Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-02-12, 22:56   #31
9106796
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Skąd: Lubelskie/ Poznań
Postów: 281
Domyślnie

No ale co jak co ale mag ktory pada najszybciej powinien miec wlasnie opcje ucieczki ale nie mowie tu o czyms takim jak repito nie nie ale cos takiego zeby to bylo troche szybsze niz hape odes wtedy mag bylby troszke trudniejszy do zabicia.
9106796 jest nieaktywny  
Stare 14-02-12, 23:52   #32
voagar
 
Avatar voagar
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Opole/Wrocław
Postów: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał bilsom Zobacz post
a mi się zdaje że Blood na temat bomb wypowiedział się już dużo wcześniej i to wtedy gdy był z collegium lub tuż przed tym jak się połączyli tu nie ma nic do znaczenia że doszedł do exorit

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=2150&page=2

na temat repito u rycerzy też się wypowiedział dużo wcześniej moim zdaniem to kompletny bezsens ze postać która ma najwięcej hp ma możliwość najszybszej ucieczki, a magowie którzy tak naprawdę od dwóch osób padają ani dogonić nikogo nie mogą ani uciec.
Nie, nic do znaczenia nie ma. Wtedy tez byl w druzynie, ktora miala mniej rycerzy wiec na to samo wychodzi, pozatym z tego co wiem dmg bomb dostal wiekszy rozrzut od tamtego czasu.
__________________
"i z tej historii moral jest taki ze teraz w kraju kroluja buraki i przepychaja sie lokciami w czasach powszechnej chlopomanii kazdy z nich mysli o sukcesie w polytyce i w byznesie kazdy wydyma cie za pare centow bo teraz w kraju kroluje potejto"
voagar jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 11:36   #33
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Dla każdego bomba musi być taka sama. Jak w rl ja rzucę granatem, to wybuchnie mocniej, niż jak Ty rzucisz? No chyba nie.
Racja, granat zadaje obrażenia, zależne od tego ile w niego włożyła firma produkująca, i jej umiejętności. Każdy rzuci granatem, lecz nie każdy nim trafi w celu w który zamierzał ;). Więc propozycja z mojej strony, w zależności od zręczności, i/lub walki wręcz, bomba trafi lub nie. Aktualnie, wystarczy znaleźć luke w mwallach, lub postawić krzaczki, i 10-15 osób, składa każdego ;). Nie gadajcie że w 10-15 osób jest ciężko aby każdy miał bombę, bo wystarczy gildi pokazać, że złożą w ten sposób każdego, a znajdzie się motywacja do zbierania składników i wytwarzania. Aktualne rozwiązanie PVP jest tymczasowe, dopóki
gildia się nie zmobilizuje do wykorzystania potencjału bomb (exorit już raz pokazało jak Trianos dostaje 4k+ damage'u, wypisanego w jednej liczbie).
Morał jest prosty, trzeba usunąć przyczynę, nie skutek.

Cytat:
Napisał bilsom Zobacz post
tutaj 70 % graczy nigdy nie uczestniczyła w dobrej wojnie na tibii, dlatego Blood raczej nikogo nie przekonasz na siłę dla nich jest dobrze tak jak jest teraz :)
Kolega ma rację, jak zaczniecie dostawać "perfekty", zjeżdżające was i z many i z hp, zmienicie zdanie.

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Nie popieram. Czy kiedykolwiek byłą sytuacja, że cały stack wyspał od combo bomb? Nie przypominam sobie.
W tym momemncie jest to broń bardzo droga i ostateczna.
Powiem jedynie, że na długiej potyczce można wyrzucić około 100 bomb, a żeby tych 100 mieć... no to cóż.
Zacznijmy używać 15 bomb na raz, nie pojedynczo.

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Bomby robione przez tydzień są zużywane podczas 1 akcji, więc tymi knightami by mogli robić jedną akcję na bardzo dłuuuuuuuuuuugi czas. Jeżeli uważasz to za dobrą taktykę zbierz to 20-30 osób i przekonaj się, że nic z tego nie wyjdzie.
Kto może zbierać, składniki na bomby? Ten który wyrzucił ich 1000 i ma możliwość expienia? Czy ten który przegrał wszystko i dalej boi się wyjść pod spam bomb.

Cytat:
Napisał Lila Zobacz post
Ma repito dzieki czemu na otartej przestrzeni nie można go złapać - repito trwa teraz 5 sekund, dziś nie mogłam dogonić 78 maga

Leczy bardzo dużo uhami - bardzo dużo? 600 to jest mój max, a to chyba nie jest bardzo dużo, gdy zaatakuje mnie kilka osób to i tak się sama nie wyuham

Może leczyć uhami innych (To knight jest postacią leczącą? Profesją lecząca powinien być coś jakby duchowny?) - to samo, rzeczywiście dużo uleczę innych.
.
Nie umiesz dogonić na repito? Naucz się biegać. Ja bez dasha, doganiam tych którzy dashują. Rzeczywiście sama nie wyleczysz drugiego rycerza, ale 10 innych rycerzy go wyleczy.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.

Ostatnio edytowane przez eremce ; 15-02-12 o 11:31
eremce jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 11:42   #34
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Mądre słowa przedmowcy. Powinno byc tak jak jest nic nie zmieniac.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 12:51   #35
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Cytat:
Napisał mario Zobacz post
Mądre słowa przedmowcy. Powinno byc tak jak jest nic nie zmieniac.
Jeżeli sądzisz, że ja nic nie chcę zmieniać to się mylisz. I to grubo.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 16:11   #36
draknostorin
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Kołobrzeg
Postów: 8
Domyślnie

Moim zdaniem przemyślenia Blooda~~ naprawdę przedstawiają pewien problem, a nie jest to forma „wojny forumowej” czy propagandy ( bo przecież obie strony mogą korzystać z bomb ). Opcja nr 1 jest najlepsza. Alchemik umie produkować bomby i zna zasady jej działania, nie alchemik to jak człowiek z granatem wie do czego to jest ale czy będzie wiedział jak go poprawnie używać ? ( wielu powie, że damy rade, taa , a nawet petardy wybuchaja wam w reku )
Co do siepania combo bomb z stackow, to nasuwa się podobieństwo do combo gfb przy forsowaniu defa czy „wastowaniu” ekipy wroga. Zawsze można podejść z paroma noobkami ( co najmniej 3 ), a wtedy raczej deszczu bomb nie będzie.
Rycek ma rashowac, zajmować przestrzeń, otaczać wroga i osłaniać magów, od zadawania obrażeń od dawien dawna byli magowie.

Zuen iak
draknostorin jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 17:31   #37
konradowalkero
 
Avatar konradowalkero
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 38
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do konradowalkero
Domyślnie

Dla przykładu jeżeli tylko alchemik mógłby wykorzystywać w pełni wszystkie bomby (jak w opcji nr 1) to po jakimś czasie moglibyśmy zauważyć alchemika na takich profesjach jak Zwiadowca czy Mag. No bo czy taki zwiadowca nie odpusciłby sobie dołączenia do gildi elementalistów (możliwość robienie sobie runek poszczególnych żywiołych) wzamian za to że może bić z bomb 500 a nie 250 (czyni to ze zwiadowcy profesje o wiele groźniejszą w pvp).

Bo tak jak napisałem w opcji nr 1, tylko alchemik mógłby wykorzystywać silne bomby (nie zależnie czy jest rycerzem, magiem czy zwiadowcą) a nie alchemik słabe bomby. Zauważcie że moja propozycja nie jest jeszcze kompletna bo na chwile obecną tak naprawdę nic by się nie zmieniło jeżeli chodzi o rycerzy. Przecież to oczywiste że każdy rycerz dołączyłby do gildi alchemika. Problem polega na tym aby inne gildie były na tyle atrakcyjne aby gracz miał dylemat do której dojść. Żebyśmy mogli zobaczyć wiele kombinacji w doborze tych dwóch gildii. Teraz normalka jest mag z gildiami Necro/Ele, zwiadowca to Ele/Duch, rycerz Duch/Alchemik. Rzadko się zdarza aby było inaczej.
konradowalkero jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 17:39   #38
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

To tak jakby tylko alchemik mógł używać mikstury, które wytwarza. Zauważ, że jest to prosta bomba, która wybucha w chwili uderzenia w cel reagująca właśnie na zderzenie. Nie ma tam żadnych skomplikowanych mechanizmów, więc każdy może ją obsługiwać. Ja mam zwiadowcę alchemika ;)

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 15-02-12 o 17:54
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 17:51   #39
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Teraz normalka jest mag z gildiami Necro/Ele, zwiadowca to Ele/Duch, rycerz Duch/Alchemik. Rzadko się zdarza aby było inaczej.
Ja jestem nekro/alchemik i jestem magiem. Wiec nie mow ze każdy mag to ele i nekro...
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny  
Stare 15-02-12, 17:59   #40
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Blood weź pod uwagę, że spora część osób na serverze nie gra tutaj po to by się bić. I właśnie bardzo wielu z nich ma magów/zwiadowców alchemików.
Mervakis jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin