Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: co myslisz o odswiezeni regulaminu gry?
Za zmiana w regulaminie (w komentarzu sugerowany taryfikator) 25 64.10%
Przeciw zmiana (aktualne kary sa dostatecznie krotkie/nalezy je zwiekszyc) 5 12.82%
Nie kompromituj się Legkan i wyjazd z forumka 9 23.08%
Głosujących: 39. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-05-22, 18:47   #1
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie Zmiany w regulaminie gry

Zgodnie z wytycznymi zakladam temat, by zaproponowac odswiezenie regulaminu gry poprzez:

4.2 znane jako sharing konta karany 7d/30d/del
4.3 znane jako makro/boty - 14d/30d/del

Sugerowane kary sa dostatecznie wysokie, by osoba ukarana odczula blokade konta a nie wykluczaja gracza na stale (wiekszosc nie wroci/zalozy nowe konto).
Aktualny taryfikator jest dostosowany do odleglej epoki, nalezy isc z duchem czasu.

4.13 znane jako teleport - zalegalizowac.


Dodatkowo przewinienia znikaja po pol roku, by postacie nie gnily zapomniane, a to doatatecznie dlugi termin, by nie abusowac systemu i nie grac w kilka osob jedna postacia.

Sugerowalem, ze taki temat skonczy sie gownoburza jak kazda propozycja zmian, ktora jednym jest na reke, a innym niekoniecznie. Zobqczymy czy mialem racje.
Zapraszam do dyskusji.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.

Ostatnio edytowane przez Windykator ; 31-05-22 o 18:52
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-22, 23:14   #2
jutest
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 16
Domyślnie

Zmiany by się przydały, masz rację. Właśnie przypomniałem sobie regulamin, najbardziej rozbawił mnie pkt 4.1, który między innymi zakazuje sprzedaży SS za talary, tsa, jasne, gdyby ktoś jeszcze tego pilnował to może miało by sens... :P
Co do dzielenia konta nie mam zdania.
Makro/boty - jak dla mnie od razu del powinien być.
Teleport - nie za bardzo wiem w czym rzecz ale jeśli chodzi o wykorzystanie błędów gry to moim zdaniem powinno być karane.
jutest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-06-22, 05:45   #3
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Co do sprzedazy ss za talary - fakt, nie ma w regulaminie wyjatku w postaci statusu, czy nawet zwoi, ktore po to zostaly wprowadzone do gry.
Dzielenie konta byloby wykorzystywane do jego przekazania, co wyszloby serverowi na korzysc poprzez długowieczność, gdy do gry wracaliby ludzie z zaledwie tygodniową przerwą, nijak nie wspomoże to handlu postaciami.
Co do teleportu - chodzi o rzecz wykorzystywaną w tibii od zawsze: gdy postać zaloguje się, a nie ma wolnej kratki w miejscu w którym się wylogowała ni dookoła - zostaje teleportowana do świątyni.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-06-22, 07:39   #4
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał jutest Zobacz post
Zmiany by się przydały, masz rację. Właśnie przypomniałem sobie regulamin, najbardziej rozbawił mnie pkt 4.1, który między innymi zakazuje sprzedaży SS za talary, tsa, jasne, gdyby ktoś jeszcze tego pilnował to może miało by sens... :P
Co do dzielenia konta nie mam zdania.
Makro/boty - jak dla mnie od razu del powinien być.
Teleport - nie za bardzo wiem w czym rzecz ale jeśli chodzi o wykorzystanie błędów gry to moim zdaniem powinno być karane.
Nie do końca. Tutaj wprowadzono właśnie zabezpieczenie. Sprzedają SS jako przedmiot w grze . Grasz jest chroniony, regulamin nie cierpi.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-06-22, 08:36   #5
michal900
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 9
Domyślnie

bot = delete
michal900 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-06-22, 09:15   #6
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

Przeciez nie ma bota do altaronu, a za makro na rybki lecialy 7 dniowe bany. Zasugerowalem 14, a koniec koncow i tak zlapiesz tylko full afka po miesiacu, wiec delate to nie problem, by ustanowic, kwestia, by nie ucierpial niewinny.
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-22, 13:07   #7
Makon
 
Zarejestrowany: Kwi 2013
Postów: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie do końca. Tutaj wprowadzono właśnie zabezpieczenie. Sprzedają SS jako przedmiot w grze . Grasz jest chroniony, regulamin nie cierpi.
no tak średnio, przed zwojami handlowałem statusami i nigdy nikt nic nie powiedział, nawet wygrałem myszkę z altaronu za kupiona największą ilość statusów ( więc każdy łącznie z administracja wiedział ze kupuje statusy) spamujac kanał handlu. Idąc krok dalej co do regulaminu, kary są nakładane jak sie podoba mistrzowi gry, raz za sharing dostaje kare konto sharowane drugim razem oba konta innym razem wszystkie połączone konta. Więc fajnie by bylo gdyby administracja tez sie trzymała swojego regulaminu a nie tylko gracze.

Ostatnio edytowane przez Makon ; 02-06-22 o 13:13
Makon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-22, 14:48   #8
Royalks
Doradca
 
Avatar Royalks
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Gdańsk
Postów: 324
Domyślnie

W obecnej sytuacji serwera jestem jak najbardziej za wprowadzenjem opcji "przedawnienia wykroczeń" i zmniejszenia kary za sharing. Określiłbym też jasno w regulaminie, że obydwa konta używane w sharingu ponoszą karę. Nie jedno, nie drugie, czy losowe.

Jestem za zostawieniem kary za boty w obecnej postaci.

Dodam tylko, że to moje osobiste zdanie i nie reprezentuje tym postem opinii innych doradców/GM'a.
__________________
Tyle o nas wiemy...
...na ile nas sprawdzono.

Ostatnio edytowane przez Royalks ; 02-06-22 o 14:56
Royalks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 03-06-22, 16:17   #9
Windykator
 
Avatar Windykator
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 659
Domyślnie

19-4, korzystna zmiana opinia doradcy, a nawet zmiana przychylna ideii innego gma. Czy administracja moze odniesc sie do tematu?
__________________
Cytat:
Napisał Mcree
[...]najwięcej jest jadu Legkana, który (mam osobiste wrażenie) pisząc każdy kolejny post spożywał coś mocniejszego niż amfetamina.
Windykator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-06-22, 02:47   #10
19Fafka06
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 19
Domyślnie

Przedawnienie banów to jedno, historia banów np z seznowego 1/2 czy innych serwerów który były powinny być traktowane nie jak na konto tylko na serwer :)

Tak samo biorąc po uwagę fakt małej społeczności altaronu, to sharing konta powinien zniknąć, lecz jednak wiemy że wszystko musi przyklepać pregusia
19Fafka06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin