Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 16-08-18, 17:27   #31
sokoskiii
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
ale to jest 2% z gfb wiecej niz nekro ele czy duch ele, myslisz, ze to bedzie az tak odczuwalne?
Nekro(SD) > all

Punktowe od zywiołów
Duche ele/nekro ele 104% >>> ele/alch 110%
Obszarowe od żywiołów
Duch ele/nekro ele 108% >>> ele/alch 114%
Tak bym to widział.
sokoskiii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 17:30   #32
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 17:40   #33
5310053
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
No tak, ale kwestia pancerza i tarczy ma być/miała być zredefiniowana. Więc to się zmieni.
Jeszcze nie na tej edycji chyba.

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych
i to się właśnie teraz dzieje, o czym pisałem w innym poście xD
5310053 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 17:42   #34
Uiop
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 366
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
ja bym nie przesadzał.. bo skończy sie na tym, że ele-alch będzie sobie solo na profanach expil z tapen agro aluka, lub pociskow

Apropo tapen agro aluka, proponuje zwiekszenie CD na ten spell lub usunięcie jednej fali ew. dwoch

powod prosty; czar za malo many, którym teraz 100+ mag ele robi na upiorach wiecej niz teamhunt na piaskowych
Fal bym nie usuwał. Ale cooldown dobry pomysł.
__________________
Niech Licor spłonie!
Uiop jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 17:44   #35
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

to dyskusja apropo tabelki, ale ciężko sie nie wypowiedzieć na temat tapen agro aluka, wgl to jest jakas nieprzemyślana kwestia, że można STACKOWAĆ czar na czar tzn. użyc kolejny, gdy obecny efekt czaru nadal działa, zwiększenie CD do 10-15s na spell rozwiąże sprawę
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 18:03   #36
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
to dyskusja apropo tabelki, ale ciężko sie nie wypowiedzieć na temat tapen agro aluka, wgl to jest jakas nieprzemyślana kwestia, że można STACKOWAĆ czar na czar tzn. użyc kolejny, gdy obecny efekt czaru nadal działa, zwiększenie CD do 10-15s na spell rozwiąże sprawę
Hektor, a jak jeszcze argumentujesz podniesienie dmg punktowego ducha-ele od żywiołów? Jest to potrzebne?
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 18:13   #37
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

ja to widzę tak, że jezeli jestesmy duch lub nekro to mamy +8% swiatla/mroku

gdy bierzemy druga sub profke alchemika lub ele to analogiczne alchemik daje nam +10% poty, a ele bonus do zywiolow, w tym przypadku punktowych 4% a obszarowych 8%

LECZ gdy wezmiemy elementaliste to bonus do mroku dla nekro lub swiatla dla duchownego spada, bo bonus do mroku/swiatla zostaje taki sam tylko w przypadku gdy bierzemy alchemika
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 18:36   #38
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał makozul Zobacz post
ja to widzę tak, że jezeli jestesmy duch lub nekro to mamy +8% swiatla/mroku

gdy bierzemy druga sub profke alchemika lub ele to analogiczne alchemik daje nam +10% poty, a ele bonus do zywiolow, w tym przypadku punktowych 4% a obszarowych 8%

LECZ gdy wezmiemy elementaliste to bonus do mroku dla nekro lub swiatla dla duchownego spada, bo bonus do mroku/swiatla zostaje taki sam tylko w przypadku gdy bierzemy alchemika
Przejrzyste. Czyli:

1. Jeśli jesteśmy duch/nekro/ele, to bonus od światła/mroku/żywiołu wynosi 8%.
2. Jeżeli dobieramy do ducha/nekro elementalistę, to każdy bonus pomniejsza nam się o 4% (światło/mrok/żywioł) - wg mnie, razem z obszarówkami.
3. Jeżeli dobieramy alchemika, otrzymujemy 10% skuteczności mikstur.
4. Jeżeli bierzemy duchownego, dostajemy 5% do skuteczności leczenia punktowego i 10% do skuteczności leczenia obszarowego.
5. Wszyscy nieduchowni otrzymują -5% do światła, wszyscy nienekromanci otrzymują -5% do śmierci.

Dodatkowo:
a) nie wiem czy nie rozróżnić duchownego ele od nekro ele (obaj mieliby po 4% bonusu). Nie powinno być jakiejś drobnej przewagi na korzyść nekromanty ze śmierci?
b) Wyrzuciłbym bonus do punktowego leczenia duchownego. Czary powinny wystarczyć.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 18:45   #39
makozul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 61
Domyślnie

coś w tym stylu, lecz ciężko się odnieść co do leczenia, bo nadal to nie było testowane
makozul jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-18, 18:59   #40
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Uaa... jakie zaangażowanie - super!
Ja zaś proponuję minimalizm na podstawie bonusów pasywnych dla danej sub-profesji, bez żadnych kombinacji pomiędzy nimi:

DUCHOWNY: +10% ZDROWIA I MANY
NEKRO: +10% SIŁY OBRAŻEŃ
ELEMENTALISTA: +10% SIŁY OBSZAROWYCH OBRAŻEŃ
ALCHEMIK: +10% SIŁA MIKSTUR I CZAS DZIAŁANIA BONUSÓW (PIERŚCIENIE, RYBKI ETC.)

Ponadto związane z powyższym byłyby lekkie zmiany w czarach i runach jak np zwiększenie siły run świętości czy leczenia.

Jakie plusy ma moja propozycja? Prostota - to przede wszystkim. Mało mnożników i zmiennych a co za tym idzie możliwość prostego zbalansowania czarów. Poza tym automatyczne zwiększenie siły czarów eleemtnalisty jak ognista burza.

Czy 10% to dobra wartość? Nie wiem... może? 5 wydaje mi się za mało. Bonusy przeze mnie wymienione można oczywiście by zamienić lub o coś poszerzyć - to tylko propozycja jak i każdego z Was; podaje jedynie trop, w który chciałbym zmierzać.

Btw.: cd śnieżycy wydłużę.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin