Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-14, 23:07   #1
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Lightbulb Miedzy serwerowe open battle

Witam.

W zwiazku z tym, iz ludzie na obydwu serwerach odczuwaja głód krwi i zwiększenia dawki adrenaliny proponuje zrobic cos ala system miedzy serwerowych open battli. Otóż jak ja to widze (jest to moja wizja jezeli ktos ma jakies sugestie, pytania etc prosze smialo pisac).

Teraz tu pytanie do administracji jaki system dałoby sie wprowadzic:

1) Wersja jesli dałoby wprowadzic sie ten system prosto do gry, bez zewnętrznej ingerencji MG (nie dokonczylem go pisac bo wydaje mi sie ze bardzo trudne byloby wprowadzenie tego w ten sposob, jesli jednak administracja wypowie sie ze mozna to tak wprowadzic to rozwine ta wizje obszerniej).
Ten system działał by na zasadzie takim, że zagadujesz do odpowiedniego NPC (moze byc ten od areny w obozie gdzie jest urban) i rejestrujesz swoj team poprzez podanie nazwy teamu i nicków konkretnych graczy, których chcesz miec w swoim teamie. Gracze ktorzy dostali invite musza je potwierdzic idac do tego NPC i odpowiednio z nim rozmawiajac. Wielkosc teamu proponuje 15-20 osób.





2) Z pomocą MG

Otwieramy dodatkowe podforum o nazwie takiej jak tytul tego tematu. Przypinamy tam pare tematów takich jak:
1) rejestracje teamów - 1 osoba, przedstawiciel teamu pisze tam posta w celu zrejestrowania go do miedzy serwerowej ligi. W poscie podaje nicki wszystkich osób (15-20 ?) które chce aby byly w teamie. MG musi to zaakceptować wtedy dopisuje dany team do ligi, jesli ci uiszczą mu opłate np. po 20 talarów od osoby.
2) statystki - wszelkie statystyki czyli Top Fraggers (5 najlepszych), Który team ogólnie ma najwiecej fragow, zwyciestw.

Jak by to działało. Otóz teamy (mysle ze przynajmniej 4 na ataronie by sie znalazly) dogaduja sie miedzy sobą a także odpowiednim MG o której mogli toczyc by walke, wtedy ustalaja konkretna godzine i oba teamy maja 15 minut max na zebranie wszystkich ludzi. Wtedy MG przenosi obydwa teamy na dana mapke, pada komenda od MG ze walka sie zaczyna teamy wybiegaja na siebie i walcza do tzw. last men standing, czyli do ostatniej zywej osoby. Po skonczonej bitwie zliczane sa fragi i wyniki przenoszone sa na forum. Liga działałaby na zasadzie kazdy z kazdym musi stoczyc przynajmniej po 5 openek wtedy liga jest zamykana i wygrani zgarniaja caly hajs, top fraggerzy dostaja po magicznej skrzynce (tej która leci z bossów). Teraz kwiesta strat po smierci. Wydaje mi sie, żę strat po smierci nie powinno byc. Jedyny wklad wlasny to wydane talary przy rejestracji.

Ciut inna wersja. Wszystko działa na podobnej zasadzie tylko system dzialal by tak jakby na zasadzie test serwera. Czyli MG zakłada test serwer na ktorym organizowane sa walki na zasadzie wyzej wymienionej.


PS1. Odnosnie pola walki
a) normalna mapa altaronu, last man standing & 20-30 minut limit czasu walki.
b) specjalnie stworzony teren pod walke jakis open field z 2 miejscami z pz skad wybiegaja teamy a po srodku jakis teren do walki (mysle ze zrobienie nawet paru takich minimapek nie byloby wiekszym problemem)

Fragi po skonczonej opence bylyby spisywane i wrzucane na forum, np. 1 post po danej walce z fragami i wynikiem bitwy i na stale wyznaczona osoba ktora zajmowalaby sie wszelakim liczeniem (top fraggerow i ogolnych statystych). Moglbym to nawet byc i ja.



Chyba to byloby na tyle. To jest jak narazie luzny pomysl prosze o wypowiadanie sie graczy/administracji czy jest to mozliwe do wprowadzenia.

Ostatnio edytowane przez Wicher ; 23-01-14 o 23:57
Wicher jest nieaktywny  
Stare 23-01-14, 23:11   #2
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Też fajne urozmaicenie gry, które nikomu nie zaszkodzi i nie zmusza nikogo do korzystania z niego. Tyle, że ja bym to zrobił nie poprzez gadanie z npcem, a przez stronę altaronu, coś jak bardziej skomplikowane zakładanie gildii. Ogólnie jestem na tak.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 23-01-14, 23:35   #3
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

A gdzie takowe walki miałyby się odbywać?
Tron jest nieaktywny  
Stare 23-01-14, 23:46   #4
kapik12342
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 77
Domyślnie

Jak dla mnie pomysl spoko!
A co z fragami i wlasnie co z polem bitwy?
kapik12342 jest nieaktywny  
Stare 23-01-14, 23:52   #5
skyromk71
 
Avatar skyromk71
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 82
Domyślnie

dobry pomysł chcę się pośmiać :D jestem za !
skyromk71 jest nieaktywny  
Stare 23-01-14, 23:57   #6
Wicher
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 242
Domyślnie

Odpowiedzi bede wrzucal jako odpowiedni PS do mojego głównego postu.
Wicher jest nieaktywny  
Stare 24-01-14, 00:10   #7
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

To już bardziej bym widział areny do walk 2vs2 3vs3 5vs5 i 10vs10 był by tzw team rating i sezony. Zdobywałoby się honor i punkty. Za punkty można by kupić unikatowe przedmioty pomagające w pvp (zwiększające/zmniejszające obrażenia od śmierci). Walki odbywały by się na mapach do tego specjalnie stworzonych i też musiałby być jakiś system wolnych slotów aby była równowaga pomiędzy profesjami tj. 2vs2 (każda profesja może brać udział) 3vs3 (każda profesja tylko raz - czyli 1 rycerz 1 mag 1 zwiad) jakas zależności. Do tego nie umierałoby się na tych arenach tylko po zgładzeniu (jak zostanie nam 1pkt życia) przenosiłoby nas automatycznie na trybunę.

Na podstawie team rata dobierałoby nam przeciwników - startowy team rating wynosiłby 1000 punktów.
System również musiałby dobierać ludzi z odpowiednimi poziomami. Wtedy można by np grać low lvl duels co jest bardzo popularne w róznych grach tzw "Twinkowanie".

Sezon trwałby 30 dni po tych 30 dniach reset i od nowa.
Team Rating osobno byłby liczony dla każdej drużyny.
Drużyny byłyby dobierane z dwóch światów (o ile to możliwe).
Również trzeba by jakoś ograniczyć używanie mikstur. Najlepiej w ogolę uniemożliwić ich używaniu wtedy każdy wchodziłby na arenę z tym co umie a nie z tym co ma w plecaku. Powstałyby jakieś techniki i taktyki na odpowiednie teamy.

Ogólnie uważam, ze temat warty uwagi administracji gdyż to może znacznie ożywić serwer.

cdn.


@ Uiop obawiam się, że postawienie nowego serwera całkowicie odpada wydaje mi się, że są to bardzo duze koszty.
Pozdrawiam Attax.

Ostatnio edytowane przez Attax ; 24-01-14 o 00:28
Attax jest nieaktywny  
Stare 24-01-14, 00:13   #8
kapik12342
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 77
Domyślnie

Ale np 3 fragi rs? czy jak to rozumiesz.
Galholt
kapik12342 jest nieaktywny  
Stare 24-01-14, 00:20   #9
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

A ja w kliencie nad przyciskiem(albo gdzieś na dole, czy w rogu) "wejście" zrobiłbym "wejście do świata walk" czy coś takiego, mniejsza o nazwę.

Postacie z każdym zapisem serwera, zapisywałyby się w 2ch miejscach. Tak jak normalnie+na drugim "serwerze" do walk. Po zalogowaniu do owego "serwera" pojawialibyśmy się w wielkim depozycie, w którym nowy npc dawałby graczom wszystko, co im potrzebne: eq, talary, mikstury, puginały etc. Wszyscy pojawialiby się we wspólnym wielkim depozycie. Walki mogłyby działać podobnie, jak drużynowe bitwy na karamy. Co 2 albo co 4 godziny pojawiałby się komunikat, o rozpoczynającej się walce. Wtedy zalogowani gracze poprzez wpisanie odpowiedniej komendy, mogliby dołączyć do drużyny niebieskich/czerwonych/zielonych/innych, najlepiej kilka opcji do wyboru, wtedy mogłaby walczyć większa liczba drużyn. Po rozpoczęciu walki, gracze zostaliby przeniesieni na pole bitwy. Przy okazji można by poeksperymentować z mapami(zrobić coś w stylu ctf-noszenia flag, jak w strzelankach, na jednym otsie powstało coś takiego, jest fajne. Można też pomyśleć nad innymi trybami.) Po śmierci oczywiście koniec. Czekamy do kolejnej bitwy, odbywającej się co ileś tam godzin.
No i oczywiście takie zabawy tylko dla posiadaczy statusu szlacheckiego ;]
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny  
Stare 24-01-14, 00:37   #10
Drakonno
Współtwórca
 
Avatar Drakonno
 
Zarejestrowany: Sie 2010
Postów: 458
Domyślnie

Ha ha, a War-System jak chcieliśmy to nie przeszedł. :P
__________________
-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.
Drakonno jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin