Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-05-11, 08:23   #21
Tymol
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Przypominam, że gra jest tylko grą, może nie mam odpowiedniego doświadczenia by móc się w pełni wypowiedzieć na ten temat, bo póki co odrobienie mlvlu nie sprawia mi większego problemu. Ale moim zdaniem jest dobrze, ludzie są przyzwyczajeni, że w tibii mieli magiem 2 cyklopy na klacie i spokojnie mogli sobie je zabić... Tutaj gra wymaga większej precyzji w tym co się robi, wolniej się zdobywa doświadczenie uciekając z jednym cyklopem, a potem wracając i uciekać przed drugim niż wziąć oba na klatę, ale to właśnie wyróżnia Altaron od Tibii i to sprawia, że ta gra ma taki klimat. Kolejna sprawa - tutaj magiem nie ma wolnej amerykanki, w zespole gra się znakomicie :) Tutaj rycerz ma być "bezmózgim mięśniakiem" który może wpaść w resp i to blokować, mag jest inteligentem który walczy "siłą umysłu" czyli poziomem magicznym, On nigdy nie będzie wojownikiem :) On jest od strzelania, nie od blokowania :) W Altaronie wybór klasy jest adekwatny do stylu gry :) Lubisz wyzwania i ostrożną grę - graj magiem :) ja lubię :)
Spójrzcie na to z tej strony, poczujcie klimat RPG! ;)
Pozdrawiam
Tymol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-05-11, 08:32   #22
Acolt
 
Avatar Acolt
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 35
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Acolt
Domyślnie

kolejny co pierdzieli o kimacie rpg.

Ja ponawiam swoją opinię o spadku skilli. Co raz nauczone nie powinno być zapomniane. Dziś znów sie wyłożyłem i straciłem 1,5 skilla. TO jest CHORE!! I do tego jeszcze te skille lecą jak krew z nosa... Odrabiać to po prostu strata czasu... Jak tak dalej pójdzie to coraz więcej ludzi odejdzie. Sam się zastanawiam, czy po skończeniu Statusu Szlacheckiego grać dalej. bo jak mam po jednym deadzie stracić coś na co pracowałem cały dzień(a czasem i dłużej) to mnie krew zalewa.
Zróbcie albo szybsze skillowanie(i to sporo szybsze), albo zmniejszcie straty. tematów skarżących jest multum. A nikt nic nie robi. Łał, podnieśli szybkość łucznikowi...
Gra się zaje*iście. Gra naprawde godna podziwu. ale takie małe smrodki całkowicie psują miły ogół...
__________________
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą."
A. Sapkowski
Acolt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-05-11, 12:33   #23
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

@Tymol
Omg ty temat pomyliłeś? Przeczytaj czego dotyczy temat, a potem pisz posta...
Kto tu mówi o klimacie? I tu nie chodzi o balans, bo ten niby jest, ale o STRATY PO ŚMIERCI, a jak nie wiesz to nie pisz lepiej, bo m.in przez PN odrobienie straconych umiejętności jest strasznie trudne... Chyba, że grasz zwiadowcą.
Ps. Nikt nie tutaj nie narzeka, że mag dostaje za duże hity.
Ja miałem kupić SS na 2 miechy, ale widząc, że ten OTS jest taki niedopracowany, mimo licznych testów i dodatkowo MG mają nas w d****, to zrezygnowałem. Wolę pograć w Wiedźmina 2, Wowa.

@down
Specjalnie porównałem Altaron do otsa, bo jest trochę niedopracowany, a jak uważasz, że to nie tibia, to pooglądaj krajobrazy (drzewa,ziemię ;>), albo porównaj inne grafiki, bo nadal większość pochodzi od CipSoftu. Oczywiście Altaron ma dużo nowych systemów, grafik, ale dla tibijczyków to zawsze będzie ta stara, dobra Tibia ;)
Zgadzam się z Tobą, co do koniecznych zmian w aktualnych stratach po śmierci, boli mnie tylko, że MG coś się nie wypowiadają na ten temat, mimo że był on poruszany wielokrotnie :/

Ostatnio edytowane przez Flash ; 20-05-11 o 13:30
Flash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 20-05-11, 13:17   #24
Acolt
 
Avatar Acolt
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 35
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Acolt
Domyślnie

@up /offtop
Wiedźmin 2 fajny. Skończyłem wczoraj;) Zaraz zabieram się za drugą rundę:P


@topic

To nie ots!! zapamiętajcie to do jasnej cholery!! Tibia to też nie jest. Strasznie mnie kuje w oczy jak ktoś porównuje ciągle Alta~ do Tibii... W Tibii to, w tibii tamto...

Generalnie pomysł z PN super jest. Ale nie jest przemyślany w 100%. Ale tak z 80% jest;)
Skoro to ma być bardziej RPG niż TIBIOWANIE(walenie lvl ile sie da!) to jedyne mądre wyjście to NIE TRACIĆ CIĘŻKO NABITEGO SKILLA! Wystarczającą karą za śmierć jest utrata ekwipunku.

Albo mam inny pomysł. Gdzieś w którejś grze spotkałem się z czymś takim:
"Przyszła po Ciebie Śmierć. Stwierdziła, że jesteś zbyt młody na opuszczenie tego świata, więc za drobną opłatą wskrzesi cię w pobliskiej świątyni". W skrócie: dajesz Ponuremu Żniwiarzowi w łape i żyjesz dalej. Nie tracąc ciężko nabitego skilla(wiem, że powtarzam, ale to ważne jest:P).

Taka opłata mogłaby być ustalona np.: lvl x50. czy jakoś tak. Dla 20 lvl to by było 1k. nie za dużo nie za mało. Szlachta by miała upust powiedzmy 25%??

CO O TYM MYŚLICIE?! FAJNY POMYSŁ?
__________________
"Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą."
A. Sapkowski
Acolt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-05-11, 19:55   #25
meneca
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Poznań
Postów: 3
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do meneca
Domyślnie

Moim zdaniem jest ok, trzeba szanować swoje życie i myśleć podczas grania.
Podnosi to poziom gry. Jeśli ktoś lubi ułatwienia niech gra w tibie :)
meneca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 21-05-11, 20:04   #26
piotrek09i
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 8
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do piotrek09i
Domyślnie

UP co ty gadasz szanuj zycie... haah

Idzie sobie 17 MAG leci za nim 35 Łucznik zaczyna go walić Mag sie składa i co teraz powiesz? Szanuj życie, może na potworach tak ale nie jak Cie PK zabija....
piotrek09i jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-05-11, 13:56   #27
meneca
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Poznań
Postów: 3
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do meneca
Domyślnie

oczywiście, łucznik musi też się zastanowić czy mu się opłaca bić maga bo za jakiś czas sam padnie od niego, fakt ze na niskim lvlu jest ciężko ale czym wyżej tym bardziej się szanuje swoje skile bo jakoś nie widzę kogoś na 100 lvlu ze skilami 70/70, teraz wszyscy płaczą na pk ale za jakiś czas się to uspokoi bo się nie będzie po prostu opłacać pekować bo zyski z ubicia kogoś przekroczą własne straty, trzeba poczekać tylko jak będzie więcej hlvli
meneca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-05-11, 14:13   #28
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Tylko, że gracze nie zabijają dla kasy, tylko często dla kaprysu, bo im się nudzi, a jak mają dobrą gildię to nikt ich nie ruszy, więc się nie boją. I bardzo łatwo jest paść magiem na lagu neta, bo wtedy nawet stonoga go po 10-20 wali jak ma dobre eq :o
Flash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-05-11, 15:02   #29
fiodor89
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał Spoon Zobacz post
...Wojownik i łucznik skille mogą odrobić, a mag, nawet mimo zwiększenia (buahahahahaha!) przyrostu mlvl, nie może!...
nie rozumiem, dlaczego nie może? wojownik/zwiadowca skilluje, mag spala manne, i jest w o tyle lepszej sytuacji, że expi z użyciem mikstur many, przez co bardzo dużo jej spala w stosunkowo krótkim czasie, wojownik nie może przyspieszać tego procesu... no chyba, że odrabiasz mlvl stojąc przed depo, rzucając raz po raz tawis

Cytat:
Napisał Spoon Zobacz post
... Każda śmierć grając magiem osłabia niepomiernie tą postać w stosunku do innych profesji.
uwierz, każda śmierć osłabia każdego gracza, nie tylko maga, wiesz ile się czasu potrzeba na wbicie skilla z 79 na 80? 2 dni surowego skillowania...
fiodor89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 22-05-11, 15:21   #30
Flash
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 0
Domyślnie

Tylko, że żeby wbić 25-26 mlvl trzeba wydać na manasy 5 talarów(1% - 1k many), a na 45+ mlvlu jest to już zapewne 50+ talarów i ty uważasz to za łatwe odrobienie? Ciekawe skąd wezmę tyle kasy, biorąc pod uwagę to, że magiem można paść bardzo łatwo.
Flash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin