Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 24-03-22, 13:53   #1
Bigosinski
 
Zarejestrowany: Sty 2017
Postów: 23
Domyślnie Leczenie

W gierce mamy wspólne czary leczące dla wszystkich profesji, które skalują się wyłącznie z mlvlem, co powoduje, że moc leczenia mag>zwiad>rycerz. Na niskich i średnich lvlach działa to dobrze, bo hp postaci rycerz>zwiad>mag. Jednak na hlvlach, max hp przestaje mieć znaczenie, bo mamy go na tyle dużo, że i tak nie padamy na hita a czynnikiem decydującym o tym, czy ustoimy stanowi wartość leczenia, na czym najbardziej zyskuje mag a traci knajt. Dodatkowo jest aspekt psychologiczny, że nie czujemy rozwoju postaci, bo po pewnym etapie leczymy się tyle samo.

Proponuje zmniejszenie wartości KAŻDEGO leczenia o ~10% i w zamian za to dodanie bonusu od %max hp:
tawis - 1% max hp
hape tawis - 3% max hp
tapen tawis - 7% max hp
bala tawis - 3% max hp osoby otrzymującej heala
bala hape tawis - 6% max hp osoby otrzymującej heala
haper tawis - 4.5% max hp osoby otrzymującej heala
IH - 2.5% max hp
UH - 7% max hp
mała potka lecząca - 1% max hp
średnia potka lecząca - 2% max hp
duża potka lecząca - 3% max hp
rago fomes -0.5% max hp, za każdy cel (w przypadku duala 0.25%), dodatkowo proponuje wyrzucenie hape rago fomes i zmianę rago fomes tak, żeby się skalowało od lvla, podobnie jak spell na kryta zwiadowcy.
Wówczas wraz z lvlem rosłoby leczenie.

EDIT: Nie patrzcie aż tak bardzo na te wartości, bo to tam wiadomo, na szybko to wymyśliłem, tylko bardziej na samą zasadę, żeby te leczenie rosło z lvlem a nie, że jest stałe od pewnego momentu do końca gierki.
EDIT 2: Zmieniłem nerf heala z 25% na 10%, bo przy 25% to dopiero na + wychodziloby się na 200 lvlach.

Ostatnio edytowane przez Bigosinski ; 25-03-22 o 22:47
Bigosinski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 24-03-22, 17:03   #2
Figovsky
 
Avatar Figovsky
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 470
Domyślnie

W raz ze wzrostem lvla powinien być zauważalny wzrost leczenia jak i dmg.

Ostatnio edytowane przez Figovsky ; 14-05-22 o 05:49
Figovsky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 10:38   #3
Maru123
 
Avatar Maru123
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Mielec
Postów: 343
Domyślnie

Wielki plus!

Jednak ja nie zmniejszał bym leczenia o 25%, ponieważ nie zmienimy prawie nic.

Przykład.
Leczenie hape tawis za 500 przy 4000hp wzrośnie do 620

Ostatnio edytowane przez Maru123 ; 25-03-22 o 11:18
Maru123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 13:23   #4
8741531
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 86
Domyślnie

Według mnie na pierwszej edycji, jeszcze przed wprowadzeniem tabelek i skilla 200 leczenie się bardzo fajnie smakowało. O ile dobrze pamiętam to zwiadowcą na 280lvlu leczyłem się ok. 1k z hape tawis.

Btw. Pomył Bigośniaka jak najbardziej na +
8741531 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 19:59   #5
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

To jeszcze DMG od lvli powiedzmy +2 na lvl będzie cacy bić level w nieskończoność.
Plus dla + bigosa
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 20:24   #6
keroseforP
 
Zarejestrowany: Gru 2021
Postów: 213
Domyślnie

pomysl zacny wartosci przydaloby sie zbalansowac


tylko nalezy pamietac ze jak poprawimy leczenie na h-lvlu to trzeba tez troche dmg podkrecic (na hlvlu ofc!) zeby dalo sie zabijac ludzi + maga zbalansowac bo atm do 100lvla jest taka kupa ze go knajt soluje a potem stoi 20 osob co jest komiczne

juz kiedys wspominalem po swojej pierwszej przygodzie grajac rycerzem nekromanta alchemikiem ze walenie combo po 700 w pvp na 90lvlu nie jest OK tak samo jak to ze wbijasz 270lvl i jak nie masz dojebanej broni to ci dmg z 700 wzrosl do zawrotnego 1k (z dojebana bronia walisz za 1.5k co tez jest chore i dwoch takich rycerzy bombi na max hitach maga xD no ale spotkac 2 rycerzy nekromantow z h-lvlem i zeby jeszcze mieli fajne bronie a potem nimi sie skleic w maga tez jest dosyc ciezkie)


brakuje tego scalowania z lvlem ludziom po 150-200lvlu nie chce sie juz expic (robisz identyczny xp/h wiekszosci profesji nie odblokowywuja sie nowe spoty o ktorych wczesniej mogliby tylko pomarzyc) do tego jak nie jestes w gildi dominando to jestes skazany na bicie jakis slabych spotow bo nie masz seta ktory jest na tym serverze wszystkim

Ostatnio edytowane przez keroseforP ; 25-03-22 o 20:34
keroseforP jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 25-03-22, 22:46   #7
Soren
 
Zarejestrowany: Gru 2017
Postów: 4
Domyślnie

Bardo dobry pomysł. proponuje zriobic ankiete i chciałbym, pewnie nie z resztą tylko aby wypowiedział sie Pregusiaa. pozdrawiam
Soren jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-22, 15:54   #8
Exoreniuss
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 172
Domyślnie

Podbijam temat
Obecnie wojownikiem na 150poziomie kończy mi się skalowanie mojej postaci bo więcej leczyć się już nie będę, jest to trochę smutne z uwagi na to, że moim end gamowym spotem do 400poziomu pozostaną wieczne pokutniki XD. Z uwagi na to, że inne potwory mają taką ilość hp/dmg, że się od nich nie wyleczę moja postać staje się bardzo ale to bardzo ograniczona, bo mając obecnie broń 73ataku jedyne co będę mógł rozwinąć to lekko podnieść skilla w górę, i dokończyć set na %dmg + ew. założyć przeklęty set na 200 poziom, który teoretycznie dużo mi da, ale dalej nie będę mógł sobie pozwolić na bicie czegoś lepszego efektywniej, jak przystało by to na większy poziom.
Dla przykładu:
Mag duchownych w złotym secie na 180poziomie wchodzi na pokutniki, zabija je x2 szybciej niż ja wojownikiem 2h i robi dużo większy exp/pofit. Ten sam mag, zmieniając seta i wbijając 100 poziomów więcej idzie sobie bić legionistów czy jakikolwiek inny spot, na którym prawdopodobnie robi największe cyferki w grze.

Tymczasem wojownik 180poziom 2h, expi sobie na pokutnikach wolniej niż ten 180mag duchowny. Po wbiciu 100 poziomów więcej ubiera przeklęty set, wbija pare skili wiecej, zakłada broń, która da mu może 100dmg w górę z odes rago i dalej będzie tak ograniczony, że jedyne na co będzie mógł pójść to jakieś hrimtury o ile wystoi 3, chociaż w to bym wątpił.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe i administracja podejmie się tego problemu. To tyle, jeżeli chodzi o pve.
W pvp sytuacja jest jeszcze bardziej tragiczna, 100 poziomów więcej da mi jedynie to, że ustoję 3 tury więcej hehe
Exoreniuss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-22, 16:02   #9
kuczma
 
Avatar kuczma
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Postów: 30
Domyślnie

Smuteg, dobrze, że nie grasz palkiem bo byś zwątpił całkiem
kuczma jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-05-22, 16:02   #10
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

paskudne wojowniki 2h, tylko buffy im w głowie
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin