Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Luźne pogaduchy > Dyskusje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 09-07-15, 20:43   #1
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
post Polityczny kącik Selba

Stworzyłem ten kącik, by dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami, nowościami jak i poznawać zdanie innych na tematy szeroko określane jako "polityczne".
Rzucać będę co jakiś czas kawałek mięsa na pożarcie z doczepioną karteczką określającą moje poglądy.
Nie jestem politologiem, daleko mi do tego. Znam się tak jak każdy: karmiony reżimowymi mediami i stronniczymi publikacjami w internecie sam już nie wiem na czym ten świat stoi.
Próbuję jednak myśleć, oddzielać prawdę od kłamstwa i każdego dnia odgadywać o co tu tak na prawdę chodzi.
Zapraszam do dyskusji.

#1 - Out Vitro
W Senacie RP (stfu!) trwała przed chwilą "dyskusja" na temat in vitro. Dyskusja w cudzysłowie, bo tych bredni słuchać się nie da! To co seplenią niektórzy z senatorów woła o pomstę do samego Legiona, by ich w czeluść piekła, znajdującego się pod Raindarem, zabrał! Rozumiem prawicowe poglądy polityczne jak i religijne, ale jeśli wśród 100 przedstawicieli Polskiego Narodu znajduje się aż kilku tak wielkich błaznów, którzy ośmielają się wypowiadać takie zdania, to szczękę zbieram z podłogi. Jak bardzo pewnie czują się ci ludzie, że nie boją się publicznie, przed kamerą, wypowiadać swoich urojonych przemyśleń? Czy na prawdę wśród moich Rodaków jest aż tak wielka dezorientacja i zwykła głupota? Czy tłuste wynagrodzenia i diety, które otrzymują te leśne dziadki, finansowane z kieszeni podatników, nie gryzą ich sumienia i nie zmuszają do zapoznania się choć z fundamentami omawianego tematu? No Platformo Obywatelska - 7 lat temu wygrałaś wybory z hasłem na czele "LIKWIDACJA SENATU". Czekam. I się nie doczekam.
#spalić senat


__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 09-07-15, 21:19   #2
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Kto by nie zasiadał w rządzie, to pokazuje, że do polityki idzie ktoś, kto chce się nachapać jak najwięcej i odejść z godną sumką na koncie. I przeciętny Kowalski mało inteligenty myśli tak samo, a pójdę bo to łatwe pieniądze są, okradne państwo i na pewno nie moim interesie jest pomóc innym. Wydaje mi się, że tak myśli większosć polityków. Gdyby któryś chciał zrobić z tym porządek, to nie dopuszczono by go do wysokiego stanowiska. Każdy, który wiedział więcej lub chciał robić z tym chlewem porządek, zostawał natychmiast uciszony.
Nie ma tam specjalistów, na pewno nie w swoich dziedzinach. Nauczyciel geografii jest ministrem spraw wewnętrznych, prawnik prezydentem itd. ... (przykładowo) Ale czy gdzieś jest inaczej? Potrzeba kilkudziesięciu lat by zmienić sytuację w kraju, bo co z tego jak zmieciemy PO czy PiS z powierzchni ziemii, skoro pełno osób o tych samych poglądach na ich miejsce wskoczy. Muszą się zmienić pokolenia, by sytuacja w kraju uległa zmianie.

Co do samego in vitro, myślę, że to kwestia indywidualna, czy masz sumienie czy nie, Bóg cie na końcu osądzi... Bezpłodność nie bierze się znikąd, zazwyczaj sam jest sobie człowiek winien ( zły styl życia, antykoncepja itd). Farmacja i cały ten przemysł działa na szkodę człowiekowi, a nie na korzyść. Wszystkie giganty nas trują, żadna tajemnica. Jedno napędza drugie.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 10-07-15, 21:47   #3
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Daleko mi do bronienia senatorów, ale ten filmik jest zmanipulowany, bardzo krótkie zdania powyrywane z kontekstu.
Co nie zmienia faktu że rządzą nami sprzedajne świnie, służalcze pieski zachodnich państw/organizacji (ruskich pewnie też, ale w mniejszości).

Co do samego in vitro - mnóstwo ludzkich zarodków będzie skazana na śmierć w odroczeniu (zamrażarka).

Samo bawienie się ludzkim życiem w próbówkach jest moim zdaniem głęboko niemoralne, a z pewnością na tym się nie skończy, to lobby ma na celu oswojenie ciemnego ludu parademokratycznego z 'badaniami' (eksperymentami) na ludzkich embrionach/materiale genetycznym.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-15, 10:38   #4
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie #2 - Mocarz

#2 - Mocarz
Od tygodnia w mediach masowego przekazu trąbią i huczą o mocarnym mocarzu, który ścina z nóg nawet największych zapaleńców palenia paznokci.
Polska, biedna władza nie radzi sobie z problemem, prosi o pomoc zagraniczne, międzynarodowe organizacje, by pomogły jej w uporaniu sobie z tym fantem.
Dziennikarze i redaktorzy wciskają dla proletariatu kit, że złapano już jednego z głównych dealerów (nastolatka, posiadającego kilka gramów <sic!>). Od razu widać, że to ochłap rzucony pod publikę, by stworzyć wizję Polski jako kraju z dobrze prosperującymi organami ścigania.
Po primo: Eh... marne to tak strasznie. Czy to było aż tak trudne do przewidzenia, że zakazując wciąż to nowe środki, ich kopie i pochodne, ciągle będą powstawać nowe? Prawo nigdy nie dogoni "kombinatoryków". Nie w tej działce.
Po drugie primo: Dlaczego teraz w mediach o tym trąbią? Wszak problem istnieje od lat... Pamiętam jak za gówniarza, gdy te "sklepy kolekcjonerskie" wyrastały jak grzyby po deszczu w rodzinnym Rio de Swiebodzinejro (na Głogowskiej [głównej ulicy], były chyba aż 3 w kulminacyjnym momencie...); ludzie brali tego więcej niż teraz i też chorowali, zapadali w śpiączki, umierali... Hm... ale temat powrócił dopiero teraz, ciekawe. Czyżby zapychało, które ma przykryć przekręty i ustawy wprowadzane w międzyczasie? Kto wie, może chodzi o to: klik.
Po trzecie primo - ultimo: Zalegalizowanie marihuany rozwiązałoby problem. Ten i wiele innych. Kto sięgałby po niesprawdzone środki, gdy pod ręką miałby dobrą maryśkę w przystępnej cenie?
Ja wiem... ci, którzy teraz biorą dopalacze nie mają poukładane w głowie. O ile nastolatków mogę zrozumieć - w pewnym okresie wiekowym nie myśli się po prostu o konsekwencjach, to już ludzie dorośli sięgające po te środki są dla mnie straceni.
Niemniej wierzę, że po legalizacji marihuany problem by znikł. No ale nie! Nie można. Bo na co to komu? Po co? Dlaczego? W jakim sensie? Jestem ciekaw tylko czy rządzący są:
a) tak głupi, że nie rozumieją tego,
b) tak bardzo boją się krytyki publicznej,
c) mają układy, z siłami wyższymi, które czerpią zysk z tego, ze lecznicze zioło jest nielegalne.

Jedno wiem na pewno - gdy pierniczy się w kółko to samo w każdym dzienniku i audycji radiowej przez kilka bitych dni z rzędu to sprawa ma drugie dno.


__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-15, 17:13   #5
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

Dopóki takie osoby jak te https://www.youtube.com/watch?v=gPq5EY1O09g żyją w polsce w większości. I osoby podobne rządzą tym państwem o jakichkolwiek zmianach możemy zapomnieć. Trzeba poczekać aż to całe plugastwo żyjące jeszcze w czasach prlu powymiera a może nasze dzieci ujrzą rozkwit tego wspaniałego kraju.

Za to co do samego mocarza i innych dopalaczuf. Dzieci są inne niż my 20 czy też 30 lat temu. Kiedyś brałem do ręki 2 cegły, ołówek i miałem dwie formuły 1 dzięki którym miałem pół dnia zajęte. Teraz dzieci szukają coraz to nowszych wrażeń, bo laptop już za nudny, iphoone za nudny a i przecież znajomym z gimnazjum trzeba zaimponować.
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-15, 17:25   #6
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Marihuaen cudowny lek na wszystko xD 300%% nieszkodliwy. Szkoda tylko że 95% ćpunów zaczyna od maryhy (pomijając alkohol).
Rzygać mi sie chce jak słysze taki bełkot, połączony z wyśmiewaniem 'ciemnogrodu'.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-15, 22:14   #7
Garok
 
Avatar Garok
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 165
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Marihuaen cudowny lek na wszystko xD 300%% nieszkodliwy. Szkoda tylko że 95% ćpunów zaczyna od maryhy (pomijając alkohol).
Rzygać mi sie chce jak słysze taki bełkot, połączony z wyśmiewaniem 'ciemnogrodu'.
Proszę o źródło statystyk . Człowieku, co obchodzi ludzi, którzy palą bakę to, czy jakiś ćpun tak zaczynał? Jeśli ktoś sięga po coś, co go zabija, to niemalże zawsze to jego wybór. Umrze? Tak działa selekcja naturalna. Właśnie Twoje poglądy uniemożliwiają rozwój Polski w kierunku złagodzenia prawa ws. używek, z pewnością nie miałeś nigdy kontaktu z inną SP niż nikotyna, kofeina czy alkohol, jeśli podajesz takie statystyki jako powód do zostawienia prawa dotyczącego marihuany w teraźniejszej wersji to nie masz pojęcia o tym jak to działa i wszystko co wiesz o narkotykach było Ci podane na talerzu przez media.
__________________
Cytat:
Napisał sivik Zobacz post
czy bendom braly czy nie bendom to zagadka jest nieliha
tylko nie jec durzo na sniadanie bo bendzie bolec kiha
facebook.com/mikouaiB
Garok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-07-15, 22:22   #8
szymongal
 
Avatar szymongal
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Postów: 151
Domyślnie

Wybacz za offtop, ale styl edycji którego używasz jak dla mnie nie spełnia swojej roli. Trochę kłuję w oczy, źle się czyta.
szymongal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-07-15, 05:54   #9
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Garok Zobacz post
Proszę o źródło statystyk
Puenta mojej wypowiedzi tkwiła w tym, obrońcy przenajświętszego krzewu maheheany wcale nie kierują się jej cudownymi (rzekomo) dla zdrowia właściwościami. Jest mnóstwo innych ziół które nie ryją przy okazji beretu, a którymi się jakoś nie interesują - właśnie dlatego że nie są mózgojebne.

Najbardziej mnie drażni u cwaniackich ryjków to wyśmiewanie ludzi, od ciemnogrodu etc. Polityka stygmatyzacji myślących inaczej, wyśmiewanie pokolenia naszych rodziców/dziadków - ludzi styranych pracą i doświadczonych życiem, no bo przecież taki 19 letni gimboateusz wie lepiej i zna sie na życiu, a nie jakiś tam dziadzio.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 04-08-15, 20:48   #10
irwin546
Pomocny
 
Avatar irwin546
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 51
Domyślnie

Nawet nie czytam do końca waszego bełkotu, wybaczcie.

Na wstępie zaznaczę, że są ludzie którzy przez całe życie zażywają amfetaminę czy inne środki, co WCALE nie odbija się negatywnie na ich zdrowiu. Przykładem może być Erdos, węgierski matematyk. Z drugiej strony - znam przypadki ludzi którzy doskonale zrollowali sobie mózg za pomocą NIESZKODLIWEJ MARICHUANEN KTÓRA NIKOGO NIE ZABIŁA X DX.
Dosłownie każdą substancję można przedawkować. Grunt to zażywać je w odpowiedni sposób, który nie zrobi krzywdy naszemu delikatnemu organizmowi.

Popularność mocarza jest badziewnie prosta, co mogę sam stwierdzić jako konsument o wiele lepszych, znacznie lepiej przygotowanych, acz już niestety nielegalnych substancji.

1) 1 lipca w życie wchodzi ustawa, która delegalizuje większość narkotyków. Posłowie PO głosowali za, wszyscy z PiSu wstrzymali się od głosu, prócz jednego głosującego przeciwko.
2) Ludzie ćpają dalej, przerzucają się MOCARZA - kannaboid który jest źle przygotowany i nikt właściwie nie wie co to i skąd się wzięło. BRAK PROFITU!
3)W ciągu niecałego miesiąca jest więcej przypadków hospitalizacji niż przez poprzednie dwa lata.
3) Lekarze nie wiedzą jak na to reagować, użytkownicy nie wiedzą jak zażywać. BRAK PROFITU JESZCZE BARDZIEJ XD

Za parę miesięcy rynek się ustabilizuje, bo nikt nie ma interesu w zabijaniu swoich klientów. Zwłaszcza sami kupujący. Problem w tym, że to co się pojawi będzie o wiele bardziej szkodliwe niż zakazane substancje które zastąpiły substancje dopiero co zakazane.

Problem przez ostatnie 3 lata sam się rozwiązał, ale dzielny socjalizm walczy z problemami normalnie niespotykanymi w innych systemach. Ludzie wiedzieli co i jak brać i nie robili sobie krzywdy.

Do tego wspomnę, że dopalacze były furtką która teoretycznie miała pozwolić ludziom na bezpieczne, legalne i sprawdzone ćpanie, ostatecznie dzięki Kapitanowi Państwo są sposobem na kupienie czegoś - nie wiadomo czego!- pięć razy drożej, zmieszanego z inną -hej, również niewiadomą! - substancją, dodatkowo nie wiadomo jak syntezowanego (część partii mocarza ma ślady po nielegalnych produktach, a część nie, ktoś w laboratorium się nie postarał - albo próbował pozbyć się tego co mu zalegało w magazynie. Efekt znamy).

Sam nigdy nie próbowałem dopalaczy, bo dowolny student chemii bardzo chętnie załatwi wam wymaganą (ale legalną!) substancję, którą sami będziecie, jak świadomy konsument, dawkować i próbować... w czasie gdy w sklepach z dopalaczami sprzedawali to samo z "ciekawymi" dodatkami. Wiadomo jak "ciekawymi".

Poza tym wątpię, żeby sklep jakkolwiek informował kupujących o skutkach ubocznych, szkodliwości, dawkowaniu, tego typu pierdołach, które każdy powinien znać zanim zacznie zażywać. Bo zamiast ćpać cholera wie co i jak, lepiej przyłożyć sobie wiertarkę do głowy i zrobić lewatywę. Efekt podobny, acz mniej bolesny, do tego taniej i ciekawiej.

Sam jestem zdania, że z dopalaczami powinno się walczyć, ale nie w ten, kuhwa, sposób. Bo to tylko woda na ich młyn, darmowa reklama i jeszcze więcej kasy dla chorego biznensu.

Ostatnio edytowane przez irwin546 ; 04-08-15 o 20:54
irwin546 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin