Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 08-02-13, 18:54   #1
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie Czarodziej.

Temat poruszany przez wielu graczy. Ostatnio wspominał o nim Mortifer, chodziło o obrażenia z runy SD zadawane przez 116 maga z 85 m lvl oraz 18x lvl z 85 m lvl. Były one niepokojące podobne? Chyba, że nagrodą za wbicie lvl ma być te 5 hp na poziom...

Chciałbym się dowiedzieć od administracji czy ten impas ma trwać wiecznie?
Jeśli nie potraficie zmienić max m lvl, to zmieńcie zależność zwykłego poziomu do obrażeń run jak było to w starej Tibii. Lvl dawał 2% a m lvl 3% obrażeń.

Pewnie odezwą się głosy, że mag będzie za mocny! Pytanie po co mu w takim razie 150 lvl +? Rozwiązaniem na krótką metę może być również dodanie czarów i nowych run(pozostawienie formy tylko z zwiększonym dmg) na 100/120/130/140/150 etc, żeby gra tą klasą miała sens. Oczywiście zastrzec możliwość używania runy jedynie na wyższy poziom. Prosta zmiana, która wprowadziłaby sens grania dalej tą klasą.

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 21-07-13 o 14:32
Śliski jest nieaktywny  
Stare 08-02-13, 18:58   #2
skyromk71
 
Avatar skyromk71
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 82
Domyślnie

Zgadzam sie z tym postem mam 187 maga bije tyle samo co 110 paralek czy jakis tam pomyślcie pallek necro z lvl bije wiecej pallek duchowny z lvl leczy sie wiecej magowi nawet mlvl nie rosnie kompletnie nic pallkkowi dystans tez rosnie to wezcie gdzie to jest logika !?!?
skyromk71 jest nieaktywny  
Stare 08-02-13, 19:40   #3
Brat
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 28
Domyślnie

szczerze w to wierze jestem żywym przykładem:/
Brat jest nieaktywny  
Stare 08-02-13, 21:25   #4
388261
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał skyromk71 Zobacz post
Zgadzam sie z tym postem mam 187 maga bije tyle samo co 110 paralek czy jakis tam pomyślcie pallek necro z lvl bije wiecej pallek duchowny z lvl leczy sie wiecej magowi nawet mlvl nie rosnie kompletnie nic pallkkowi dystans tez rosnie to wezcie gdzie to jest logika !?!?
Dopiero zaczynam grę na altaronie, ale jeśli jest tak jak napisałeś, to już mi się odechciewa ;P Zakładając że tak właśnie jest, to stanowi to niezły absurd. Jeśli jednej profesji rośnie coś wraz z lvlem (dmg lub leczenie) to nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć iż w miarę postępu gry różnice będą się pogłębiać co raz to bardziej. Pytanie jak najbardziej trafione, gdzie LOGIKA ?!? Toż to matematyka na poziomie podstawówki pozwala na stwierdzenie faktu, że kiedy po ziemiach altaronu będą biegały 400 lvle, to paladyn duchowny będzie nie do złożenia dla garści magów o podobnym lvlu, a paladyn necro będzie bił 2x takie hity z puginału jak mag z sd. Chociaż 2% od lvlu byłoby lekko przesadzone, gdyż bardzo ciężko byłoby wtedy o balans pve (zbyt łatwy zarobek na mobach). 1% od lvlu przy 3% mlvlu - dla każdej profesji bez wyjątku - to miałoby sens.

Ale z drugiej strony, grałem już na tylu serwerach, że życie nie pozwala mi spodziewać się jakiegoś sensownego podejścia do tematu ;) Poza tym jest dużo ważniejszych spraw, jak np zmniejszenie wagi surowej stali :D

Ostatnio edytowane przez 388261 ; 08-02-13 o 21:35
388261 jest nieaktywny  
Stare 08-02-13, 22:02   #5
crunchips
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Łódź,Bielsko-Biała,Kraków
Postów: 50
Domyślnie

To wszystko wina skilli bo 110 mag i 200 mag będą mieli te same skille to proste,
wystarczyło by usunąć max skill i wszystko by było ok a tak to trzeba robić obrażenia od lvl. kto by wgl pomyślał że mag z 55 lvl wali z SD po 320 przecież to chore jest.
Dobrze by było zrobić coś z tymi punktami nauki żeby max skill był dopiero na 250 poziomie np. rozciągnąć max mlvl z 86 do 120 czyli na 120 waliło by się tyle co na 86 teraz tylko po prostu później by się miało ten max mlvl.
Nie wątpię że to wymaga poprawki bo zawsze będzie ten problem jak nie ściągniecie max skilla, chociaż moim zdaniem trochę na to za późno i teraz trzeba wszystkie rzeczy robić względem poziomu.

A tak wgl z tym rozciąganiem można zrobić ze wszystkimi skillami z władaniem bronią jedno ręczną, dwu ręczną, dystansem, m lvl , ja na 196 lvl mam 300 PN z którymi nie mam co robić.
Jak już będzie na tym serwerze 400 poziom to zacznie sobie te PN dawać w inne skille np Zwiadowca będzie nawalał z dwuręcznego miecza a Rycerz będzie mógł walić z broni 1h i broni 2h, więc tak jak mówiłem rozciągnijcie skille tak żeby max był na 150 a nawet większym lvl i zrobcie wszystko zależne od lvl a jak to zrobicie to nie będzie można tak szybko expić na małym poziomie i duże lvl będą się cieszyć że są lepsze
__________________
WYTRWAŁYM BYĆ MUSISZ BY NIECHCIEJSTWO POKONAĆ W SOBIE
ABY BYĆ NAJLEPSZYM MUSISZ POKONAĆ NAJLEPSZYCH
crunchips jest nieaktywny  
Stare 09-02-13, 01:27   #6
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Ciekawy pomysł z tymi nowymi runkami na wyższych lvl. Wreszcie widoczna by była jakoś różnica.
Tyrond jest nieaktywny  
Stare 09-02-13, 07:02   #7
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Jak wielokrotnie pisałam - limit skilli, a w szczególności mlvl, nie jest naszym kaprysem. Staramy się znaleźć sposób by się*go pozbyć, niestety, na razie nic nam z tego nie wychodzi. Podobnie jest z limitem w pnach - jak może niektórzy zauważyli, maksymalnie możemy za jednym raze wydawać 100 pnów na skill, zaś zmniejszenie wymaganych pnów / skill nie jest wyjściem - problem będzie istniał dalej, tylko zamiast przy 100 skillu będzie przy 150. Na tym samym poziomie gracza.

Śliski, czy problem ten jest tylko w przypadku sd, czy może inne czary maga także głównie zależą od mlvla? Jeśli możesz to wypisz je, a ja spróbuję to jakoś naprawić.

Cytat:
Napisał 388261 Zobacz post
Ale z drugiej strony, grałem już na tylu serwerach, że życie nie pozwala mi spodziewać się jakiegoś sensownego podejścia do tematu ;) Poza tym jest dużo ważniejszych spraw, jak np zmniejszenie wagi surowej stali :D
Nie przesadzaj już, dobrze? Chyba nic złego nie ma w tym, że wreszcie zmniejszyłam wagę tego przedmiotu by była porównywalna z pozostałymi przedmiotami tego typu. Zajmujemy się zarówno takimi pierdółkami jak ważniejszymi i bardziej skomplikowanymi problemami.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 09-02-13, 08:39   #8
skyromk71
 
Avatar skyromk71
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 82
Domyślnie

Ja akurat z każdej runy bije tyle samo co 100 lvl podobnie jest z czarami obszarowymi jak i pojedynczymi efo tote lub Taiw Fomes, nie przyda sie poprawic tylko runy sd tylko już pare.
skyromk71 jest nieaktywny  
Stare 09-02-13, 08:52   #9
Śliski
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 49
Domyślnie

#Zao
Nawiązując do Twojej wypowiedzi o PN. Rozumiem, że na 19x nie masz już co robić z PN, ale zwiada 2h też nie zrobisz bo będziesz miał pewnie limit na 60 skillu bądź wcześniej. Balans PN do skilla wydaje się znośny. Przykładowo woj 1h na 130 lvl nie ma jeszcze wymaxowanych skill'i, gdzie inne profesje dawno.

#Slythia
Problem jest prawie niewidoczna różnica pomiędzy wyższymi lvl (różnica 80 poziomów) a obrażenia prawie takie same. Chodzi głównie o arsenał runiczny bazujący zbyt na m lvl, którego nie można przeskoczyć. Zwykłe czary też nie odbiegają zbytnio obrażeniami od siebie. Jak wspomniałem rozwiązaniem byłoby zmiana współczynników podstawowych do wyliczenia obrażeń. M lvl ustawić na 3% bądź zostawić na obecnym (nie można go rozwijać, więc współczynnik bym zostawił), a jedynie zmienił obrażenia od lvl. Byłoby to przydatne dla każdej profesji, która boryka się z bezcelowością expienia po 12x poziomie.

Jeśli uważacie to za zbyt drastyczne chociaż w moim odczuciu nie jest to zawsze istnieje rozwiązanie dodanie nowych run/czarów. Przykładowo :

"Przed przybiciem Abitańskiego najeźdźcy gdzie świat magii był potężniejszy niż możemy sobie wyobrazić istniał pewien klan czarnoksiężników wygnany przez społeczność Neolith'u za swe czyny graniczące z szaleństwem..."

"Od wielu pokoleń krążą wśród ludu legendy o prastarym dziedzictwie elfów, którzy doszli do perfekcji w władaniu magią, a kwintesencję swojej wiedzy zawarli w swoim życiowym dziele pt. Necronomicon. Jest to zbiór zawierający arkany wyższej magii..."

Swoją manią prześladowczą trybu rpg możecie zrobić zadanie na zdobycie np. książki, która trzeba będzie zanieść Erazmusowi, a w zamian będzie on mógł na nauczyć nas paru nowych sztuczek oraz powiększyć arsenał runiczny.

Dzięki temu rozwiąże się problem wyłącznie magów. Dlatego bardziej optowałbym za chwilowym zwiększeniem zależności czarów runicznych oraz bojowych od poziomu postaci. Byłby to spory motywator dla wszystkich.
Śliski jest nieaktywny  
Stare 09-02-13, 09:07   #10
388261
 
Zarejestrowany: Sty 2013
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał Śliski Zobacz post
#Zao
Nawiązując do Twojej wypowiedzi o PN. Rozumiem, że na 19x nie masz już co robić z PN, ale zwiada 2h też nie zrobisz bo będziesz miał pewnie limit na 60 skillu bądź wcześniej. Balans PN do skilla wydaje się znośny. Przykładowo woj 1h na 130 lvl nie ma jeszcze wymaxowanych skill'i, gdzie inne profesje dawno.

#Slythia
Problem jest prawie niewidoczna różnica pomiędzy wyższymi lvl (różnica 80 poziomów) a obrażenia prawie takie same. Chodzi głównie o arsenał runiczny bazujący zbyt na m lvl, którego nie można przeskoczyć. Zwykłe czary też nie odbiegają zbytnio obrażeniami od siebie. Jak wspomniałem rozwiązaniem byłoby zmiana współczynników podstawowych do wyliczenia obrażeń. M lvl ustawić na 3% bądź zostawić na obecnym (nie można go rozwijać, więc współczynnik bym zostawił), a jedynie zmienił obrażenia od lvl. Byłoby to przydatne dla każdej profesji, która boryka się z bezcelowością expienia po 12x poziomie.

Jeśli uważacie to za zbyt drastyczne chociaż w moim odczuciu nie jest to zawsze istnieje rozwiązanie dodanie nowych run/czarów. Przykładowo :

"Przed przybiciem Abitańskiego najeźdźcy gdzie świat magii był potężniejszy niż możemy sobie wyobrazić istniał pewien klan czarnoksiężników wygnany przez społeczność Neolith'u za swe czyny graniczące z szaleństwem..."

"Od wielu pokoleń krążą wśród ludu legendy o prastarym dziedzictwie elfów, którzy doszli do perfekcji w władaniu magią, a kwintesencję swojej wiedzy zawarli w swoim życiowym dziele pt. Necronomicon. Jest to zbiór zawierający arkany wyższej magii..."

Swoją manią prześladowczą trybu rpg możecie zrobić zadanie na zdobycie np. książki, która trzeba będzie zanieść Erazmusowi, a w zamian będzie on mógł na nauczyć nas paru nowych sztuczek oraz powiększyć arsenał runiczny.

Dzięki temu rozwiąże się problem wyłącznie magów. Dlatego bardziej optowałbym za chwilowym zwiększeniem zależności czarów runicznych oraz bojowych od poziomu postaci. Byłby to spory motywator dla wszystkich.
Dokładnie. Głównym czynnikiem odpowiadającym za obrażenia powinny być mlvl i skille, ale w mniejszej skali uzależnione również od zwykłego poziomu. Ta zasada powinna się tyczyć KAŻDEJ profesji bez wyjątku, gdyż jakieś kombinowanie doprowadzi tylko do tego, że za rok znów trzeba będzie zmieniać balans. I nie zmniejszać obrażeń ("rozciągać" jak to ujął ktoś wyżej) od mlvlu/skilli, gdyż to poszkodowałoby nowych graczy.
388261 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin