Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Oczekujące na wprowadzenie

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy chcieli byście zobaczyć ten pomysł w grze?
Tak, całkiem fajne 34 77.27%
Nie, głupie ! 10 22.73%
Głosujących: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-11-12, 19:27  
Gildia Kupców Neolith
sidexxx sidexxx jest nieaktywny 08-11-12, 19:27

Siema, w pewnych miejscach (ankardia sklep, karczma) można zobaczyc tablice z ogłoszeniami, czasami piszą na nich wskazówki co do questów, albo poprostu jakies informacje umilające fabułe gry i podkreślające klimat rpg. Lecz również znajdują się tam ogłoszenia " twoje ogłoszenie może być tutaj za 2 srebrniki" itp jednak jak wiemy nie ma takiej realnej możliwość, mój pomysł polega na tym aby w każdej karczmie (lub specjalnym budynku gildi kupców w neolicie) znajdował się npc Aukcjoner, koło niego księga (mamy juz klika przypadków wszystkowiedzących npc w altaronie ale można by było to zmienić ;p) i kilka tablic, każda była by podpisana "Oferty Ekwipunku" "Śmiałkownie do Zadań" i inne (to tak tylko przykładowo podałem) podchodziło by się do aukcjonera i pisało
-Witaj
-Witaj dzielny wojowiku, masz może jakiś ekwipunek do sprzedania ? a może szukasz śmiałków do trudnego zadania? gildia kupców stoi do ciebie otworem !
-Zamieść
-Czy chcesz zamieścić ogłoszenie w dziale "ekwipunek" za 5 srebrników?
-Tak
-Jaka ma być jego treść?
-Sprzedam upadły miecz +2 i królewski zestaw
-Czu napewno chcesz umieścić takie ogłoszenie ?
-tak


i mamy ogłoszenie na tablicy !

Dla przedmiotów rzadkich lub drogich np Pogromca, Elficki miecz, stack, jakis wartościowych itemków, mogła by być opcja Aukcji, każdy gracz miałby prawo wystawić w takiej aukcji 1 przedmiot (lub stack) na tydzień, koszt licytacji powinien wynosić 15 % sprzedanego produktu, i zostawałaby pobierana dopiero po sprzedaniu przedmiotu Jeśli, nikt nie zalicytuje przedmiotu przez 3 dni automatycznie usuwa się on z aukcji a żeby go odzyskać właściciel musi wpłacić około 3k (bez możliwości ponownego wstawienia przedmiotu w tym samym tygodniu)

-Hej
-Witaj u Aukcjonera gildi kupców neolithu, chciałbyś kupić lub wystawić na aukcje jakiś przedmiot?
-Zdeponuj 1 elficki miecz
-jaka ma być minimalna kwota licytacji?
-201k
-Napewno chcesz wystawić przedmiot na aukcje?
-Tak
-Bradzo proszę, aukcja będzie trwała 5 dni od pierwszego zalicytowania.

i wtedy Gracz który chciałby coś zalicytować pisał

[I]-witaj
-Witaj u Aukcjonera gildi kupców neolithu, chciałbyś kupić lub wystawić na aukcje jakis przedmiot?
-Pokaż oferte
-Aktualnie na akukcji znajdują się u mnie Elfickie Miecze z cenami minimalnymi 201k, 203ki 230k
-201k
- czy chcesz zalicytować ten przedmiot Elficki miecz za 202k?
-tak
-Proszę bardzo, teraz cena minimalna tego przedmiotu będzie wynosić 202k


Cała ta Gildia kupców neolithu zajdowała by się gdzies w neolicie lub na pietrze karczmy (osobiscie wolałbym karczme, wtedy zwiększyło by się jej znaczenie, bardzo ważne w grze rpg ! )

w skrócie
1 sposób polega na umieszczeniu ogłoszenia na tablicy, karczmy, budynku gildi, sklepu itp
2 Wystawieniu 1 przedmiotu na tydzień na aukcje (za opłatą)

W takiej gildi znajdowały by się też zadania (1,2 codzienne z 3 jakies poważniejsze) z każdym upem mogło by się pojawiać tam jedno ;)

Wpadłem nawet na pomysł zrobienia z tej gildi kupców 5 subprofesjii ale mysle że o tym napisze za jakis czas w oddzielnym temacie gdy lepiej go przemyśle :)

Proszę o komentarze, jestem gotowy na krytykę której tu napewno będzie dużo ale jednak liczę że większośc graczy spodoba sie mój pomysł. wiem że zajeżdża tibią, margonem ale naprawde w wielu grach rpg taki wątek występuje a myśle że bardzo dobrze dostosowałem go do klimatów altarońskich, co więcej nawet mysle że takie coś ma większą racje bytu niż "kanał Handel" bo przecież altaron ma być jak najbardziej klimatyczny, podawajcie też własne propozycje usprawnienia tego pomysłu :)

jeśli jakiś pomysł w tym temacie jest skopiowany skądś to wybaczcie możliwe że poświadomie wpadłem an ten pomysł czytająć kogoś propozycje :) jest to też moja pierwszy tak dług temat więc proszę o wyrozumiałość bo czasem mogłem się poplątać itp.

Ostatnio edytowane przez sidexxx ; 28-09-13 o 15:42. Powód: apgrejd

 
Avatar sidexxx
sidexxx
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Odwiedzin: 17328
Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-11-12, 00:25   #31
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie

Nie po prostu pomysł mi się nie podoba.
Wiele pracy dla MG a co to da , kto kupi złoty hełm ?
Każdy albo sobie sam zloci albo nie ma tylu magów kto by potrzebował .
I jeżeli wystawisz złoty hełm tam na tą aukcje to i tak tam będzie spoczywał.
Nic to nie zmieni i nie pomoże . Jeżeli ktoś coś ma na sprzedaż to bez problemu to sprzeda dzięki Handlu czy nawet forum.
Problem jest w tym że nie ma kupców nic więcej :).
Legolas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin