Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07-08-14, 22:47   #1
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie Fizolofuj z Dzikiem. Odcinek 1.

Witam was drodzy Altarończycy!

Do założenia tego tematu natchnął mnie post autorstwa Mervakisa który pozwolę sobie tutaj przytoczyć.

Cytat:
Mi na pvp nie przeszkadza pk, bo to naturalne, bardziej złodziejstwo pewnych osób!
Jako że jestem jedną z tych "pewnych osób" postanowiłem podjąć z wami dyskusję i wyjaśnić pewną kwestię, którą jest właśnie wspomniane wyżej złodziejstwo. Na samym początku należy sobie zadać pytanie: Czym jest kradzież w grze?

Moim zdaniem kradzież w grze na pewno nie może się równać z kradzieżą w świecie realnym. To jest pewne. Dlaczego? Ponieważ nie przywłaszczamy ani czyjegoś dobra materialnego, ani własności intelektualnej. Jeśli zabieramy komuś przedmioty w grze które tak naprawdę nie istnieją to nie można tego nazwać kradzieżą prawda? Niby tak ale ktoś mógłby powiedzieć:

"Zaraz zaraz, może przedmioty w grze nie istnieją ale ktoś musiał poświęcić swój czas żeby je zdobyć. Z tego wynika że kradniemy nie przedmioty lecz czyjś cenny czas więc de facto jesteśmy złodziejami."

Być może taka osoba miałaby rację, jednakże czy zabijając kogoś w grze również nie kradniemy jego cennego czasu który poświęcił na zdobycie poziomu doświadczenia, a przecież nikt pekera nie nazywa złodziejem.

Generalnie doszliśmy do punktu w którym istnieją tylko dwie opcje:

OPCJA I

Zabranie komuś przedmiotów w grze to kradzież, ponieważ mimo tego że nie zabieramy tej osobie nic w świecie realnym (przedmioty w grze nie są ani dobrem materialnym ani własnością intelektualną) to "okradamy" go z jego czasu który poświecił na zdobycie tych przedmiotów. Jednocześnie gdy kogoś zabijamy lub zabieramy przedmioty z czyjegoś truchła również jesteśmy złodziejami, ponieważ również "kradniemy" komuś jego czas który poświęcił na rozwój postaci.

OPCJA II

Kradzież w grze nie istnieje. Dlaczego? Ponieważ nic nie kradniemy, tylko "zabieramy" komuś jego czas. Lecz tego "zabierania" kradzieżą nazwać nie można tak samo jak nie można nazwać kradzieżą zniszczenia komuś zamku z piasku który budował całe popołudnie.
______________

Jak więc zauważyliście albo każdy kto kiedykolwiek kogoś zabił, zablokował na potworach, zabrał przedmioty z ciała lub przywłaszczył czyjeś itemy jest złodziejem (czyli większość serwera pvp jeśli nie wszyscy) albo nikt nim nie jest.

Proszę was o podjęcie dyskusji, chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami, być może się mylę i istnieje również opcja numer 3 którą ktoś bardzo solidnie uargumentuje, kto wie. Pozdrawiam i zakończę ten temat ciekawym paradoksem który wynika z tego co napisałem:

Cytat:
Albo Morgian nie jest złodziejem i należą mu się przeprosiny albo Mervakis nim jest. Choćby dlatego że zabił mnie kiedyś i zabrał mój plecak. Było w nim co prawda tylko kilka mikstur, ale kradzież to kradzież. Nie ma znaczenia czy duża czy mała prawda? :)


Ukryty tekst:
PS. Mam nadzieję że Morgian i Mervakis się na mnie nie obrażą. Użyłem waszych nicków ponieważ to dwa skrajne "przypadki". :P
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:10   #2
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Dużo paliłeś przed napisaniem tego?
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:17   #3
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Dużo paliłeś przed napisaniem tego?
hehe śmieszek :)
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:32   #4
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Tronie! Zabierz TO COŚ! Dzik filozof, świat upada.

A tak serio - nie toleruję oszustwa samego w sobie, że ktoś bierze itemy, np. do Urbana umawia się na coś a zabiera więcej (to w sumie jest potocznie nazywane kur******).

Drugi przypadek to sprzedawanie statusów szlacheckich, tutaj już dochodzi wydatek waluty realnej.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 07-08-14 o 23:37
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:42   #5
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
A tak serio - nie toleruję oszustwa samego w sobie, że ktoś bierze itemy, np. do Urbana umawia się na coś a zabiera więcej (to w sumie jest potocznie nazywane kur******).
.
No więc osoba która przywłaszcza sobie czyjeś przedmioty w grze jest oszustem ale nie można jej nazwać złodziejem. Czyż nie? :D
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:43   #6
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Jeżeli umawiasz się na jakąś kwotę ingame i dostajesz mniejszą to zostajesz w ramach gry okradziony, jest to złodziejstwo.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:45   #7
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jeżeli umawiasz się na jakąś kwotę ingame i dostajesz mniejszą to zostajesz w ramach gry okradziony, jest to złodziejstwo.
A jeśli kogoś zabijasz ingejm to jest to morderstwo z kradzieżą?
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:45   #8
19960314
 
Avatar 19960314
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 299
Domyślnie

To jak człowiek zachowuje się w grze jest jego odzwierciedleniem w świecie realnym. Czy kradnie, czy kur***** podp**** jak jeb*** c** bez honoru innych jak np. ktoś z sławnej trzeciej w nocy, który sprzedał połowe klanu, aby sam nie dostać bana, ale są i inne osobniki.

Co do samego kradnięcia jak to opisałeś.. cóż, chyba musimy przeprosić Morgiana

Edit. O czym będzie drugi odcinek, można wiedzieć?
19960314 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:51   #9
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Ty się tu lepiej nie wypowiadaj naczelny okradaczu Urbanowy "tylko nie sprawdzajcie ceny! ja policze!". >.>

Chodzi o zachowanie jakichś norm międzyludzkich. Jak mnie zabijesz i weźmiesz itemy to ok, to jest część tej gry, jak mnie kicknie i zabierzesz itemy z depo - też, ale jeżeli zawierasz z kimś jakąś umowę, dostajesz do kogoś dostęp do domu, itp. to się należy po ludzku zachowywać. W czasie wojny miałem dostępy do domów ludzi z przeciwnej strony dawno temu, np. Ogryzków noobów i jakoś dla mnie okradanie czyjegoś domku bo jest po 2 stronie w wojnie... jest nie do pomyślenia, ja szanuję czas innych ludzi, który na grę poświęcili. ;p
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 07-08-14, 23:53   #10
Narwashi
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Ty się tu lepiej nie wypowiadaj naczelny okradaczu Urbanowy "tylko nie sprawdzajcie ceny! ja policze!". >.>

Chodzi o zachowanie jakichś norm międzyludzkich. Jak mnie zabijesz i weźmiesz itemy to ok, to jest część tej gry, jak mnie kicknie i zabierzesz itemy z depo - też, ale jeżeli zawierasz z kimś jakąś umowę, dostajesz do kogoś dostęp do domu, itp. to się należy po ludzku zachowywać. W czasie wojny miałem dostępy do domów ludzi z przeciwnej strony dawno temu, np. Ogryzków noobów i jakoś dla mnie okradanie czyjegoś domku bo jest po 2 stronie w wojnie... jest nie do pomyślenia, ja szanuję czas innych ludzi, który na grę poświęcili. ;p
Okej Mervakis wiemy wszyscy że takie zachowanie jest niemoralne i godne potępienia. Rozchodzi się o to czy taka osoba może być nazywana złodziejem czy nie. Moim zdaniem nie.
Narwashi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin