Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2019-08-13 13:48] Informujemy ze w nocy z 13.08.19 na 14.08.19 w godzinach 00:00 do 04:00 w związku z pracami w serwerowni mogą nastąpić problemy ze stabilnością połączenia do serwerów gry. Zalecamy ostrożną rozgrywkę.

Komunikaty

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 15-09-19, 22:06   #1
Ememems

Domyślnie Trudne altarońskie sprawy, czyli co sprawia kłopot początkującym

To jest temat, w którym gracze, szczególnie nowi, a jeszcze lepiej tacy, którzy nie mieli styczności z Tibią i wszelakiego rodzaju otsami, mogą wypowiedzieć się na temat tego co najbardziej sprawiło im trudność gdy zaczynali grać w Altaron. Z pewnością wiele jest takich rzeczy, które zniechęcają nowych graczy i sprawiają, że kompletnie gubią się w tej grze, nie wiedząc o rzeczach, które dla starych wyjadaczy są oczywiste i logiczne. Niestety nie dla wszystkich jest to takie proste. Sprawmy wszyscy by altaron był łatwiejszy do ogarnięcia dla tych, którzy mają ochotę zacząć w nim swoją przygodę.

Zacznę od czegoś co od początku spędza sen z powiek wielu uczonym, a jest to.. Losowe pytanie podczas rejestracji.
Moim zdaniem jest za trudne. Przynajmniej dla tych młodszych graczy, bo jeśli ktoś zna podstawy wykonywania działań nie powinien mieć problemu. Jednak potrafi sprawić problem nawet starszym graczom, nie każdy jest na tyle mądry, żeby wiedzieć, że najpierw wykonujemy mnożenie a potem dodawanie. Warto pomyśleć o jakimś uproszczeniu, może pytanie powinno wyglądać inaczej, zamiast "Trzy dodać trzy razy trzy równa się (słownie)?" może powinno wyglądać tak: "3+(3*3)= (słownie)". Może wtedy obliczenie by było prostsze, wystarczyłoby wkleić to do jakiegoś kalkulatora. Niektórzy nie wiedzą, że tam powinny być nawiasy, myślą, że dodawanie jest pierwsze więc trzeba je wykonać przed mnożeniem. To może być mylące.

Chciałam też poruszyć kwestię tego, że gdy już gracz jakimś cudem stworzy postać i zaloguje się do gry, nie jest prowadzony przez samouczek tak jak być powinien. Nie pokazują się na ekranie żadne strzałki, które mogłyby sugerować w którym kierunku gracz ma się udać. Gracz może nie wiedzieć jak otworzyć skrzynkę, w której jest worek. To, że w worku jest jakiś ekwipunek i jak otworzyć ten worek też może nie być takie oczywiste. Handlarz daje misję na szukanie worków, ale hmm.. gdzie szukać tych worków? Gdzieś na dole.. ale zaraz, nie mogę znaleźć.. Może wrócić się tam gdzie byliśmy wcześniej, może gdzieś koło tego pierwszego npc? No właśnie. Problem może też się pojawić przy wyciąganiu pieniędzy z sakiewki i kupowaniu szpadla. Jak już go kupimy to pojawia się kolejny problem. Gdzie go użyć? Ta duża kupa kamieni wygląda jak coś co można rozkopać, a nie jednak nie.. może ta obok.. stanę na niej i użyję na niej szpadla, ojć.. nie działa. Co robię nie tak? Ok, jak już jakimś cudem się udało idziemy podziemiami i tutaj na końcu napotkamy kolejny problem. Widać jakieś cuś pod kamieniami, jakiś sznur, co z tym zrobić, jak stąd wyjść? Jeśli uda się zdobyć linę, to gdzie jej użyć? Nie wiem.. może jakoś na ścianie trzeba jej użyć. Kto by pomyślał, że trzeba jej użyć na tym ciemniejszym punkcie na podłodze..

Na razie to by było na tyle. Podzielcie się też swoimi spostrzeżeniami
Stare 16-09-19, 06:24   #2
Psimgoth

Domyślnie

Rozumiem do czego pijesz. Jednak wydaje mi się że 99% graczy za nim trafiła do altaron miała już styczność z tibia.
Psimgoth jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-09-19, 08:55   #3
Rahilux

Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

No ta, ktoś wbija na RPG'a i jedyne czego szuka na tym serwerze to grindowania expa - nic tylko napierdalasz stworki (co do samouczka, bo to jest banał jak chuj iść w jedyną dostępną stronę, i nie przeczytać powiadomienia - napisz do npc HEJ to może coś odpisze).
Pytanie przy rejestracji odsiewa muł, a licor jest tu problemem bo jest chujowy, to przez niego ludzie rezygnują.

Ile na poprzednim cpvp było wyspiarzy? według tej tabeli z jednego tematu "Altaron w Liczbach",

prawie 8k rdzennych z czego było 100?

edit:
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=17606
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-09-19, 14:05   #4
Windykator

Domyślnie

Mi to ogolnie na starcie najbardziej przeszkadzał Stary Rastaman swoim saim atro czy innym spellem odkrywajacym mnie na trollach twardzielach i krzyczacy cos podchodzacego pod nienawisc do mieszkancow izraela.

Czego sie spodziewac po gildii, ktorej nazwa pochodzila wprost zza zachodniej granicy :D
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 26-09-19, 19:46   #5
paaaprikos96

Domyślnie

stop mowie nienawiści
Stare 01-10-19, 02:00   #6
Spellbinder

Domyślnie

Ja miałem jedynie szczątkową styczność z Tibią, miałem w sumie trzy konta, każdym wyszedłem nie dużo powyżej "Rooka" o ile dobrze pamiętam nazwę.
Spellbinder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania