Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzasz się z postulowanymi zmianami w balansie?
Jestem za zmianami w balansie 63 50.40%
Balans nie wymaga zmian 53 42.40%
Jest mi to obojętne 9 7.20%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-01-16, 10:34   #81
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayo Zobacz post
Z tego co czytam na forum, to największy problem na pvp, to subka alchemika, która daje mocnego "kopa".I raczej nie chodzi tu tylko o nekro, bo nekro od zawsze miał dużo bić, ale o bonusy do profesji alchemika. Według mnie alchemik ma i tak dobry bonus z mikstur, mniej potrzebuje ich na expa, co za tym idzie ma mniejsze koszty. Myślę, że "zdrowiej" byłoby rozszerzyć ofertę alchemika na bonusy do więcej mikstur, tak by np mikstury na skille robione przez alchemika dawały lepszy efekt niż te wydropione z mobów, dłuższy czas działania, czy więcej skilli.
Zgadzam się. Od jakiś 6-8 tygodni mówię w swojej gildii (na ts), że subka alchemika będzie głównym powodem zmian gdyż jest 'źle opracowana' (teraz ciężko mi to ubrać w słowa). Widzimy to dziś po ankiecie

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Nagła zmiana dmg zmieni także gospodarkę, dużo droższe zabijanie potworów, znacznie trudniejsze odrabianie poziomów.
Proponowane zmiany nie są do wprowadzenia ot tak po ankiecie bo przyniosą więcej złego niż dobrego.
Prawda (chociaż jedyna nietkniętą przez tą zmianę zostanie subka alchemika). Stało się to jakiś czas temu, może głupia zmiana ale była. Nerf deper tewo olta - +80many. Dlaczego ten nerf został wtedy dodany? Bo subka alchemika zarabiała tam za dużo.

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Zrób mi ktoś test duchownym z takim zestawem, aurą na żywioł + mlvl i napisz o dmg 200-300.
Jestem chyba jedynym duchownym spełniającym te wymagania, na obydwu serwerach (nie licze testowego). Jak nie zapomnę to jutro napiszę rezultaty.

Cytat:
Napisał Kr92 Zobacz post
Może faktycznie dobrze byłoby po prostu wyłączyć działanie zestawów w pvp, bo z tego co czytam to problemem jest tylko walka pvp, a oberwać ma także non pvp które na tym forum o balansie nie wspominało nic.
Też o tym myślałem - wyłączenie zestawów w pvp.
Nie ważne co napisze npvp i tak nie jest to brane pod uwagę (jest tak od kiedy praktycznie tutaj gram).


Podsumowując, można zrobić ten 'balans' ale polegałoby to na zasadzie minimum 1 miesiąca testów, zmiany z dnia na dzień itp. Nie ma co wprowadzać wymyślonych z głowy zasad, które przetestuje 8 osób na krzyż przez 4 dni. Jak coś zrobić to porządnie, choćby miało to wymagać dużego nakładu czasowego.
__________________
Aha.
inbass jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 10:53   #82
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

@All
A kto jest za resetem ze zmianami w dmg/tabelce/zestawach?? Reset pomaga na wszystko guys :).

Ale dopiero po testach ludzi, którzy grają w tę grę nie dla lvl a dla RPG/wojny. By to dobrze wyglądało, a nie pogoń za lvl 300-500 i milion talarów w domku.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:03   #83
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayo Zobacz post

Można by się również pokusić, o możliwość zdobycia 3 subprofesji, wtedy nie byłoby takich rozbieżności i pytań, co wybrać...alchemika czy elementalistę. Zawsze uważałam, że alchemik jest poboczną subką, takim "wspomagaczem".I taką powinien zostać, być może w formie 3 subprofesji.
Ja bym się pokusił o usunięcie drugiej subprofesji i zostawienie jednej.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:17   #84
paaaprikos96
 
Avatar paaaprikos96
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Białystok
Postów: 637
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uiop Zobacz post
Ja bym się pokusił o usunięcie drugiej subprofesji i zostawienie jednej.
O nieee, to by mocno ograniczyło subprofesje, z pewnością nikt by nie brał alchemika, który nie ma dodatkowych czarów, jedynie byłby jakimś noobcharem, który robiłby miksturki.
__________________
paaaprikos96 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:18   #85
Mefisto63
 
Zarejestrowany: Cze 2013
Postów: 73
Domyślnie

Jedna Profesja Jak najbardziej.
Mefisto63 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:38   #86
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Może i tak, ale miałby 100% Dmg we wszystko, a z zmianami max 10% do dmg, nie robiło by to aż tak gigantycznej różnicy ;o
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:49   #87
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Juz widzę wysyp magów duchownych na serwerze, nie mówiąc o zwiadowy
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:55   #88
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Co do samych profesji. Duchowni powinni mieć 90-95% dmg, natomiast nekromanta 90-95% leczenia. Z dodatkiem tych 10-15% do dmg (nekro)/ leczenia (duch) tworzy już 20% różnicy co jest już widoczne. I myślę, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Najciężej będzie to zbalansować z elementalistą, ale myślę, że 110% z żywiołów alchemik elementalista, nekromanta elementalista 105%, duchowny elementalista 100% i powinno być okej.

Ale także bazowy dmg powinien być mniejszy o jakieś 25%.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 11:58   #89
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Co do samych profesji. Duchowni powinni mieć 90-95% dmg, natomiast nekromanta 90-95% leczenia. Z dodatkiem tych 10-15% do dmg (nekro)/ leczenia (duch) tworzy już 20% różnicy co jest już widoczne. I myślę, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Najciężej będzie to zbalansować z elementalistą, ale myślę, że 110% z żywiołów alchemik elementalista, nekromanta elementalista 105%, duchowny elementalista 100% i powinno być okej.

Ale także bazowy dmg powinien być mniejszy o jakieś 25%.
Sensownie.
BTW, uzbierało się z 70 graczy do ankiety :P. Jednak ktoś tu gra!
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-01-16, 12:14   #90
8741531
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 86
Domyślnie

Cytat:
Napisał CySiO Zobacz post
Co do samych profesji. Duchowni powinni mieć 90-95% dmg, natomiast nekromanta 90-95% leczenia. Z dodatkiem tych 10-15% do dmg (nekro)/ leczenia (duch) tworzy już 20% różnicy co jest już widoczne. I myślę, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Najciężej będzie to zbalansować z elementalistą, ale myślę, że 110% z żywiołów alchemik elementalista, nekromanta elementalista 105%, duchowny elementalista 100% i powinno być okej.

Ale także bazowy dmg powinien być mniejszy o jakieś 25%.

Proponuję jeszcze do tego wprowadzić zależność od poziomu, im większy poziom tym więcej bijesz i leczysz się.
8741531 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin