Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 21-09-18, 11:47   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

@Wicher, już poprawiłem
@Selbo - naturalnie. Zwróć uwagę na to, że górskim HP zostało obniżone w pewnym momencie. Moim zdaniem podobny problem mamy z innymi potworami, które mają dużo HP. Tych poniżej progu 5-6k HP w ogóle bym nie ruszał (czyli np. w opcji c funkcja byłaby płaska na początku).

Inny temat to loot z indywidualnych potworów, np. w przypadku diablików. Ale to jeszcze sprawdzę, bo mam kilka pomysłów na ten resp.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 12:20   #12
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Diabliki są w miarę normalne, jeżeli chodzi o ilość hp/exp. Problemem jest to, że nie da się na nich expić efektywnie, gdyż nie można robić kółek. ;)
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 12:21   #13
Drain
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 56
Domyślnie

Opcja c - Zmniejszenie hp potworą, które maja ponad 5-5.5k hp.

Ostatnio edytowane przez Drain ; 21-09-18 o 12:28
Drain jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 12:23   #14
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Z mojej strony, lista potworów którym hp jest do zmniejszenia.
Gargantuan
Piromanta Dorafsa
Ymirson
Chillherra
Praojciec
Hrimtur
Piaskowa Hydra - minimalnie

Klasztor pewnie nie do ruszenia - "wyzwanie"
A, no i zapomniałbym o panach Czarnoksiężnikach. Ale to jest całkiem do reworku potworek.
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 14:48   #15
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

Zmniejszenie HP znowu zrobi wkręcanie 2kk na godzinę! Weźcie wyciągajcie lekcje z tych wszystkich resetow bo to się robi nudne. Na endgejmowych potworach endgejmowa postacią zawsze bedzie profit co by się nie ooutrudnialo. Te wszystkie utrudniania uderzają w średnio poziomówe postacie. Ja bym tylko bagienne hydrze obciął, ale i tak da się w teamie 1kk tam zrobić, to samo gargi. Zwiększyć loota z endgejmowych(bagiennych hydr i gargow) żeby faktycznie się opłacało się bić, ale nie na zasadzie więcej trashu tylko jakiś rating bonusów podkręcić. Że jak spada Kozak item niech ma te plusy i bonusy.

Lodowe i warloki to wgle to zrobienia od nowa.

Ostatnio edytowane przez hejhop ; 21-09-18 o 15:01
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 16:16   #16
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Od razu zaznaczę, że nie ma takiej opcji, w której cofamy wszystkim potworkom hp o 50% i wracamy do stanu dawnego. Jedyna opcja, na którą się zgadzam, to zrewidowanie hp dla najsilniejszych potworków - nic ponadto.

Na zwiększenie bonusu expa w drużynie również patrzę dość sceptycznie, aczkolwiek jak wyciągnięcie poważne argumenty i liczby, to jestem w stanie i to przyklepać, niemniej cytując swoją wypowiedź:
Argument jest taki że każdy gracz solo zrobi około 20/30 % xp więcej niż w teamhuncie na większości respów, a przy obecnych graczach ciężko o teamhunta
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 16:18   #17
hejhop
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 236
Domyślnie

@up
Taka prawda
hejhop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 17:27   #18
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał 19Fafarafa06 Zobacz post
Argument jest taki że każdy gracz solo zrobi około 20/30 % xp więcej niż w teamhuncie na większości respów, a przy obecnych graczach ciężko o teamhunta
Okej, ale ja też dałem swoje argumenty, do których nikt się nie odnosi. Rozumiem tę kwestię, ale nie możemy jej traktować jako JEDYNY wyznacznik poprawności systemu. Pójście na "Gargi" czy inne potwory nie musi być wyprawą nastawioną na exp a na zdobycie składników alchemicznych czy drogocennych przedmiotów. Ponadto znam przykłady, gdzie th daje porównywalny exp lub nawet (dla niektórych profesji) większy. Po prostu miejcie na uwadze, że zwiększenie expa drużynowego może zbytnio przyspieszyć i tak już szybką rozgrywkę, o czym zdaje się zapominacie wpatrzeni jedynie w magię cyferek exp/h. Próbuję jedynie zwrócić uwagę na rozległość problemu i skłonić do innych rozwiązań, które nie windowałyby zdobywania doświadczenia, od czego przez lata uciekaliśmy - bądźmy konsekwentni.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 17:48   #19
19Fafarafa06
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 182
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do 19Fafarafa06
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Okej, ale ja też dałem swoje argumenty, do których nikt się nie odnosi. Rozumiem tę kwestię, ale nie możemy jej traktować jako JEDYNY wyznacznik poprawności systemu. Pójście na "Gargi" czy inne potwory nie musi być wyprawą nastawioną na exp a na zdobycie składników alchemicznych czy drogocennych przedmiotów. Ponadto znam przykłady, gdzie th daje porównywalny exp lub nawet (dla niektórych profesji) większy. Po prostu miejcie na uwadze, że zwiększenie expa drużynowego może zbytnio przyspieszyć i tak już szybką rozgrywkę, o czym zdaje się zapominacie wpatrzeni jedynie w magię cyferek exp/h. Próbuję jedynie zwrócić uwagę na rozległość problemu i skłonić do innych rozwiązań, które nie windowałyby zdobywania doświadczenia, od czego przez lata uciekaliśmy - bądźmy konsekwentni.
Ja Cie rozumiem w 150%, lecz te "rary" już każdy posiada :)
Rozgrywka po pewnym czasie idzie tylko w cyferki.
19Fafarafa06 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-09-18, 18:00   #20
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Ja mam z tym problem, co zawsze powtarzam (ze zwiększaniem bonusu w th). Nawet jak solo idzie się na exp i ma 100 expa solo, a drużynowo 90, to w drużynie jest np. 6 osób i to jest 6x90 + aspekt zwiększonego droopa (szczególnie ważny przy rare itemkach) i sam fun z expienia drużynowego. Zresztą patrzeć na graczy – expienie w ekipie ma ciągle miejsce a często problemem jest to, że ludzie po prostu nie mają zgranej paczki [...].
Spróbuję się odnieść:

1. Z tego, co rozumiem, mówimy o różnicy nie 10%, a 30-50% na respach dla wysokich poziomów. To dlatego, że polując solo na słabsze potwory (np. zwykłe hydry) taki wysoki poziom jest w stanie zrobić zdecydowanie większy k/h i zarobić więcej kasy, niż polując w 6-osobowej drużynie.

2. Wygląda na to, że na piaskowych hydrach, praojcach, czarnoksiężnikach, dorafsach, w klasztorze, na lodowych stworach występują poważne problemy - te respawny są praktycznie wyłączone z użytku (przynajmniej na CPVP). Przed zmianą w HP potworów było inaczej. Te respawny nie były porzucone, a exp w drużynie był wyższy niż solo. Dzisiaj jest odwrotnie i mam wrażenie, że rozgrywka na tym traci. Poza tym respawnów dla wysokich poziomów jest zbyt mało, by skazywać je na porzucenie.

3. "Rary" lecą z bossów, a respawny to zazwyczaj miejsce do zarabiania pieniędzy i zbierania doświadczenia. Obecnie rzadko komu przyjdzie do głowy polować przez tydzień na praojce z niskim k/h i bez profitu, kiedy święte nogawice można kupić - a przy tym mogą mieć jedną wnękę więcej.

4. Argument lepszej zabawy rozumiem. Zgranej paczki też, chociaż wydaje mi się, że to działa w dwie strony - nie ma zgranych paczek, bo nie warto wspólnie polować.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin