Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Pytania i Odpowiedzi

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 27-04-13, 15:56   #1
Kagrenak
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 101
Domyślnie Altaron - przyszłość

Witam,
chciałbym zapytać o jedną kwestie. Przez forum, jak i w grze przewija się czasami temat własnego silnika dla altaronu. Zamierzacie użyć ostatnio popularnego Unity ? Tworzycie od podstaw własny silnik ? Ogólnie ciekawi mnie ten temat i kilka pytań mam, jak i pewnie dużo graczy. Nie poszukujecie programisty ? (C/C++, Python, JS, JAVA) :B
Kagrenak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 16:09   #2
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Nie spotkałem jeszcze grywalnego OTSa czy gry TIBIO-PODOBNEJ z własnym silnikiem :/
Mam nadzieję, że to nie nastąpi lub, że zrobione zostanie to Z GŁOWĄ.
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 16:19   #3
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Ah ten nieszczęsny własny silnik :) Niby prace trwają, niby programista jest, ale nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Veliothe - kiedyś była mania na pokemon/dragon ball/naruto otsy i miałem przyjemność grać na jednym, gdzie był całkowicie własny klient. Efekt był super pomimo, że grafiki leżały.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 18:42   #4
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 18:43   #5
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F
Hm. Ciekawe skąd oni to wiedzą skoro nawet ja nie mam takich informacji.

Nie wierzcie we wszystko, co ktoś sobie wymyśli, naprawdę. Nie ma to żadnego sensu.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 18:56   #6
Sosnus
Pomocny
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Łódź
Postów: 17
Domyślnie

Często przy różnych propozycjach widzę jak to administracja skreśla dany pomysł przez brak możliwości technicznych. Czy po stworzeniu nowego silnika będzie można wreszcie rozwijać tę grę w dowolny sposób?
Sosnus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 19:39   #7
Kagrenak
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 101
Domyślnie

Czyli cuda nie widy, nic nie wiadomo :]
Kagrenak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 27-04-13, 20:06   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kagrenak Zobacz post
Witam,
Tworzycie od podstaw własny silnik ? Ogólnie ciekawi mnie ten temat i kilka pytań mam, jak i pewnie dużo graczy. Nie poszukujecie programisty ? (C/C++, Python, JS, JAVA) :B
Nasz silnik jest pisany całkowicie od podstaw. Programiści są oczywiście mile widziani, a twoją propozycję przekażę do osób, które się tym zajmują, a one zrobią z tym co będą chcieli :)

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
Wszechwiedzący smile napisał w jakimś poście, że w grudniu tego roku(+- 2-3 miesiące) będzie już własny klient. Na test serwie parę osób z nonpvp to potwierdziło, widać znowu nonpvp jest faworyzowane;F
Radzę olewać wszelkie nieoficjalne wiadomości, gdyż są one zazwyczaj plotkami wyssanymi z palca. Nawet osoby w administracji, które nie są ściśle związane z pracami nie wiedzą wiele więcej od graczy na ten temat.

Cytat:
Napisał Sosnus Zobacz post
Często przy różnych propozycjach widzę jak to administracja skreśla dany pomysł przez brak możliwości technicznych. Czy po stworzeniu nowego silnika będzie można wreszcie rozwijać tę grę w dowolny sposób?
Sam sobie chyba odpowiedziałeś na swoje pytanie ;) Ale to nie jest też tak, że skreślamy coś bo nie jest to możliwe przy obecnych możliwościach technicznych. Osoby odpowiedzialne w Altaronie za stronę techniczną, czyli za skrypty i tym podobne mimo, że są bardzo dobrzy to mogą nie wiedzieć jak dany pomysł wcielić w życie.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-13, 12:50   #9
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

@Tron
A możecie powiedzieć na jakim etapie prac jesteście?
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-04-13, 13:12   #10
Kuzyn
 
Avatar Kuzyn
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Veliothe Zobacz post
Nie spotkałem jeszcze grywalnego OTSa czy gry TIBIO-PODOBNEJ z własnym silnikiem :/
Mam nadzieję, że to nie nastąpi lub, że zrobione zostanie to Z GŁOWĄ.
Kazdy lepszy OTS ma własny silnik. Co do klienta gry to już inna sprawa. Najłatwiej byłoby użyć otclienta, ale ktoś tam u góry jest zbyt uparty i nie chce sobie skrócić pracy (otclient to klient to do serwerów OTS napisany od 0, w pełni do skonfigurowania według własnych upodobań, otwarte źródła do skompilowania).
Kuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin