Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-08-18, 15:39   #51
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał 5310053 Zobacz post
1. Większość posprzedawała expa na war modzie, nawet jakby chcieli, to musieliby zaczynać od 0 - mało zachęcające vs 250 lvle, prawda?

2. Ty wszystko robisz po swojemu, to, że pytasz graczy, gracze ci odpowiadają, nic nie zmienia w rozgrywce.

3. Tak jak piszesz, rozwiązanie jest i tak tylko tymczasowe, ale tak prosperują dzisiejsze otsy.

4. Pomysłów jest multum, do wprowadzenia na już, tylko pisanie pomysłu ze świadomością, że wprowadzony zostanie w tym "wielkim" updacie w "grudniu" no jest takie sobie.

5. Nic to nie zmieni poza tym, że przekazywanie expa będzie trwać dłużej. Tydzień zamiast 1 dnia, dodatkowa irytacja.

6. Tak, może czuć się bezpiecznie. Według tego, co było na teście, dmg w maga z płytowym setem zwiększył się niezauważalnie niż jest obecnie
Ad. 1
Żadna większość a mniejszość. Właściwie względem ogółu to sporadyczne przypadki - może mocno efektowne, ale nadal, więc nie kłam w żywe oczy.

Ad. 2
Dopóki nie zrozumiesz zasadniczej kwestii, że ja mam decydujące słowo (jako administracja) a nie Ty (jako gracz) i jest to sprawa tak bardzo oczywista i normalna jak to, że słońce wstaje na wschodzie a zachodzi na zachodzie to nie dojdziemy do porozumienia. Nie potrafię tego jaśniej wytłumaczyć. To się nie zmieni. Nie będę robił nic wbrew sobie ku uciesze pojedynczych jednostek.
Proszę - lista aktualności, w których spisane jest większość dokonanych przeze mnie zmian w trakcie obecnego etapu Projektu: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Prześledź je sobie po kolei a zobaczysz, że - strzelam - blisko 80% jest dyktowane propozycjami graczy.
Oskarżasz mnie - okej, ale bądź gotów na potwierdzenie swoich zarzutów, wytknięcie mi ich i uargumentowanie. Inaczej nie będę traktował tej dyskusji na poważnie.

Ad. 3
Tutaj jest zasadnicza kwestia - czy chcemy czegoś co będzie funkcjonować 3 miesiące z hukiem czy lata ze spokojem.

Ad. 4
Aha, kolejny. Czyli wychodzę naprzeciw Waszym oczekiwaniom, podejmuję dialog, pomimo iż ciągle oskarżasz mnie o olewanie opinii i gdy masz najlepszą możliwość, by to zmienić to stwierdzasz "niee... nie chcę mi się". Gdzie tu jakakolwiek logika?

Ad. 5
No nie wiem... w tygodniu zabije 14 razy - to chyba nadal zdecydowanie mniej niż obecne dziesiąt razy dziennie, hm? Zresztą jest to jedynie propozycja - można dodać kolejne obostrzenia. Jeśli masz pomysł z chęcią go przeczytam.

Ad. 6
Dlatego też napisałem, że będą kolejne testy, tak byśmy byli zadowoleni z efektu.

Cytat:
Napisał Figovsky
Mam jeszcze pytanie co do tego update, da rade określić z góry mniej więcej czas na kiedy będzie gotowy?
Nie da rady.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 15:53   #52
Zjadek
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 82
Domyślnie

Selbo, na początek trzeba się zdecydować. Raz piszesz, że konsultujesz zmiany ,,z szeroko pojętą społecznością" , a zaraz potem, że gracze nie mają nic do powiedzenia. Jeżeli dyskusja zaproponowana przez Ciebie ma być jałowa i nic nie wnosząca to nie ma sensu zaczynać.

Moim zdaniem Altaron przechodził kilka czasów świetności. Za każdym razem po resecie i mocnych zmianach w balansie, które były przyjmowane z ciężkim sercem ale jednak entuzjastycznie. Ostatnim razem tego nie było. Wnioski nasuwają się same. Zmiany w balansie były nie trafione. ( jest to moje zdanie)

Co do zmian to podpisuje się pod propozycją Ajka i chciałbym dodać (niewiem czy jest to możliwe) wprowadzenie run ładunków, które biorą mane, tak jak to było wcześniej. Zwiadowca w tej kwestii jest mocno poszkodowany, gdyż na czarowanie amunicji idzie tego masa, poza tym są to czary na status.
Zjadek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 16:13   #53
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zjadek Zobacz post
Selbo, na początek trzeba się zdecydować. Raz piszesz, że konsultujesz zmiany ,,z szeroko pojętą społecznością" , a zaraz potem, że gracze nie mają nic do powiedzenia. Jeżeli dyskusja zaproponowana przez Ciebie ma być jałowa i nic nie wnosząca to nie ma sensu zaczynać.

Moim zdaniem Altaron przechodził kilka czasów świetności. Za każdym razem po resecie i mocnych zmianach w balansie, które były przyjmowane z ciężkim sercem ale jednak entuzjastycznie. Ostatnim razem tego nie było. Wnioski nasuwają się same. Zmiany w balansie były nie trafione. ( jest to moje zdanie)

Co do zmian to podpisuje się pod propozycją Ajka i chciałbym dodać (niewiem czy jest to możliwe) wprowadzenie run ładunków, które biorą mane, tak jak to było wcześniej. Zwiadowca w tej kwestii jest mocno poszkodowany, gdyż na czarowanie amunicji idzie tego masa, poza tym są to czary na status.
Ależ ja jestem zdecydowany i sprawa myślę, że wygląda prosto - decydujące zdanie oczywiście należy do mnie (do kogoś wszak należeć musi). Podejmując jakąkolwiek decyzję często i gęsto konsultuje ją jeszcze z Pregusią i Mervakisem, biorę pod uwagę dane, do których dostępu nie macie i opieram się na swoim doświadczeniu, które jest większe od Waszego, niemniej Wasze zdanie jako społeczności może wnieść konkretne rozwiązania lub wytknąć mi błędy w logice. Nigdzie nie piszę, że gracze nie mają nic do powiedzenia - ciągle jedynie zaznaczam, że nie będzie żadnych wymuszanych zmian, które chce jedynie garstka graczy, jak mocno by nie tupali nóżką - póki nie poprą swojej propozycji argumentami, z którymi się zgodzę - nie podejmę decyzji byleby tylko się przypodobać jednemu lub drugiemu. A chciałbym jedynie zauważyć, że argumentów podajecie bardzo małą ilość, gdy ja każdą wypowiedź staram się wyjaśnić w klarowny sposób i popierać przykładami.

Moim zdaniem zaś Altaron swoje czasy świetności miał wtedy, gdy był nowy, a i gdy my wszyscy byliśmy młodsi. Była magia i klimat, który już nigdy nie wróci, niemniej możemy nadal mieć dobrą grę, która zapewni wiele godzin rozrywki.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 16:27   #54
Nehoslav
 
Avatar Nehoslav
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 12
Domyślnie

Co do możliwego startu na nowo serwera non-pvp:

1. Nie jestem kompetentny do wypowiadania się w kwestii balansu czy mniejszych zmian w profesjach, gdyż tak jak pisałem wcześniej nie grałem te 2-3 lata za dużo, jednak tak jak napisała Karmelia - był okres w Altaronie, gdzie grało dość dużo osób. Pamiętam czasy gdzie depo pękało od ilości graczy i zawsze coś się działo. Przybywali nowi i tak dalej, dlatego sądzę, że przy ewentualnym starcie non-pvp na nowo - dobrze by było wziąć przykład z tamtych czasów. Aby uszczególnić - sądzę, że moment, w którym została wprowadzona mechanika walki dwiema brońmi, był to moment, w którym Altaron triumfował. Nie wiem jak obecnie wygląda walka nimi, pamiętam jak wyglądała kiedyś. Zapewne jest bardziej dopracowana, jednak z chęcią zobaczyłbym ten system z większą ofertą łączonych broni do wyboru tak by zostawić tu miejsce wojownikowi na zabawę w "łotrzyka" czy coś w tym guście.

2. Jednak czy to jest najważniejsze? Sądzę, że nie. Ciężko byłoby wrócić do dawnych czasów, bo dla każdego inne czasy mogą być tymi najlepszymi tak jak dla mnie czasy, kiedy został wprowadzony dual. Dlatego tutaj wchodzi moje subiektywne zdanie, że balans profesji w tamtym okresie był dość dobry - ponieważ nie przypominam sobie, by poza sporadycznymi głosami - ktoś narzekał. Owszem była wtedy przewaga nekro-ele albo duch-alch jednak osobiście grałem samym alchemikiem (bo nie kupowałem statusu aż tak często), a kiedy już go kupowałem to byłem alch-nekro i wciąż grało mi się przyjemnie, ponieważ taka była wizja mojej postaci.

3. Podsumowując nieco punkt drugi - uważam, że balans balansem, ale najważniejszy jest klimat, a gracze sobie jakoś poradzą. Nie można w tej kwestii nikomu dogodzić, bo większość chciałaby być bogami, walącymi wszystko na hita. Uważam, że w tamtym okresie balans był dość dobry. Mag był mega silny, ale kruchy. Łucznicy wyciągali sporo też. Rycerz za to miał dobrą obronę i w miarę dobry atak - waląc bronią 1h i oczywiście mógł porzucić obronę na rzecz wielkiego dmg. Według mnie było to jak najbardziej oki.

4. A więc... stare czasy profesji + nowe mapy, tereny i questy znane obecnie. Do tego - przed startem servera - reklama na forach poświęconych tibii - z nutką przeprosin za zwłokę i usunięcie non-pvp (wiecie takie przyznanie się do błędów i odrodzenie na nowo, co by pokazać nowym, że tym razem robimy 300% normy). No i oczywiście nie jakaś tam reklama, że otwieramy na nowo blabla, screeny... tylko takie fest omówienie. Wypisanie profesji, sub-profesji, krótka historia świata i fabuły gry, wspomnienie o różnorodnych questach jak pomoc na cmentarzu, czy o różnych krainach po krótce. Takie wprowadzenie dla graczy, którzy jeszcze Altaronu nie grali.

5. Mimo powyższego punktu - trzeba jednak mieć na uwadze, że ilość naszych rodaków grających dalej w tibie jest już mocno ograniczona, jednak wiadomym jest, że na zagranicznych forach - Altaron cieszył się dużym zainteresowaniem, jednak był niemożliwy do grania przez blokadę językową. Zdaje sobie sprawę, że tłumaczenie altaronu w obecnej formie pewnie nie wypali, ponieważ jest tworzona nowa gra i tak dalej i tłumaczenie tego wszystkiego za bardzo nie ma sensu, chociaż może znaleźliby się zapaleni tłumacze, którzy dość szybko uporaliby się z problemem. Tego nie wiem. Na pewno jest dużo do tłumaczenia, ale wydaje mi się, że gdzieś istnieją tacy fani, którzy podjęliby się tego zadania. Jeżeli nie no to trudno.

Co do serwera pvp:

1. Bezpieczna strefa miast (no bo strażnicy), placówek różnego rodzaju i tyle. Pvp to w końcu pvp. Jeżeli ktoś lubi się naparzać to niech się naparza.

2. Zrezygnowanie z tego warmode. Wojna to wojna. Trzeba dążyć do pokoju. Światu zagrażają abitańce, a ludzie chcą się walić między sobą no to niech się walą i tracą dużo. Wojna to zło i niech gracze, którzy chcą wojen - zrozumieją, że mogą tym samym dużo zyskać, ale i stracić. Taka jest wojna.

Kilka ostatnich słów:
Bariera językowa powoduje, że wielu graczy zainteresowanych Altaronem z innych krajów - nie gra. Wielu natomiast starych graczy polskich - zna Altaron bardzo dobrze... i sądzę, że wielu z nich chociaż na starcie podjaranych - szybko ostudzi swój zapał, ponieważ przypomną sobie, że robili to samo wiele razy... że niektórzy robili to samo latami, a teraz dochodzi do tego, że muszą robić znów to samo.
To taki rodzaj powrotu do pięknych czasów, kiedy jako młodzi gramy w jakąś grę i jest dla nas wspaniała - a wracając do niej po latach nie ma już takiego uroku. Oczywiście są wyjątki. Są też gracze, którzy nadal nawalają ostro w tibie 12/h jak nie więcej. Trzeba się z tym liczyć, jednak sądzę, że nowy start z dobrą reklamą zapewni sporo nowych twarzy, a w miarę dobry balans jak i obecna mapa i zainteresowanie administracji serwerem sprawi, że gracze zostaną. Być może właśnie o to tu chodzi... o zainteresowanie. O siedzenie z graczami w grze i dawanie poczucia tego, że administracja ciągle czuwa i dba o ten świat. Robienie eventów, jakiś losowych zdarzeń ataku na neolith, wysyp szczurów czy najazd bandytów, resp losowego potwora i tak dalej. To poczucie, że gra nie jest zostawiona sama sobie, a faktycznie... żyje.
Nehoslav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 17:24   #55
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Selbo, ostatnia zmiana była wprowadzona pół roku temu.
Cytat:
Zmiany wprowadzone 27.02.2018
Przez te pół roku dostrzegliśmy masę innych problemów, czy też gracze wymyślili duzo fajnych rzeczy.
Jak chociażby siła silnej bomby
17:02 Zadajesz 114 punktów obrażeń fizycznych do Toon.
17:02 Zadajesz 287 punktów obrażeń fizycznych do Haubak.
porównując do siły bełta
17:04 Zadajesz 108 punktów obrażeń mroku do Toon.
17:05 Zadajesz 155 punktów obrażeń mroku do Toon.
17:05 Zadajesz 181 punktów obrażeń mroku do Toon.
Troszkę słabe te bomby.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22316 < poprawienie rycerza nekromanty. Rycek nekro ze zbyt małej ilości potworów wysysa życie, robi to jego granie nudne i uciążliwe. Należałoby albo dodać możliwość wysysania życia z każdego potwora, który nie jest typowo nieumarły ( hydry,profany,demony? ), albo pomysł z tematu.
Bonus bitewnego setu :
Złożyłeś podstawowy zestaw bitewny. Otrzymujesz następujące premie: Mana: +5% Życie: +10% Pancerz: +7
Bonus świętego setu :
Złożyłaś podstawowy zestaw święty. Otrzymujesz następujące premie:
Ochrona przed mrokiem: +4%
Pancerz: +3
Życie: +10%
Mana: +10%
Troszkę się to nie kalkuluje, święty set się zbiera o wiele ciężej, powinien mieć 15% hp tak jak demoniczny.
Co do setów, należy ustalić wcześniej i podać do wiadomości który set będzie dla której profesji, nie rób ludzi w ** kiedy nagle po update nie będą mogli założyć seta, który zbierali pół roku albo i dłużej.
Level powinien dawać coś więcej, niż tylko hp/mane i PNy. Gdyby dawał większą siłę leczenia, nawet ten dmg zwiększał o 0,1%. Chciałoby się grać/expić, miałoby się większą motywację, a tak to po co?
etcetera etcetera...
Mógłbym się tak rozpisać na parę dobrych stron :)
Cytat:
Niedługo zostanie tam dodany również pewien NPC, który będzie potrzebował od nas małej pomocy.
- https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20825
Wprowadzony zostanie kiedyś?
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 17:46   #56
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał 5310053 Zobacz post
Selbo, ostatnia zmiana była wprowadzona pół roku temu. Przez te pół roku dostrzegliśmy masę innych problemów, czy też gracze wymyślili duzo fajnych rzeczy.
Jak chociażby siła silnej bomby
17:02 Zadajesz 114 punktów obrażeń fizycznych do Toon.
17:02 Zadajesz 287 punktów obrażeń fizycznych do Haubak.
porównując do siły bełta
17:04 Zadajesz 108 punktów obrażeń mroku do Toon.
17:05 Zadajesz 155 punktów obrażeń mroku do Toon.
17:05 Zadajesz 181 punktów obrażeń mroku do Toon.
Troszkę słabe te bomby.
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=22316 < poprawienie rycerza nekromanty. Rycek nekro ze zbyt małej ilości potworów wysysa życie, robi to jego granie nudne i uciążliwe. Należałoby albo dodać możliwość wysysania życia z każdego potwora, który nie jest typowo nieumarły ( hydry,profany,demony? ), albo pomysł z tematu.
Bonus bitewnego setu :
Złożyłeś podstawowy zestaw bitewny. Otrzymujesz następujące premie: Mana: +5% Życie: +10% Pancerz: +7
Bonus świętego setu :
Złożyłaś podstawowy zestaw święty. Otrzymujesz następujące premie:
Ochrona przed mrokiem: +4%
Pancerz: +3
Życie: +10%
Mana: +10%
Troszkę się to nie kalkuluje, święty set się zbiera o wiele ciężej, powinien mieć 15% hp tak jak demoniczny.
Co do setów, należy ustalić wcześniej i podać do wiadomości który set będzie dla której profesji, nie rób ludzi w ** kiedy nagle po update nie będą mogli założyć seta, który zbierali pół roku albo i dłużej.
Level powinien dawać coś więcej, niż tylko hp/mane i PNy. Gdyby dawał większą siłę leczenia, nawet ten dmg zwiększał o 0,1%. Chciałoby się grać/expić, miałoby się większą motywację, a tak to po co?
etcetera etcetera...
Mógłbym się tak rozpisać na parę dobrych stron :)
- https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20825
Wprowadzony zostanie kiedyś?
No i w końcu jakiś konstruktywny post.
To, że przez długi okres czasu nie było zmian nie ma tutaj nic do rzeczy (choć oczywiście nie jest to chwalebne, niemniej wytłumaczyłem dlaczego jest tak a nie inaczej i nie jest to temat tej dyskusji).
Zarzucasz mi przede wszystkim brak poszanowania opinii graczy - tutaj leży źródło konfliktu, który tworzysz w sobie tylko znanym celu, a który staram się dosadnie wyprostować, bo nie mam żadnej satysfakcji ani potrzeby trwania w niezrozumieniu z graczami.

Skoro mógłbyś tak na parę stron to... do cholery zrób to! Jak inaczej możemy dojść do porozumienia i wprowadzić zmiany? Pomimo swoich wielu niesamowitych zdolności w myślach nie czytam ;).

Bomby - ich siła leży przede wszystkim w obszarowym działaniu, co każdy uprawiający pvp rozumie. Podczas ostatniej wojny były wykorzystywane w wielu akcjach szczególnie na początku rozgrywki. Jestem skłonny jednak wzmocnić nieznacznie ich siłę, jeśli będą podobne głosy.

Rycerz nekromanta - zgadzam się, że wymaga zmian, prawdopodobnie największych.

Bonusy zestawów - będą zmienione (albo już są na teście). Pamiętajmy też, że zmieni się system naliczenia obrażeń a przez co ilość pancerza danych elementów a co za tym idzie przydatność zestawów.
Nikt ludzi w bambuko nie zamierza zrobić, bo też zestawy nie będą nagle wywracane do góry nogami a jedynie dostosowywane do nowego systemu, więc nie rozumiem skąd te emocje.

Wpływ poziomu na obrażenia czy cokolwiek innego był już wielokrotnie tłumaczony: zdobywasz poziom -> zdobywasz PN -> zdobywasz lepsze umiejętności. Gdybyśmy wprowadzili dodatkową zmienną zależną tylko od poziomu, to nagle postacie stawałyby się mocniejsze o wiele szybciej - trzeba mieć to na uwadze przy rozmowie na ten temat i opierać się na wyliczeniach czystej matematyki.

NPC w Ankardi - przyznam, że o nim zapomniałem, ale mam go rozpisanego na dysku. Cóż, nie jest to persona, która jakoś zmieni fabułę gry, niemniej zostanie dodany wraz z aktualizacją - dobrze, że przypomniałeś o tym biedaku!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:06   #57
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

Bomb nie ruszajcie, bo będzie to co na poprzednich edycjach. W rycku nekromancie zwiększyć moc rago fomes i hape rago fomes i może delikatnie hity? Zawsze jeżeli z czymś przesadzicie to można edytować w trakcie rozgrywki ;). Na pewno wrażliwości mobków trzeba pozmieniać np.
- rekiny
- górskie

Z tego co pamiętam to na ostatniej edycji nikt prawie na nich nie expił, bo albo się nie opłaca, albo za dużo mają hp. Zwiększyć wrażliwość na mrok o 5-10%.

A co z prędkością mobków? Z tego co pamiętam to na 120 palku ledwo się zwiewa przed kościanym lub górskim, nie będę wspominał rekinołaków... Albo zbuffowac odes / hape odes delikatnie lub bawić się z prędkością mobków.

A co z tabelką ? Czy to legitne, by nekro alch expił z świętych bełtów na kościanych?

Także moim skromnym zdaniem niektóre mobki mają zbyt znerfiony loot tj. Hydry, Górskie, Mysmenie. Myślę, że wystarczyło by zwiększyć sakiewki :)

Co z respem najemników/renegatów? Czy nadal łotrzyce widzą niewidzialnych? Skoro tak to do zmiany, jest to jeden z normalnych respów dla low lvl, a zepsuliście go jednym ruchem.

Wielkich zmian nie róbcie, bo tak jak Luffy napisał zniszczy to serwer w jedną lub w drugą stronę. Także jestem za, by na przyszłym serwie PVP na początku sobie odpuścić z wojną i ew. dopracować balans/mobki do gry, a dopiero potem czerpać przyjemność z warmode lub bitek.
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:18   #58
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
Bomb nie ruszajcie, bo będzie to co na poprzednich edycjach. W rycku nekromancie zwiększyć moc rago fomes i hape rago fomes i może delikatnie hity? Zawsze jeżeli z czymś przesadzicie to można edytować w trakcie rozgrywki ;). Na pewno wrażliwości mobków trzeba pozmieniać np.
- rekiny
- górskie

Z tego co pamiętam to na ostatniej edycji nikt prawie na nich nie expił, bo albo się nie opłaca, albo za dużo mają hp. Zwiększyć wrażliwość na mrok o 5-10%.

A co z prędkością mobków? Z tego co pamiętam to na 120 palku ledwo się zwiewa przed kościanym lub górskim, nie będę wspominał rekinołaków... Albo zbuffowac odes / hape odes delikatnie lub bawić się z prędkością mobków.

A co z tabelką ? Czy to legitne, by nekro alch expił z świętych bełtów na kościanych?

Także moim skromnym zdaniem niektóre mobki mają zbyt znerfiony loot tj. Hydry, Górskie, Mysmenie. Myślę, że wystarczyło by zwiększyć sakiewki :)

Co z respem najemników/renegatów? Czy nadal łotrzyce widzą niewidzialnych? Skoro tak to do zmiany, jest to jeden z normalnych respów dla low lvl, a zepsuliście go jednym ruchem.

Wielkich zmian nie róbcie, bo tak jak Luffy napisał zniszczy to serwer w jedną lub w drugą stronę. Także jestem za, by na przyszłym serwie PVP na początku sobie odpuścić z wojną i ew. dopracować balans/mobki do gry, a dopiero potem czerpać przyjemność z warmode lub bitek.
Takie pytanko, czy jesteś skłonny wrócić do gry po update jakby nie było resetu?
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:30   #59
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

^up

Przed Kościanymi jak najbardziej się da, kwestia tego, że solo czasami brakuje respa żeby nie przypałętał się kolejny.

@topic
Problem Altaronu leży w tym, że grają na nim 2 typy ludzi: casual i "competetive". Nie da się pogodzić gry tak, aby obie strony miały dobrze.Dla graczy casualowych, którzy grają czysto 4fun, bez ciężkich wojen zmniejszenie loota na kilku(nastu) respach nie zrobiłoby większej różnicy, jedynie kupki złota przez dłuższy okres czasu nie będą takie duże. Jednocześnie ta sama zmiana spowoduje pustki w bankach "competetive" graczy, to oni sprzedawali statusy żeby mieć na wojenki...
Oprócz tego wypadałoby trochę jednak podkręcić tego zwiadowce. Fajnie jest być dosyć tankowatym i odwalać robotę rycerza bez prowokacji, ale czasem chciałoby się uderzyć za więcej z kuszy niż właśnie taki rycerz...
Przez dobre kilkadziesiąt poziomów twój dist jest zablokowany, i blokuje twój przyrost doświadczenia (wojownik i mag mogą expić obszarowo i trochę na tym oszukiwać).
Co do dropu to kilka respów i tak trzeba znerfić, np. żywiołaki ziemi(plecak mosiężnych itemów na jeden, godzinny refill?),może nawet lekko drasnąć inkwizytorów.

Czekam na zmiany w pancerzu, może rycerz będzie potrzebny do każdego team hunta powyżej pewnego poziomu. Mogłoby być ciekawie.
__________________
"Memories, they seem to show up so quick but they leave you far too soon "
Shrime jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-18, 18:40   #60
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
Bomb nie ruszajcie, bo będzie to co na poprzednich edycjach. W rycku nekromancie zwiększyć moc rago fomes i hape rago fomes i może delikatnie hity? Zawsze jeżeli z czymś przesadzicie to można edytować w trakcie rozgrywki ;). Na pewno wrażliwości mobków trzeba pozmieniać np.
- rekiny
- górskie

Z tego co pamiętam to na ostatniej edycji nikt prawie na nich nie expił, bo albo się nie opłaca, albo za dużo mają hp. Zwiększyć wrażliwość na mrok o 5-10%.

A co z prędkością mobków? Z tego co pamiętam to na 120 palku ledwo się zwiewa przed kościanym lub górskim, nie będę wspominał rekinołaków... Albo zbuffowac odes / hape odes delikatnie lub bawić się z prędkością mobków.

A co z tabelką ? Czy to legitne, by nekro alch expił z świętych bełtów na kościanych?

Także moim skromnym zdaniem niektóre mobki mają zbyt znerfiony loot tj. Hydry, Górskie, Mysmenie. Myślę, że wystarczyło by zwiększyć sakiewki :)

Co z respem najemników/renegatów? Czy nadal łotrzyce widzą niewidzialnych? Skoro tak to do zmiany, jest to jeden z normalnych respów dla low lvl, a zepsuliście go jednym ruchem.

Wielkich zmian nie róbcie, bo tak jak Luffy napisał zniszczy to serwer w jedną lub w drugą stronę. Także jestem za, by na przyszłym serwie PVP na początku sobie odpuścić z wojną i ew. dopracować balans/mobki do gry, a dopiero potem czerpać przyjemność z warmode lub bitek.
to tak szczerze trzeba by wyłączyć pvp na okres dopracowywania :) bo i ja i Ty wiemy ze nie będzie tak milo i fajnie jak będzie pvp włączone xD. Oraz i tak wiadomo ze znajda się idioci od lura itp :p
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin