą. Nie wiem jakie kroki administracja ma w planach podjąć aby przyciągnąć graczy, ale nawet jeżeli im się to uda a gra będzie wyglądała jak wygląda (zbyt łatwa) to równie szybko odejdą jak i przyszli (subiektywna opinia).
sidexxx nie każdy jest fanem skillowania, mnie też nie raz doprowadzało to już do szału ale gdy na Altaronie tego zabrakło to dopiero wtedy zobaczyłem jak to urozmaicało grę. Teraz jest zbyt prosto i przede wszystkim opiera się tylko na zdobywaniu poziomów (masz więcej poziomów to masz więcej PNów, jak masz PNy to masz umiejętności). Czyli skille są bezpośrednio uzależnione od poziomu, a to jak dla mnie psuje całą zabawę.
Nie wiem też o co chodzi obecnie z miksturami pierwszego, drugiego i trzeciego kręgu, jednak wspomniałem wcześniej, że można lekkie mikstury kupić u NPC jednak te podstawowe (najczęściej używane) powinny być dostępne wyłącznie u graczy. Myślę, że takie rozwiązanie jeszcze byłoby najlepsze. Jak wspomniał neccoz takie rozwiązanie powodowałoby dodatkowo większą użyteczność danej profesji.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 12:03   #6
leon
 
Avatar leon
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 161
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do leon
Domyślnie

podoba mi się tylko ten pomysł z questami a resztę jak przeczytałem to wywnioskowałem że po twoich pomysłach npc w grze są nie potrzebne i chcesz zrobić z Altaronu wirtualne życie jak Simsy... to jest gra rozumiem że za łatwo się wbija lvl itd ale usunięcie np potionów ze sklepów nie wpłynie pozytywnie tylko negatywnie na Altaron nie które rzeczy muszą być żeby przypominały że to wgl jest gra mmorpg a nie Simsy ja np gram po podoba mi się Altaron i gram żeby się wyluzować od realnego życia a jak ja mam spędzać całe dnie w grze żeby coś sprzedać albo robić uhy żeby sobie poexpić to ja dziękuje za taką grę a poza tym te pomysły są do niezrealizowania na obecny stan zalogowanych graczy.

to jest tylko moja opinia :)
leon jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 12:20   #7
Pizmak
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 4
Domyślnie

No cóż leon, jedni lubią jak gra jest łatwa lekka i przyjemna, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ale taka zabawa bardzo szybko się nudzi (przynajmniej mi). Wolałbym siedzieć te 2 godziny co drugi dzień żeby coś sprzedać lub kupić, niż bez przerwy biegać od NPC z miksturami do expowiska, po drodze sprzedając na szybko u kolejnego NPC łupy. Taka zabawa jest fajna ale na krótko.
Powtarzam po raz kolejny, jakieś lekkie mikstury można byłoby zakupić w sklepie jednak te mocniejsze wyłącznie u graczy.
Przy starej Tibii był taki system (bez potionów w sklepach), tylko handel między graczami UHami i jakoś nikt nie narzekał, że to Simsy.
Pizmak jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 12:52   #8
pjekosz
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 7
Domyślnie

Witam serdecznie! Jak dobrze ujrzeć temat, w którym zamiast narzekań w stronę administracji znajduje się próba rozwiązania zaistniałego problemu. Brawo!

Co do loota z potworów to masz trochę racji. Nie możemy jednak doprowadzić do sytuacji gdy chodzenie na najsilniejsze stwory w grze stanie się w 90% przypadków nieopłacalne. Trzeba znaleźć złoty środek dla ludzi, którzy mają czas aby grać na trudnym serwerze i dla ludzi, którzy Altaron traktują jako kilkudziesięcio-minutowy relaks. Jestem zdania, że najlepsze przedmioty w grze powinny pozostać tylko w handlu pomiędzy graczami, natomiast te słabsze powinny móc być sprzedawane w sklepach po rozsądnych cenach.

Uważam, że całkowite ograniczenie sprzedaży przedmiotów takich jak potiony i mikstury nie jest dobrym pomysłem. Chodzi mi tutaj o graczy, którzy nie chcą spędzaj większości godzin w grze na kompletowaniu ekwipunku na polowanie. Jeśli miałbym coś zasugerować to pomysłem wartym rozpatrzenia jest wprowadzenie limitu na ilość zakupionych potionów; np. w ciągu jednego altarońskiego dnia moglibyśmy kupić maksymalnie X potionów danego typu, a potem NPC informowałby nas, że skończyły mu się zapasy/musi zostawić część towaru dla innych mieszkańców. Równocześnie można by wprowadzić kilka questów fabularnych, które zwiększałyby te limity.
Wprowadzenie takiego rozwiązania umożliwiłoby grę osobą, którzy Altaron traktują czysto rozrywkowo jak i utrudniłoby grę dla ludzi spędzających wiele godzin na serwerze.

Co do handlu przedmiotami to mam pewien pomysł- wprowadzenie giełdy. Za kilka minut napiszę osobny temat, bo idea wydaje mi się warta przeanalizowania i nie chciałbym aby umknęła administracji.

Questy w jakiejkolwiek postaci powinny być wprowadzane. Czy takie typowe 'idź, zabij, weź nagrodę' czy rozbudowane misje fabularne czy taski. Myślę, że jakiś quest można by przypisać do niemalże każdego NPC w grze.

Co do PN nie mogę się wypowiadać, bo do końca nie wiem jak one działają. O ile jest tak, że 1PN->jedno rozdzielenie(czyli praktycznie +1skill) to faktycznie jest tego za dużo moim zdaniem. Myślę, że na początek można by zastanowić się na zmianą przyznawania PN za level(np. 3PN zamiast 5PN na level).
pjekosz jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 13:00   #9
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pizmak Zobacz post
Nie wiem też o co chodzi obecnie z miksturami pierwszego, drugiego i trzeciego kręgu.
To stopnie wtajemniczenia alchemików, im wyższy krąg możesz robić lepsze mikstury. W pierwszym kręgu możesz robić mikstury many (najsłabsze), w drugim mikstury mocy (średnie) a w trzecim już te największe i najczęściej używane mikstura maga (trzeci krąg osiąga się na 60 lvl i wymieniłem tylko manaski bo one sa najczesciej uzywane na expie)
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 28-09-13, 13:03   #10
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Pizmak

co do PN to właśnie po to są by nie trzeba było spędzać całych dni na skilowaniu a więcej czasu poświęcić na odkrycie mapy i exp.
Walles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin