Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 18-02-13, 16:43   #11
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Nie tylko. Generalnie można porozsiewać "słowa" po całym Altaronie, poukrywać, stworzyć z tego pradawny język. I tak jak tam ktoś pisał, można nawet w tym questy poukrywać. Ktoś nie zna dość słów, aby odczytać/zrozumieć? Jego pech. nie doczyta ważnej informacji? Pech! :D
było to w TES skyrim, ale ten argument jest według mnie na + bo to było świetnie rozwiązane.
aktualne czary można by pozostawić, ale dogłębna nauka danego słowa (tak aby można je było edytować na własny użytek) była by możliwa przez zadania, tak jak wspomnieliście. pomysł genialny ale czy wykonalny?!

od razu do hejterów: to nie było by zerżnięcie ze skyrima choć by dla tego że tam słów się nie pisało, więc w altaronie to było by innowacyjne xD
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 17:00   #12
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

btw w temacie: nooby nie umieją czytać i przez to 70 graczy nie przechodzi licoru a ty mówisz o czarach z questa. Mi się podoba, tylko czekam na hejt po upie w którym dodano by takie spelle i płacz noobów na czacie :v
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 17:56   #13
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

W skyrimie, w Eragornie i jeszcze paru innych produkcjach, nie wspominając o standardzie Tolkienowskim, gdzie mnóstwo było języków, czarów w tych językach itp. ;)
To by było fajniejsze i klimatyczniejsze, bo ktoś odkryje dane słowo i oleje, ktoś wykorzysta to sobie. Ktoś będzie czytać wszystko i próbować odcyfrowywać co zostało napisane, a kto inny machnie ręką, bo za dużo zachodu/roboty i pójdzie expić. A na dodatek wymiana słów między graczami będzie na swój sposób ograniczona, bo po co komuś za darmo zdradzać jak zrobić fajnego questa, gdzie sam ktoś spędzi mnóstwo czasu na tłumaczeniu i rozumieniu co zostało zapisane. ;)
Wicked jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 18:20   #14
Paoli
 
Avatar Paoli
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 16
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Paoli
Domyślnie

Cytat:
Wicked napisał
W skyrimie, w Eragornie i jeszcze paru innych produkcjach
Kolejny raz ktos pisze "w eragornie" - chodzi o Eragona - bohatera cyklu DZIEDZICTWO czy Aragorna bohatera trylogii WŁADCY PIERŚCIENIA ?
Bo ktoś taki jak Eragorn nie istnieje i jak jeszcze raz ujże takie coś to się wkurze. ERAGON to moja ulubiona postać i nie pozwole z niego kpić :)
Paoli jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 19:05   #15
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Pomysł fajny, co prawda wymaga utworzenia wielu(!) nowych czarów, ale grafiki już są, więc wystarczyłoby je inaczej złożyć w nowe animacje. Ale...

...inaczej bym to widział. Zamiast wypowiadania nudnej inkantacji to gracz, który znalazł fajny czar mógłby go 'wprowadzić' w jakiś zwój/runę/kryształ (coś ala zaklinanie przedmiotów dzięki klejnotom w Tibi), dzięki któremu mógłby utrzymać go w sekrecie (nikt by nie znał wypowiadanych słów), a tworzyć by je mógł tak samo jak runy. Za pomocą takiego 'natchnionego' przedmiotu czar mógłby zostać rzucony. Do każdego nowego czaru byłby potrzebny inny typ zwoju/runy/kryształu co dodatkowo utrudniłoby i urozmaiciłoby wyszukiwanie tych czarów bo co jak co, takich kombinacji słów odes, aluk, haper, pela itd. nie byłoby zbyt wiele.

Cytat:
Napisał Paoli Zobacz post
Kolejny raz ktos pisze "w eragornie" - chodzi o Eragona - bohatera cyklu DZIEDZICTWO czy Aragorna bohatera trylogii WŁADCY PIERŚCIENIA ?
Bo ktoś taki jak Eragorn nie istnieje i jak jeszcze raz ujże takie coś to się wkurze. ERAGON to moja ulubiona postać i nie pozwole z niego kpić :)
Nie kpij z mojej ulubionej powieści. Władca Pierścieni to nie trylogia :D
Tron jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 19:35   #16
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Eragon, racja, mea culpa.

@up,

Ale tu chodzi o to, aby ludzie sami mogli dobierać słowo. Mag potrzebuje czaru na 3 kratki przed sobą? No to składa słowa. Potrzebuje coś ala wojownicze odes rago tylko z ognia? Proszę Cię bardzo. I ogólnie stworzyć coś, co wymaga kombinowania, myślenia oraz prób i błędów. I co, że ktoś zobaczy jakich słów używasz, skoro i tak ostatecznie nie będzie mógł ich użyć bez odkrycia gdzie są?
Wicked jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 19:37   #17
Rian
 
Avatar Rian
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 202
Domyślnie

@tron

Gdzieś czytałem że Tolkien chciał WP jako 6 częściową sagę, tylko wydawca się nie zgodził i wydał jako trylogię, o to ci chodzi ?

I jak dużo pracy musielibyście włożyć w stworzenie takich kombinacji?
Rian jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 19:43   #18
cinkiwonsz
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Skąd: Óć
Postów: 545
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do cinkiwonsz
Domyślnie

Nie o to. Nie tak. Tolkien napisał "Władcę Pierścieni" jako jedną powieść, tylko wydawca podzielił.
cinkiwonsz jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 20:20   #19
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wicked Zobacz post
Eragon, racja, mea culpa.

@up,

Ale tu chodzi o to, aby ludzie sami mogli dobierać słowo. Mag potrzebuje czaru na 3 kratki przed sobą? No to składa słowa. Potrzebuje coś ala wojownicze odes rago tylko z ognia? Proszę Cię bardzo. I ogólnie stworzyć coś, co wymaga kombinowania, myślenia oraz prób i błędów. I co, że ktoś zobaczy jakich słów używasz, skoro i tak ostatecznie nie będzie mógł ich użyć bez odkrycia gdzie są?
ale żeby nie wyszło tak że mag duchowny będzie mógł używać nutek a rycerz alchemik eamo rago, bo subprofesje stracą swój sens, chyba że chcemy całkowicie zmienić altaron i jak ktoś kiedyś powiedział żeby zrobić jednego bohatera bez profesji i subprofesji i mógłby się on rozwijać w różnych kierunkach można by było tworzyc hybrydy mag-rycerz, rycerz-zwiad, mag-zwiad :P (jak dla mnie było by fajnie :D)
sidexxx jest nieaktywny  
Stare 18-02-13, 20:46   #20
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Cytat:
Napisał sidexxx Zobacz post
ale żeby nie wyszło tak że mag duchowny będzie mógł używać nutek a rycerz alchemik eamo rago, bo subprofesje stracą swój sens, chyba że chcemy całkowicie zmienić altaron i jak ktoś kiedyś powiedział żeby zrobić jednego bohatera bez profesji i subprofesji i mógłby się on rozwijać w różnych kierunkach można by było tworzyc hybrydy mag-rycerz, rycerz-zwiad, mag-zwiad :P (jak dla mnie było by fajnie :D)
Podobny system do fajnej gry (i pewnie dziesiątek innych) - Path of Exile (gorąco polecam, darmo), tam się to świetnie sprawdza, ale taki system w Altaronie wymagałby stworzenia systemu profesji od zera, a raczej wywalenia obecnego do kosza co nie jest raczej możliwe.

Cytat:
Napisał Rian Zobacz post
I jak dużo pracy musielibyście włożyć w stworzenie takich kombinacji?
Stworzenie systemu proponowanego przez Wicked'a byłoby czasochłonne, to wiem na pewno, ale nie jest to niewykonalne. Polegałoby to po prostu na stworzeniu dziesiątek nowych zaklęć, dodaniu możliwości 'uczenia' się tych słów magii z jakiś np. świątyń, ścian mocy (system ze Skyrima jest super) itd. jak to Wicked zaproponował (nie jestem programistą, więc nie wiem czy jest to wykonalne od strony technicznej, jedyne co wiem to to, że świątynię mogę zrobić :D). Oczywiście pozostaje kwestia wplecenia tego do świata fabularnie, toż takie świątynie nie wyrastają spod ziemi.

Wszyscy wiedzą, że nasze prace nie idą tak szybko jakbyśmy chcieli, więc takie coś mogłoby nam zająć trochę. Jakbyście chcieli do tych czarów nowe grafiki to już w ogóle pomnożyłoby to czas pracy kilkakrotnie jako, że ten typ prac idzie powolutku (przykładowo dlatego nie ma tak wielu nowych potworów/przedmiotów, po prostu nie ma do nich grafik. Tak samo jak pomysłów mamy od groma, ale nie ma kto ich zamieniać na kod :().

Jeśli chodzi o Władcę Pierścieni to na Wikipedii masz wyjaśnienie.
Tron jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin