Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-01-12, 13:33   #1
tyski
 
Avatar tyski
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 8
Domyślnie Altaron a ACTA

Witam,
Zapewne kazdy slyszal juz o ACTA , zaostrzenie kar dla piratow i lamania praw autorskich etc.

Jakby na to nie patrzec serwer na ktorym gramy tez jest "piracka kopia" gry Tibia wydana przez Cipsoft - wiec jezeli porozumienie ACTA wejdzie w zycie w polsce w teori za lamanie praw powinni zamknac serwer a administacje i graczy powsadzac do pierdla :D

Nie piszcie mi tutaj , ze to oryginalny serwer bo tak nie jest. Gra zostala tutaj tylko spolszczona i przekolorowana , jednak schemat oraz rozgrywka wciaz jest ta sama.

Wiem , na dole strony glownej jest komunikat o prawach autorskich, pytam z ciekawosci co by moglo sie stac gdyby ktos sie uparl i chcial pogrzebac serwer za posrednictwem "Policji Internetu"

Zapraszam do dyskusji.


ps. sory za brak polskich znakow
tyski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-12, 14:14   #2
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Nie chcę się czepiać, czy odsyłać do regulaminu forum, ale zaraz pod Twoim tematem jest prawie taki sam. ;)
Odpowiadając na zadane pytanie: Wg licencji CpiSoftu (czy raczej dzięki dziurze w ich licencji) OTSy są legalne, nie jest legalne tylko wykorzystanie oryginalnego klienta Tibii do łączenia się z nimi. (Także serwer zostawmy w spokoju i nie dyskutujmy, czy to jest, czy nie jest OTS, bo to nie ma żadnego znaczenia) Nie wiem, jak ma się to do klienta, z którego my korzystamy, nie wiem też, kiedy ma się pojawić nowy - autorski, ale wierz mi, wtedy nikt nie będzie się mógł czepić. (Chyba, że CipSoft opatentował swoje rozwiązania, ale to raczej wątpliwe, takie patenty raczej nie przechodzą). Wracając do Acta; ACTA to, ACTA tamto, ale tam, gdzie polskie prawo stanowi inaczej (jak w przypadku, o którym piszesz), łamać go nie można. Z tego, co wiem, nasze prawo nie będzie zmieniane, więc nie wszystkie regulacje zawarte w ACTA zostaną u nas przyjęte. (Bo i nie wszystkie muszą być, to leży w gestii rządu.)

edit: Żebyśmy się źle nie zrozumieli, nie mówię o tym, że ACTA jest cacy, czy że nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń. Chodzi mi tylko o to, że tak, jak połowa wypowiedzi przedstawicieli rządu, którzy bronią tej umowy, to bzdury, tak i spora część krytyki - też. (Jak na przykład "(...)a administacje i graczy powsadzac do pierdla".

Ostatnio edytowane przez cinkiwonsz ; 26-01-12 o 14:30
cinkiwonsz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-01-12, 14:59   #3
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

tak wszystkich zamkną xD
za piractwo może grozić kara grzywny, ciekawe kogo zamkną, po za tym, cipsoft musiał by wytoczyć proces właścicielowi altaronu.
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-02-12, 14:58   #4
MTAshran
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 11
Domyślnie

Sprostuje to cholerstwo zwane ACTA, w chwili obecnej JEŚLI wejdzie do życia, w co wątpię, serwer ten pozostanie nienaruszony przez nasz rząd. Serwer ten powstał tylko i wyłącznie na bazie SILNIKA GRY Tibii, nie zaś "przekolorowany i spolszczony" z tego co widzę nie ma tu NIC takiego samego jak w oryginalnej tibii. Dziękuje za uwagę :)
MTAshran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin