Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 25-04-11, 14:23   #11
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Ja uważam że ten system umiejętności jest zbyt prosty. Oczywiście, widzę że tu chodzi o to, aby gracz nie musiał marnować czasu na nużące skillowanie, ale to była jedyna trudna rzecz w Tibii, czyli pierwowzorze Altaronu - umiejętności. Nadal do końca nie wiem jak to działa, ale sądzę że są dwa sensowne warianty:
  • Pierwszy: Skille powinny rosnąć tak jak w Tibii, a PN powinny być tylko dodatkiem. PN jeżeli zostają przy wartości 5 na poziom, powinny być zabierane schodkowo, tzn:
    skill 10 - 19: 1 PN
    skill 20 - 29: 2 PN
    skill 30 - 39: 3 PN etc.

    Więc, załóżmy że przy wyjściu z Licoru mamy ten 20 dystans (ja przynajmniej tyle po wyjściu mam), więc dobicie umiejętności do 80 będzie wymagało 20 + 30 + 40 + 50 + 60 + 70 PN = 270 PN -> Przy 64. poziomie możemy osiągnąć z samych PN 80 walki dystansowej, co raczej jest pesymistycznym założeniem, ponieważ "ręczne" doskillowanie do tego 40 czy 50 ręcznie nie będzie wielkim problemem. Jednak w tym wypadku co poziom dostajemy 5PN i możemy przeznaczać je jeszcze dość licznie na inne umiejętności - oznacza to że 64. poziom osiąga 80 walki dystansowej na upartego - nie rozwija niczego innego oprócz walki dystansowej, co też jest niemożliwe.
  • Drugi: Zmniejszamy PN do 2 na poziom, wtedy zostawiamy system ręcznego skillowania jako utrudniony, a na każdy punkt umiejętności danej specyfikacji potrzeba jednego PN. Oznacza to, że 80 walki dystansowej osiągalne jest na 45. poziomie z samych PN, ale pamiętajmy że ręczne doskillowanie 30 punktów będzie problemem.
    Teraz pytanie: dlaczego proponuję ten wariant skoro pozornie nie jest równy drugiemu i 80 dystansu osiągamy wcześniej? Pamiętajmy że mamy co poziom tylko 2 PN i trudniej się będzie przeznaczało na inne umiejętności, więc w praktyce sądzę że nawet na 60. nie dojdzie się do celu, czyli 80.

    To tylko propozycja, należy to dokładnie przemyśleć jeszcze raz, i potem znowu i tak do skutku.
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 16:26   #12
rresovia
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

Rozumiem że te punkty mozna dopiero przyznawac za lvl po wyjściu z pierwszego miasta?
rresovia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 18:00   #13
Paco
 
Avatar Paco
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

Jednak pierwszy wariant jest lepszy.
Paco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 18:13   #14
drazbeczka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Płock/Lwówek
Postów: 29
Domyślnie

no i all wyjaśnione ale i tak skile bardzo powoli idą i mlvl np u łucznika to jak na rl u ek
drazbeczka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 21:02   #15
Kosiek
 
Avatar Kosiek
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 75
Domyślnie

Chłopaki, ale teraz ten system działa inaczej. :P
Po krótce wygląda tak:
  • Skille idą zdecydowanie wolniej niż w Tibii
  • Postać za każdy awans powyżej 10 poziomu dostaje 5 PN, które może rozdysponować jak chce
  • Zwiększenie każdej umiejętności kosztuje różną liczbę punktów, na przykład u łucznika zwiększenie walki dystansowej kosztuje 3 PN, broni jednoręcznej 4 PN, broni dwuręcznej 3 PN, obrony 3 PN, walki wręcz 2 PN, a poziomu magicznego 7 PN, koszty wyglądają tak jakby miały rosnąć waz z poziomem danej umiejętności.
Zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej...
Kosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 21:56   #16
DarQScreaM
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

Spokojnie to się nie opłaca za bardzo xD. Później te skille coraz droższe ; ]
DarQScreaM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-04-11, 22:02   #17
Viid
 
Avatar Viid
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1
Domyślnie

myslalem, ze to bedzie jakis mini wstep, a mysle, ze teraz juz wiem za duzo o tej grze

zapowiada sie ciekawie : - )
__________________
zuydemon - steam
Viid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 16:38   #18
drazbeczka
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Płock/Lwówek
Postów: 29
Domyślnie

ta ten mlvl u paladyna 7pkt za dużo powino być normalnie 5 :rolleyes:
drazbeczka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 17:28   #19
pat1994
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 2
uśmiech

ja i tak nie mogę tego rozkminić xDD
pat1994 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-04-11, 18:48   #20
sadam
 
Avatar sadam
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: ŁDZ
Postów: 24
post

myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jak dla mnie nie jest to już tibia lub OTS tylko.. Altaron :B :p jest co odkrywać i jest nad czym sie pogłowić dotychczas same +!
sadam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin