Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-10-17, 11:38   #11
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

No i drogi catthonie nie masz zielonego pojecia co sie dzieje na serverze

Po 1 selbo lazi za nami na niewidce i zaglada nam do cial (serio ciezko sie nie zorientowac po ktoryms razie)
Po 2 selbo zmienia sakwy na 100% z mobow bo widac to po refillu gdy 5 dni pod rzad na taka sama ilosc suppli masz tyle samo z sakwy i nagle mimo wiekszego lvla wyciagasz o 30% mniej z mdz
Po 3 nie wiem czy kiedys sie biles czy nie czy widzisz jaka jest sytuacja na servie ale gwarantuje Ci ze w momencie gdy wyjda wszystkie war teamki tutaj zostanie 20osob online albo i mniej w przeciagu jednego tygodnia
Po 4 do jasnej cholery jak sa 4 respy na krzyz na serverze to jak mamy pogodzic fakt ze NIE CHCEMY wywalac z nich neutrali/zabijac neutrali gdy nie mamy za bardzo mozliwosci huncenia czegos innego?

Smutno mi sie robi jak na temat servera/zmian wypowiadaja sie stare altaronskie pryki ktore loguja tylko po to zeby zrobic dzienne + postac w depo i pogadac z innymi "weteranami" altaronu za co masz tego moderatora/doradce za pieprzenie glupot? Mam obecnie 101lv i moglbym od 35lvla siedziec na tym samym spocie robic taki sam exp i nie przejmowac sie niczym i siedzialbym tam z powodzeniem do 150lvla robiac dalej taki sam exp w sumie najlepszy jaki mozna wykrecic atm solo magiem.

I nie nie jest to moj czy innych placz o to ze chcemy miec z miejsca 200 300 czy 400lvl tylko zebysmy mieli wybor nie tylko my ale i neutrale my chcemy np pojsc na team hunta ale gdzie mamy go robic na hydrach? bo z gorskich sie nie zwraca za 1/3 suppli nawet przy 100lvlach...

Dajcie sie wypowiedziec ludziom ktorzy faktycznie tu graja a nie egzystuja bo my poswiecilismy pare godzin schowalismy dume do kieszeni i prowadzilismy wspolna rozmowe na team speaku mimo dzielacych nas roznic miedzy gildiami zebralismy pomysly i polaczylismy je w jeden temat ktory napisal pepeszkaa
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 12:13   #12
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bryndzaarron Zobacz post
No i drogi catthonie nie masz zielonego pojecia co sie dzieje na serverze

Po 1 selbo lazi za nami na niewidce i zaglada nam do cial (serio ciezko sie nie zorientowac po ktoryms razie)
Po 2 selbo zmienia sakwy na 100% z mobow bo widac to po refillu gdy 5 dni pod rzad na taka sama ilosc suppli masz tyle samo z sakwy i nagle mimo wiekszego lvla wyciagasz o 30% mniej z mdz
Po 3 nie wiem czy kiedys sie biles czy nie czy widzisz jaka jest sytuacja na servie ale gwarantuje Ci ze w momencie gdy wyjda wszystkie war teamki tutaj zostanie 20osob online albo i mniej w przeciagu jednego tygodnia
Po 4 do jasnej cholery jak sa 4 respy na krzyz na serverze to jak mamy pogodzic fakt ze NIE CHCEMY wywalac z nich neutrali/zabijac neutrali gdy nie mamy za bardzo mozliwosci huncenia czegos innego?

Smutno mi sie robi jak na temat servera/zmian wypowiadaja sie stare altaronskie pryki ktore loguja tylko po to zeby zrobic dzienne + postac w depo i pogadac z innymi "weteranami" altaronu za co masz tego moderatora/doradce za pieprzenie glupot? Mam obecnie 101lv i moglbym od 35lvla siedziec na tym samym spocie robic taki sam exp i nie przejmowac sie niczym i siedzialbym tam z powodzeniem do 150lvla robiac dalej taki sam exp w sumie najlepszy jaki mozna wykrecic atm solo magiem.

I nie nie jest to moj czy innych placz o to ze chcemy miec z miejsca 200 300 czy 400lvl tylko zebysmy mieli wybor nie tylko my ale i neutrale my chcemy np pojsc na team hunta ale gdzie mamy go robic na hydrach? bo z gorskich sie nie zwraca za 1/3 suppli nawet przy 100lvlach...

Dajcie sie wypowiedziec ludziom ktorzy faktycznie tu graja a nie egzystuja bo my poswiecilismy pare godzin schowalismy dume do kieszeni i prowadzilismy wspolna rozmowe na team speaku mimo dzielacych nas roznic miedzy gildiami zebralismy pomysly i polaczylismy je w jeden temat ktory napisal pepeszkaa
Po 1. I?
Po 2.
5 dni z rzędu taka sama ilość kasy w sakwie to małe prawdopodobieństwo, ponieważ loot się zmienia codziennie losowo w zakresie od 0.8 do 1.2 albo od 0.7 do 1.3. To mogłoby również uzasadniać dlaczego pewnego razu masz 30% mniej kasy.
Po 3. To prawda. Już wielokrotnie gracze to udowodnili. Brawo. Wtedy owszem, balans który wymyślicie dotnie tylko Was, ale też nikomu nie będzie się chciało już w to bawić.
Po 4. Rozwiń, bo nie rozumiem tych 4 respów na krzyż. Okej, nie ogarniam jak teraz wyglądają teamhunty na wyższych poziomach.


Cieszą mnie takie inicjatywy jak Wasza, mam nadzieję, że z tego tematu wyłoni się kilka rozsądnych propozycji, które zostaną wprowadzone. Ale weźcie pod uwagę, że dotykają one wszystkich graczy.

@A co do mojej osoby - gram niewiele z braku czasu, dziennych nie robię, 70% mojego czasu poświęcanego na Altaron to rzeczy związane z byciem doradcą (forum, jakieś zmiany i drobne testy, pomoc na kanałach głównych). Dostaję za to SS na miesiąc (godzina normalnej zarobkowej pracy). Dzisiaj siedzę nad tym trzecią godzinę zamiast trzaskać expy. Małe rzeczy, które trzeba zrobić, by łatwiej było nowym graczom. Może zostawmy już ten temat.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 13:36   #13
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
W pierwszej kolejności chciałbym żeby ten temat był do dyskusji tylko dla ludzi z dwóch gildii - Shitcension oraz Dead ots ponieważ propozycje obgadane w tym temacie zostały obgadane pomiędzy naszymi dwoma gildiami i chciałbym żeby tak zwani neutrale się nie wtrącali.
Nie masz prawa żądać czegoś takiego. Proponowane niżej zmiany tyczą się całego serwera, na którym strony walczące stanowią jedynie dany procent społeczności.

Cytat:
jest po prostu zbyt trudno i przy obecnym stanie nie ma możliwości zrobić war moda który trwałby dłużej niż dzień-dwa
Nie jest możliwe teraz, 2-3 tygodnie po starcie gry, gdzie cały nacisk stawiany jest na szybkie zdobywanie poziomów kosztem pieniędzy. Nie gracie ekonomicznie? Nie ma pieniędzy na wojnę. W Altaronie walki pochłaniają ogromną ilość pieniędzy - i dobrze, bo to nie war-ots, o czym cały czas zapominacie.

Cytat:
Np takie rekinołaki, obecnie biegając z nimi zanim zabijesz jednego wbiegniesz w innego albo nawet i więcej.
Cytat:
- Rekinołak - stała wysoka prędkość(wyższa niż bez haste, niższa niż z haste), usunięcie czaru haste, pozwoli tam expić w drużynie dwuosobowej składającej się z palladyna nekro + innego shotera;
Owszem, jak się biega tam w dwóch magów. Drużyna składająca się z rycerza, dwóch, oraz osoby, dwóch zadających obrażenia spisuje się świetnie. Na Rekinołakach zdobywa się między innymi królewskie nogawice.

Cytat:
Zwiększając hp potworów o 50% nie powinniście byli zmniejszać loota
Jedyne zmniejszenie loota jest tam, gdzie zdecydowanie zdobywa się za dużo pieniędzy (patrz Fanatyki etc.). Ponadto sakiewki były dostosowane do podwyższenia hp.

Cytat:
Również denerwujące jest to że zmiany nie są opisywane szczegółowo
Nie opisuję, bo wiem, że każda zmiana spotykałaby się z falą krytyki. Ponadto bądź co bądź stosunkowo mało graczy interesuje, czy cierń wypada z szansą 500 czy 400 (a zmiany, które wprowadzam są właśnie tego typu) a prowadzenie tematu z listą wszystkich zmian kosztuje czas, którego i tak nie mam.

Cytat:
zaden mag nie przekroczyl chyba 450k/h a najwiekszy exp robil rycerz elementalista z haper rago.
No i bardzo dobrze - o to przecież wszyscy apelowali od lat.

Co do rycerza - zmiany faktycznie są potrzebne w sposobie obliczeń obrażeń w niektórych czarach, tak, by rycerze używający broni dwuręcznych zadawali faktycznie większe obrażenia. Zostanie to niedługo zrobione.

Cytat:
Czemu nie mozna zrobic z profanow respa gdzie sie zarabia ale nie ma expa prawie wgle? Dlaczgo nie mozna zrobic gorskich pod profit na team hunty a hydry pod pg bez loota? W czym to przeszkadza oprocz tego ze jest roznorodnosc?
Profany zdecydowanie nie są potworami na 70-90 poziomy, a w takim przedziale poziomowych znajduje się większość graczy dwóch klanów. Górskie są uczęszczane, dotychczas nie dość, że magowie zdobywali tam dużo doświadczenia to jeszcze byli w stanie wyjść na spory plus.

Cytat:
Z sama propozycja wyszedlem ja czyli osoba ktora miala w chuj talarow od startu servera i rozdawala je ludziom z gildi.
To tych pieniędzy w końcu nie da się zdobyć i jest bieda, czy się da?

Cytat:
Caly zamysl polega na balansowaniu respow np tu dodac sakiewki lepsze/zwiekszyc zageszczenie danych mobow/zmniejszyc dmg danych mobow testowalem wiele respow i licze ze inni tez ZACZNA JE TESTOWAC i podziela sie opinia co zmienic/dodac zeby resp nie byl OP ale byl uzyteczny + zeby bylo gdzie na team hunty isc od 50 do tego 90-100lvla
Ależ ja właśnie to cały czas robię.

Cytat:
laczego zdanie ludzi ktorzy sie nie bija nie powinno byc brane pod uwage? Poniewaz osoby ktore sie nie bija nigdy nie beda cierpialy na brak gotowki
Otóż to! Znów trafiłeś w sedno! Wojna wymaga zaplecza - nie masz go - przegrywasz wojnę, lub się nie bijesz, proste. Powtórzę - serwer nadal jest we wczesnej fazie rozgrywki, nie dziwne więc, że nie macie pieniędzy na ciągłe walki, gdy często giniecie i gracie nieefektywnie pod względem ekonomicznym.

Cytat:
Po 1 selbo lazi za nami na niewidce i zaglada nam do cial (serio ciezko sie nie zorientowac po ktoryms razie)
Owszem, bo wiem, że na Waszą uczciwość i pomoc nie można liczyć, stąd Wielki Brat cały czas musi obserwować i sam się domyślać.

Cytat:
Po 2 selbo zmienia sakwy na 100% z mobow bo widac to po refillu gdy 5 dni pod rzad na taka sama ilosc suppli masz tyle samo z sakwy i nagle mimo wiekszego lvla wyciagasz o 30% mniej z mdz
Owszem zmieniam i są o tym informację.

Cytat:
Smutno mi sie robi jak na temat servera/zmian wypowiadaja sie stare altaronskie pryki ktore loguja tylko po to zeby zrobic dzienne + postac w depo i pogadac z innymi "weteranami" altaronu za co masz tego moderatora/doradce za pieprzenie glupot?
Catthon zrobił więcej na rzecz Altaronu niż mógłbyś sobie wyobrazić, ale ani ja, ani on nie musi Ci tego uświadamiać - zdanie masz już przecież wyrobione, prawda? Personalne atakowanie doradców czy kogokolwiek z administracji radziłbym odpuścić dla własnego dobra.

Generalnie widzę to tak - taki temat powstaje zawsze prędzej czy później dokładnie w momencie, jak strony walczące przestają się bić, bo walka nie wygląda jak na war-ots, tzn. nie można się bić 24h/dobę nie tracąc zbyt dużo. Chcielibyście połączyć spokojne expienie i bieganie w świętych setach posiadając setki talarów w banku z ciągłą bitką - tak się nie da (tzn. da, ale na orsh ots).
Przed startem było napisane - rozgrywka będzie wymagająca i jak nigdy dotąd potrzeba będzie myśleć, expić w drużynach (drużynach z rycerzem, osobą leczącą a nie dwóch magów) w różnych lokacjach. Nie wzięliście sobie tego do serca oczekując od Altaronu tego co kiedyś - szybkiego expa gdzie się da z wychodzeniem na plus na każdej lokacji. Być może gra jest dla Was za trudna?

Smuci mnie fakt, że zamiast cieszyć się rozgrywką jak większość innych, często nowych graczy, Wy ciągle doszukujecie się tego co najgorsze nie widząc problemu po swojej stronie.
Możecie tutaj dyskutować, ale ostrzegam - rozmowa niech będzie na poziomie i wypowiadać może się każdy. Czym bardziej ktoś próbuje narzucić cenzurę i bardziej atakuje innych - tym bardziej boi się krytyki, bo wie, że jego argumenty są łatwe do obalenia.

Ja tym czasem czytać oczywiście wszystko będę, niemniej dalej zamierzam wprowadzać zmiany takie, jakie uważam za najlepsze mając na uwadze dobro całego serwera teraz i za miesięcy kilka a nie dla dwóch klanów na dzień dzisiejszy.

@dół:
Widzisz - i stawiasz mi ultimatum na zasadzie "albo robię wszystko tak jak chcecie, albo serwer pada", zrozum, Wy stanowicie część graczy, nawet nie większość, może 1/6 i nie mogę podporządkowywać wszystko tak, by było dla Was najwygodniej, bo tym samym psuję rozgrywkę innym.
Pisanie, że nie biorę pod uwagę tego, co macie mi do powiedzenia jest bezczelnością, bo na zdecydowaną większość propozycji, która do mnie trafia reaguje "hm.. w sumie czemu nie!".
To ja chcę, by gra tutaj była ciekawa przez długie miesiące, proponowane przez Ciebie zmiany często to niestety niszczą.
Ciągle atakujesz mnie, gdy ja próbuję wyjść z ręką na zgodę i brniesz w swoje błędne przekonania, cóż.
I na koniec, choć to zabrzmi jak zabrzmi, to ja jestem Mistrzem Gry i wiem na temat wielu aspektów rozgrywki zdecydowanie więcej niż Ty czy jakikolwiek gracz. Ty opierasz się na jedynie części (często jeszcze błędnych) danych - ja biorę pod uwagę całość i zajmuję się tym nie od dziś.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 05-10-17 o 15:53
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 14:23   #14
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

W takim razie selbo teraz wytlumacze Ci jak potoczylyby sie losy tego servera gdybysmy sami nie zaczeli sie dogadywac miedzy soba

Maxymalnie tydzien nasi przeciwnicy strzeliliby x-loga widzac nasza przewage lvlowa a wiem ze przez brak walk ludzie zaczeliby masowo mordowac randomowych ludzi (np levi zaczal jak nie bylo akcji przez 2 dni) ludzie zaczeliby wychodzic = musialbys zrobic drugie non-pvp

Postanowilismy wspolnie obmyslic cos zeby zrobic altaron ciekawszym serverem skoro jest to server community pvp to powinien on skupiac sie glownie na aspektach pvp temat powstal glownie po to zeby zebrac tu pomysly obu gildi i wcielac je powoli w zycie jezeli Tobie to nie pasuje to okej my to olejemy bo w tym momencie jakbysmy chcieli zrobic dwa dni dobrej bitki to czeka nas 2 tygodnie zbierania kasy (ja mam bo od startu servera poswiecalem sporo czasu na gre i glownie huncilem spoty gdzie robilem full full profit + zbieralem miodki skrzydla piorka itp ale wypierdole to wszystko po ok. 5-6 deskach?)

Skoro masz tak bardzo wyjebane w zdanie osob walczacych czemu zrobiles server community pvp? Mogles jebnac non-pvp nikt by nie "plakal"

Masz kompletnie wyjebane w feedback ktory Ci daja ludzie ktorzy faktycznie graja w altaron spedzili tu sporo czasu? Serio?

Napisze to raz i juz wiecej nie bede sie produkowal jezeli Cie to nie przekona:

Polaczmy swoje sily my gracze + ty jako mistrz gry i stworzmy razem server na ktorym bedziemy mogli cieszyc sie gra oraz spedzic pare miesiecy moze nawet lat teraz altaron ma okazje osiagnac naprawde wiele i nie mozemy tego zaprzepascic. No chyba ze wolisz traktowac altaron jako zabawe na miesiac ew dwa? Bo moze sie okazac ze nie wytrzymaja ludzie do update
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 14:30   #15
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał ezzakpl Zobacz post
A ja podtrzymuje moje zdanie, ułatwiać grę na serwerze, gdzie wystarczy godzinę noobcharem pozbierać składniki na cały dzień darmowego expienia nie wydaje się konieczne. Na Altaronie zawsze byli ludzie, którzy byli zasobni i Ci, którzy pieniędzy nie posiadali i byli to zazwyczaj Ci sami ludzie, niezależnie od edycji, czy postaci. W kwestii expienia również @Pepeszka nie oszukujmy się, dobiłeś już lvl, na którym kończyłeś gre na każdej edycji...

Poprawki wymagają tylko niektóre spawny, między innymi:

- Czerwone smoki - ten spawn nie był uczęszczany od chyba dwóch edycji, na tej jest kompletnie nieopłacalny;
- Hydry - na początku było dobrze, niepotrzebnie osłabiane;
- Rekinołak - stała wysoka prędkość(wyższa niż bez haste, niższa niż z haste), usunięcie czaru haste, pozwoli tam expić w drużynie dwuosobowej składającej się z palladyna nekro + innego shotera;



@Blessy - Dodać BlessPVP za ~5t i już
@Knight - u siebie już widzę spory wzrost obrażeń, może rycerz nie jest tak silny jak wcześniej, ale o to chodziło...

Popieram, rycerz się rozkręca, a pepeszka sam powiedziałeś że widziałeś tylko respy jeśli była na nich akcja.
Noratl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 15:03   #16
ezzakpl
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 49
Domyślnie

A więc :

Bless PVP - obejmowałby obydwa blessy, koszt 5t + każdy nastepny w tygodniu +5k, tracony tylko przy smierci PVP i działa tylko przy śmierci PVP.

Balansowanie respów, poprawa skalowania GFB i nowe tereny to jedyne czego potrzebuje Altaron :)
ezzakpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 15:16   #17
Bryndzaarron
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 169
Domyślnie

Ja ide spac a wy dyskutujcie jak wstane jestem gotow spedzic swoj czas na testowaniu roznych respow czy to sam czy z druzyna i podzielic sie swoimi obserwacjami pamietaj selbo ze nie poprawisz sytuacji nerfiac spoty na ktorych wszyscy siedza bo to nie w op respach tkwi problem w tym momencie a po prostu w tym ze jest maly wybor respow ktore mialyby sens
Bryndzaarron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 16:07   #18
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał ezzakpl Zobacz post
A więc :

Bless PVP - obejmowałby obydwa blessy, koszt 5t + każdy nastepny w tygodniu +5k, tracony tylko przy smierci PVP i działa tylko przy śmierci PVP.

Balansowanie respów, poprawa skalowania GFB i nowe tereny to jedyne czego potrzebuje Altaron :)
Co do bless pvp. To jeśli coś takiego się wprowadza to raczej powinno się rozbić po 2.5t np na eq i kolejne tyle na exp, tak jak to jest teraz z blessem.
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 16:23   #19
ezzakpl
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 49
Domyślnie

Z tego co czytam ten bless PVP rozwiąże wszystkie problemy, będzie można się bić, a jednocześnie nie trzeba ułatwiać rozgrywki :) A później, #TeamAltaron zajmijcie się sprawami ważnymi :)
ezzakpl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-10-17, 16:34   #20
robak12
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 23
Domyślnie

Ja bym proponował powrót do starej ilości hp mobów i po prostu zmniejszenie expa z każdego moba po kolei o ile tam chcecie, bo teraz to jest cyrk jak chuj, silniejsze moby znikaja zanim je zabijesz i solo to sobie mozesz bic abi do 200lvla, bo inaczej to zakladam, ze polowa ludzi wali exita po wbiciu 100lvla
robak12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin