Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-01-13, 15:20   #21
krrystian
 
Avatar krrystian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Zwiadowca z puginałów może expić praktycznie wszędzie nawet na czarnoksiężnikach solo, idź tam proszę solo magiem nekromantą expić z sd. Robienie sd wymaga czasu, nawet na manasach musisz spalić manasy, zrobić runki, znowu iść po manasy, znowu zrobić runki, a potem jeszcze znaleźć alchemika, który Ci je postackuje żeby zajmowały mniej udźwigu. Zwiadowca idzie do gildii nekromantów kupi sztylety i przerobi je na miejscu w 5 minut. I teraz pytanie do Krrystiana - czy wg Ciebie grając 2h dziennie wolisz na szybko kupić puginały i iść expić czy wolałbyś poświęcać 1/3 tego czasu na trzaskanie sd pod depo?

Dodatkowo - Zwiadowca nekro może stać nawet z 2 kościanymi na klacie i bić z puginałów, mag nekro spadłby w sekundę - to samo tyczy się górskich trolli.
Moja odpowiedz brzmi - jak dlugo bede wstanie expic 2h dziennie, jesli codziennie z mojego konta bedzie znikac 10 talarów ??

odpowiem za ciebie - 1 tydzien i wysiadam. bez kasy.

A najlezy pamietać ze expienie z kpiro i bełtów wcale nie jest jakies tanie, ze sie przerzuce z puginałow pojde na cokolwiek i juz ulga mega zarobek.

Takżę to wszystko nie jest takie proste jak próbujesz wmowić. NIesie za sobą wiecej konsekwencji w grze zwiadem niż zapewne braliscie pod uwage zmieniajać cene
krrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:22   #22
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

W ogóle widzę, że problem jest inny. Widać u wielu graczy podejście z Tibii gdzie wszystko było ułatwiane i niemal wszystko się "maksowało", super exp z zarobkiem. Wielokrotnie administracja mówiła, że stawia na rozgrywkę drużynową. I bardzo dobrze, że 115 zwiad solo będzie miał ogromne waste na hydrach, w końcu to jeden z silniejszych stworków. I jeśli dalej w tym kierunki będą dokonywane zmiany to wyśmienicie, exp albo drużynowy albo bye bye super moby(chyba, że duże waste). Dokładnie w odwrotnym kierunku szła Tibia(w kierunku w którym chcecie pokierować teraz Altarona) i stała się syfem.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:23   #23
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Czyli jesteś typowym graczem, dla którego liczy się tylko lvl czego ja jestem przeciwieństwem. Jeżeli chcesz mieć dobry exp masz waste/wychodzisz na zero, w miejscach gdzie masz słabszy exp-zarabiasz. Czy wg Ciebie sytuacja, w której wszedzie jesteś na +, masz kilka milionów w banku i wbijasz lvl jak szalony (600+k exp/h) jest ideałem?
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:29   #24
krrystian
 
Avatar krrystian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Skąd: Zielona Góra
Postów: 36
Domyślnie

Żeby jeszcze bylo tak ze slaby exp wiąże sie z zyskiem, bo wcale tak nie jest.

Swoje napisalem w tym temacie nie chce mi sie wdawać w polemiki.

Kto gra zwiadem odczuje konsewkencje tej decyzji, kto nie gra ma to gdzies i sie cieszy bo taka mentalność, co widać po temacie o bezużyteczności rycerza.

Tera wypatrywać tylko kolejnych zmian w pełni przemyslanych i przetestowanych
krrystian jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:30   #25
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Merv cały czas mówisz o zarabianiu. Daj mi dobre 2-3 przykłady gdzie 130 zwiad ZAROBI na exp'a. Pewnie powiesz przeszłość i katowanie przez 3h elfy dla 100k.
Jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

Ja dla odmiany bym uwalił zwada duchownego. Dobijmy mu jeszcze większy exhaust na tapena, będzie wtedy porównywalna bieda.

Co do solo wrl, sami mówicie, że pewne spoty są dla wybranych profesji? Tyle w temacie expienia magiem na wrl, przecież to nie Tibia (stare nawyki?)

#Tyrond

Tibia stała się syfem z innego powodu. Wszyscy wrzucają na zmiany w grze, gówno prawda. Zmieniło się pokolenie. Gra byłą szturmowana przez debili, dzieci z podstawówki. To był jej największy wróg, gracze. Wszystko przez powstanie Neostrady i szerokiego dostępu do neta w tym kraju.

#Krystiann
Zmian? Dobre sobie. Jeśli daną postacią nie gra ktoś z administracji to taki pomysl jest ostatni w kolejności do testowania/robienia. Przykład masz tutaj + temat o wojach.

W 2 dni tematu utonie jak każdy jego pokroju i wszyscy będą mieli to w dupie poza zwiadami nekro. Czyli norma.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:33   #26
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Na kościanych ludzie zarabiają i na górskich, nie stać Cię na puginały? Bij z kpiro wtedy zarobisz. Puginały miały dawać nekromantom znaczną przewagę w dmgu i miały być wykorzystywane w starcu z mocnymi przeciwnikami/pvp, a nie na wszystkim.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:36   #27
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Godna odpowiedź jak zwykle.

Proponuje przenieść się do tematu o Twoich przekrętach, a tu proszę o wypowiedź kogoś mającego zamiar coś zmienić, a nie negować wszystko i gadać utarte schematy, że z kpiro zarobie milion na exp'a. Niektórzy chcieliby pograć, a nie robić daily questy i uważać to za gre.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 15:48   #28
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

@UP dla Ciebie grą jest expienie 10h dziennie, a dla mnie poświęcenie 30 minut na questy i walka. Dlatego nie lubię exploverów, którzy po 1 dedzie przestają grać. Pozdrawiam, bez odbioru.
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 16:04   #29
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

Czyli mamy piękny dowód robienia gry pod siebie. Dodatkowy komentarz jest już zbędny. Trzymajcie tak dalej!

Zapomniałbym róbcie większe ninja zmiany w projekcie. Jutro chce się obudzić bez PN i kuszy (za mocno bije), więc poproszę korbę do naciągania łożyska i 5 sekund na 1 strzał w bezruchu z 4 sqm.
Śliski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-01-13, 16:05   #30
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

No dobra, nie ogarnąłem wszystkiego co się dzieje w tym temacie, ale jako zwiadowca duchowny, który w ciągu 2 miesięcy bez doświadczenia wbił 115 poziomów mam parę spostrzeżeń.

Polując solo z kpiro i przy użyciu hape tawis zarabiam prawie wszędzie, oczywiście w granicach rozsądku.

Kościane - przyzwoity exp, koło 280-300k/h przy niewielkim +. Expię tam rzadko, bo zajęte.
Górskie trolle - bardzo dobry exp, bardzo dobra kasa. Przy odpowiednim expieniu (może niektórzy nie wiedzą, ale zwiadowca ma kuszę by uciekać od potworów, a nie brać te najsilniejsze na klatę), zwraca mi się z samych hełmów i zbroi. Zarobek w postaci: królewskich hełmów, odkażaczy, egzekutorów, łap (alchemik na trollach to przepis na milionera).
Smoki - na tych koło teleskopów spokojnie ponad 220k/h i ładny zarobek.
Pokutniki - 200k+ ze zwrotem, niewielki + niewielki -.
Jest jeszcze kilka miejsc, gdzie można łatwo zarobić SOLO zwiadowcą.

Hydry? Szybko się leczą i wyskakuje ich po kilka. To oczywista sprawa, że powinny być wtopą dla polującego solo zwiadowcy. Ja bym się tam sam z kpiro nawet nie wybierał. Co innego z kumplem.
2 zwiadowców duchownych na hydrach wyciąga spokojnie 360k/h i ma jeszcze z tego zysk (przeważnie).

Podstawą jest zrozumienie, że przewaga nad duchownym w postaci tych puginałów to ciekawa alternatywa raz na jakiś czas, czasem na silniejsze potwory. Nie może jednak gwarantować wielkiego zarobku i expa w tym samym czasie, przecież żadna z profesji na serwerze tak nie ma.

Przykład tego, że nekro wyciągali 50k zysku z jednego polowania na kościanych, czy wychodzili na zero polując solo na hydry to najlepszy powód po temu, by jakoś tę metodę obciążyć.

Nadal możecie wyciągnąć 600k/h na czarnoksiężnikach. Wystarczy, że parę godzin poświęcicie wolniejszemu polowaniu dla zarobku. Tak jak duchowny robi w kółko.

Zastanówcie się też jaką wielką przewagą nad duchownym są puginały, wszystko jedno jak drogie. Jaką przewagę nad wami ma duchowny?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin