Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 04-09-12, 01:07   #1
sebcio12
 
Zarejestrowany: Maj 2012
Postów: 57
Domyślnie Mikstury

Jak wszyscy wiemy nasz superfajny update przyniósł nam możliwość robienia mikstur w dużej ilości. Oczywiście składy ich się zmieniły również. TO ŚWIETNIE! ale... Chciałbym tu wspomnieć że ekonomicznie gra stała się dużo dużo trudniejsza, zwłaszcza dla zwiadowcy i maga. Droższe mikstury maga, mniejszy lot z wielu potworów... itd. ale nie chcę w tym temacie narzekać.

Kontynuując... Z pewnością administracja chciała aby gracze częściej bawili się w alchemie, która jest nadal mało popularna ze względu na czasochłonność. Czyż nie? Chciałbym zaproponować parę rozwiązań które by pomogły w jej rozwoju.

1. Zacznę od najmniej prawdopodobnej, a o której było wiele tematów i propozycji. Otóż alchemia powinna być dostępna moim zdaniem, dla wszystkich graczy. Wiem, że jest to swojego rodzaju "unikalna profesja". Ale w końcu każdy ma pasek alchemii w swoich umiejętnościach... Hmmm? Może po prostu powinna być ograniczona do podstawowych mikstur jak mikstury maga, wyzdrowienia? Można dać dużo argumentów za i przeciw. Ale przemyślcie to. Była również mowa o "zawodach" które były ciekawą propozycją :) Co do zawodów napiszę jeszcze oddzielny temat. Tak samo chcę napisać artykuł o ekonomii, ale to jeszcze kiedyś :P

2. Skoro chcemy zachęcić do robienia mikstur, to powinna zostać wprowadzona zmiana w składzie i w dropie składników z potworów. Myślę, że wszystko starano się przemyśleć. Tyle, że testy nieco zawiodły, albo po prostu za mało liczono, a tu przede wszystkim chodzi o liczenie! I tu przykłady.

mikstura maga - składniki które ciężej zdobyć i trzeba się trochę pomęczyć
-rogi dicerosa, powiedzmy nazbieramy ze 100-150 / 1h
-oczy owada, tu szybko się zbiera na słabych potworach lub mysmeriach, ale bardzo dużo ich trzeba, żeby uzbierać z 400 a to nie jest dużo jak na skład 1-2 h
-niebieska róża - tu jest pies pogrzebany, krzaków niewiele, a z tego co wiem z 1 potwora leci, a tych potworów jest może 6? na całej mapie :O Co redukuje możliwość do uzbierania 10 róż /1h na parę osób w grze.
- plus jeszcze inne składniki

i teraz licząc: żeby zrobić z 300 mikstur maga, czyli przeciętny hunt dla lvl 80+ potrzeba 5h? i to przy małym expie (80-140k/h) . Co jest totalnie nieopłacalne. W 5h można uzbierać pieniądze na słabszych potworach na dużo więcej mikstur. Trzeba to przetestować lepiej, jeszcze raz sprawdzić drop z potworów, skład mikstur. Naprawdę zauważyłem, że administracja nie skupia się na testach tego typu rzeczy. Na innych owszem, ale na takich "błahostkach" mniej.

Kolejny przykład to mikstura wyzdrowienia, tu nie ma co się zastanawiać. Łuski czerwonego smoka? Nikt się na to nie skusi, bo lepiej zrobić smoczy set. Tu chyba każdy się ze mną zgodzi. Ten składnik bym zmienił na starcie. To tyle. Może dokładnie nie policzyłem ale starałem się mniej więcej wykalkulować :P

3. Przedłużyć czas trwania mikstur. Otóż mikstury, jak mikstura celności, szermierki itd. nie są popularne, gdyż działają stanowczo za krótko. A nosić to w dużych ilościach to oczywiście problem udźwigu i trzeba ciągle tego pilnować. Oczywiście za proste by było aby wypić 1 miksturę i działała ona godzinę. Ale tu wymyśliłem sposób na zrobienie np. "skondensowanej mikstury celności +1, +2, +3" i tak na przykład do 10. Do kostki transmutacji wrzucamy 2 takie same mikstury i dostajemy za to podwójny czas po wypiciu. I tak mikstura na +10 działa do godziny. Myślę, że stały by się te mikstury bardzo popularne wśród graczy.

4. Przyśpieszyć respawn roślin moim zdaniem nawet do paru minut. Znaczy żeby z krzaka można było co chwila zbierać roślinkę :P

5. Ostatnia krótka propozycja to zwiększyć ceny wytwarzanych mikstur do sprzedaży.

Mam nadzieję, że moje propozycje zostaną przynajmniej przemyślane przez altarońską załogę :D Może ktoś ma inne propozycje? 8)

Aj! machnąłem się. Proszę przenieść do propozycji :D

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 09:37
sebcio12 jest nieaktywny  
Stare 04-09-12, 14:34   #2
emilex
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 6
Domyślnie

Się rozpisałeś, ale propozycje dobre :) Szczególnie jak dla mnie 3 propozycja ciekawa z tym łączeniem mikstur.
emilex jest nieaktywny  
Stare 04-09-12, 21:20   #3
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

Brawo dla tych, którzy to przeczytają. Pomysły ciekawe.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 04-09-12, 21:46   #4
gum
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 5
Domyślnie

Dlugie . Ale z tego wszystkiego podona mi sie laczenie mikstur


P.s czekam na artykul o ekonomi
gum jest nieaktywny  
Stare 05-09-12, 16:40   #5
neccoz
 
Avatar neccoz
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Katowice
Postów: 177
Domyślnie

Ciekawe propozycje. Tak a propo. Dodano nowy questy na Licorze, dzięki którym robi się mikstury (składniki się zanosi do NPC). Czemu by tak nie zrobić, że na głownym kontynencie można by robić je samemu, skoro znamy przepis na nie? :D
neccoz jest nieaktywny  
Stare 07-09-12, 16:36   #6
Haurix666
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 30
Domyślnie

W większości jestem za, szczególnie z niebiskimi różami masz rację.
Haurix666 jest nieaktywny  
Stare 07-09-12, 17:00   #7
Dresiarz
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 63
Domyślnie

Nie zgodzę się z podpunktem numer 1. To już w ogóle nie miałoby sensu, aby robić subprofesje Alchemik, nie licząc kostki.. Chyba ze zastapili by to czyms duzo ciekawszym ;d
Dresiarz jest nieaktywny  
Stare 07-09-12, 17:15   #8
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

Przyznam, że nie chciało mi się czytać całego, rzuciłam okiem i gdzieś wypatrzyłam problem z błękitnymi różami. Owszem, albo powinny one lecieć częściej i nie tylko z 1 potwora albo można je czymś zastąpić. No chyba że dorobią krzaki :D
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain
beta2468 jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 08:44   #9
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Tak jak zauważyłeś, naszym celem było upowszechnienie alchemii, sprawienie, by stała się ona nareszcie opłacalna. Jednak sama widzę, że popełniliśmy parę błędów i w przyszłości postaramy się je naprawić.

1) Nie jestem przekonana co do umożliwienia tworzenia mikstur także dla graczy niealchemików. Zauważmy, że profesja ta, prócz kostki + mikstur oraz oczywiście stroju nie ma żadnych czarów ani innych dodatkowych bonusów. Powinna pozostać więc atrakcyjna, pozbawienie jej elitarności nawet w najprostszych przedmiotach to raczej działanie w drugą stronę.

Zawody będziemy rozpatrywać w przyszłości, w tej chwili nie planujemy wprowadzić ich do gry.

2) Skoro już wypisujesz nieopłacalne składniki to prosiłabym o pełną listę.
  • opłacalność rogu dicerosa nie została jeszcze przeze mnie sprawdzona, tak więc ciężko jest mi w tej chwili się doń ustosunkować;
  • oczy owada nie powinny być żadnym problemem, nie wyjaśnię jednak dlaczego by nie spoilować;
  • z niebieskimi różami jest rzeczywiście problem, lecą*tylko ze strzyg, zastanowię się jak rozwiązać ten problem;
  • zgadzam się co do łuski czerwonego smoka - zamienić na parę skórek
3) Łączenie czasu mikstur jest obecnie awykonalne. Jednak w zamian możemy albo przedłużyć działanie tychże napojów, albo zwiększyć ich siłę (np czas x2 albo siła x2). Która opcja jest ciekawsza?

4) Raczej byłabym skłonna do dodania większej ilości roślinek na mapie.

5) Które ceny są*nieadekwatne i dlaczego?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 11-09-12, 09:29   #10
MrMavado
 
Avatar MrMavado
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Ziemia Dobrzyńska
Postów: 52
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post

1) Nie jestem przekonana co do umożliwienia tworzenia mikstur także dla graczy niealchemików. Zauważmy, że profesja ta, prócz kostki + mikstur oraz oczywiście stroju nie ma żadnych czarów ani innych dodatkowych bonusów. Powinna pozostać więc atrakcyjna, pozbawienie jej elitarności nawet w najprostszych przedmiotach to raczej działanie w drugą stronę.
Skoro tak to może dobrym pomysłem będzie tak ulepszyć alchemika, że umożliwienie "niealchemikom" tworzenie niektórych mikstur nie będzie dla niego wielką stratą?
MrMavado jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin