Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12-09-18, 15:51   #11
szymon39
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camol Zobacz post
Tak, tylko, że potem będzie płacz, że gryfa łatwiej zabić niż coś innego etc. więc to powinien być przedmiot który będzie dostępny dla każdego w taki sam sposób.
Burzą mózgów się ustali :)
szymon39 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 17:34   #12
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Jestem na TAK i na NIE

Na sezonowym serwerze nie można sprzedać zwoi więc po krótkim czasie stają się bezwartościowe.
Faktem jest też że jest zbyt dużo zbroi czy broni robionych zwojami jest ich za mało dlatego ceny są nieadekwatne. Z czasem nikt nie ulepsza bitewnej czy królewskiej zbroi bo zwyczajnie nie opłaca się to.

Można by to rozwiązać nie poprzez zmianę zwykłego zwoju w błogosławiony i na pewno nie z użyciem piór czy kłów. Krzenienie byłyby tu jakimś rozwiązaniem gdyby się stakowały. Np. 100 krzemieni i zwój bądź w kostce transmutacji lub u duchownych poprzez jakieś błogosławieństwo np za zebranie odpowiedniej ilości dusz, ale nie zmieniałbym ich w typowe błogosławione zwoje tylko coś w stylu (bezpiecznego zwoju) że np. taki zwój może nam dac w rezultacie +1 albo -1 nie niszcząc broni, ale na zasadzie wbudowane -1. albo z wartości +1, +2 itd zawsze do -1.

To takie moje spostrzeżenia może i mogłoby to być fajne. Bynajmniej coś ze zwojami można by zrobić, a i krzemienie tez możnaby zrobić opłacalnymi do zbierania.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 19:18   #13
szymon39
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Na sezonowym serwerze nie można sprzedać zwoi więc po krótkim czasie stają się bezwartościowe.
Dlatego to będzie też alternatywa na sezonowy. Nie sprzedawać a przerabiać.
szymon39 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 19:54   #14
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Ze zwojami można i trzeba by coś zrobić, a najprostsze to zwiększyć drop błogosławionych dać już słabszym potworom za to z dożo mniejszą szansą, a w zwykłych zmniejszyć szanse na zniszczenie broni/zbroi. Im lepszy przedmiot słabym zwojem tym większa szansa na zniszczenie przy czym dał bym 4 opcje przy zwykłych zwojach:

1. Ulepszenie +1
2. Osłabienie -1
3. Zerowanie
4. Zniszczenie

Nie wiem jak jest teraz z szansą ale powiedzmy, że rozkład procentów mógłby być: (50/20/20/10), (50/30/20/10) odpowiednio dal 1, 2, 3, 4.

Fakt jest taki że można by coś z tym zrobić, a moje "propozycje to tylko takie luźne myśli bynajmniej nie ma co za bardzo udziwniać i czas skończyć z tonami składników do ulepszania tego czy tamtego bo za chwile trzeba będzie do tej gry książkę kucharską zrobić.

PS Popatrz co się porobiło z rudami żelaza. Do jednej misji do drugiej do kolejnej, do umacniania broni w kostce, do bełtów itd.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 20:34   #15
szymon39
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Ze zwojami można i trzeba by coś zrobić, a najprostsze to zwiększyć drop błogosławionych dać już słabszym potworom za to z dożo mniejszą szansą, a w zwykłych zmniejszyć szanse na zniszczenie broni/zbroi. Im lepszy przedmiot słabym zwojem tym większa szansa na zniszczenie przy czym dał bym 4 opcje przy zwykłych zwojach:

1. Ulepszenie +1
2. Osłabienie -1
3. Zerowanie
4. Zniszczenie

Nie wiem jak jest teraz z szansą ale powiedzmy, że rozkład procentów mógłby być: (50/20/20/10), (50/30/20/10) odpowiednio dal 1, 2, 3, 4.

Fakt jest taki że można by coś z tym zrobić, a moje "propozycje to tylko takie luźne myśli bynajmniej nie ma co za bardzo udziwniać i czas skończyć z tonami składników do ulepszania tego czy tamtego bo za chwile trzeba będzie do tej gry książkę kucharską zrobić.

PS Popatrz co się porobiło z rudami żelaza. Do jednej misji do drugiej do kolejnej, do umacniania broni w kostce, do bełtów itd.

Dlatego trzeba wykorzystać składniki, których nikt nie zbiera i nie mają w ogóle zastosowania lub mają jednorazowe zastosowanie.
szymon39 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 21:09   #16
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Składniki ktorych nikt nie zbiera wypadają najczęściej z potworów ktorych nikt nie zabija i trzeba je na siłę farmic. Ja proponuję natomiast aby 10 zwoji mozna było po prostu zamienić na blogoslawiony, bez żadnych dodatków. O
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 12-09-18, 21:10   #17
szymon39
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał eremce Zobacz post
Składniki ktorych nikt nie zbiera wypadają najczęściej z potworów ktorych nikt nie zabija i trzeba je na siłę farmic. Ja proponuję natomiast aby 10 zwoji mozna było po prostu zamienić na blogoslawiony, bez żadnych dodatków. O
Też dobry pomysł i można do tego doliczyć jakieś 2-4k miedziaków i tyle.
szymon39 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin