Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Ankiety

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Sposób sterowania
Tylko myszka 12 13.95%
Tylko klawiatura 74 86.05%
Głosujących: 86. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 29-10-14, 01:58  
NG I - Sterowanie
pregusia pregusia jest nieaktywny 29-10-14, 01:58

Witajcie strudzeni wędrowcy świata Altaronu. Z dnia na dzień postępują prace nad nową grą, której ukończenie zbliża się dużymi krokami. Wiele z rozwiązań, które będą w niej zastosowane było sugerowanych przez Graczy.

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy zapytać o Wasze preferencje odnośnie systemu sterowania postacią, czy wolicie, aby poruszanie się odbywało się za pomocą myszki (typowy point-n-click) czy może przy użyciu klawiszy ruchu, które będziecie mogli dowolnie ustawić (strzałki, WSAD, jakikolwiek inny układ klawiszy, który Gracz będzie mógł sam dostosować do swoich preferencji)?

W przyszłości pojawią się zapewne kolejne ankiety, w których będziemy dopytywać o Wasze zdanie, by nadać zmianom finalny kształt. Tak więc śledźcie czujnie forum, by aktywnie móc wpłynąć na finalny kształt Altaronu - wygoda Graczy jest dla Nas bardzo istotna.

Edit 1 - celowo są tylko 2 wykluczające się wzajemnie opcje, gdyby była trzecia (myszka+klawiatura) to każdy by ją wybierał ;>

Ostatnio edytowane przez pregusia ; 29-10-14 o 02:18.

pregusia
niby admin
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Odwiedzin: 54124
Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 17:22   #21
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Tu chodzi o samą zasadę poruszania się. Gra pozostanie 2D, widok z góry, czy wygodniej się Wam poruszać w takich produkcjach myszką czy klawiaturą. Pomyślcie o grach typu... hm, baldur's gate, lol, path of exile, fallout tactics czy nawet heroes. Wariant 360 stopni można odrzucić ze względu na to jak wyglądają obecne grafiki. Nie rozumiem co ma poruszanie się do zmiany stone skinów, itp. Ja zazwyczaj i tak łażę myszką, więc na nią oddałem głos.

@Tyrond, jeżeli chodzi o aspekt poziomu to będzie wszystko opisane w stosownym czasie, nowy silnik nie powstaje 5 lat. ;p
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 17:27   #22
mikeleplacido
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Skąd: Lublin
Postów: 279
Domyślnie

Co prawda nie wiemy jak będzie wyglądała nowa gra i jakie możliwości poruszania się będą możliwe gdy już się pojawi, aczkolwiek myślę, że wybierając między sterowaniem klawiaturą a myszką większość graczy wybrałoby sterowanie klawiaturą. Oczywiście, że wielu osobom będzie brakowało "mapclicku", ale sterownie jedynie klawiaturą wydaje mi się sensowniejszym rozwiązaniem od sterowania jedynie za pomocą myszki. Może nowa gra da nam nowe możliwości? Może będzie można poruszać się po ukosie za pomocą 2 klawiszy na raz, może nawet przy użyciu jednego? Dokładnie nie wie tego zapewne nikt spoza grona administracji. Tego dowiemy się najprawdopodobniej już niebawem, ale zanim tak się stanie mogę jedynie nadal pozostać przy swym początkowym stanowisku (oczywiście szanuję zdanie innych, jest to jedynie moja skromna opinia).
mikeleplacido jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 18:51   #23
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Gra pozostanie 2D, widok z góry
Czyli potwierdzasz, że nowa gra będzie grą z mechaniką rzutu ukośnego (chyba tak to się tłumaczy), a nie błędnie nazywana izometryczną (czyli dokładnie tak jak jest to w Tibi)?

Więc jakie to 2D będzie? Izometryczne, dimetryczne prawieprostokątne, dimetryczne ukośne czy też tibijskie?

Ukryty tekst:


Może trochę konstruktywnej krytyki. Sami widzicie, ta ankieta nie ma kompletnie sensu bo na jej odpowiedzi wpływa tak wiele czynników, a tak niewiele wiedzą sami gracze. Dopiero z posta pod ankietą dowiedzieli się, że nie będzie tzw. map-clicków, a ten czynnik mógł przeważyć wybór jakiegoś z tych dwóch typów sterowania. Głupie ukosy, które Arkon wskazał wykluczają sterowanie samą klawiaturą, bo dwóch strzałek raczej nikt nie będzie wciskał, a tak swoją drogą to może przejść na ukosów nie będzie! I co wtedy? Gracze tego nie wiedzą. Po chłopsku można powiedzieć: pytanie z dupy, bo chcecie odpowiedzi na coś na co gracze nie mogą znać odpowiedzi.

Rozumiem jej cel, jest na prawdę słuszny i na prawdę plusik za sięganie o opinie graczy i za kontynuowanie serii ankiet, poklepcie się po plecach, ale dajcie więcej informacji. Bo takie "Pomyślcie o grach typu... hm, baldur's gate, lol, path of exile, fallout tactics czy nawet heroes" (proszę cię Merv, dowaliłeś do pieca, każdą tą grę łączy jako-tako podobna grafika, ale sterowanie w nich jest kompletnie inne, a ono zależy od złożoności mechaniki gry, a wrzucenie tam LoLa to już w ogóle rakieta, poza tym Dota lepsza! ) niewiele daje.

Jakiś materiał z nowej gry by się przydał, pamiętam że był taki z efektami pogodowymi na Facebooku czy tam gdzieś (chyba...), może to przybliży graczom jak gra będzie wyglądać. Wtedy będą mogli dopiero ocenić jak będą chcieli nią kierować. Nie mówiąc o tym, że udostępnianie tylko jednego modelu sterowania jest na prawdę złym pomysłem i z pewnością wprowadzicie jakieś alternatywne, żeby zadowolić każdego, czyli zostanie po staremu, będzie sobie można łazić klawiaturą jak i myszką. Bo jak nie to biada wam.

Za wcześnie na takie ankiety, zdecydowanie. Było przynajmniej dodać tą trzecią opcję stawiającą za wykorzystaniem obu typów sterowania, wtedy to wilk syty, owca cała. A nie daliście takiego wyboru bo każdy by ją wybierał - to chyba mówi samo za siebie czego gracze chcą!
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 18:56   #24
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Wiesz jak to będzie wyglądało! Przecież nie przerysują nagle wszystkich grafik, więc po co tyle modeli. ;_;

A chodzić Q, E, Z, X na skosy to nie łaska? :D
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 18:59   #25
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Wiesz jak to będzie wyglądało! Przecież nie przerysują nagle wszystkich grafik, więc po co tyle modeli. ;_;

A chodzić Q, E, Z, X na skosy to nie łaska? :D
Albo numeryczną. Jak ktoś w laptopie nie ma to niech sobie chodzi qezx. Poza tym x niebardzo, lepiej c.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 18:59   #26
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Wiedzieć wiem, ale liczycie się tutaj z opinią graczy, nie moją, a oni nie wiedzą!

Może od razu dajcie chodzenie na skosy klawiszami ESC, lewym CTRL, prawym Enterem i prawym minusem? Będzie tak samo wygodnie i praktycznie :D

@góra: nie mam klawiatury numerycznej, dyskryminujesz mnie?
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 19:07   #27
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

W 1 poście masz, że klawiatura da możliwość dowolnego bindowania. To byś mógł nawet chodzić T,Y,U,G,H,J,B,M. :o
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 20:50   #28
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Tu chodzi o samą zasadę poruszania się. Gra pozostanie 2D, widok z góry, czy wygodniej się Wam poruszać w takich produkcjach myszką czy klawiaturą. Pomyślcie o grach typu... hm, baldur's gate, lol, path of exile, fallout tactics czy nawet heroes. Wariant 360 stopni można odrzucić ze względu na to jak wyglądają obecne grafiki. Nie rozumiem co ma poruszanie się do zmiany stone skinów, itp. Ja zazwyczaj i tak łażę myszką, więc na nią oddałem głos.

@Tyrond, jeżeli chodzi o aspekt poziomu to będzie wszystko opisane w stosownym czasie, nowy silnik nie powstaje 5 lat. ;p
Uproszczanie całego problemu do samego poruszania jest dużym błędem. Trzeba wziąć pod uwagę to jak będzie się markować cele oraz rzucać różnego typu runy/przedmioty. Jeśli tak jak teraz, lub przynajmniej podobnie to jedną rękę musimy poświecić na obsługę myszki. W takiej sytuacji na klawie mamy tylko jedną rękę. Biorąc tendencje by wymuszać na graczach używanie większej ilości czarów(większa ilość hotkeyi) trudno sobie wyobrazić efektywne poruszanie się w 8 kierunkach za pomocą samej klawiatury. Jak widzisz sprowadzanie tego wszystko do "tu chodzi o samą zasadę poruszania się, więc nie musicie nic więcej wiedzieć" jest błędem.
Tyrond jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 21:07   #29
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Spójrzcie co robią teraz w Tibii.
Ja na waszym miejscu też bym się wziął za profesje :D
neccoz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-10-14, 21:55   #30
Uhh
 
Avatar Uhh
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: z piwnicy
Postów: 138
Domyślnie

Tylką klawiatórom
Według mnie, dobrze by się chodziło strzałkami natomiast czary miałoby się pod ręką lewą.
__________________
18:47 Anami: prosze o pomoc
18:47 Ostry Wózek: o co chodzi
18:48 Anami: udknąłem tu jak sie idzie na drógom wyspe

Ostatnio edytowane przez Uhh ; 30-10-14 o 10:07 Powód: wziołęm słownik do renki
Uhh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin