Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-09-18, 12:02   #1
SchabowyPaladyn
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 3
Domyślnie Poradnik dla nowicjusza Altaronu

Witajcie!
Większość obecnych graczy Altaronu to starzy wyjadacze, z majątkiem i wysokim poziomem. Co jakiś czas trafia się jednak nowy śmiałek rozpoczynający swoją przygodę na Archipelagu Licor. Właśnie do takich nowicjuszy kieruję ten poradnik. Sam jestem noobem, grałem jednak każdą profesją poza stałym wyspiarzem i lubię szukać questów. Teraz pragnę podzielić się swym niewielkim doświadczeniem. Spróbuję opisać tu jedynie początki przygody w Altaronie, które znam. Znajdziecie tu także linki do innych wspaniale wykonanych poradników, wszystko w jednym. Może kilka z tych porad się wam przyda!

1. Co z tym Licorem?

Wiele osób zaczęło domyślnie swoją przygodę na Ananie. Ta wyspa została już opisana w poradnikach:

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20282

Można ją spokojnie ukończyć w jedno popołudnie, zaczynając po samouczku misje u zielarki, potem pytając w wiosce wszystkich „misja” i wreszcie dobijając odrobinę expa na warchlakach i lisach. Ale czy rzeczywiście to się opłaca? Warto byłoby cokolwiek zarobić przed przybyciem do Neolith, a i wyższy poziom skilli by się przydałâ€Ś
Dlatego niezależnie od profesji, którą w przyszłości wybierzecie polecam tzw. „skillowanie”. Najbardziej interesują nas atrybuty „siła” i „zręczność”. Przydadzą się wszystkim: magowi, zwiadowcy jak i wojownikowi. Dla podniesienia poziomu siły należy zabijać potwory gołą pięścią, a dla zręczności trzeba używać wszelakich krzaczków z jagodami, kwiatów, kosić zboże kosą, pozyskiwać nożykiem trofea zwierząt(wilki, niedźwiedzie, czerwie, nietoperze…) i łowić ryby. Większość powyższych aktywności daje także przy okazji doświadczenie.
Polecam połączenie dwóch sposobów przechodzenia Licoru… Skillować tak by skille rosły, ale doświadczenie i pieniądze zdobywać poprzez questy. By to robić siłę wbijamy na zabijaniu kurczaków, kóz, psów i żab. Nie dają one doświadczenia przy zabiciu. Zręczność zaś nabijamy kosząc zboże kosą.
Do tego sposobu rozgrywki polecam drugą wyspę. Lewana jest przeważnie pusta, dostajesz na niej za darmo kosztującą 100 md kosę i masz możliwości zdobycia dużych (jak na 10lvl) pieniędzy. Poradnik do przejścia questów Lewany znajduje się tutaj:

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=20299

Poradnik z lokacjami Lewany:

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=1293

Bijąc kurczaki i kozy zbieramy mięso na sprzedaż, piórka zaś chowamy do plecaka, nie sprzedając ich na Licorze( w Neolith piórka= kasa). Oprócz tego zalecam umówienie się na spotkanie u prezesa kopalni węgla. Daję on trudne, ale warte zachodu zadanie. Jeśli mu podołacie otrzymacie szansę zarobienia 300 md dziennie za bryłę węgla. Do wydobywania minerałów potrzebujemy kilofa( do kupienia za 160 md). Ostatnią rzeczą, którą warto spróbować na Lewanie jest zdobycie miodu. Idąc przez kopalnię węgla wyjdziemy przy chatce pszczelarza Serafina. Za nią jest ul przerośniętych pszczół. Dają one do 7 plastrów miodu. Miód jest nie tylko cenny w Neolith u graczy, ale także potrzebny do kilku prostych questów. Polecam go zebrać jak najwięcej!

Rozbudowany poradnik dot. Archipelagu Licor:

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8866

(Oto w tym momencie opuściłem wyspę Lewanę posiadając: 12 poziom siły i 50 zręczności, zestaw zwiadowcy bez hełmu, 1,5 k (czyli 1500 md) za węgiel i mając w plecaku 200 piórek i 35 miodów. W takim stanie wsiadłem na statek płynący na Erec Mocec Rochew…)

2. Erec Mocec Rochew

Wcześniej wybraliście swą drogę u Namiestnika, ale to tu odbywa się wasz chrzest bojowy. To tylko przystanek. Odwiedźcie koniecznie Przemysławę, która da wam darmową broń i jeźdźca Bellerofonta.
(Tu po rozmowie z nim dostałem duży skok skillów; siła na przykład u mojego woja siła skoczyła z 12 poziomu na 48! Podobnie inne skille, które rozwijałem.)
Po pokonaniu postrachu danej profesji i rozmowie ze smoczym jeźdźcem trafiacie do Neolith.

3. Pierwsze kroki w Neolith

Zostałeś przetransportowany na dach szpitala. Pomocny NPC Kasper czeka tam na Ciebie. Porozmawiaj z nim na każdy możliwy temat( gildia, targ, depozyt, misja…). Pozaznacza ważne miejsca na twojej mapie i odeśle Cię do spisu ludności. To WAŻNE, idź tam. Zapisanie się do spisu ludności pozwala Ci otrzymywać questy od wojska. W spisie spytaj o misję a odeślą Cię do Rohinama. On zleci Ci pierwsze zadania… Ale może wpierw polecam kupić za uzbierane ciężko pieniądze łuskowy pancerz, a właściwie cały zestaw łuskowy. Jeśli Ci brakuje miedziaków pomocne okażą się zebrane piórka i miód. Piórka kupuje pewien handlarz po 5 md za sztukę, a miód przyda się jeśli popytasz w karczmie o „misja”. Jeśli jednak nie zbierałeś tych rzeczy jak ja robiłem, ze spokojem da się zarobić w Neolith. Farmer Trakob ma trochę drobiu do zabicia. A jeśli szukacie miejsca mniej uczęszczanego to także klasztor Dugiona hoduje kurczaki. Oprócz tego jest duży popyt na skrzydła nietoperza(5000 md za 100) i miód.
Polecam jeszcze pójść do swojej gildii i popytać o misje. Będą tam NPC dający zadania, które można wykonywać każdego dnia. Oprócz tego Rohinam da nam kilka zadań w ramach treningu. W ten sposób dobijamy szybko i bezboleśnie do 13-15 lvla, mamy broń, set łuskowy i trochę kasy. Stąd tylko droga na potwory. Na tym przedziale poziomów:

1. Niektórzy polecają czerwie, szczególnie dla wojowników. Trzeba tylko wziąć nożyk( by wycinać drogocenne gruczoły czerwia) i do roboty.

2. W Kniei Łowieckiej na północ od Neolith są wilki, niedźwiedzie i gobliny. Te ostatnie zostawiają trochę pieniędzy, róże i kamyki. (Kamyki=kasa)

3. Gdzieś na dalekim południu żyją legendarne krasnoludy. Droga do nich jest opisana https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=4794 i znana chyba każdemu. Należy ze sobą wziąć 300 md na glejt wstępu do nieagresywnych krasnali. W obozie przyjaznych krasnali można dostać kilka zadań u Jurija i Dymitra (południowa brama stacji carskich krasnoludów).

4. Cmentarz w Neolith ma kilka otwartych krypt. Powstają tam nieumarli. Warto zabrać kilka mikstur leczących, gdyż ghule i szkielety-wojownicy zadają sporo obrażeń!

To tylko kilka propozycji. Można tak spokojnie siedzieć i bić potwory do 20 lvl. Ten poziom jest ważny i znaczący dla każdej profesji. U przywódców swoich gildii możecie kupić wtedy promocję. Zwiększy ona przyrost waszego życia lub many co poziom i da dostęp do nowych czarów. Kosztuje 8000 md, ale to mus dla każdego. Oprócz tego na tym poziomie Altaron proponuje nam 4 subprofesje, dające dodatkowe możliwości:

-duchowny (oferuje lepsze leczenie i obrażenia od świętości)

-nekromanta (oferuje obrażenia od mroku, słynną runę SD i niewidzialność)


-alchemik (daje możliwości warzenia własnych mikstur i tworzenia bomb)

-elementalista (czary żywiołów, tarcza żywiołów. Uwaga raczej dla szlachciców!)

Ich wybór zależy zupełnie od was, aczkolwiek mag powinien mieć na uwadze, że alchemik nie otrzymuje żadnych dodatkowych czarów do nauki. Najpopularniejsze wybory to duchowny i nekromanta. Zależą one od waszych priorytetów, czy wolicie efektywniejsze leczenie, czy większe obrażenia.

4.INNE WAŻNE SPRAWY
SAKIEWKI - jak zapewne zauważycie wiele potworów zostawia sakiewki z miedziakami. Można je otwierać nożykiem za każdym razem, ale po co?
Lepiej kupić DUŻĄ SAKIEWKĘ! Można ją kupić w każdym oddziale banku za 100 md pisząc "sakiewka". Pozwala ona automatycznie przerzucić pieniądze z sakiewek wrogów(wystarczy użyć), a oprócz tego niezależnie od wypełnienia waży tylko 8.00 uncji. Używając swojej sakiewki wypłacisz na raz po 1 srebrniku. Niestety możesz w ten sposób ją zniszczyć. Patrząc na nią poznasz ilość miedziaków, jakie w niej są, a do całej zawartości dobierasz się rozpruwszy ja nożykiem.

5. Co dalej?

Altaron właściwie otwiera przed wami swoje podwoje. Oto nadchodzi czas na zmianę uzbrojenia. Set łuskowy odchodzi do lamusa, zwiadowca i wojownik szukają zbroi płytowych, a magowie zestawu czarnoksiężnika (większość do kupienia u Wolanda w Gildii Magów). Można teraz zaczynać powoli eksplorację świata.
Idąc na północny-zachód od Neolith, dalej na zachód niż Knieja Łowiecka traficie na szlak. Prowadzi on do ciekawej mieścinki - Bekalelu. U wojowniczki Sonii można tam otrzymać zadania zabicia niebezpiecznych bestii dla zdobycia jej szacunku. Znajdziecie tam również rybaka, który codziennie zleci wam złowienie 10 ryb danego rodzaju. Oprócz tego pod depozytem miejskim jest mnóstwo czerwi.
Idąc zaś na południe za Bramę Żelazną i kierując się dalej na zachód napotkacie mały trakt. Zaskoczy was na nim kilku bandytów. To tylko przedsmak obozowiska wszelakich szumowin, które znajdziecie kierując się dalej traktem, a potem idąc na północ.
To tylko dwie popularne lokacje, które znajdziesz przemierzając świat Altaronu, może Ty akurat pójdziesz do miasta nieumarłych - Raindaru, lub w głebsze czeluści kopalń krasnoludów. Kto wie? Celem jest jednak zdobycie 30 poziomu. Wtedy jeśli ukończyliśmy trening u Rohinama otrzymamy zaproszenie do Obozu Sił Koalicji i wiele nowych questów.
Tu myślę, że kończy się moj poradnik wszak zostałeś już oficjalnie żołnierzem Altaronu i czeka Cię dalsza przygoda!

Zapraszam do poprawy tego poradnika, graczy bardziej doświadczonych!

Ostatnio edytowane przez SchabowyPaladyn ; 10-11-18 o 12:15
SchabowyPaladyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 28-09-18, 20:53   #2
SchabowyPaladyn
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 3
Domyślnie

Dzięki za sprostowanie. Zauważyłem zmiany skilli po opuszczeniu Licoru, lecz nie zauważyłem w nich mechanizmu. Sądziłem iż na skoki skillów ma wpływ wcześniejsze skillowanie. Z chęcią poznałbym te mechanizmy by zmienić sekcję poradnika, szczególnie że nie widziałem o tym tematu na forum.
SchabowyPaladyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 29-09-18, 02:33   #3
Kierka250799
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 238
Domyślnie

Generalnie to dobra robota, dużo pracy w to włożyłeś, więc na plus. Kilka zmian i będzie dobrze ;)
Kierka250799 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-10-18, 01:09   #4
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

I ogólnie na start polecam pytać każdego NPC o misje.

Cytat:
Napisał SchabowyPaladyn Zobacz post
... To WAŻNE, idź tam. Zapisanie się do spisu ludności pozwala Ci otrzymywać questy od wojska. W spisie spytaj o misję a odeślą Cię do Rohinama. On zleci Ci pierwsze zadania…
Ja bym to ujął tak:

To WAŻNE, idź tam. Zapisanie się do spisu ludności pozwala Ci otrzymywać questy od wojska. Co równie ważne"W spisie spytaj Tornam-a o misję, a odeślą Cię do Rohinama (dowódcy Wojsk). On zleci Ci pierwsze zadania … "nie koniecznie pierwsze.
Na sam początek polecam udać się do Karczmy do Piwosza Bogdana z 10 plastrami miodu. On w zamian da nam EXP, 1500 miedzi i DUŻĄ SAKIEWKĘ o obsłudze której też wypadałoby opowiedzieć nowym graczom, ponieważ jest to dla nich zupełna nowość.
Zetix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-10-18, 16:31   #5
SchabowyPaladyn
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 3
Domyślnie

"miód przyda się jeśli popytasz w karczmie o „misja”."

Tak opisałem quest z piwoszem Bogdanem, gdyż nie chciałem wstawiać za dużych spoilerów. Rzeczywiście mogę napisać o sakiewce. Co do pytania NPC-ów o misję to niewielu ma jakieś questy( Ci z twojej gildii, staruszka Elżbieta, pisarz Tomasz). Pozostali wymagają innej interakcji np. Butch czy Romero. Chodzenie i pytanie po mieście to pewna strata czasu...
SchabowyPaladyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin