Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-19, 06:51   #141
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Szuja, jestem pełen podziwu, nic dodać, nic ująć. Za to wielki plus dla Ciebie.
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 10:00   #142
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Jak na moje to edycja 3 miesięczna i tak nie ma sensu . Dac serwer na góra 2 miesiące przenosiny 1:1 I tyle w temacie. Skoro postac ma zostać przeniesiona na shit serwer na którym ludzie powbijali poziomki na warmodzie (posprzedawali itemy za złotówki) to dla mnie nie jest dalej żadna motywacja grać po to by postać wylądowała tam, gdzie grać i tak nie będę . Poza tym, jeżeli ktoś expil hardo 3 miesiące na sezonie to wątpię,że po przeniesieniu postaci gdzie jego skile i lvl pójdą w dół będzie miał ochotę coś tam jeszcze pograc (popatrzcie na to z tej strony ) . Jak przenosili nam postacie z 2 edycji zostałem oszukany bo moja postać Carla- zniknęła jak i wiele innych. Nikt nie robił o to burdy bo postacie były przenoszone na non Ale no to pokazuje profesjonalizm altaronu .
Podsumowując- serwer 2 miesiące, przenosiny 1:1 razem z eq i wszystkim co się na tym serwerze zgromadziło. Jedynie w takim stopniu dacie graczą ewentualnej motywacji ( a przynajmniej starym) .
To jest oczywiście moja opinia i kto się z tym zgodzi to zgodzi kto nie to nie . Ja osobiście na zasadach pomniejszenia skili/poziomu i przenoszenia gołej postaci nie zamierzam po raz enty kupować statusu i przechodzić ta sama grę 20 razy chyba ,że powstanie drugi niezależny serwer pvp (bez pzta w miescie bo na takim czymś tym bardziej odechciewa się grać) exp x1 + reklama pozdro
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 10:41   #143
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

Skille i itemy zostają albo nawet tego nie startujcie XD.
Propozycja Szuji mi się podoba, ale oczywiście na cpvp mają zostać cofnięte wszystkie expy wbite specjalnie na wm.
Skoro jak piszą tu niektóre osoby, jest tylko 1 osoba aktywnie grającą, która wbiła taki poziom na bugu, więc chyba nie będzie problemu cofnąć jak to piszą, 1 osobie (uważam, że to ze ~100 osób, ale ok) expa? hahaha
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 11:33   #144
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nie przewidujemy cofania poziomów osobom, które zdobyły je dzięki korzystaniu z warmode. Nie przewidujemy też uruchamiania kolejnego serwera stałego, ani zastępowania obecnego CPVP nowym serwerem.

Co do przykładu Szui na podstawie ostatniego top 10 z Sezonu - nie uważasz, że to wysokie poziomy po przeliczeniu, biorąc pod uwagę grę przez łącznie może półtora z trzech miesięcy?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 12:16   #145
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Exoreniuss Zobacz post
... . Poza tym, jeżeli ktoś expil hardo 3 miesiące na sezonie to wątpię,że po przeniesieniu postaci gdzie jego skile i lvl pójdą w dół będzie miał ochotę coś tam jeszcze pograc (popatrzcie na to z tej strony ) . ...
Po części zgodzę się z tym poglądem ponieważ nikt nie lubi jak mu się coś zabiera bo wtedy taka gra wydaje się mniej atrakcyjna.

Co do porównania Altaronu do POE. Faktycznie obrana ścieżka przypomina to rozwiązanie. Tam nikt nie ma pretensji że co pół roku na serwer standardowy wpadają wysokopoziomowe postacie. Tak jest ustalone i kto chce to tam gra bez gadania.

Gdyby założyć, że co pół roku mamy taki 3 miesięczny serwer z jakimiś nowymi rozwiązaniami które po jego zakończeniu są wprowadzane na serwer cpvp to mamy zachętę do gry na sezonowym ponieważ postacie zostają przeniesione 1:1. KAŻDY ma równe szanse jeżeli np. Konradowi nie podoba się że ktoś może w 3 miesiące go wyprzedzić nic prostszego wpada na sezonowy i gra tym bardziej że musi czekać 3 miesiące na update.

Wiadomo że to się wydaje straszne ktoś robił postać X czasu a teraz wpadną inni co zrobią ją w 3 miesiące, ale trzeba sobie uświadomić obecna forma Altaronu UMIERA samoistnie i kto się obrazi te 20-30 osób. Trzeba by zmienić koncepcję gramy szybciej i przy każdym większym UPDATE od nowa. Jeżeli założenia będą jasne to albo się z nimi godzisz i grasz albo nie.
Kto grał w POE wie że na sezonowym jest FUN a i tak się znajdują fanatycy którzy mimo tego że co chwila wpadają nowe postacie i tak grają na Standardzie.

Obecnie nie gram na CPVP bo zupełnie nie mam po co. Większość domków pozajmowana. Z moim levelem i przy tylu wyższych levelach i tak nie mam po co wchodzić. Gdyby wystartował nowy serwer z pewnością bym zagrał.

Co do propozycji.
exp mógłby być
x2 do 100 lvl
x1,9 do 110
x1,8 do 120
...
x1 od 200
Ograniczy to ilość postaci 200+ przy transferze 1-1
Jednocześnie duży spadek exp między 150 a 151 poziomem (jak to było w propozycji nr.2) tez zniechęcałby do gry

Skil musi być minimum x2 bo w 3 miesiące i tak trudno dobić niektórym minimalne skile do użycia broni. Poza tym powinny być podstawowe skile na start aby ograniczyć potrzebę trenowania.

- loot x2
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 12:29   #146
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie przewidujemy cofania poziomów osobom, które zdobyły je dzięki korzystaniu z warmode. Nie przewidujemy też uruchamiania kolejnego serwera stałego, ani zastępowania obecnego CPVP nowym serwerem.

Co do przykładu Szui na podstawie ostatniego top 10 z Sezonu - nie uważasz, że to wysokie poziomy po przeliczeniu, biorąc pod uwagę grę przez łącznie może półtora z trzech miesięcy?

Moim zdaniem przeliczenie nie było samo w sobie złe. Zachęciło by to do grania na s-pvp. Może grałaby tam duża ilośc graczy, co potem skłoniłoby do grania na c-pvp. Nie byłoby takiego odskoku. Można nawet w tej chwili zrobic transfer z obecnego s-pvp. Co i tak by dużo nie zmieniło.
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 12:45   #147
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Po części zgodzę się z tym poglądem ponieważ nikt nie lubi jak mu się coś zabiera bo wtedy taka gra wydaje się mniej atrakcyjna.

Co do porównania Altaronu do POE. Faktycznie obrana ścieżka przypomina to rozwiązanie. Tam nikt nie ma pretensji że co pół roku na serwer standardowy wpadają wysokopoziomowe postacie. Tak jest ustalone i kto chce to tam gra bez gadania.

Gdyby założyć, że co pół roku mamy taki 3 miesięczny serwer z jakimiś nowymi rozwiązaniami które po jego zakończeniu są wprowadzane na serwer cpvp to mamy zachętę do gry na sezonowym ponieważ postacie zostają przeniesione 1:1. KAŻDY ma równe szanse jeżeli np. Konradowi nie podoba się że ktoś może w 3 miesiące go wyprzedzić nic prostszego wpada na sezonowy i gra tym bardziej że musi czekać 3 miesiące na update.

Wiadomo że to się wydaje straszne ktoś robił postać X czasu a teraz wpadną inni co zrobią ją w 3 miesiące, ale trzeba sobie uświadomić obecna forma Altaronu UMIERA samoistnie i kto się obrazi te 20-30 osób. Trzeba by zmienić koncepcję gramy szybciej i przy każdym większym UPDATE od nowa. Jeżeli założenia będą jasne to albo się z nimi godzisz i grasz albo nie.
Kto grał w POE wie że na sezonowym jest FUN a i tak się znajdują fanatycy którzy mimo tego że co chwila wpadają nowe postacie i tak grają na Standardzie.

Obecnie nie gram na CPVP bo zupełnie nie mam po co. Większość domków pozajmowana. Z moim levelem i przy tylu wyższych levelach i tak nie mam po co wchodzić. Gdyby wystartował nowy serwer z pewnością bym zagrał.

Co do propozycji.
exp mógłby być
x2 do 100 lvl
x1,9 do 110
x1,8 do 120
...
x1 od 200
Ograniczy to ilość postaci 200+ przy transferze 1-1
Jednocześnie duży spadek exp między 150 a 151 poziomem (jak to było w propozycji nr.2) tez zniechęcałby do gry

Skil musi być minimum x2 bo w 3 miesiące i tak trudno dobić niektórym minimalne skile do użycia broni. Poza tym powinny być podstawowe skile na start aby ograniczyć potrzebę trenowania.

- loot x2
Całkowicie się z tym zgadzam. Ja bym to widział na zasadzie exp do 180~ poziomu x2 a od 180 x1, skile 2x. Przeniesienie postaci ma SERWEROWI CPVP POMÓC, do pomocy gracze potrzebują zachęty, a w taki sposób jaki wy to chcecie zrobić - poucinać poziomy i najlepiej gołą postać dać na cpvp NIC NIE DA. W dodatku cpvp z tą ochroną pvp (uheuhe prawie się zrzygałem) trzeba coś zrobić . Myślę ,że tutaj nie ma mowy o tym by ta ochrona była bo inaczej konradek będzie dobijać poziom na wiwernach, jakieś pomysły ?

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Nie przewidujemy cofania poziomów osobom, które zdobyły je dzięki korzystaniu z warmode. Nie przewidujemy też uruchamiania kolejnego serwera stałego, ani zastępowania obecnego CPVP nowym serwerem.

Co do przykładu Szui na podstawie ostatniego top 10 z Sezonu - nie uważasz, że to wysokie poziomy po przeliczeniu, biorąc pod uwagę grę przez łącznie może półtora z trzech miesięcy?
Nie, nie uważam, że to wysokie poziomy po przeliczeniu . Gdyby w ogóle komukolwiek (mam tu na myśli kogoś kto potrafi grać) zachciało wbijać się na ten shit serwerek wbił by 200 poziom lekkim ch**em w 3 miesiące . Ale ten serwer jest tak ohydnie odstraszający, że ja sobie nie wyobrażam jak tam można założyć postać od zera i grać . Jeszcze raz powiem ... serwer "sezonowy" nie ma być nagrodą dla graczy a RATUNKIEM dla serwerka cpvp .

Propozycja Szui z tym przeliczeniem poziomów wygląda pięknie ale uwierzcie mi, że tylko na papierze bo z praktyki wiem, że jeżeli ktoś expił na serwerze 2 lub 3 miesiące( o ile takie osoby się znajdą), na którym pewnie nie będzie praktycznie bitek po czym jego postaci nagle zabierze się w taki sposób poziom i przeniesie NA GORSZY SERWER to z osób które będą kontynuowały rozgrywkę zostanie garstka - o ile ktokolwiek .

A i jeszcze takie pytanie do administracji . Nie szukacie osób, które wsparły by was w jakikolwiek sposób odnośnie update ? Mam tu na myśli testowanie nowych misji/questów szukanie błędów, zgłaszanie czegokolwiek co jest niepoprawne zarówno na mapie jak i zadaniach? Znając waszą profesjonalność takich rzeczy będzie OD GROMA a ja pisząc prywatne wiadomości do was chcąc wam pomóc - nie dostaję żadnej odpowiedzi . Znowu powiecie tak jak Selbo to powtarzał, że nie ma rąk do pracy ? Znając życie tak . Albo weźmiecie do swojego grona wspaniałych, osoby które nie mają zielonego pojęcia o niczym i będziecie budować serwer na "zamkniętym" forum bo przecież tam są ludzie kompetentni waszym zdaniem

Ostatnio edytowane przez Exoreniuss ; 23-01-19 o 12:58
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 13:52   #148
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

To racja, sezonowy ma pomóc serwerowi c-pvp. I tak jak to pisał ktoś na przykładzie gry PoE, postacie przenoszone na globala i każdy to akceptuje. Jeśli nie, to po prostu może nie grać. Decyzja z góry i tak powinna być narzucona przez administrację co do tej decyzji i nie powinno się jej kwestionować, nawet jeśli będą żale i płacze osób, które od początku expiły. chociaż i tak najwięcej będą miały do powiedzenia osoby z przenoszonych n-pvp lub wbijanych na WM :) Sam nie ukrywam, że wbiłem sporo lvli na WM, ale potem postać i tak została zrokowana dla kogoś innego na WM ;)

Moim zdaniem, Szuja ładnie to opisał i albo na takiej zasadzie lub 1:1 :)
__________________
Napisał Astero
dawać tym "dzbanom" ten sezonowy niech im przeniosą postacie będzie kogo bić przynajmniej -Ugi 2k19
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 14:31   #149
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Co do przykładu Szui na podstawie ostatniego top 10 z Sezonu - nie uważasz, że to wysokie poziomy po przeliczeniu, biorąc pod uwagę grę przez łącznie może półtora z trzech miesięcy?
Nie, nie uważam tak, ponieważ top 4 expiło prawie do końca edycji, niektórzy nawet w ostatnią noc. I jeżeli nawet na sezonowym w 3 miesiące jakaś jednostka wbije 250 level to po przeniesieniu będzie miał niecałe 200. i wciąż daleko mu do graczy z cpvp.

Argumenty za przeniesieniem exp*0,5:
-owszem, przenosiny 1-1 mogłyby zostać źle odebrane przez server cpvp.
-na cpvp grają przeniesieni gracze z non-pvp, jeśli nie mieli robionych questów są nierówni co do postaci wyexpianych od początku na cpvp. Działa to także w 2 strone jak w przypadku konrada, podobno stracił na przeniesieniu bo miał wszystkie questy zrobione.
-bug z "złotą rybką" - nie wiem czy każdy o tym wie ale na cpvp wiele osób dostało złote rybki po oddaniu pierwszej misji, było to bardzo cicho poprawione bez wzbudzania jakichkolwiek "gównoburz" na forum.
-exp z warmode - exp expem, ale 90 % ludzi "kasując" inne postaci robiła to bez udziału właściciela, łamiąc regulamin tj. pkt IV. 1,2,4,5, za co grozi KASACJA POSTACI!!! Wykorzystało to wiele osób Konrad, Lucan, Saju, Ja, Florysta, i wiele wiele innych osób za co powinniśmy dostać karę w postaci kasacji konta. Nie zrobicie tego ponieważ stracilibyście wielu zaangażowanych w życie Altaronu graczy. Nie piszę tego w celu domagania się jakichkolwiek rozliczeń, lecz chce uświadomić skale błędów servera cpvp.
-Mówiąc o tym, że na sezonowym ktoś będzie expił 2x szybciej to kompletna bzdura! Zanim od zera zostaną skompletowane bronie, sety itp... minie sporo czasu. Ze względu wielki popyt na itemy do craftingu, nikt w 3 miesiące nie skompletuje seta 16% do ataku! Przez co już ta wartość 2x spada do 1,8.
-Kolejnym argumentem jest tabelka. Na sezonowym servie wartości były sporo niższe niż na cpvp! Co znów obniża nieakceptowalną przez wielu wartość 2x do około 1,7....
Obecna tabela cpvp

Tabela Sezonowego


Myślę, że przeniesienie w stosunku exp*0,5 będzie bardziej krzywdzące dla graczy z sezonowego niż cpvp. Musicie stanąć po obu stronach i zaakceptować kompromis. Popełniliście wiele błędów na cpvp, może takie rozwiązanie załagodzi sprawę.

Obie strony są niezadowolone czyli rozwiązanie jest dobre!
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-19, 14:44   #150
Bas
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 26
Domyślnie

Cathon to po cała ta szopka była i mowa o sezonowym aby go postawić na stałe a teraz z dnia na dzień zmiana i robienia z ludzi znowu głupich? Ktoś sobie wymyślił żeby z sezonowego miała możliwośc transferu aby się wszyscy szybciej wyexpili i chary po przenosili aby nie grać śmiesznymi lvlami xD Logiczne to jest że większość na tym tylko skorzysta gdy przeniesie konta z sezonowego na cpvp, questy resetowane to powinny być i wyłącznie te które szybciej i łatwiej zrobione były przez ich skrócony czas reszta powinna zostać. Kolejny problem to dzielenie doświadczenia przy transferze będzie duży bo tu będzie wyścig szczurów robiony i maniaczenie aby jak najwięcej przenieść lvl i wjadą min po 200-250 lvl na cpvp pod wary.
Bas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin