Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Dyskusje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-10-15, 23:18   #11
Boltzer
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 60
Domyślnie

Moim zdaniem powinni z tych debat przed wyborami zrobić zawody. Coś jak mecze w ekstraklasie, 1 na 1 i każdy z kazdym bez rewanży. To by były prawdziwe debaty.
W niedzielę jadę 200 km do Oslo, żeby oddac głos na krula. Czego się nie robi dla dobra kraju. W sumie to poświęcenie jest do wstawania o 6 żeby poexpic.
Boltzer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-15, 01:26   #12
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Dajcie znać jak się będzie opłacało wrócić
Szybko to nie nastąpi :P o ile w ogóle nastąpi
Mur beton, wygra pis, bo ludzie mają dość kopaczów i tusków, którzy rozjebali nas analnie, niczym wielki murzaj 12stolatkę.

A odchodząc od tematów, jak patrzę na dudę, jeden chuj, bo i tak nic się nie zmieniło, ale nikt mi nie wmówi, że komor prezentował się lepiej, może póki co gra troszkę pod publiczkę przed wyborami (pojawienie się na zakończenie eliminacji, i na ćwiczeniach wojskowych) ale póki co, nie zajebał żadnej poważnej wpadki, typu chodź szogunie, czy bul i nadzieja, weź kredyt zmień pracę, jak tak można lamić.

Nie, nie jestem za pisem, ostatnio widziałem jakiś bilboard petru (kto to kurwa jest rysio petru? ) że zostając w domu, i tak głosujesz na pis/korwin/kukiz, miałem nie iść na wybory, ale kurwa chłop mnie przekonał, teraz będę żył ze świadomością, że oddałem dwa głosy na korwina

SZACH MAT, LEWACKIE KURWY
i jeszcze jedno

ODERKA NIGDY NIE ZGINIE!!!!
Uwolniona Mysl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-10-15, 16:31   #13
Boltzer
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 60
Domyślnie

Swetru, to jest ten co kazał brać kredyty we frankach a sam kupował franki.
Boltzer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 05:17   #14
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Jeżeli ktoś ma głosować na podstawie spotów/debat to niech lepiej nie wychodzi z domu. Radyjko z Torunia też proszę wyłączyć. Poza tym co to debata gdzie toczący starce znają wcześniej pytania i uczą się odpowiedzi na pamięć. Nie sprawdza to ani wiedzy, ani nie pokazuje czy ktoś się nadaje, powinni być rzucani na głęboką wodę, np. między tłum górników, którym zamknięto kopalnię. Która kandydatka przekona żeby jej łba nie utrącili, ta nada się na premiera, o. Merytoryczna i charyzmatyczna ma być. Chociaż i tak wszyscy wiemy, że premierem będzie wielce szanowny, jego magnificencja Jarosław Polskę Zbaw.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 08:18   #15
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jeżeli ktoś ma głosować na podstawie spotów/debat to niech lepiej nie wychodzi z domu. Radyjko z Torunia też proszę wyłączyć. Poza tym co to debata gdzie toczący starce znają wcześniej pytania i uczą się odpowiedzi na pamięć. Nie sprawdza to ani wiedzy, ani nie pokazuje czy ktoś się nadaje, powinni być rzucani na głęboką wodę, np. między tłum górników, którym zamknięto kopalnię. Która kandydatka przekona żeby jej łba nie utrącili, ta nada się na premiera, o. Merytoryczna i charyzmatyczna ma być. Chociaż i tak wszyscy wiemy, że premierem będzie wielce szanowny, jego magnificencja Jarosław Polskę Zbaw.
W tym przypadku wygrywa ta, która więcej tym górnikom obieca. A co potem zrealizuje...

W sumie programu KORWINA dawno nie czytałem, sam pomysł głosowania na niego wydaje mi się idiotyczny (niestety obiecuje gruszki na wierzbie, nawet jeśli wszyscy lubimy gruszki). Odezwę się z pracy jak zagłębię się w ten temat.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 10:11   #16
Boltzer
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 60
Domyślnie

Korwin ostatnimi czasy się bardzo zmienił. Przestał rzucać hitlerami, lekkimi gwaltami i przesiakaniem poglądami. Innymi słowy zaczął mówić głosem, który banda impotentow umysłowych zrozumie. Jego postulatami są: likwidacja cit i pit, VAT 15%, przywrócenie kary śmierci, likwidacja NFZ, prywatyzacja szkół, prywatyzacja dróg.
Boltzer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 11:07   #17
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Coś tam przeczytałem:

1.5.2. Tworzenie nowego prawa powinno być trudne: uchwalenie ustawy powinno wymaga większości 2/3 ustawowej liczby senatorów.
To właściwie wyklucza tworzenie nowego prawa lub, co za tym idzie, modyfikację starego prawa. Dość powiedzieć, że w dzisiejszym senacie żadna ustawa by nie przeszła. Gdy PiS jest za, to PO jest przeciw i odwrotnie. Czasami jedynie jedni czy drudzy wstrzymują się od głosu. Impas rodem z czasów liberum veto.

1.6.1. W Polsce należy wprowadzić prezydencki system sprawowania rządów. Niepodzielną władzę wykonawczą powinien sprawować Prezydent.
1.6.5. Prezydent powinien mieć prawo wetowania ustaw. Prezydenckie weto powinno móc być odrzucone większością 4/5 ustawowej liczby senatorów.
Czyli prezydenta wybiera 51% Polaków, ale jak się rozmyśli, to dopiero ponad 80% ma prawo mu się sprzeciwić. W efekcie 20% popleczników prezydenta może dyktować swoje warunki 80%.

1.7.11. Prezydent spośród emerytowanych sędziów o nieposzlakowanej opinii powoływałby
sądy kapturowe – w niejawnych procesach orzekające w sprawach, gdy zachodzi podejrzenie
o korupcję. Sądy kapturowe miałyby prawo usuwania sędziów, którym to udowodnią

Sądy kapturowe? I to oczywiście powoływane przez prezydenta, niejawne? Takie, które mogą sterować sądownictwem w kraju?

- Wprowadzimy zasadę „jeden nowy przepis – dwa uchylone”. Jako dobrą praktykę należy przyjąć, że każda nowa regulacja generująca jakiś obowiązek powinna się wiązać z ograniczaniem obowiązków wynikających z obowiązujących ustaw w podwójnej liczbie.
To w jaki sposób to ma działać? W jaki sposób reagować na nowe problemy? Przywracaniem starych?

2.1.1.2. Zlikwidujemy Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Mając na celu radykalne zmniejszenie biurokracji, kształcenie kolejnych osób na stanowiska kierownicze w administracji nie jest celowe.
Czy to nie jest czasem ograniczanie wolności ludziom, którzy choćby dla draki chcą studiować administrację właśnie? Chociażby po to, by lepiej patrzeć urzędnikom na ręce?

2.1.1.3.Wynagrodzenia w sektorze publicznym nie powinny przewyższać wynagrodzeń w sektorze prywatnym zgodnie z zasadą „bogaty kraj, bogaci urzędnicy”.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę stanowiska - zdecydowanie nie przewyższają.

2.1.2.3. Brak terminowej decyzji administracyjnej rodzić będzie skutek domniemania zgody organu na rozstrzygnięcie zgodne z wnioskiem. W przypadku poniesienia w wyniku decyzji administracyjnej wydanej wskutek milczenia administracji szkody przez Skarb Państwa, odpowiedzialność materialną za takie straty poniesie bez ograniczeń odpowiedzialny urzędnik:
Wystarczy znaleźć kozła ofiarnego i znajdzie się zgoda na wszystko.

2.2.2.3. Prokuratura powinna być podporządkowana ministrowi sprawiedliwości
Czytaj: prezydentowi.

3.2.7. Dla zwiększenia użyteczności Obrony Terytorialnej należy stopniowo poszerzać dostęp do broni przechowywanej w domu. Wymaga to wzrostu kultury obchodzenia się z nią w oparciu o najlepsze wzorce europejskie.
W USA pracuje się nad tym od dziesięcioleci i nie ma żadnego postępu. Dzięki lobbystom i koncernom nie da się zaś zmienić konstytucji tak, by mogła rzeczywiście chronić swoich obywateli. Polska, w której ludzie reprezentują często równie niski lub nawet niższy poziom kultury niż w USA, z pewnością nie byłaby dzięki temu bezpieczniejszym krajem.
Dzisiaj jak widzę faceta tłukącego swoją dziewczynę na ulicy, to mogę zwrócić mu uwagę, ewentualnie dać po mordzie żeby przestał. W przypadku powszechnego dostępu do broni każde zwrócenie uwagi takiej aspołecznej jednostce może zakończyć się śmiertelną strzelaniną.
Jednocześnie nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której użycie bądź straszenie bronią palną byłoby konieczne.

3.6.2. Wiek pełnej odpowiedzialności karnej powinien zostać obniżony do 13 lat.
13 lat to gówniarzeria, totalna. Na dodatek na tyle plastyczna, że w odpowiednim środowisku da się ją jeszcze przywrócić do pionu. Więzienie nie jest takim środowiskiem.

4.3.7. Postulować należy zwiększanie swobody państw członkowskich w dysponowaniu przyznanymi im środkami z budżetu UE, jeżeli sprzyjać to będzie redukcji ich zadłużenia, pod warunkiem wbudowania mechanizmów gwarantujących trwałość tego procesu. Przykładowo państwo zadłużone mogłoby mieć zmniejszoną składkę członkowską oraz pomoc unijną
o kwotę, którą zdecyduje się przekazać na spłatę wierzytelności.

Zachęcanie do zaciągania kolejnych długów na koszt UE.

5.3.4. Wszystkie podatki są złe. Nie ma podatków neutralnych. Największą szkodliwość społeczną generują daniny nakładane na pracę, z których dziś pochodzi większość dochodów publicznych. Sytuacja ta powinna zostać zmieniona.
Hurr durr, podatki złe, znieśmy podatki, zwiększmy wydatki, kupmy złoto, kurwy i lasery dla wszystkich! A, i jeszcze spłaćmy z tego dług publiczny. Do tego wyjdźmy z Unii Europejskiej (wyjście z Traktatu Lizbońskiego), ale żądajmy od niej więcej kasy.

7.1.5. Dotacje do kultury powinny zostać zniesione. Instytucje publiczne powinny mieć zakaz organizacji i finansowania rozrywki masowej.
Wszyscy słuchajmy popu, bo to gówno najlepiej się sprzedaje. Przecież każdy je rozumie.

8.1. Oświata i wychowanie
Tu nawet nie będę cytował. Sprywatyzować wszystkie szkoły, znieść obowiązek nauki... Już teraz ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Ale pewnie, ludem głupim najłatwiej się steruje.

8.3.5. Uchylimy w całości ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Polska wypowie tzw. „Konwencję antyprzemocowąâ€.
Patologia i regres. Ja się cieszę, że rodzice zamiast mnie tłuc pomagali mi rozwiązywać problemy w inny sposób.

System emerytalny
No tak. Ze zmniejszonych do 1/3 podatków należy jeszcze wypłacać emerytury, bo likwidujemy ZUS

Podsumowując.
Wybrałem tylko kilka punktów, które mnie raziły i które uważam za głupie, cofające nas w rozwoju lub skłaniające niemalże do anarchii. Jest też cała rzesza innych, z którymi po prostu się nie zgadzam lub nie widzę możliwości ich realizacji (sprywatyzowanie służby zdrowia - mamy to w USA, wycinka drzew na terenach prywatnych bez zezwolenia, prywatyzacja wszystkiego co się da), ale albo są to rzeczy do zaakceptowania, albo mniej rażące niż powyższe.

Niektóre rzeczy z tego programu brzmią dobrze. Niektóre są oczywistościami, które prędzej czy później trzeba wprowadzić. Całe mnóstwo jednak jest po prostu nierealne, nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka.

Cytat:
Korwin ostatnimi czasy się bardzo zmienił. Przestał rzucać hitlerami, lekkimi gwaltami i przesiakaniem poglądami. Innymi słowy zaczął mówić głosem, który banda impotentow umysłowych zrozumie. Jego postulatami są: likwidacja cit i pit, VAT 15%, przywrócenie kary śmierci, likwidacja NFZ, prywatyzacja szkół, prywatyzacja dróg.
Wiesz, że prywatyzacja szkół oznacza płacenie za szkoły z własnej kieszeni, prywatyzacja dróg płacenie za drogi, a likwidacja NFZ płacenie za NFZ?

Można zlikwidować podatki, ale wolny rynek w wyniku prywatyzacji wszystkiego może doprowadzić do sytuacji jak w USA, gdzie za byle operację płaci się 100 tys. dolców. I tak dalej.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 11:38   #18
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post


Wiesz, że prywatyzacja szkół oznacza płacenie za szkoły z własnej kieszeni, prywatyzacja dróg płacenie za drogi, a likwidacja NFZ płacenie za NFZ?
Wcale nie :p
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 11:42   #19
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

No dobra, nie płacenie za NFZ, a płacenie za własną służbę zdrowia. Ja bym był nawet zadowolony, bo dzisiaj za niewielki abonament miesięczny (4x mniejszy niż składka do ZUSU) mam 4 razy lepszą opiekę medyczną, ale jednak. Obawiam się, że cena jest tak mała, bo niski jest popyt.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-10-15, 11:44   #20
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
No dobra, nie płacenie za NFZ, a płacenie za własną służbę zdrowia. Ja bym był nawet zadowolony, bo dzisiaj za niewielki abonament miesięczny (4x mniejszy niż składka do ZUSU) mam 4 razy lepszą opiekę medyczną, ale jednak. Obawiam się, że cena jest tak mała, bo niski jest popyt.
Owszem. Prywatyzacja doprowadziłaby do tego, że healerzy konkurowali by ze sobą zarówno cenami, jak i jakością usług. Lepiej by się żyło :)
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin