Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-09-12, 22:53   #1
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie Zmiana sekty Dorafsa

Jeżeli ktoś nie pamięta, chodzi o tą sektę koło Neolithu składającą się z samych czarnoksiężników. W czym jest problem? Powinna mieć jakiś pełnoprawnych członków, tak jak sekta fardosa, rozumiem że brakowało czasu, a i kolejny resp czarnoksiężników się przyda, ale moja propozycja jest następująca:
- zrobić czarnochom resp w grotach pomyleńców, 1 poziom pod respem diablików, myślę że tam by pasowało, wciąż blisko miasta, fabularnie grupka magów która zbiegła z gildii i przywołuje sobie diabliki tworząc mit o jaskiniach w których można postradać zmysły aby odstraszyć gości też pasuje.
- Sektę kompletnie odświeżyć i zrobić porządną miejscówke dla hlvl.

Teraz konkrety:
Tło fabularne
Dawniej w górach na zachód od miasta istniała mała twierdza, ze względu na zagrożenie ze strony elfów i orków, oraz dla zabezpieczenia wodnej drogi na teren Neolithu. Od czasów bitwy o jezioro Eldatar straciła jednak swoje znaczenie, również wybuch wojny przyczynił się do tego że większość garnizonu przeniesiono gdzieś indziej. Pozostała głównie grupa magów mająca szukać pomysłu na pokonanie abitańczyków. Najpotężniejszy z nich, Ignawius, którego dusza była skażona pragnieniem potęgi, postanowił w tym celu przyzwać demony. Skończyło się to katastrofą, potężna eksplozja zniszczyła twierdzę zabijając wszystkich obecnych. Władze miasta postanowiły ją opieczętować i zapomnieć. Ignawius jednak przeżył i zebrał sobie grupę wyznawców.

Dostęp
Wejście na teren sekty odbywałoby się inaczej. Gracz musiałby skontaktować sie z kapitanem straży który zleciłby mu zadanie wniknięcia w szeregi grupy. Kapitan widział jak jeden z mieszkańców miasta kontaktował się z jej wysłannikami, ale było to w nocy i nie jest pewny kto to. Gracz musiałby przepytać wszystkich kupców i rzemieślników (z jakiegoś tam powodu wiadomo że to ktoś z nich). Jeden z nich zapytany odpowie dosłownym cytatem jednej z kwestii npc Krzykacz i to jego trzeba wskazać kapitanowi. Oczywiscie każdemu graczowi losuje się inny npc, a jeżeli się pomylimy, trzeba odczekać 1 dzień i można ponownie spróbować (winny się zmieni). W drugiej misji gracz zgłasza do właściwego współpracownika sekty i zdobywa od niego hasło. Z hasłem idziemy do Hadriana. Ten robi nam test zaufania. Może to być np. przyniesienie jakiś magicznych przedmiotów, przykładowo:
- Lawa nasączona złowrogą mocą, można ją znaleźć w grotach pomyleńców na poziomie z lawą, w jednym wyraźnym miejscu używamy pojemnika na lawę. Do pokonania jeden diablik
- Ognisty kryształ, przy jednym z czerwonych smoków na ankardii jest taki kryształ, używamy na nim kilofa i mamy.
- Ognista esencja, wypada z każdego ognistego ojca, można ją też sprzedać w gildi ele.
Po ukończeniu testu Hadrian pozwala nam wejść do siedziby, oczywiście przy bramie okazuje się że sekta nas przejrzała i wszyscy chcą nas zabić.

Potwory
Pomyślałem sobie, że można użyć już istniejących ludzkich outfitów i grafik, co zaoszczędzi wam pracy.

Kapłan Dorafsa
Gdzieś z 1500 hp i 1300 expa
Trzyma dystans, przywołuje dwa impy, uderza z pocisku ognia 200-350, upija
Loot: Kościste nogawice, królewskie buty, różdżka kryształowa, pierścień magicznej tarczy.

Piromanta
Szalony mag który walczy w zwarciu
2000hp 1700 expa
Silne ciosy wręcz dochodzące do 400, atak z bomby dookoła siebie 0-300, rzuca ogniste pola na dużym obszarze, przywołuje żywiołaka ognia
Loot: tasaki mniej więcej tak samo często jak kamienne miecze z fanatyka, rozpruwacze, również tak samo często jak ciernie z fan. Bomba i silna bomba. Czerwone pierścienie odnawiające życie (zapomniałem nazwy)

Oświecony Dorafsa
4000 hp 5500 expa
Oczywiście trzyma dystans, przywołuje dwa żywiołaki ognia, bardzo silne ataki, ognisty pocisk 400-600, ognista eksplozja (w kształcie plusa) 300-450 i ognisty promień (coś jak atak abitańskiej szamanki), rzadko tego używa, ale obrażenia są kolosane nawet do powyżej 1000, chodzi o to żeby nierozważny gracz mógł łatwo zginąć.

Loot - Koścista zbroja, stalowy kostur, dziwna kula, pierścień ochrony, jakiś złoty item, ale unikalny, w sensie niech tylko z niego leci, może złoty hełm zamiast z hydry. Gracze muszą mieć powód żeby jednak na nie polować.


Ognisty Duch/Piekielnik/Pożoga
Tak, tego pana znamy z tibii, ale skoro grafika jest czemu jej nie wykorzystać? Można zmienić mu kolor pancerza ewentualnie.
Z 10000 hp 7000 expa
Ogólnie siła zbliżona do demona, bardzo mocna walka wręcz, ognista fala, wybuch ognia dookoła siebie, mocniej bije ale ma mniej hp.
Loot: Bitewna tarcza, królewska zbroja, egzekutory/żylety + jakieś inne śmieci, może mieć też jeden z nowych, nieodkrytych toporów jako unikalny loot.

Oczywiście ze wszystkich 4 potworów mogą lecieć rubiny, diamenty, szafiry, czerwone i niebieskie klejnoty, takie same skrawki materiał (ja wybrałem dla sekty kolory czerwony i niebieski, ale można się zdecydować na inne), jakieś mikstury i składniki alchemiczne, pierścienie, amulety.
Wygląd respa
Te pomieszczenia sekty które teraz są mogą zostać, w nich występują tylko kapłani i piromanci + dzikie żywiołaki ognia.
Drzwi do Ignawiusa ze złotym kluczem zmienić można na te ze złotą klamką, jeżeli gracz ma tylko dostęp do siedziby to przy próbie wejścia jest komunikat "Czujesz że jest tam zbyt niebezpieczne aby wchodzić bez powodu". Przejść można dopiero jak się już dostanie zlecenie na zabicie Ignawiusa. Natomiast tam gdzie obecnie jest złoty klucz byłby teleport do głównych kwater sekty.
Są to po prostu ruiny twierdzy, 1 poziom nad powierzchnią i 3 podziemią, utrzymane w takim samym stylu jak to miejsce gdzie jest ozdobna szkatułka. Czyli dużo ziemi, ruiny murów, jakieś meble, szczątki, trochę lawy, zasłony w kolorach sekty. 3 poziom to już jakieś wulkaniczne jaskinie, a 4 to jezioro lawy z wysepkami, komnatami i ołtarzami sekty.
Resp: na 1 poziomie kapłani i piromanci, na drugim to samo + pojedyncze diabliki i czerwone smoki, na 3 to samo ale więcej smoków i diablików, kilku oświeconych. 4 to już trochę oświeconych, reszta i duchy ognia.
Dojście do Ignawiusa na powierzchni zostaje takie samo, ale już do podziemi są schody, a za nimi duży korytarz na północ. W korytarzu pełno kultystów, z bocznych komnat podchodzą oświeceni. Na końcu duża sala z sekciarzami i 3 odnogi. Prawa i lewa prowadzą do pojedynczych respów demona (można tutaj dojść zawsze), a północna prowadzi do drzwi z klamką za którymi jest komnata Ignawiusa ( Jeżeli się go raz zabiło to nie można nimi przejść) W samej komnacie poza bossem 2 diabliki, paru oświeconych, duch ognia.
Sam Ignawius może też przejść drobną zmianę, 15k hp (raz mi się zdarzyło że nie wszyscy członkowie drużyny zdążyli go trafić, może mieć trochę więcej) ale przy słabym leczeniu, oraz przywołuje diablika nie czarnoksiężnika.

Moja wizja expowiska
Z góry uprzedzam że wszystkie parametry potworów dobrałem.. w chwilę, także mogą być totalnie z dupy, proszę akurat tego nie krytykować. Ogólnie chodzi o to żeby było to miejsce, nazwijmy to hardkorowe, tak jak nowy obóz abitów. Na pewno dla hlvl, na początku można expić na niższym, ale gdzieś głębiej to już 120,130+. Exp wyśmienity, kasa też dobra (dużo słabych rzeczy na sprzedaż przez co się zwraca), tak jak sekta fardosa obecnie. Z jedną różnicą, tutaj jest dobrze, ale cały czas jest ryzyko śmierci; źle pójdziesz i za dużo nalurujesz - giniesz, źle się ustawisz przy oświecony - giniesz, chwila nieuwagi, bloker nieogarnie ognistego ducha - giniesz, masz pecha i kombo za duże wejdzie bo za mały lvl - giniesz. Wtedy byłyby emocje i adrenalina. Tylko z jednym warunkiem - niech nie respi się za dużo stworów tuż przy schodach, to już jest zbyt trudne bo ginie się praktycznie nie mając szans.

To tyle, ogólnie uważam że ponieważ gracze żądają nowych potworów można im dawać do zabijania ludzkie. Outfity są porobione starczy tylko dobrać kolory, to na pewno oszczędzi wam dużo pracy. Mam parę innych pomysłów, które mogę lepiej opisać jeżeli się spodobają.
- jeden ze szlachciców zbuntował się, sprzymierzył z okamorą i założył obóz na zachód od moczarów wielkiej rzeki. Respią się tam lepsze wersje bandytów, wszelkiej maści łotry, zabójcy, renegaci, najemnicy, mroczni magowie. Wspaniała miejscówka dla rycerza na wyższym poziomie.
- Resp mnichów jest strasznie mały, a we wnętrzu góry na której siedzą jest tylko parę krwawników. Można tam dodać dużo innych zbuntowanych świętych mężów, pustelnicy, prorocy, uciekinierzy z inkwizycji (znani z przeszłości inkwizytorzy i alchemicy) hierofanci.
- Grupa zwolenników idei założyła obóz w górach blisko krasnoludzkiej stacji, przy pomocy oficerów mędrców i generałów planują obalić namiestnika.

Przepraszam za ewentualne błędy, późno jest :P

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 09:41
Majkul jest nieaktywny  
Stare 25-09-12, 23:22   #2
Lila
 
Avatar Lila
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 109
Domyślnie

No postarałeś się ;) brzmi ciekawie, graczom o wyższych poziomach na pewno pomysł się spodoba, bo brakuje takiej miejscówki. Jestem jak najbardziej za tym, abyś opisał nam dokładniej resztę pomysłów, np. ten z lepszymi wersjami bandytów mnie ciekawi :)
Lila jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 00:12   #3
Foka666
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 23
Domyślnie

Chciałbym to zobaczyć w grze :)
Foka666 jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 09:09   #4
Wolf
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 29
Domyślnie

Świetny pomysł jeszcze lepiej opisany:) Mam nadzieje że administracja jest tego samego zdania. Czekam z niecierpliwością na inne propozycje.
Wolf jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 09:39   #5
Trav
Super Moderator
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 347
Domyślnie

Tak fajny ten pomysł główny poszerzający istniejącą fabułę, że go sam otagowałem. Tylko wypatrywać. Powodzenia przy następnych.
Trav jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 10:37   #6
negrula
 
Avatar negrula
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Kościan
Postów: 539
Domyślnie

Gratuluję kolejnego świetnego pomysłu! :) Warto opisać swoje pomysły na forum, co nie? :D
__________________
Dom został z tyłu. Przed Tobą jest świat.
negrula jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 11:11   #7
blania133
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Skąd: Wroclove / Kołobrzeg
Postów: 31
Domyślnie

Podoba mi się :)! Powodzenia przy nastepnych :D
blania133 jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 12:15   #8
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Przeszedłeś sam siebie Grejpfrut ! Super pomysł, pięknie opisane, aż chce się czytać takie propozycje. Mam nadzieje, że coś podobnego wejdzie w życie.
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 26-09-12, 20:17   #9
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

Jestem za :)
Haurix666 jest nieaktywny  
Stare 27-09-12, 10:41   #10
85985
 
Avatar 85985
 
Zarejestrowany: Lis 2011
Postów: 66
Domyślnie

Jestem za !!!
85985 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin