Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-09-18, 17:34   #1
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie Rozkład ciał.

Obecnie czas na otwarcie ciała to jak dobrze wiem 30 minut. Gdyby ten czas wydłużyć bądź zmienić i tu propozycje:
- możliwość otwarcia ciała w każdym stadium rozpadu (przy okazji naprawia błędy że jedne ciała da się otworzyć po skórowaniu innych już nie)
- zawartość każdego ciała pozostaje na ziemi po jego rozkładzie
- zawartość ciał graczy pozostaje na ziemi po rozkładzie

O co mi chodzi. Bywa tak, że zginiemy w niedostępnej lokalizacji tracąc cenne eq i tu mogą być różne przyczyny (miałem tak kiedyś z powodu KICK gdy AntyKick nie zadziałał). Te 30 minut nie daje nam wtedy najmniejszej szansy na odzyskanie eq. Bo brak tego eq, odległość od miasta bądź brak możliwości ściągnięcia ekipy ratunkowej to uniemożliwia.

Taka propozycja o której myślałem od jakiegoś czasu. Można zastosować tylko do ciał graczy bądź rozszerzyć na potwory.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 17:47   #2
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie widzę podstaw. 30 minut to naprawdę kupa czasu - bardzo rzadko zdarzyło mi się nieodzyskać ciała (nie pamiętam ani jednego przypadku). Ale też powrót po ciało to pewna umiejętność i walka z czasem, która jest elementem gry. Nie przesadzajmy.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 20:56   #3
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie widzę podstaw. 30 minut to naprawdę kupa czasu - bardzo rzadko zdarzyło mi się nieodzyskać ciała (nie pamiętam ani jednego przypadku). Ale też powrót po ciało to pewna umiejętność i walka z czasem, która jest elementem gry. Nie przesadzajmy.
I właśnie widać w czym problem przy takich propozycjach.
Ty jako doświadczony gracz nie pamiętasz sytuacji aby nie odzyskać ciała. Ja jako w miarę nowy gracz nie raz nie byłem w stanie wrócić po ciało chociażby z powodu tego że padałem w miejscach których nie znam od dużo mocniejszego przeciwnika gdzie bez pomocy innych osób nie miałem najmniejszych szans odzyskać ciała, a wtedy ten czas jest za krótki.
Poza tym nie wiem czy taka zmiana byłaby taką przesadą.
OK pomijam skrajny wariant że po śmierci ciało gnije a eq nie, chociaż jest to dość logiczne, ale zmiana jednej opcji aby móc wyciągać eq z mocno ciał w ostatnim stadium rozkładu nie jest jakąś mega zmianą, wielkim ułatwianiem gry, a i z technicznego punktu widzenia raczej też nie trudne do wykonania. Do tego rozwiązuje problem jaki zaistniał na spvp gdzie Czerwii po skórowaniu nie można otworzyć.

Zrozum w końcu jedną rzecz gra powinna być tak skonstruowana aby dać szanse tak wam doświadczonym graczom jak i tym nowym. Wiem (z perspektywy czasu), że pewne zmiany ciekawe dla nowych mogą pociągnąć za sobą skutki których my nie widzimy i nawet o nich nie mamy pojęcia na zasadzie a co tam zmieńmy żeby szansa na złamanie w kostce była 20% (z punktu widzenia nowego gracza spoko bo mógłby umocnić słabą broń i troszkę szybciej expić), a z perspektywy doświadczonych graczy trafiliby sie tacy co by zrobili bronie +10 bo by ich było na to stać.

Tak czy inaczej trzeba znaleźć balans pomiędzy ustawieniami pod nowych i doświadczonych graczy.

Myślę że ta zmiana jest warta przedyskutowania ponieważ nie ma większych wad czy wpływu na rozgrywkę w przypadku doświadczonych graczy a nowym znacznie upraszcza odzyskanie eq.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 21:58   #4
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Próbowałeś napisać na pomocy, handlu, game-chat'cie lub do jakiegokolwiek gracza z rankingu w ramach uzyskania pomocy?
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 22:38   #5
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Ja nie mówię o konkretnym przypadku, ale tak nie raz próbowałem to albo byli zajęci, albo było już za późno. Jeden z takich co pamiętam to jak padłem na Piaskowej Hydrze wychodząc w górę z respa Złotych Szkieletów. Późno w nocy. Nie zdążyłem nawet rozkopać łopatą. Samemu wchodzić nie było sensu a nie było nikogo kto by mi mógł pomóc w danym momencie.

Teraz mam jakieś pojęcie gdzie nie wchodzić i jeżeli już zginę to w takich miejscach że sam jestem w stanie odzyskać eq, ale jak pisałem mi tu raczej nie chodzi o mnie teraz raczej o to iz wiem że jest no duzy problem zwłaszcza na początku przygody z Altaronem, ale i starsi gracze by raczej tym nie pogardzili.
Nie jest to propozycja być albo nie być ot do przedyskutowania.

To samo ma się dialogów NPC o których pisałem w innych tematach. Dla starych graczy to żaden problem każdy wie co i gdzie ma napisać, ale nie znając tych dialogów i nie mając wiedzy że na internetach są podpowiedzi do Questów wymyśl np. że trzeba napisać do Jerzego 'barwniki" żeby kontynuować misje na blessy czy nie zrób literówki u krasnala bo ci zablokuje możliwość misjii na krasnalach na 24h.

Ja mówię o problemach o których doświadczeni gracze nie myślą bo z tym wszystkim przeszli do porządku dziennego tak jest i tak ma być bo im to nie przeszkadza.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-09-18, 09:55   #6
Vahell
 
Zarejestrowany: Sty 2012
Skąd: Łódzkie
Postów: 49
Domyślnie

[QUOTE=Zetix;168674]I właśnie widać w czym problem przy takich propozycjach.
Ty jako doświadczony gracz nie pamiętasz sytuacji aby nie odzyskać ciała. Ja jako w miarę nowy gracz nie raz nie byłem w stanie wrócić po ciało chociażby z powodu tego że padałem w miejscach których nie znam od dużo mocniejszego przeciwnika gdzie bez pomocy innych osób nie miałem najmniejszych szans odzyskać ciała, a wtedy ten czas jest za krótki.

Tibia - "Gra dla ludzi z charakterem".
Vahell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-09-18, 10:31   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

W ten sposób można drążyć wiele rzeczy. A to, że szamanka strzela, a to, że nie ma ostrzeżeń przed wejściem na potwory, a to, że na niskim poziomie może ktoś Cię zabić...

Nie popadajmy w przesadę. Niektórych rzeczy w grach trzeba się nauczyć i to też jest ich urok.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-09-18, 10:50   #8
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
W ten sposób można drążyć wiele rzeczy. A to, że szamanka strzela, a to, że nie ma ostrzeżeń przed wejściem na potwory, a to, że na niskim poziomie może ktoś Cię zabić...

Nie popadajmy w przesadę. Niektórych rzeczy w grach trzeba się nauczyć i to też jest ich urok.
O właśnie jak tam szamanka
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-09-18, 10:54   #9
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Zawsze można pójść na mały kompromis i wydłużyć czas rozkładu ciał graczy. Zwiększy to szanse na odzyskanie loota po dedzie w odległym czy trudno dostępnym miejscu.
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-09-18, 11:07   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Na moje jest to głupie rozwiązanie ponieważ już był zwiększany czas rozkładu ciała z bodajże 15 do 30minut.

Ale jeśli znajdą się jacyś nowi gracze którym nadal przeszkadza obecny czas jaki mają na odzyskanie bp to się zgadzam.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin