Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-12-16, 14:25   #1
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie Takie tam

1.Bossy

Druga najlepsza rzecz w Altaronie zaraz po pvp. Gdy jeden team robi sobie 'odpoczynek' to właśnie głównie bossy potem zachęcaja do logowania.
W sytuacji, gdy żaden z teamów jeszcze nie wymiękł, resp bossa jest równoznaczny z akcją. Nie ma grzania pz. Szybki regroup i lecimy.
Dlatego myślę, że bossy powinny respic znacznie częściej.
Drugim argumentem będzie to, że skompletowanie 3w seta od demonicznego w górę to robota na pół roku o ile posiadamy największą ilość talarów w teamie. Moim zdaniem, po pół roku przynajmniej połowa osób w teamie powinna się cieszyć z posiadania takiego seta.
ANKIETA

2. Redskull

Jako, że zdobycie 3 wnękowego seta nawet po przyspieszeniu respa bossów będzie nadal zabawą na kilka miesięcy nie powinno się go tak łatwo stracić. Proponuje, żeby posiadając RS'a i blessy wypadał z nas tylko plecak, oraz wiadomo, tracimy też blessy i expa. Dzięki temu po wbiciu RS będziemy dalej wychodzić na akcje w swoim secie na którego wydaliśmy pierdyliard talarów i dzięki któremu nasza przeżywalność będzie zawsze w jakimś stopniu większa.
ANKIETA

3. Noobchary nabijające fragi, a może tchórze nabijające fragi?

Chociaż nie wiem ile razy miał bym główkować nad jakimś systemem zapobiegającym, zawsze będzie miał on jakieś wady. Jedyną opcją jest zakazanie tego przez Administracje oraz karanie za to.
ANKIETA

4. Spokojne niedziele. Tryb PVM

Żeby teamy się zbyt szybko nie wykruszyły, proponowałbym co każdą niedziele przejście z trybu PVP na PVM. Dla mnie nie jest to wymagane, i ma to swoją wadę, tj. dzień bez akcji, ale jest to konieczne dla osób, które się szybko poddają. Czyli prawie wszystkie osoby, które grały w Altaron. Dzięki temu dniu będą mogli sobie spokojnie odrobić straty po hardkorowej sobocie.
ANKIETA

5. Hardkorowa sobota. Tryb PVP-Enforced

Brak fragów. Exp za ludzi. Co tu więcej dodać, za samo logowanie w tym dniu powinno się być nagradzanym :D
ANKIETA

6. Stary system run

Chociaż nowy system był na swój sposób ciekawy bo stopniowo rozwijał naszą postać to niestety jakimś cudem Altaron przez to utracił swój klimat. Stary system run jest konieczny. Ale to nie wszystko. Proponuje dodać do NPC wszystkie runy, które będziemy mogli kupić. Natomiast robione runy będą o 10% silniejsze.
ANKIETA

7. Stackowanie Run

Ile razy mi ręka przez to odpadała to już nie zlicze. Wypadało by to nieco ułatwić. Powiedzmy, że wrzucając runy do kostki są one odrazu stackowane. Nie będzie trzeba jej w kółko zamykać i otwierać.
ANKIETA

8. Level i związane z nim przywileje

Przeżywalnośc, przeżywalnośc i jeszcze raz przeżywalność. Tego brakowało na akcjach przy obecnym systemie, gdzie wszyscy padali jak muchy. Szczególnie magi. Do tego wbijanie następnych poziomów nieznacznie dawały różnicę. Nie było motywacji do ekspienia, a przeciez gdy wbijasz level jestes zadowolony, bije cie jakiś uj wyrobisz lvl i będzie twój nie? Moją propozycją jest, żeby zaokrąglony lvl tj. 50, 100, 150, 200 itd. wiązał się z redukcją wszystkich obrażeń powiedzmy od 2.5 do 20%. Na 400 lvlu osiągali byśmy maksymalną redukcję obrażeń, która wynosiła by 20%.
ANKIETA

9. Ekspienie

Do 120-150lvl powinno być tak jak teraz. Od 120-150lvl zapotrzebowanie liczby ekspa na kazdy kolejny level wzrastała by liniowo, maksymalnie do 0.5x exp. Ma być trudno nawet dla Luffiego. I z tego co pamiętam, to własnie akcje na małych lvl były najlepsze. No i nikt by nie chciał 200lvli miesiąc po starcie...
ANKIETA

10. Happy Hour

Co jakiś czas, a również okazjonalnie, Administracja fundowała by nam na godzinkę czy dwie podwójny exp. Tak o żeby zachęcić do gry, żeby Ci co mocno odstają od reszty mogli ich efektywniej podgonić. Większość Happy Hour musi być zapowiadana z 1dniowym wyprzedzeniem. Happy Hour powinien być również traktowany jako rekompensata za przerwy w działaniu serwera lub problemy z serwerownią (lagi, kicki itp.)


!!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Graata ; 07-12-16 o 15:39
Graata jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 14:32   #2
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Luffy mózg sobie przegrzewasz tym tokiem myślenia o dodaniu takich rzeczy xD Serwer ma być włączony i wyłącznie dla zabicia nudy i rozrywki i nie będą nic tworzyć w nim nowego ponieważ nie ma to sensu ani dalszego rozwoju ponieważ wszystko budowane jest na nowym kliencie. Serwer ma być włączony i wyłącznie do walki bo ludzie chcę sobie pograć na starych zasadach jakie było niegdyś.
Bass1 jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 14:33   #3
mutek99
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 40
Domyślnie

I i to sa dobre propozycje XD. Ale to by zajelo pewnie sporo czasu wiec GG

@ e Levi wbijasz na serwerek?
mutek99 jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 14:40   #4
c770832
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 208
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=OT2tNSUI1cw
c770832 jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 15:02   #5
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Filmik widziałem. Fajny.

@Exo

Jasne, że wbijam :D
Graata jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 16:26   #6
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

1.Bossy

Częściej bosy, większy drop pieniężny, mniejszy drop przedmiotów z wnękami

2. Redskull

Bzdura

3. Noobchary nabijające fragi, a może tchórze nabijające fragi?

Nie da rady chyba.

4. Spokojne niedziele. Tryb PVM

Bzdura

5. Hardkorowa sobota. Tryb PVP-Enforced

Bzdura

6. Stary system run

Bzdura

7. Stackowanie Run

No wypadałoby jakoś ułatwić

8. Level i związane z nim przywileje

Przeżywalność zależy od umiejętności. Przez pierwsze 30 akcji magiem myślałem, że nie da się tym ścierwem grać.

9. Ekspienie

Racja.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 16:40   #7
Taco
 
Avatar Taco
 
Zarejestrowany: Lip 2015
Postów: 107
Domyślnie

Wszystko oprócz 9 i 7, reszta nak najbardziej, co do 3 nie mam zdania bo nigdy na wojnie się nie wykazałem. Naprawdę aż jestem zaskoczony jak dobre i proste są te propozycje. Tryb PVPE przełożyłbym na jakiś dzień powszedni, czwartek, poniedziałek.

xDD przekozak, nie znam akcji pomiędzy chłopakami ale odjebane genialnie
Taco jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 16:46   #8
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

CO do red skulla o ile zmniejsza predkosc expienia to licze że nie bedzie spadac 8 lvli.
sokoskiiii jest nieaktywny  
Stare 06-12-16, 23:57   #9
bonusbgc
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 3
Domyślnie

No hejka Altarońskie świry!

@topic
1:
Generalnie, to uważam, że pomysł jest w porządku, aczkolwiek wg mnie, czas respawnu bossów można zmniejszyć o x% przy jednoczesnym zmniejszeniu loota o y%, tak żeby ten loot nie zwiększył się jakoś mega drastycznie. Wg mnie gdzieś pomiędzy x*y>100% a x*y<200% byłoby ok, ale można zrobić ankietę i gracze sami zagłosują.

2:
Wydaje mi się, że redskull raczej jest od tego, żeby odstraszał graczy od posiadania go, jedynie tego expa to może faktycznie na RS'ie spada za dużo.

3:
+1

4&5:
Jestem za, lecz uważam, że mogło to by być coś bardziej rozbudowanego niż oklepane N-PVP i E-PVP, w dodatku 2 dni w tygodniu, szczególnie te 2 dni (sobota, niedziela), to za dużo i zabardzo by to
namieszało, więc myślę, że 1 dzień w tygodniu by wystarczył w dwu-tygodniowych cyklach.

6:
+1

7:
+1

8:
Idea fajna (otrzymywanie jakiegoś bonusu co x lvli), ale przykład który opisałeś jest mało rozbudowany i w dodatku wartości za duże. Wyobraź sobie rycerza na 400 lvlu z dodatkowym 40% redukcji obrażeń :)

9:
Po raz kolejny, idea fajna, ale takie po prostu oddzielenie grubą krechą zapotrzebowania na exp przed 200 i po 200, jest dość prymitywny, lepiej gdyby wzrost był liniowy.
bonusbgc jest nieaktywny  
Stare 07-12-16, 00:30   #10
3005259
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
1.Bossy

Druga najlepsza rzecz w Altaronie zaraz po pvp. Gdy jeden team robi sobie 'odpoczynek' to właśnie głównie bossy potem zachęcaja do logowania.
W sytuacji, gdy żaden z teamów jeszcze nie wymiękł, resp bossa jest równoznaczny z akcją. Nie ma grzania pz. Szybki regroup i lecimy.
Dlatego myślę, że bossy powinny respic znacznie częściej.
Drugim argumentem będzie to, że skompletowanie 3w seta od demonicznego w górę to robota na pół roku o ile posiadamy największą ilość talarów w teamie. Moim zdaniem, po pół roku przynajmniej połowa osób w teamie powinna się cieszyć z posiadania takiego seta.

2. Redskull

Jako, że zdobycie 3 wnękowego seta nawet po przyspieszeniu respa bossów będzie nadal zabawą na kilka miesięcy nie powinno się go tak łatwo stracić. Proponuje, żeby posiadając RS'a i blessy wypadał z nas tylko plecak, oraz wiadomo, tracimy też blessy i expa. Dzięki temu po wbiciu RS będziemy dalej wychodzić na akcje w swoim secie na którego wydaliśmy pierdyliard talarów i dzięki któremu nasza przeżywalność będzie zawsze w jakimś stopniu większa.


3. Noobchary nabijające fragi, a może tchórze nabijające fragi?

Chociaż nie wiem ile razy miał bym główkować nad jakimś systemem zapobiegającym, zawsze będzie miał on jakieś wady. Jedyną opcją jest zakazanie tego przez Administracje oraz karanie za to.

4. Spokojne niedziele. Tryb PVM

Żeby teamy się zbyt szybko nie wykruszyły, proponowałbym co każdą niedziele przejście z trybu PVP na PVM. Dla mnie nie jest to wymagane, i ma to swoją wadę, tj. dzień bez akcji, ale jest to konieczne dla osób, które się szybko poddają. Czyli prawie wszystkie osoby, które grały w Altaron. Dzięki temu dniu będą mogli sobie spokojnie odrobić straty po hardkorowej sobocie.

5. Hardkorowa sobota. Tryb PVP-Enforced

Brak fragów. Exp za ludzi. Co tu więcej dodać, za samo logowanie w tym dniu powinno się być nagradzanym :D

6. Stary system run

Chociaż nowy system był na swój sposób ciekawy bo stopniowo rozwijał naszą postać to niestety jakimś cudem Altaron przez to utracił swój klimat. Stary system run jest konieczny. Ale to nie wszystko. Proponuje dodać do NPC wszystkie runy, które będziemy mogli kupić. Natomiast robione runy będą o 10% silniejsze.

7. Stackowanie Run

Ile razy mi ręka przez to odpadała to już nie zlicze. Wypadało by to nieco ułatwić. Powiedzmy, że wrzucając runy do kostki są one odrazu stackowane. Nie będzie trzeba jej w kółko zamykać i otwierać.


8. Level i związane z nim przywileje

Przeżywalnośc, przeżywalnośc i jeszcze raz przeżywalność. Tego brakowało na akcjach przy obecnym systemie, gdzie wszyscy padali jak muchy. Szczególnie magi. Do tego wbijanie następnych poziomów nieznacznie dawały różnicę. Nie było motywacji do ekspienia, a przeciez gdy wbijasz level jestes zadowolony, bije cie jakiś uj wyrobisz lvl i będzie twój nie? Moją propozycją jest, żeby zaokrąglony lvl tj. 50, 100, 150, 200 itd. wiązał się z redukcją wszystkich obrażeń powiedzmy od 5 do 40%. Na 400 lvlu osiągali byśmy maksymalną redukcję obrażeń, która wynosiła by 40%.

9. Ekspienie

Do 200lvl powinno być tak jak teraz. Od 200lvl trzeba zdobyć 2 razy więcej expa na każdy kolejny poziom niż obecnie. Ma być trudno nawet dla Luffiego.



!!!!!!!
Gościu wyjebany pomysł nie mówię tego z sarkazmem :), urzekło mnie te sobota i niedziela spoko sprawa dzień bez pvp taki luźny gdzie pewnie gracze i tak by se przeszkadzali w expie ale to już bez skulla. Kurde fajne sposoby co do redukcji obra można by tu troche zmiejszyć bo 400 lvl 40% trochu dużo ale tak z 20% było by spoko. Noob chary jak zwykle irytujące może włącza pvp od 50 lvla i po problemie. Z kupowaniem run by było dosyć latwo bo taki woj nekro którym pewnie bedziesz grać na kupnych uhah mógłby latać tak czy siak wszędzie więc to by mega mu gre ułatwiło. Ale tak myślę że może kupowanie takich run jak UH/IH powinny być dostępne po wykonaniu klasztoru duchownego ? :D Nie było by tak łatwo haha a ludzie którzy by go mieli by sprzedawali te runy i tyle. Chociaż sposób z runami był by dziwny bo jak by odróżnić kupną od robionej :D. Stackowanie Run jestem mega za w sumie poty też by można było bo wkońcu włączają go dla funa a nie po to żeby przerzucać 1500 miksturek. Jak mówiłem najbardziej podobają mi się Dni z hard pvp oraz dni z odpoczynkiem od pvp i odrobieniem strat. Dam też coś od siebie. Myślałem nad czymś takim jak Happy Hour wiem że troche mało oryginalne ale fajnie by było żeby losowo w jakiś dzien o losowej godzinie był exp x1,5 może x2 na godzinke może 2 :). Pozdro spoko zajawka.
Jeszcze zedytuje :D skoro mniejszy exp bedzie to klasztor duchownych nie będzie taki łatwy a więc te kupowanie UHA/IHA było by uczciwe :) a np po wykonaniu klasztory nekro można by kupić SD czy coś powinni też dodać klasztor elementalistów :D wtedy można by se kupić runy gradobicia czy coś takiego :). Mam nadzieję że spoko pomysły wniosłem, wiem że to nie hop siup ale mamy czas.
3005259 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin