Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-05-15, 09:12   #21
Shrime
Doradca
 
Avatar Shrime
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Skąd: J-Bie Zdr.
Postów: 230
Domyślnie

Wypada zgodzić się z @CySio, 3 kratki to strasznie mało. Jedna kratka więcej po osiągnięciu 160 dysta(większy dyst = mamy większą celność) byłaby dobra.
Shrime jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 10:59   #22
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
odległość od potworów wymaga do zadawania pełnych obrażeń z 3 do 2 kratek + za utrzymywanie odległości na 3 i więcej kratek dodano bonus w postaci 10% zwiększonych obrażeń
Z powyższego zdania wynika, że z odległości 1 kratki jest redukcja x% (30? 50? nie pamiętam), z odległości 2 kratek jest 100%, z 3 i więcej kratek - 110% bazowych obrażeń.

Z analizy poprzednich postów w tym temacie wynika jednak, że dmg z odległości 4-5 kratek jest niższy niż z odległości 3 kratek. Czy gracze byli poinformowani o takiej zależności przed restartem? Pamiętam dyskusje na ten temat i same testy, ale akurat ten aspekt sprawy zupełnie mi umknął.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 11:12   #23
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Bonus w postaci 10% zwiększonych obrażeń w porównaniu do stanu sprzed zmiany, gdzie redukcja wynosiła 0,75. Nie rozumiem pytania o restart, system jest niezmienny od ponad roku.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 11:37   #24
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Więc zapytam jeszcze raz. Czy możliwe jest dodanie tej jednej kratki pełnych obrażeń dla zwiadowców? Dałem argumenty, chyba zrozumiałe i oczywiste.

Jeśli nie to proponuje zmniejszyć obrażenia rycerzom. Przed sobą 100% po bokach 70%, za sobą 50%. U magą zmniejszenie o 30-40% obrażeń z bliska, ponieważ wycastowanie czaru/runy potrzebuje czasu, więc jeżeli nie masz czasu na użycie czaru bijesz mniej.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:00   #25
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Bonus w postaci 10% zwiększonych obrażeń w porównaniu do stanu sprzed zmiany, gdzie redukcja wynosiła 0,75. Nie rozumiem pytania o restart, system jest niezmienny od ponad roku.
Dobrze, wróćmy więc do stanu sprzed roku.
Czy była jasna informacja o tym jak wygląda redukcja i ów 10% bonus?
Ponieważ z zacytowanego przeze mnie w poprzednim poście zdania wynika, że redukcja jest jedynie na obszarze 1 kratki. Przy dwóch i trzech kratkach jej nie ma, a na czwartej i dalej mamy 10% bonusu względem bazowych, 100% obrażeń, czyli 110%. Nie przypominam sobie rozmów o tym by z odległości 4 i więcej kratek nadal miała być redukcja.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:03   #26
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Zmiana jest z czasów otwartego serwera testowego, było to tam testowane i osoby, który brały udział w testach wiedziały jak to wygląda.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:09   #27
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Ja osobiście dowiedziałem się o takich redukcjach ostatnio. Cały czas myślałem, że 3 lub więcej kratek bije 100%. Zauważyłem, że biję mniej i miałem zamiar to pisać na forum. Bądźmy szczerzy, zwiadowca to profesja dystansowa. A nie pół dystansowa. Więc prosiłbym o 1 kratkę więcej, dla 100% obrażeń.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:20   #28
7882118
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 30
Domyślnie

Dajcie mu te 4 kratki, niech ma chłopaczyna
7882118 jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:26   #29
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Ja też brałem udział w testach, także w dyskusjach na ten temat i nie przypominam sobie podobnych pomysłów. Rozumiem, od roku to tak działa, jednak w tym czasie nie byłem specjalnie aktywny w grze zwiadowcą.

Nie widzę rozsądnego wytłumaczenia dla takich ograniczeń, nie widzę także nigdzie na forum dyskusji na ten temat ani jasnej informacji w stronę graczy.

Pomijając sprawę sensu tego ograniczenia - jeżeli nie wie o tej redukcji top 1 zwiadowca serwera, to skąd ma wiedzieć nowy gracz?
Catthon jest nieaktywny  
Stare 04-05-15, 12:26   #30
inbass
 
Zarejestrowany: Sty 2015
Skąd: ~Warszawa
Postów: 335
Domyślnie

Też jestem za tymi 4 kratkami bo jednak 3 dla zwiada to za mało.
inbass jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin