Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-04-14, 12:04   #1
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie Nowa profesja i mały + :-)

Witam, chciqłbym przedstawić swój pomysł odnośnie możliwości dodania nowej profesji (klasy). A mowa tutaj o zabójcy. Niektórym może się mój pomysł nie spodobać ale to również mogłoby uatrakcyjnić rozgrywkę. :-) W moich założeniach zabójca posługiwałby się dwoma sztyletami co skutkowałoby dodaniem większej ilości sztyletów do broni jednorecznych. Jezeli tworcom nie chce sie bawić w tworzenie skryptu do tzw Dual Wielda to istnieje alternatywa a mowa o drugiej broni jako o sztylecie do blokowania ciosow. Zabojca mieściłby się pomiędzy magiem a łucznikiem co oznacza, że miałby obrone taką pomiędzy tymi dwoma klasami ale biłby nieco szybciej i mocniej nawet od rycerza 1h. Powiecie, że taką postacią jest właśnie łucznik ale pomyślcie o tym, że taki zabójca byłby nie lada atrakcją i oczywiście urozmaiceniem. :-) Oczywiście został tutaj tylko przedstawiony kawałek mojego pomysłu bo wiele rzeczy i tak trzeba byloby omowic w tej kwestii. Niezlym szokiem byloby zobaczenie Nekromanty zabojcy ktory wpada do kogoś calkiem niewidzialny. Oczywiscie chodzi o odpowiedni czar i uzycie go skutkowaloby byciem niewidzialnym dla graczy jak i potworkow. Oczywiscie przez rozsadny czas. :-) Odpowiedni balans tej profesji wzgledem reszty moglby naprawde bardzo przyjemnie wplynac na gre nawet w pt. :-) W koncu nie jest to lucznik i nie stalby dalego od potworkow, jest to lzej opancerzona profesja walczaca wrecz co skutkowaloby rowniez przymusem uwazania podczas takowego expienia w party, bo nie daj Boze potwor by sie przezucil a przeciez Zabójca bylby najblizej... No i tu dalej zaczyna sie rola rycerza ktory nieustannie musialby trzymac tzw aggro. :-) Tak wiec to tyle z mojego pomyslu. :-) Prosze o opinie, wszystko przyjme na klate. :-D

Pozdrawiam, RubSon. :-)

Edit :
Tak sobie teraz pomyślałem, że dla takiego zabójcy możnaby dodać np. obrażenia krytyczne. Oczywiście nie biłby z nich po niewiadomo ile ale jednak wchodziłoby ciut więcej niżz maxa. Na takim 100skillu broni 1h czy jezeli zostanie wprowadzony dual wield i takowy dodany skill to wtedy zaleznie od dual wielda roslaby szansa na obrazenie krytyczne, ale nie w nieskonczonosc. Zatrzymywaloby sie to np. Na 15-20% aby nie bylo to zbyt potezne posuniecie w jego strone. Kolejnym plusem dla takiego zabojcy moglby byc dodatek do obrazen os ziemii (zatrucie) bo jak wiadomo zabójcy w tym właśnie się specjalizowali. :-)
Jednym z pomysłów na czar mogloby byc cos takiego : z odleglosci 2 kratek rzucenie nawet kamieniem w glowe przeciwnika co skutkowaloby oszolomieniem na 1,5sec, nastepnie szybkie pojawienie sie za plecami wroga oraz ałtomatyczne zadanie obrażeń w plecy co skutkowaloby niezlym dmg a nastepnie na czas nastepnego normalnego ataku wlączałaby sie szansa 75% na krytyczne uderzenie + to posiadane i zalezne od skilla. :-) Oczywiscie taki czar by wymagal odpowiedni stopien umiejetnosci walki, magiczny poziom oraz by zabieral rozsadna liczbe many. :-)

Ostatnio edytowane przez RubSon ; 16-04-14 o 12:24
RubSon jest nieaktywny  
Stare 16-04-14, 12:43   #2
Maciek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 45
Domyślnie

Za dużo nachlapane, że tak się wyrażę.
1. Taką postać trzeba byexpic od samego początku. Nie ma możliwości, żeby zastąpić nią inna profesje.
2. Jeśli taka postać miałaby mieć taki super dmg to byłaby pkowana na niższych lvl bo nikt nie dałby jej się wyexpic.
3. Przesadzone: całkowita niewidzialność? Biją ziomka a on wrzuca czat i pyk! I uciekł.
Czyli jestem na nie.
Maciek jest nieaktywny  
Stare 16-04-14, 13:36   #3
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Maciek... wszedzie gdzie byla mowa o dmg to pisalem o odpowiednim balansie i powiedz mi gdzie napisalem, ze ta postac mialaby miec takie ogrome dmg. Jest napisane ze bylaby pomiedzy magiem a lucznikiem, wiec o co chodzi? No i nie dziwne, ze trzebaby expic taka postac od nowa skoro ma to byc nowa klasa tak jak rycerz, mag i zwiadowca. :-) A co do niewidzialnosci to moze i przedobrzylem tylko przy odpowiednim balansie nie mialaby ona zadnego znaczenia. :-)
Badz co badz i tak szanuje Twoje zdanie pomimo nie zrozumienia do konca tego co napisalem. :-)
RubSon jest nieaktywny  
Stare 16-04-14, 13:57   #4
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Nie wiem po ile lecza sie klasy z subami z Twojego przykladu. Byl to po prostu orientacyjny przyklad ale mozna by tak powiedziec, ze pomiedzy lucznikiem a rycerzem. Chociaz trzeba wziac poprawke na to ze taki zabojca ma slabszy pancerz od lucznika wiec nad leczeniem moznaby troszke pomyslec. Tak jak mowioem, wszystko jest kwestia udanego i dobrego balansu od strony MG. :-)
RubSon jest nieaktywny  
Stare 16-04-14, 18:52   #5
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

DMG pomiędzy magiem i łucznikiem? Przecież wiadome jest, że obie te klasy mają bardzo zbliżony dmg. Wg mnie niepotrzebne zamieszanie wprowadziłoby to. Lepiej pomyśleć o kolejnych subprofesjach lub stworzenia różnych frakcji, ras, stworzenia historii pochodzenia bohatera czy też wyuczenie się specjalizacji (ognisty mag, zwiadowca cień, wojownik tarczowy czy też mag ziemi, zwiadowca łotr, wojownik szermierz)
Veliothe jest nieaktywny  
Stare 17-04-14, 09:29   #6
Maciek
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 45
Domyślnie

Dmg zwiadowcy i maga uważasz za zbliżony? Popatrz na ue, efo owla chociażby. Nie widzę takich hitów u zwiadowcy.
Maciek jest nieaktywny  
Stare 17-04-14, 09:56   #7
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

jestem na nie. Ja myślałem nad dodaniem dla zwiadowcy nekromanty sztyletu. puginał to jest sztylet, którym miotamy i hity są całkiem całkiem.
sądzę, że równie dobrze poradziłby sobie w walką wręcz takim sztyletem (chodzi o nowy sztylet z jakimś atakiem może 20 ataku) . w końcu walka wręcz mogła by się przydać (tak wręcz nie broń jednoręczna.) tak jak alchemia jest typowo dla alchemika to walka wręcz mogła by się przydać zwiadowcy nekro. na niższych poziomach myślę, że było by to przydatne ;d
Arkon jest nieaktywny  
Stare 17-04-14, 11:07   #8
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Chodzą słuchy że walka wręcz zostanie zastąpiona czymś innym.
Walles jest nieaktywny  
Stare 17-04-14, 11:15   #9
RubSon
 
Avatar RubSon
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Woj. Pomorskie
Postów: 130
Domyślnie

Walles, opowiedz coś wiecej bo teraz mnie zaciekawiles. :-D

No i fakt faktem moze pomysl nie do konca przemyslany ale tak jakby dac zwiadowcy mozliwosc walki sztyletami bo kto powiedzial ze zwiadowca musi atakowac tylko z daleka? :-) Zrobic taka subprofesje ktora robilaby z niego takiego Lotrzyka? :-)

Pozdrawiam, RubSon.
RubSon jest nieaktywny  
Stare 17-04-14, 11:16   #10
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Nic nie wiem, sam czekam na UPa :)
Walles jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin