Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-12-14, 10:22   #1
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie Loot rate }: ]

Witajcie niedobitki serwerowego kryzysu!

Krótko, nie wiem jakie plany ma administracja i jak będzie wyglądał system loota na nowym silniku, ale z tego co wiem, to aktualnie lootrate waha się i jest inny na każdym mobie w każdy dzień. Z tego wynikają dziwne sytuację, raz zarobimy dużo(ale tak się rzadko zdarzało :P), a raz dużo mniej niż zwykle, bo nic nie leci.
Myślę, że lepszym pomysłem byłoby ustalanie dziennego lootratu na każdy item osobno, wtedy idąc na rekiny, leciałoby np. mało odkażaczy, ale dużo pereł albo tasaków. Jeśli nie zarobimy na tym, to na czymś innym. Chodzenie na expa nie będzie opłacalne w każdy dzień. Myślę że poprawi to też równowagę na rynku (który w sumie nie istnieje :<>).

Dziękuję za uwagę i czekam na komentarze!
szymongal jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 11:05   #2
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

Altaron sam siebie wyklucza ^^

Z tego co mi się wydaje, to misje dzienne miały być dla ludzi nie siedzących przed kompem godzinami, a drop rate wymaga sprawdzania każdego moba po kolei (na czacie gildiowym zazwyczaj "jak dzis dropi z xxx"), co moim zdaniem nie jest dobre dla ludzi grających mało.
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 11:25   #3
Mcree
 
Avatar Mcree
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Poznań
Postów: 645
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Mcree
Domyślnie

Proponowałem już to z 3-4 miesiące temu, nie przeszło.

Może Tobie chociaż uda się ugrać zwiększony loot w weekend ^^
__________________
R.I.P. Altarony :< Niezapomniane chwile, niezapomniani ludzie i przygody...
GG 40756490
Mcree jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 11:53   #4
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Wtedy również ludzie chodziliby w różne miejsca na hunt, ponieważ item mający w danym dniu zwiększony drop rate leciałby z różnych mobów, wiec opłacalne byłoby obleganie różnych miejsc, a nie tylko rekiny, górskie itp.
szymongal jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 16:21   #5
kasko43
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 51
Domyślnie

Haha. Loot po tym upie co uczynił go "chaotycznym" to porażka totalna.

Chodziło się kiedyś na abitańskie monstra? Tam łatwo było paść nawet ja bedąc tam niby na 200 lvlu miałem reda po "combie". Ja tam od tego czasu byłem z 10 razy zobaczyć co się dzieje. I tam jest porażka totalna. Są tam abitańskie monstra, uzbrojone monstra, mistrzowie ceremonii. Jakie jest prawdopodobieństwo, że z tych 3 mobów naraz będzie dobry loot? Smoki starsze, albo starsze czerwone. Tu też 2 rodzaje mobów. Kolejno są np potwory "dorfasa"(czy jakoś tak). Jest resp 10~ magów z których powiem jeszcze nie wyszedłem na minus... ale ich jest tylko kilka i żeby nie stać w miejscu 10 min bije się kapłanki, czempionów i oświeconych. Sorry ale jedyne z czego czasem spadnie jakiś królewski to czempiony. Oświeceni to totalny szajs. Byłem tam od upa expić z 20x i nie przypominam sobie żeby z oświeconego cokolwiek prócz laski wypadło ( Dla porównania kiedyś na 120~ lvlu przez 2 dni po 2-3h miałem 4 kościste tarcze, właśnie z oświeconych). Jest taki mob jak wieczny pokutnik. To totalne nieporozumienie. On ma combo większe niż 2 kościane smoki naraz a odkąd tu gram to wypadł mi z tych wszystkich zabitych pokutników jeden upadły miecz.

Kolejno jest niby najsilniejszy zwykły potwór w grze co się zwie Gargantuan. Ostatnio zabiłem ich ok 150~ (nie jednego dnia). Najdroższy item jaki spadł to upadły miecz. To jest normalne? Osobną rzeczą jest to, że item niesprzedawalny w sklepie nie ma teraz żadnej wartości. Widać to na przykładzie jak często lecą itemy 3 wnękowe. I tak prawdopodobieństwo wypadnięcia jakiejkolwiek demonicznej zbroi z garga neich będzie 1%. Że będzie miała 2 wnęki to może 10%, a 3 wnęki 1%. Wychodzi, że lootnięcie 2 wnękowej to 0,1% a 3 wnękowej 0,01% xD.

Tylko, że na to nikt nie zareaguje, jak nikt nie reagował na zgłaszane: bug z pierścieniami, którym została sekunda mocy - po zdjęciu widnieją jako pełne mocy; bug z otrzymywaniem pkt pvp mimo że ktoś nas pierwszy zaatakował. Ten serw ma po prostu upaść, nikt się nim już nie przejmuje.


Co do loota jeszcze, to nie raz miałem, wszedłem na respa i po 10 min spadło kilka rzeczy. Człowiek myślał że doobry loot ale kolejna godzina przeczyła temu zupełnie. Miałem też coś takiego, że np z hydr, praojców. Jednego dnia leciało dużo utamek za to żadnych pierścieni leczenia. Na drugi dzień znowu utamek jak na lekarstwo a pełno pierścieni. Nie wiem czy poszczególne itemy się nie blokują nawzajem. Jak i na hydrach ktoś mowił że dobry loot bo lotnął 3 bitewne, kolczatki za to tylko kilka mosiężnych. Na drugi dzień słyszałem, że też dobry loot bo ma już 2 plecaki mosiężnych ale żadnego "rare".



Jako elementalista co mnie boli najbardziej dlatego o tym też się wypowiem.

Klejnoty. Zobaczcie jak łatwo jest lootnąć klejnoty dające szansę na wbicie do itemu bonusu zwiększającego obrażenia od śmierci. Sam górskich kryształów miałem ze 100 (zbierając przy okazji). A wiecie jak łatwo jest lootnąć sobie kamienie na jakiś bonus od żywiołu? Chciałem mieć jakikolwiek bonus na ogień. No to rubiny. Trzeba by poświęcić cały dzień, żeby mieć ten kamień najlepszej jakości. Kamień który daje nam tylko szansę na wbicie bonusu. Inne żywioły? Lód i szafiry?
Kiedyś spytałem Mervakisa skąd brać rubiny. Co się dowiedziałem? Że z żywiołaków ognia idzie nazbierać bardzo szybko. Jest to kłamstwo. Jako elementalista nie raz miałem misje dzienne na zabicie 60 żywiołaków. Ja po zabiciu ich potrafiłem mieć w plecaku od 10 do 20 rubinów. Taki fajny z nich lootrate. Zebranie 100 zajęłoby ponad godzinę, bo respy niektórych mobów są tak skonstruowane, że trzeba czekać po 10 min na zrespienie.
Administracja nie ma pojęcia jak to wszystko działa, dla przykładu (sorry Merv) podam znowu Mervakisa, który ostatecznie odpowiedział mi, że przecież mogę wbić sobie czerwonymi klejnotami (te co z małych czerwonych lecą) i był zdziwiony jak się dowiedział, że tak się nie da.

Ostatnio edytowane przez kasko43 ; 07-12-14 o 16:41
kasko43 jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 17:06   #6
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasko43 Zobacz post
Klejnoty. Zobaczcie jak łatwo jest lootnąć klejnoty dające szansę na wbicie do itemu bonusu zwiększającego obrażenia od śmierci. Sam górskich kryształów miałem ze 100 (zbierając przy okazji). A wiecie jak łatwo jest lootnąć sobie kamienie na jakiś bonus od żywiołu? Chciałem mieć jakikolwiek bonus na ogień. No to rubiny. Trzeba by poświęcić cały dzień, żeby mieć ten kamień najlepszej jakości. Kamień który daje nam tylko szansę na wbicie bonusu. Inne żywioły? Lód i szafiry?
Kiedyś spytałem Mervakisa skąd brać rubiny. Co się dowiedziałem? Że z żywiołaków ognia idzie nazbierać bardzo szybko. Jest to kłamstwo. Jako elementalista nie raz miałem misje dzienne na zabicie 60 żywiołaków. Ja po zabiciu ich potrafiłem mieć w plecaku od 10 do 20 rubinów. Taki fajny z nich lootrate. Zebranie 100 zajęłoby ponad godzinę, bo respy niektórych mobów są tak skonstruowane, że trzeba czekać po 10 min na zrespienie.
Administracja nie ma pojęcia jak to wszystko działa, dla przykładu (sorry Merv) podam znowu Mervakisa, który ostatecznie odpowiedział mi, że przecież mogę wbić sobie czerwonymi klejnotami (te co z małych czerwonych lecą) i był zdziwiony jak się dowiedział, że tak się nie da.
Rubiny lecą często, sprawdzałem to po Naszej rozmowie na respie pod karczmą w drodze na krasnale, jeszcze szybszą metodą są demony, ale to już nie solo. Zależy co dla Was oznacza "często".

Czerwone klejnoty wg moich notatek z test serwera dawały możliwość dodania dmgu od ognia, nie bawiłem się w ulepszanie setów na globalu, więc mnie to mało interesuje.

System nie działa do końca tak jak myślicie. Nie zwiększa/zmniejsza loota potwora całościowo.

Jeżeli z Ghula leci: Kolczuga 20%, pochodnia 30%, huminia 10%, worek 5%.
To równie dobrze jego loot może wyglądać: Kolczuga 22%, pochodnia 28%, huminia 8%, worek 7%. (wartości losowe, bez widełków).

Dla każdego potwora każdy item jest zmieniany, jednego dnia możecie nazbierać jednego rodzaju itemów, innego drugiego.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny  
Stare 07-12-14, 17:40   #7
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasko43 Zobacz post
Jako elementalista co mnie boli najbardziej dlatego o tym też się wypowiem.

Klejnoty. Zobaczcie jak łatwo jest lootnąć klejnoty dające szansę na wbicie do itemu bonusu zwiększającego obrażenia od śmierci. Sam górskich kryształów miałem ze 100 (zbierając przy okazji).
Ja miałem więcej jeszcze kryształów, też zbierałem od czasu do czasu, często je olewałem. Jest jedno rozwiązanie powyższego problemu. Na pewno się nie spodoba. Otóż zamiast ulepszania itema jednym górskim kryształem, trzeba ulepszać go 16ma. 4 w kostce zmieniamy w 'kamyk śmierci', jak zwał tak zwał, a potem 4 'kamyki śmierci' zmieniamy w 'kamień śmierci', który ulepsza item. Bach i już sprawiedliwiej
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 08-12-14, 11:58   #8
Dather
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Postów: 155
Domyślnie

Czy ktoś wie jaki procent jest aby item wypadł z + lub - 0,4 predkosc ataku ? albo 4 do ataku ? tzn tym najwiekszym mozliwym bonusem.
Rozumiem ze jest to tak:
Sznasa na drop z mooba 3% np stalowe buty szansa ze item bedzie mial bonus 20 % szansa ze bonus bedzie +1 50% +2 30% +3 20% +4 10% ?

Prosba o wyjasnienie
Dather jest nieaktywny  
Stare 08-12-14, 12:33   #9
MaciejB
 
Zarejestrowany: Kwi 2014
Skąd: Manchester
Postów: 196
Domyślnie

nie wazne jaki item .. jak ma 3 wneki to Rar
2 wneki juz od chodza do lamusa..
MaciejB jest nieaktywny  
Stare 08-01-15, 17:55   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymongal Zobacz post
Myślę, że lepszym pomysłem byłoby ustalanie dziennego lootratu na każdy item osobno, wtedy idąc na rekiny, leciałoby np. mało odkażaczy, ale dużo pereł albo tasaków. Jeśli nie zarobimy na tym, to na czymś innym. Chodzenie na expa nie będzie opłacalne w każdy dzień. Myślę że poprawi to też równowagę na rynku
Tak to właśnie działa, część przedmiotów ma mniejszą szansę na zdobycie, a część większą, każdy przedmiot jest ustawiany w ramach każdego potwora osobno. Szansa, że wszystkie przedmioty zostaną wylosowane z szansą pomniejszoną/powiększoną jest niewielka.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin