Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-07-19, 19:17   #1
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie Błędy do poprawienia

1. Przywrócenie węgla na licor i na mainie, który został wycofany razem z łatką, która wycofała stary system kryształów.

2. Poprawienie błędu z wyświetlaniem się wagi przedmiotów w okresie.
Na przykład item waży 0,69 uncji (na OTC), bo 0,7 = 0,6(9) = 0,69

3. Przy autostacku często się buguje waga plecaka, pusty plecak potrafi ważyć setki uncji, błąd ten naprawia się po przelogowaniu się ze zbugowanym plecakiem.

4. Naprawienie zanikania panelu dodatkowego.

5. Rozwiązanie w jakiś sposób kwestii tego, że Altaron zużywa całe dostępne zasoby.

6. Dodanie większej ilości niewygasłych płomieni do Dugionitów. Z Dugionitów lecą dusze-widmo, każdy zostawia jedną duszę, jednak ich nie widać (można zebrać czarną czaszką).

7. Naprawa błędu z upiorzycą, która potrafi walić wavewy przez ściany i mwalle (z prorokiem może być to samo).

8.
Cytat:
ŁĄCZENIE RUN, AMULETÓW I PIERŚCIENI
Za pomocą kostki transmutacji, każdy alchemik będzie mógł połączyć dwie runy w jedną runę o wyższej mocy. Wystarczy włożyć dwie jednakowe runy do kostki i uruchomić mechanizm
Trzeba włożyć 3 jednakowe runy by dokonać połączenia

9. Żołnierze wokół Oksany i Dareny nie zadają DMG mobom, jednak w czasach, gdy zadawały, zadawały też obrażenia summonom.

10. Redukcja % szalika nie pokazuje się w stanie gracza.

11. Suma redukcji ogólnej eq często jest niezgodna ze stanem gracza.

12. Przy schodzeniu/wchodzeniu przez schody i portale daje z automatu kratkę do przodu, jeśli weszło się w nie strzałkami.

13. OTC chyba pomieści 50 wiadomości, jest to ogromna różnica w porównaniu z tym, co mógł pomieścić stary klient.

14. Przy autostacku, klikając szybko 2x na fooda (z wciśniętym przyciskiem control) jedzenie przenosi się na pierwsze wolne miejsce.

15. Gdy ma się 0 PN, OTC bierze pod uwagę wartość z poprzedniej postaci/nie wyświetla jej w ogóle (puste pole, brak cyfry 0).

16. OTC lubi czasami skasować mapę, ogólnie przywrócenie do poprzedniej wersji pomaga (plik minimap.otm), jednak denerwuje.

17. Gdy zmieniamy hotkey na inny (np. żywioł pocisku), automatycznie się to przestawia na użyj z celownikiem, na starym kliencie tak nie było, trzeba żmudnie ustawiać jeszcze raz "użyj na celu".

18. Czyszcząc spell pełnym zaznaczeniem (ctrl + a) i od razu wpisując nową komendę z automatu odznacza się opcja "wyślij automatycznie".

19. Czasami plecaki zamykają się po ponownym zalogowaniu, a czasami nie. Nie można tego jakoś ustalić do jednej opcji w ustawieniach?

20. Zwiększenie szczęścia w eq jest traktowane jako +, zwiększenie obrażeń jest neutralne, wbudowany + w tarczy neutralny.

21. Nie da się kupować u NPC Ulch worków i plecaków (tych zielonych) w kilku sztukach. Ale mimo tego, wskazuje na ilość (1).

Ukryty tekst:
Cytat:
14:07 Ulch: Cooooo...? 1 zielony worek? Proooszęęę, zaaaapłaaać 17 miedziaków. Taaaak?


22. Minimapa po ponownym przejściu przez wybrane miejsce, pozostawia tam czarne kropki:
Ukryty tekst:



23. Na skradaniu moby, które są piętro wyżej lub niżej odsłaniają was i potem zaczynają nas widzieć, jeśli staniemy z nimi w szranki.

24. Na wyższych poziomach dostaje się mniej PN za dzienne niż na niższych, zapewne jest to pozostałość po tym systemie, przy którym dostawało się mniej PN za poziom (chyba 3 od 300+, zamiast 7).
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach

Ostatnio edytowane przez mexiunio ; 17-07-19 o 19:28
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-07-19, 23:26   #2
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

25. Komenda "zaproś sublokatora" działa w ten sam sposób, co komenda "zaproś gościa".
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-07-19, 10:31   #3
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

1. Gdyby Rahiluxowi się chciało - może podać koordy, w których taki węgiel powinien się znaleźć. Ew. Zaznaczyć to jakoś na mapie. Ja nie wiem gdzie powinny być, a Pręgusia oczekuje dokładnych miejsc.
2. To taki kryzys?
3. Sprawdzimy.
4. Rozwiń.
5. Poruszane w innym temacie – tam na ten temat dyskutuj.
6. Sprawdzimy.
7. Sprawdzimy.
8. Będzie poprawione.
9. Sprawdzimy.
10. Sprawdzimy.
11. To nie jest w prosty sposób do poprawy, o ile dobrze pamiętam. Redukcja wynika z różnych rzeczy, jej zwiększanie też zależy od różnych rzeczy. Gdy wprowadzaliśmy redukcję do statusu uprzedzaliśmy, że wyliczenie może nie być dokładne.
12. Jedyne co jesteśmy w stanie zrobić to wyłączyć autodasha, którego wprowadziliśmy na Wasze życzenie.
13. Będzie poprawione.
14. Rozwiń.
15. sprawdzimy.
16. Czy komuś jeszcze tak się dzieje? O ile pamiętam – jesteś wyjątkiem.
17. Sprawdzimy.
18. Sprawdzimy.
19. Sprawdzimy.
20. Sprawdzimy.
21. No gość nie jest za bystry, co poradzisz.
22. Sprawdzimy. Sprawdzaliśmy już i nie poradziliśmy, ale spróbuję podbić temat.
23. Nie rozumiem, rozwiń.
24. To musisz gruntownie rozpisać, bo co to znaczy mniej, ile mniej, ile bazowo, za które dzienne i takie tam.
25. Znowu – coś było z tym robione, ale nie poszło. Możemy sprawdzić jeszcze raz.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-07-19, 13:40   #4
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
10. Redukcja % szalika nie pokazuje się w stanie gracza.
Zaznaczę tylko, że z amuletami 5% na ziemię (dostępnym od Elżbiety) i amuletem 5% na energię (dostępny przez chwilę podczas misji w obozie szkoleniowym) jest taka sama sytuacja.

Cytat:
14. Rozwiń.



IMO autostack mógłby nie działać, jeśli ma się wciśnięty przycisk ctrl

Cytat:
21. No gość nie jest za bystry, co poradzisz.
Np. spróbuję założyć temat na forum, żeby ktoś się tym zajął.

Cytat:
23. Nie rozumiem, rozwiń.
Np. idąc sobie zwiadowcą na skradaniu przez bekalelu odkrywają mnie rekiny pod spodem, jeśli na nie wejdę to z automatu mnie widzą na skradaniu. W piętra wzwyż również to działa.

Cytat:
24. To musisz gruntownie rozpisać, bo co to znaczy mniej, ile mniej, ile bazowo, za które dzienne i takie tam.
Mam wrażenie, że PNy normalnie mi lecą tylko za dzienną ze smokami, na niższych poziomach tych PNów ludzie dostają dużo więcej ode mnie, ale to może tylko ja mam pecha. Przez cały tydzień potrafię dostać PNy tylko za smoki. W ogóle za elementalistów można dostać max 3 PNy, gdzie za kapliczkę można już 5. Nie wiem jak to jest z dzienną nekro/alchemików.

Cytat:
25. Znowu – coś było z tym robione, ale nie poszło. Możemy sprawdzić jeszcze raz.
A błąd z tym, że sublokator zostaje po zmianie właściciela domku (nawet poprzez jego utratę i ponowną licytację) został naprawiony?
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin