Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Aktualności

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-07-13, 18:55  
Poniedziałkowa łatka już w grze!
Trav Trav jest nieaktywny 14-07-13, 18:55

By móc grać, wymagane jest pobranie owego klienta.
Oto [ LINK ]


* * *

Oto zapowiedź, jaka została wczoraj ogłoszona:

Witajcie! Pragniemy poinformować, że jutro (czyli 15 lipca w poniedziałek) na obu serwerach po ich zapisie (godzina 5 rano NON-PVP i 7 rano PVP, choć możliwe że wcześniej na tym drugim) zostanie wprowadzona łatka zmieniająca trochę pewne elementy rozgrywki i naprawiająca parę rzeczy.

Oto skromna lista kilku tych bardziej wyrazistych zmian, jakie zostaną wprowadzone:
  • Badania mistrza Tereusza ze szkoły alchemików nad jego wynalazkiem - kostką transmutacji - trwają! Powiedzie mu się opracowanie metody przemiany miedzi i srebra w złoto oraz łączenia amuletów czy pierścieni?
  • Sami alchemicy niech przy okazji ostrzą swoje podręczne nożyki! Dzięki swojej wiedzy będą mogli używać ich nie tylko do skórowania zwierząt, ale i do zbierania grzybów;
  • W wielu rodzajach jedzenia - nowe czasy regeneracji lub wagi, a także dochodzi nowy ciekawy sposób uzyskiwania bardziej efektywnej żywności do odkrycia! Ponadto sporo ofert sprzedawców żywności również kompletnie się zmieni;
  • Naprawiony też będzie stary problem polskich liter w imionach potworów i postaci ogółem.
  • Jasność gry zostanie ustawiona na stały poziom, suwak zmieniający ją w opcjach nie będzie już działał.
  • Sporo zmian w bonusach istniejących zestawów mieszanych, a także wprowadzone kilka nowych;
  • Elementy najlepszych zestawów uzbrojenia będzie można wreszcie ulepszać;
  • Ofensywne czary wojowników zadają nieco mniejsze lub większe obrażenia w zależności od tego, czy używana jest broń jedno- czy dwuręczna;

Do gry będzie wymagane pobranie nowego klienta, do którego link pojawi się również jutro. Tym razem ci, którzy go nie będą mieli, zostaną stosownie poinformowani w grze, więc ryzyko błędnego wyrzucania z gry nieuważnych powinno zmaleć. Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania wszelkich błędów, niejasności, obaw i sugestii, jakie może wynikną ze zmian w grze.

Przy okazji tej łatki dziękujemy gorąco Westowi za niecodzienną dodatkową pomoc w naprawianiu starych błędów klienta i za inspirację dla Pregusi do podjęcia pracy nad ciekawymi rozwiązaniami. Nie zapomnimy!

A co nam przyniesie przyszłość? Cóż.


Powodzenia życzy
Ekipa Altaron.pl

Ostatnio edytowane przez Thudaron ; 15-07-13 o 11:55.

Trav
Super Moderator
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Odwiedzin: 40400
Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 18:13   #81
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Przesadzasz i to ostro. Mówisz, że te 5 kratek to mało, jakby ekran gry był w rozmiarze 200x100. Tak nie jest, ekran gry ma 7 kratek w poziomie i 5 w pionie, nie licząc kratki na której stoi postać. Kostur traci dopiero moc na tej szóstej kratce. Więc zdecydowana większość ekranu jest oświetlana.

Powód o niechęci straty udźwigu dla tych 0.30 uncji, albo 30 już przerabialiśmy. I nie rozdrapujmy tego głupiego argumentu...
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 18:17   #82
sawyerknw
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Skąd: z karczmy w Neolith
Postów: 54
Domyślnie

zmiencie CZAS czaru bo jest za krótki ... łucznicy nie mają miejsca na pochodnie i kostury chyba ze bedziemy używać włóczni . jak wiele innych osob nie bede męczył oczy. wole pograc w cos innego, a pacc leci :P pewnie juz nie jedna osoba nie przedłuży jak się skonczy :D
sawyerknw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 18:32   #83
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał sawyerknw Zobacz post
zmiencie CZAS czaru bo jest za krótki ... łucznicy nie mają miejsca na pochodnie i kostury chyba ze bedziemy używać włóczni . jak wiele innych osob nie bede męczył oczy. wole pograc w cos innego, a pacc leci :P pewnie juz nie jedna osoba nie przedłuży jak się skonczy :D
Już mają miejsce - przeczytaj short newsy.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 21:14   #84
Kavres
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Skąd: Ł3
Postów: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jest to krok do przodu w stronę tworzenia klimatu RPG, który wiele gier zatraciło.
Dobrze kolego Merv.
Rozumiem, ale 3/4 ludzi woli grać z full jasnościa (przynajmniej moi znajomi) ok chcecie grać tak jak jest, ale nie róbcie only all tylko dajcie wybór graczom jak chcą grać ...

I w ogóle wyjaśni mi ktoś po co mikstury maga wzrosły o 3k na 100 potek?

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Już mają miejsce - przeczytaj short newsy.
Szkoda, że nie informowaliście o zmianie expa np z Górskich Trolli, z wrl'eli itp :)

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Przesadzasz i to ostro. Mówisz, że te 5 kratek to mało, jakby ekran gry był w rozmiarze 200x100. Tak nie jest, ekran gry ma 7 kratek w poziomie i 5 w pionie, nie licząc kratki na której stoi postać. Kostur traci dopiero moc na tej szóstej kratce. Więc zdecydowana większość ekranu jest oświetlana.

Powód o niechęci straty udźwigu dla tych 0.30 uncji, albo 30 już przerabialiśmy. I nie rozdrapujmy tego głupiego argumentu...

Tron z całym szacunkiem do Ciebie.
Powiedz mi co wam przeszkadza zostawić LH a co nie?
Osobiście znam ludzi którzy grali jak było można ustawiać jasność i grali po ciemku, ale ja i też dużo osób woli grać na full jasności więc co wam szkodzi zostawić to w spokoju?
Kavres jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 21:21   #85
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Jak zawsze hate'uje administracje za swoje nagminne porażki, to już Twoich postów nie da się czytać. 3 różne osoby z administracji wyjaśniły Ci, że za cholerę nikt tego nie zmieni, więc idź płakać do swojego kąta.

Z ciekawości wszedłem i sprawdziłem, widać wszystko. Fakt, faktem że byłem w zaciemnionym pokoju, gdzie ekran był jedynym źródłem światła, ale da się.
Kael podał Ci kolejny pomysł na rozjaśnienie ekranu bez ingerencji w grę (aka bot). Tu bym chciał odpowiedź administracji czy będą rozdawali darmowe urlopy za coś teoretycznie legalnego.

Poty i inne cuda to jakieś tam próby stabilizacji, wyjdzie pewnie jak zwykle, ale każdy ma to w dupie. Grają tu w większości starzy gracze z przyzwyczajenia.

Co do jakichś górskich trolli, wrl. Człowieku grając tu od początku widziałem jeszcze ciekawsze rzeczy i o 90% nie wiesz, co administracja jest w stanie zrobić jak im się zachce.


Szukasz jakiegoś pocieszenia? Nikt Ci go nie da, jesteśmy w internecie.

#Marek
Klimat rpg srsly? Utopia była bardziej realna niż wprowadzenia do takiego dinozaura 2d prawdziwego rpg, zwyczajnie nie ten system gry (wyłączcie możliwość exp'a na mobach i same questy, wtedy coś z tego wyjdzie) : >. Tak to zawsze będzie wyścig exp'a/h.

#Edit
Nie mogę napisać posta bez żalu do administracji, dlatego przestańcie k*** mieszać statystki setów i niech ktoś zrobi to raz, a porządnie bo to śmiech na sali update'ować je co łatkę.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 21:33   #86
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Kael podał Ci kolejny pomysł na rozjaśnienie ekranu bez ingerencji w grę (aka bot). Tu bym chciał odpowiedź administracji czy będą rozdawali darmowe urlopy za coś teoretycznie legalnego.
Nie będziemy za to banować.

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Nie mogę napisać posta bez żalu do administracji, dlatego przestańcie k*** mieszać statystki setów i niech ktoś zrobi to raz, a porządnie bo to śmiech na sali update'ować je co łatkę.
Właśnie teraz zrobiłam to raz, a porządnie. Gwarantuję, że jeśli nie dostaniemy możliwości ustawiania nowych bonusów, to więcej bonusy nie będą tak zmieniane.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-13, 21:34   #87
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
Kael podał Ci kolejny pomysł na rozjaśnienie ekranu bez ingerencji w grę (aka bot). Tu bym chciał odpowiedź administracji czy będą rozdawali darmowe urlopy za coś teoretycznie legalnego.
Botem to nie jest, za takie coś nikt nie będzie karał, bo niby skąd mamy wiedzieć jaką obecnie masz jasność ekranu ustawioną na monitorze? Jakbyśmy za to karali, to równie dobrze można by karać tych co grają w ciemnym pokoju - teoretycznie widzą lepiej w ciemnościach, niż ci co grają w oświetlonym pomieszczeniu i tak dalej.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-13, 12:44   #88
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Ostatnia moja odpowiedź w temacie, bo co się nie powie, to i tak zostanie zaraz wypaczone przez GTW.

Otóż, Greju.

Cytat:
Masz na myśli ten swój projekt wedle którego ja i Ty mieliśmy dostać unikalny dla siebie strój za zasługi? Naprawdę nie potrafisz wyczuć że proponowanie takich rzeczy jest co najmniej niestosowne i skrajnie niesprawiedliwe wobec innych graczy?
Widzę, że szybko nauczyłeś się siać propagandę i przeinaczać fakty. Czy przypadkiem nie przedstawiłem Ci gotowego projektu, gdzie głównym założeniem było nagradzanie AKTYWNYCH i WSPIERAJĄCYCH grę graczy? Czy aby nie napisałem, że wyróżenieni dla mnie wisi mi totalnie, ale chciałbym, aby w końcu jakoś zachęcano do wspierania gry?
Czy aby też nie wyróżniłem Ciebie ponad siebie, zaznaczając, że (natenczas) byłeś jedynie graczem, który zdecydowanie zasługuje na coś więcej, niż parę dni SS, które dostaje byle wybraniec w ilościach hurtowych? Oh, well. Może nie doczytałeś, może czytanie ze zrozumieniem to nie jest zdolność, którą SG muszą opanować. Nie wiem, acz smutno się robiło, że takie przekłamania padają z ust kogoś, kogo miałem za porządnego człowieka. Następnym razem napisz, że zjadam dzieci i czczę diabła, jak to było z Husytami chociażby. :)

Cytat:
Myślałem, że naprawdę sam dojdziesz do wniosku, że to jednak nie jest dobry pomysł, a raczej wygłup, a ja już tego komentować nie będę musiał, ale cóż, skoro to wyciągasz to muszę ci napisać publicznie, nie popieram żadnego unikalnego outfitu dla kogokolwiek.
Dziwne. Zanim zostałeś SG, to nawet pochlebnie się wyrażałeś o pomyśle i stwierdziłeś, że lepiej już zrobić gotowy projekt, niż męczyć po trosze. A potem zapadła cisza, gdzie nawet nie raczyłeś nic powiedzieć, bo przecież to oczywiste całkiem, iż Twoje zdanie odmieniło się o 180 stopni. My bad. :)

Cytat:
Fakt, bo wrzucenie pochodni w slot od ringa jest bardzo niewygodne... Czy nawet rzucenie czaru raz na jakiś czas. Altaron nie jest jedyną grą, gdzie trzeba posiłkować się sztucznym światłem, nie rozumiem więc sensu tego hejtu. Chyba kłócicie się po to, by się kłócić, jak Kav, któremu 0,2 uncji zajmuje pół udźwigu.
Wiem, że dla Ciebie każda krytyka to kretyński hejt (jak sama napisałaś jakiś czas temu), ale jednak niektórzy chociaż się starają to uargumentować. Acz rozumiem, łatwiej wyśmiać, niż wdawać się w dyskusję na argumenty.

Cytat:
ZAWSZE narzekasz, że są ważniejsze sprawy do zrobienia. Poza tym, orientujesz się w ogóle w zmianach, jakie up wprowadził? Przecież to nie tylko światło. Odnośnie jaj - to, że w sklepie x cena wynosi y wcale nie oznacza, że w sklepie z jest tak samo. Czasem warto ruszyć zadek z miasta i popatrzeć, gdzie można taniej coś*kupić.
Czy przy poprzednim patchu narzekałem? Nie. Wspierałem was na testach i pomagałem ile się dało, ba! Nawet parę czarów za moją namową zostało poprawionych/zmienionych. Nie zliczę też ile spędziłem czasu na wrzucaniu hitów, aby tylko udowodnić, że się (kolejny raz) mylisz.
I owszem, narzekam, że są ważniejsze rzeczy do robienia, gdy wymyślisz sobie jakieś głupotki, zamiast się zająć poważnymi sprawami, które leżą i czekają już tyle czasu...
A skoro nie wrzucacie patch notes, to przepraszam, ale sama sobie jesteś winna, że komentuje tylko to, co wyłapię. Było mówione, było proszone, acz to za dużo pracy najwidoczniej, napisać te pare zdań. Nie dziwi mnie to jakoś.

Cytat:
Nie zauważyłeś, że nie tylko cena potków wzrosła? W tej aktualizacji wprowadziliśmy szereg zmian, przez które powinieneś przestać zarabiać wszędzie miliardy. Czyli - zrobiliśmy to, co chciałeś. Znów źle?
Jak wyżej. Nie jestem w stanie wyłapać wszystkich zmian samemu. Patch notes od tego są, aby móc oceniać zmiany na sucho, bez zakłamań i "wydaje mi się". Ale jak długo waszym argumentem jest "ale tego nie ruszaliśmy przecież", tak długo patch notes się nie pojawią, bo wtedy przecież już by nie można tak powiedzieć. :)

Cytat:
No tak, przecież*nie wprowadzamy wcale twoich propozycji. Obudź się proszę. Quest czeka na swoją kolej, tak jak inne (mój także), alchemia jest rozpatrywana. Inna propozycja właśnie wgrywana jest na testa. Lecz rozumiem, że to także jest złe?
Alchemia wisi od poprzedniego upa, a wiedziałaś nawet o niej jeszcze wcześniej. I co? Wrzucasz ją dopiero teraz, kiedy 4092349034x pisałem Ci o tym.
Quest... hehs. HEHESKSZYS. Plażo, proszę. Już prędzej uwierzę, że w Altaronie pojawią się dźwięki, niż moje zadanie. Półtora roku czeka na swoją kolej? :)
Inne propozycje są wgrywane na testa... well... inne rzeczy robię z Drakonno, który jako jedyny nie patrzy na mnie jako zło wcielone, ucieleśnienie szatana, zjadacza dzieci i inne takie. Tak długo, jak można wziąć moje po cichu, tak długo jest dobrze, ale jak już coś omawiać, dyskutować, to chętnych niet?
Nie. Wszystko jest w porządku Slythio. Gra się rozwija, graczy przybywa, profity sięgają sufitu, Altaron jest w najlepszej formie od lat. Tylko w takim razie czemu pytałaś mnie ostatnio o to, o co pytałaś? (nie będę aż takim chujem :) )

Z wyrasami szadzónkó,
Me

Cytat:
Wsiąść kostur światła do ręki, zapalić i cieszyć się światłem na 50 minut?
Wziąć, Tronie, wziąć*
Chyba, że teraz można na kosturze jeździć.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-13, 13:32   #89
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Przepraszam, od kiedy mam cię za zło wcielone? Już*nie przeinaczaj faktów. Nie dowodziłeś mi nigdy, że się*mylę, testy obrażeń w większości (jak nie w 100%) powstawały z mojej inicjatywy. Nawet obecna zmiana obrażeń 2h w przypadku czarów.

W patch notes, które pojawiły się przy tej aktualizacji, masz przecież*napisane, że zmienieniu uległ w znacznym stopniu drop czyli główna przyczyna miliardów talarów. Szkoda, że ten zapis ominąłeś. Tak samo z jedzeniem - napisaliśmy, że zmieniliśmy ceny, nie zaś, jak zrozumiałeś, że podnieśliśmy koszt zakupu jaj.

Poza tym, czy patch notes się pojawiły, czy w końcu nie? Na początku swojego posta piszesz, że są, później zaś, że 'tak długo patch notes się nie pojawią'. Skończ hejtować, bo coraz gorzej Ci to wychodzi.

Odnośnie alchemii - nie zapomniałam o niej jak uważasz. Po prostu nie mogłam się wcześniej nią zająć z powodów, które powinieneś znać. Jednak grzecznie czekała w moich skrzynkach odbiorczych oznaczając, że powinnam się tym zająć.

To jakie są te ważniejsze kwestie? Czekam na @ czy pw, mam obecnie chwilę, to mogę wreszcie wprowadzić stare pomysły. Tylko proszę bez takich nierealnych tworów jak 'nowy silnik'.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-13, 18:09   #90
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
...testy obrażeń w większości (jak nie w 100%) powstawały z mojej inicjatywy. Nawet obecna zmiana obrażeń 2h w przypadku czarów.
Od razu zaznaczam, że możliwe, że w większości chociaż nie wiem. Sam jak głupi się mordowałem i testowałem hity na TEST serwerze rycerza 1h i 2h, ponieważ zauważyłem, że jest coś nie tak (z własnej inicjatywy). Pisałem SG'kom, MG'kom, że coś jest nie tak, nikt nie ruszył dupy, żeby to sprawdzić. Pewien SG powiedział mi, żebym uderzył po 100 razy 1h i 2h i podliczył średnią obrażeń. Zrobiłem to, dalej Administracja za przeproszeniem miała to w dupie. Informowałem was od 2 dnia testów serwera, więc dlaczego dopiero teraz zostało to wprowadzone??? Zauważ, że minęło już prawie 3 miesiące.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin