Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-05-11, 11:27   #71
piotrek09i
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 8
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do piotrek09i
Domyślnie

Nom magów jest tu strasznie mało ;/
piotrek09i jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-05-11, 14:00   #72
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

cos jest na rzeczy z magami. zanim skille łucznika "przyspieszyly", to lucznikow powyzej 15 lv bylo jak na lekarstwo.ale szczerze mowiac, to i tak magow sporo biega po depozycie.według mnie rozkład profesji wygląda tak:
40 % woje
30% magowie
30% łucznicy
Moze administracja zrobi jakas ankiete ? kto jaka profesją gra, albo sami sprawdzą ilu aktywnych graczy (logowanie minimum 1 w ostatnich 3 dniach) gra jakimi postaciami. wtedy powinno dac do myslenia to, ze jest np. wiecej/mniej graczy o takiej a nie innej profce.
Kosky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 08:01   #73
ralph
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
Ostatnimi czasy trochę moje poglądy uległy zmianie.
Garść takich moich własnych refleksji i propozycji;

1) Wojownik bierze poty i leci. Nie interesuje go nic, ma miecz i tłucze do woli/końca potów. A że capy ma sporo, to potów może nahapać jak głupi 3 tony lub więcej.
2) Mag. Jak wyżej + ewentualnie parę runek do ładowania różdżki. Reszta to poty.
3) Łucznik - bierze z 500 bełtów, 2 plecaki potów i koniec cap. 500 to powiedzmy, że z 40 minut expienia. Max. Zależy na czym i jak przyfarci z trafianiem. Speary? Bierzemy 30 (wedle mojej postaci patrzę) i tarczę, poty i cap z 10 może.

I teraz kwestia jeszcze inna. Broń.

1) Wojownik dokonuje jednorazowego zakupu/dropu i bije aż się znudzi/znajdzie lepsze.
2) Mag. Tak samo. Rózga i ładuje.
3) Łucznika 500 bełtów kosztuje 1,5k. Robienie bełtów, powiecie? Średnio 10 bełtów to 3 minuty. 100 = 30 minut. 500 to 2,5 godziny. Niby mało, ale to 40 minut expa i znowu wracamy, by robić bełty.

PN i nabijanie skilli.

1) Wojownik wszystkie skille nabija leciutko. Czy to 1h + obrona czy tylko 2h (swoją drogą wtedy rozwija jeden skill, jest jak łucznik, a nabija dalej 5x szybciej). Jak padnie to może skillując odrobić w pare chwil.
2) Mag. Stoi pod depo i wastuje manę. Łał. Szał pał. Nie wiem ile bije, ale też ma 1 skill z PNów.
3) Łucznik. Nie ma opcji wbicia ręcznie na wyższym poziomie skilla, bo to zwyczajnie traci sens. 30 spearów to dla mnie z 5% w najlepszym wypadku. Od 50 poziomu dista nie nabiłem ani jednego ręcznie. Zwyczajnie się nie da. Może ktoś kto ma ochotę stać cały dzień, to nabije, ale mnie to lekko irytuje, że po zgonie PN tracę i nie odrobię nawet.

Opłacalność. Często poruszana kwestia, tak mnie naszło ostatnio na przemyślenia.

1) Wojownik ma czysty zysk. Poty fakt, traci często, ale może iść na lepsze potwory samemu. A nawet jak ma zlurowany resp, to wybije z exori i może zająć. + ogromna ilość cap.
2) Mag. Postawi dwa monki i już nie ma waste prawie w ogóle. Znajomy wczoraj 2 talary natrzaskał na cyklopach w parę godzin. A jak exp mocno zlurowany to przy dozie ryzyka ma szansę wyczyścić używając mocnych czarów.
3) Łucznik. Koszt bełtów/strzał/spearów. Koszt potków. I jeszcze mała ilość cap, bo 100 bełtów waży niemal o połowę więcej niż zbroja płytowa (SIC!).
A. I respa nie mamy z czego ogarnąć, bo czarów obszarowych nie ma (Potrójny strzał dla łuku, dzięki bardzo), a ręczne bicie zlurowanych mobków to ogromny waste. (Sprawdzane wczoraj)

Lepsze moby.

1) Wojownik bez problemu bierze na siebie lepsze moby. Hity z broni + exori sprawiają, że to bardzo opłacalne. Smoki bagienne dla gościa na (EDIT!) 31 (SIC!)poziomie to było nic. Bez problemu sam expi na takowych.
2) Mag. Summony + mocne czary ofensywne sprawiają, że i tutaj można, chociaż ryzyko jest spore ze względu na małą ilość hp.
3) Łucznik nie ma szans w starciu z lepszymi mobami. Wymóg mobilności i bycia na dystans, małe hity z bliska i brak tarczy sprawiają, że zwyczajnie w tym względzie łucznik wygląda biednie.

Fakt. Łucznik ma w tym wszystkim mnóstwo zalet, ale nie o tym teraz mowa, a chciałem tylko pokazać w których miejscach jest naprawdę niesprawiedliwie i boleśnie.
True. To gra zespołowa i w teamie większość problemów znika, niemniej czemu łucznik ma być tylko supporterem i nie móc samemu porządnie expić, skoro dwie pozostałe klasy do szczęścia potrzebują tylko siebie?

EDYCJA NR 2

Zapomniałem o czarach nekromanty. (tylko o tych wiem, bo nekromantą gram)

Dotyk śmierci - zadający malutko dmg czar działający na 1 kratkę zasięgu. Dla łucznika idealnie. Mamy uciekać od mobka i bić, a tymczasem czar z 1 kratką zasięgu...
Ładunek mroku - okej. Nic dodać, nic ująć, dobry.
Skrytobójstwo - to chyba największe rozczarowanie jakie przeżyłem. Mogę zakląć NOŻYK i zadać dmg zależne od walki bronią jednoręczną, mocno zboostowane. Że co? Mam zmieniać kuszę na nożyk, marnować manę, podchodzić do mobka... i jeszcze nie zadać mu obrażeń, bo mam 10 walki jednoręcznej?
Więcej czarów nie znam póki co, także... ;)

Widze ze gowno wiesz ! Grales magiem ? NIE a placzesz ze pall taki slaby a mag to pro kot no z maga normalnie woja robisz ... Ogarnij sie bo czytajac twojego posta to mi sie plakac chce jak placzesz nad swoim palkiem a inne profy wywyzszasz . Mag na 10 lv pada od zwyklych czerwi ktore sie wbijaja w niego po 20-30 a lucznik nie ! W maga krasnoludy na 10 lv bija po 20 a w lucznika nie ! Mowisz ze mozna isc na lepsze potwory magiem ? No wlasnie widac ziomek poszedl na wywerne na 20 lv bil ja po 150 bajer hity gorzej tylko ze ona w niego po 120 a w ziomka woja po 20 ... Mag ma przeje***e by nosic lepsze rozdzki niie moze uzywac tarczy porazka ... na malym lv bez znajomosci itd mag moze expic tylko na czerwiach do 20~a potem na cyclopy ale jak ktos zobaczy ze przyszedles na 20 lv na cyclopy ktore sie w ciebie wbijaja po 60 albo i wiecej to lur i cie nie ma . Mowisz ze mag moze na odleglosc no to brawo a pall to co z obucha bije ? Mag moze i ma hity bo tak jest wszedzie w kazdej grze w ktorej ta profa wystepuje ze ma wieksze hity od innych ale z tym defem tu to przegiecie na rl zakladasz plate seta i idziesz expic na rotki i jest fajnie a tu od 10 lv bez potkow nie poexpisz na full respie bo ciagle czerwie beda wyskakiwac a na 10 lv z luskowym setem wbijaja sie one po 20-30 . Summony ? ale czy to oplacalne do expa? toc one tez expa zdobywaja to nie wiem czy sie oplaca ... Moze do kasy ale do expa nie !
ralph jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 08:21   #74
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Masz do wyboru różdżki oraz kostury. Różnica w obrażeniach jest niewielka, jedynie zasięg jest inny. Tak więc nie musisz nosić kostura jeśli nie do końca potrafisz uciekać. Bierz różdżkę, tarczę i wtedy się baw.

Łucznik także ma marną obronę. Parę dni temu widziałam jak ponad 45 łucznik! prawie by padł na paru pająkach i stonodze.

Co do summonów - to, że biorą część doświadczenia nie znaczy, że są nieopłacalne. Gdyby tak było to nie widziałabym ciągle magów z nimi expiących.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 09:05   #75
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Cytat:
Napisał ralph Zobacz post
Widze ze gowno wiesz ! Grales magiem ? NIE a placzesz ze pall taki slaby a mag to pro kot no z maga normalnie woja robisz ... Ogarnij sie bo czytajac twojego posta to mi sie plakac chce jak placzesz nad swoim palkiem a inne profy wywyzszasz . Mag na 10 lv pada od zwyklych czerwi ktore sie wbijaja w niego po 20-30 a lucznik nie ! W maga krasnoludy na 10 lv bija po 20 a w lucznika nie ! Mowisz ze mozna isc na lepsze potwory magiem ? No wlasnie widac ziomek poszedl na wywerne na 20 lv bil ja po 150 bajer hity gorzej tylko ze ona w niego po 120 a w ziomka woja po 20 ... Mag ma przeje***e by nosic lepsze rozdzki niie moze uzywac tarczy porazka ... na malym lv bez znajomosci itd mag moze expic tylko na czerwiach do 20~a potem na cyclopy ale jak ktos zobaczy ze przyszedles na 20 lv na cyclopy ktore sie w ciebie wbijaja po 60 albo i wiecej to lur i cie nie ma . Mowisz ze mag moze na odleglosc no to brawo a pall to co z obucha bije ? Mag moze i ma hity bo tak jest wszedzie w kazdej grze w ktorej ta profa wystepuje ze ma wieksze hity od innych ale z tym defem tu to przegiecie na rl zakladasz plate seta i idziesz expic na rotki i jest fajnie a tu od 10 lv bez potkow nie poexpisz na full respie bo ciagle czerwie beda wyskakiwac a na 10 lv z luskowym setem wbijaja sie one po 20-30 . Summony ? ale czy to oplacalne do expa? toc one tez expa zdobywaja to nie wiem czy sie oplaca ... Moze do kasy ale do expa nie !
Wbij chociaż kochanieńki 25 poziom i wykup sobie czary ofensywne dla maga... Mój kolega, mag, ma już 46 poziom bo robi 50-55k/h i bije sobie Nekro, Licze i Kościeje. A ja nie mogę iść na nic ponad cycki z marnym 25k/h.

Najbardziej w łuczniku boli mnie to że maksymalny hit jaki wyciągnąłem kiedykolwiek ze zwykłego bełta to 170... mam 75 dystansu. Ale nie myślcie sobie że biję po 150-180. Mam kupę missów, a gdy już trafię to zazwyczaj zadaję obrażenia w zakresie 60-110. Rycerz na moim poziomie robi większe szkody potworkom, a on przecież nie wydaje kasy na amunicję. Jak napisał Rekhyd, bycie wyłącznie supporterem w huncie łucznik z wojem to żadna frajda...

Ogólnie łucznik jest fajną profesją, nie wyobrażam sobie gry inną od czasów 8.0 (a grałem już Łucznikiem w czasach 7.6), ale przy tej sile ataku jesteśmy małymi pipkami. Powinny się szybko (!) pojawić nowe bronie, pancerze i amunicja dla łucznika, bo inaczej to jest bez sensu, gra się kończy na 45. poziomie.
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 12:28   #76
tygrys21
 
Avatar tygrys21
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Polska
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosky Zobacz post
cos jest na rzeczy z magami. zanim skille łucznika "przyspieszyly", to lucznikow powyzej 15 lv bylo jak na lekarstwo.ale szczerze mowiac, to i tak magow sporo biega po depozycie.według mnie rozkład profesji wygląda tak:
40 % woje
30% magowie
30% łucznicy
Moze administracja zrobi jakas ankiete ? kto jaka profesją gra, albo sami sprawdzą ilu aktywnych graczy (logowanie minimum 1 w ostatnich 3 dniach) gra jakimi postaciami. wtedy powinno dac do myslenia to, ze jest np. wiecej/mniej graczy o takiej a nie innej profce.
.. ja akurat jestem na informatyce więc powiem ci kolego, że żadnej ankiety oni nie muszą robić bo wszystko mają w bazach danych.. całą ilość naszych postaci.. wystarczy wpisać polecenie do sql żeby pokazał nam ilość np. magów na serwie

ktoś tam jeszcze mówił o zamuleniach przy używaniu potów.. tak to prawda występuje w altaronie ale jest to po stronie ich klienta i konfigu.. na pewno nie z naszej strony :)
tygrys21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 15:02   #77
idzik
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

uważam ,że powiniśmy zmniejszyć w magu strate m lvla i to sporo bo za śmierć traci się okolo 80% z czeog na 25 + m lvlu trzeba z ~30 bp jak nie wiecej zurzyc na wbije go wiec skilowanie i robienie runek przed dp odpada nie mowie że by przyspieszyc m lvl tylko ,żeby się tyle nie traciło !
idzik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-05-11, 18:15   #78
tygrys21
 
Avatar tygrys21
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Polska
Postów: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał idzik Zobacz post
uważam ,że powiniśmy zmniejszyć w magu strate m lvla i to sporo bo za śmierć traci się okolo 80% z czeog na 25 + m lvlu trzeba z ~30 bp jak nie wiecej zurzyc na wbije go wiec skilowanie i robienie runek przed dp odpada nie mowie że by przyspieszyc m lvl tylko ,żeby się tyle nie traciło !
na zwyklej tibi tez tak sie tracilo.. pamietaj ze nie masz blesow .. jak ludzie odkryja BLESY to wtedy zaloz konto i kupuj blesy i graj magiem.. to nei bedziez tak tracil mlvlu ..
tygrys21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-05-11, 08:04   #79
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Ze stratą skillów praktycznie każda profesja ma taką biedę...
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-05-11, 15:15   #80
tygrys21
 
Avatar tygrys21
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Polska
Postów: 31
Domyślnie

Wiadomo, że jest to tragedią dla maga, żę wogóle mu mlvl nie rośnie od 40mlvlu praktycznie. Taką ideą moge przewidzieć, że magowie na 100+ levelach nie będą mieli większych mlvli niż 70 ..

1. dużo pn bedzie szlo na mlvl
2. każdy przecież pada, nie da się nie paść ani razu.. chodz można np. przez tydzien nie padac albo dluzej, zawsze bd jakis kick
3. co z blesami..? istnieją wogole..? na sposob gry przez punkty pn chyba nie bedzie tego
tygrys21 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin