Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Jaką decyzję uważasz za najlepszą?
Zostawiamy serwery w obecnej formie 29 29.59%
Zamykamy npvp. Serwer pvp zmieniamy na optional pvp 46 46.94%
Zamykamy npvp. Serwer pvp pozostaje bez zmian 23 23.47%
Głosujących: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-01-18, 20:08   #1
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie Przyszłość serwerów

Witajcie - kieruję dziś do Was pytanie wraz z ankietą, dotyczącą przyszłości serwerów.

Jak pewnie wiecie (lub też nie) serwer npvp funkcjonuje na dość starym silniku, który sporo różni się od tego z pvp. Chodzi tutaj głównie o system run, mikstur, umiejętności... Sprawia to, iż wiele z rzeczy, które tworzymy dla serwera pvp nie jest możliwe do wgrania na serwerze npvp a to budzi frustrację u nas jak i u was.

Tworzona aktualizacja tyczy się obu serwerów - tak zostało powiedziane, niestety przez element właśnie tej wspomnianej wyżej niekompatybilności, musimy się ograniczać w wielu aspektach, przez co czujemy, że coś nam umyka, coś tracimy, nie możemy wykonać wszystkiego w 100% jak byśmy chcieli.

Pytanie więc - co zrobić.

Każda z przedstawionych przeze mnie propozycji ma swoje plusy i minusy - jest to oczywista sprawa. Grunt jednak, by wybrać optimum, z którego zadowolona będzie większość.

Osobiście najbardziej skłonny jestem, by serwer npvp zamknąć a z serwera pvp zrobić serwer optional pvp w takim, bądź innym wymiarze.
Oczywistą wadą takiego rozwiązania jest utrata wszystkiego, co przez tak wiele lat udało Wam się tam osiągnąć i zdobyć. Ponadto strony walczące również mogą być rozgoryczone usunięciem możliwości swobodnego "pk", choć wg. mnie przez ostatnie lata klasyczne walki pvp sprawdzały się jedynie co raz gorzej i powodowały więcej kłopotu niż pożytku.
Niewątpliwym plusem jest za to zwiększenie ilości osób grających razem zamiast osobno, powiew świeżości na aspekty pvp oraz większe możliwości techniczne.

Choć ankieta nie jest wiążąca to będzie miała duży wpływ na podjęcie decyzji.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji. Wszelkie objawy braku kultury i off-topu będą surowo karane.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 31-01-18 o 20:14
Obles jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:23   #2
liverano
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 0
Domyślnie

popieram tomusex
liverano jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:25   #3
Ser
 
Avatar Ser
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 92
Domyślnie

Wg. mnie jeżeli zamkniemy server npvp, a zmienimy pvp na optional to i tak ludzie, którzy grają na npvp będą w gorszej sytuacji, ponieważ będą musieli zaczynać wszystko od nowa. Także myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie obu serwerów i zrobienie jednego optional pvp od nowa. Wiem, że robienie postaci od nowa jest denerwujące ale wydaje mi się to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.
Dużo osób, które znam na npvp i którzy tam grają, to wiem, że nie będą za resetem, ponieważ stracili dużo czasu na zdobycie tego co mają.

Powinna być też opcja do głosowania na usunięcie obu serwerów i zrobienie jednego.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 31-01-18 o 20:40
Ser jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:28   #4
pisior123
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 13
Domyślnie

jak ktos ma grac od nowa to wszyscy nie tylko serwer npvp
pisior123 jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:29   #5
tomusex
 
Zarejestrowany: Gru 2017
Postów: 23
Domyślnie

Jeżeli jest opcja przeniesienia postaci z itemami to jestem jak najbardziej za optional ale jeśli nie to ja rezygnuje. Na pewno byłoby lepiej, więcej ludzi ale wbijanie wszystkiego od nowa zniechęca do gry.
tomusex jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:33   #6
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

>Utrata czasu i pieniędzy dla ostatecznie nie przynoszącej niczego gry która zostanie usunięta
>start od nowa na serwerze CPVP który już ma mase osób wysokolvlowców



Jeżeli serwer NPVP miałby zostać usunięty, żeby w założeniu sprowadzić wszystkich graczy na jeden serwer, to musiałoby to zostać zrobione po gruntownych testach na OGRANICZONEJ MAPIE, może nawet na innym kliencie by jak najbardziej ograniczyć dostęp do Kogaru, i rozpoczęcie od nowa rozgrywki *reset


samemu póki co nie zagłosuje na nic,
mimo iż jestem bardziej skłonny do oddania głos na opcję nr2 z optional pvp.



@
Akurat gdy pisałem to jeszcze parę osób się rozpisało:


W 100% popieram wypowiedź Sera.



A tak poza tym to spalić licor i zrobić uproszczony samouczek co i jak.
I hop siup na maina
Rahilux jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:40   #7
Therusek
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 5
Domyślnie

Jak można wogole coś takiego proponować , dajecie możliwość ludzia na granie na npvp do tego z opcja wykupienia płatnego konta a teraz stwierdzacie ze nie uśmiecha wam się up robic pod 2 servery. Ja tu nie widzę żadnych problemow technicznych , ludzie na npvp juz chyba przeboleli niedogodności z braku niektórych funkcji , wystarczy nowe mapki , potworki czy eq.

Jeśli w jakiś sposób npvp będzie całkowicie zamknięte ja proszę o zwrot calej ktoty za konto szlacheckie , nie kupowałem konta szlacheckiego dla gry pvp czy pośredniej tego znaczeniu , tak się proszę Pana nie robi !!
Therusek jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:44   #8
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Stąd ten temat - by każdy mógł się wypowiedzieć i bym mógł ocenić sytuację.
Koniec końców na serwerze pvp nie ma wcale dużo graczy z wielgachnymi poziomami. Tak na prawdę rozgrywka tam bardzo mocno ucichła już po miesiącu, więc myślę, że to jest właśnie okres pewnej "straty" jeśli już o niej mowa. Ponadto wiele z graczy npvp gra również na pvp.
Pamiętajcie, że podobna sytuacja miała już miejsce - serwer pvp został zresetowany a postacie przeniesione na npvp, niemniej w obecnej sytuacji przenoszenia postaci z serwera npvp na pvp być nie może.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:46   #9
tomusex
 
Zarejestrowany: Gru 2017
Postów: 23
Domyślnie

a istnieje opcja podmiany silnika ale żeby postacie pozostały na npvp?

/Nie - S.

to lipa

Ostatnio edytowane przez Obles ; 31-01-18 o 20:56
tomusex jest nieaktywny  
Stare 31-01-18, 20:49   #10
pisior123
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Postów: 13
Domyślnie

a jest opcja zeby serwer pvp jak npvp startowali od 0?

/Nie. Niemniej bierzcie pod uwagę, że na serwerze pvp nie ma na prawdę jakiejś ogormnej przewagi lvl wielu graczy nie mówiąc już o biedzie w ich sakwach. - S.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 31-01-18 o 20:56
pisior123 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin