Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 05-05-11, 20:31   #31
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

13 poziom wojownik mi mówi, że ta gra jest trudna? I że mają być skille po 100? Człowieku, czy ty w ogóle widziałeś łucznika w akcji? Bo mam wrażenie, żę swoje poglądy opierasz tylko i wyłącznie na słowie czytanym na forum i tyle.
Gram łucznikiem od 10 poziomu, obecnie mam 30. I wydaje mi się, że ciut, troszeńkę, ledwo co, ale wiem lepiej jak to wygląda.

I mam wrazenie, że przeczytałeś jedynie jakiś post o "zwiększenie skilli", a nie całą dyskusję.
A z taką osobą w polemikę wdawać się zamiaru nie mam. Cofnij sobie stronę, przeczytaj mój post, proszę i wtedy się wypowiadaj.

Bo nie tylko skill jest przyczyną, dlaczego łucznik jest najmniej popularną klasą.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 21:32   #32
Tommy
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Śląsk
Postów: 2
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Tommy
Domyślnie

Łucznik aka pallek w dawnych czasach Tibii po prostu nabijał 60+ dista w treningu i resztę skilli nabywał na expie. Ewentualnie czasem były świry co kręcili 80+.. jednym z nich byłem ja :) Ale po co? Blood hit dawał więcej % do dystansu niż sparowany rzut.

Wniosek? Skillujcie expiąc!
Tommy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 21:57   #33
Dreat
 
Avatar Dreat
 
Zarejestrowany: Kwi 2010
Skąd: Tricity
Postów: 82
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Dreat
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
13 poziom wojownik mi mówi, że ta gra jest trudna?
Znam jej założenia, wiem, że dla solo gracza za łatwo nie będzie.
Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
I że mają być skille po 100?
Khym... Zostawię to bez komentarza.
Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
Człowieku, czy ty w ogóle widziałeś łucznika w akcji?
Tak, łucznik na 18 prawie bez skillowania bardzo ładne hity ładował.
Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
I mam wrazenie, że przeczytałeś jedynie jakiś post o "zwiększenie skilli", a nie całą dyskusję.
A z taką osobą w polemikę wdawać się zamiaru nie mam. Cofnij sobie stronę, przeczytaj mój post, proszę i wtedy się wypowiadaj.
To nie pierwszy temat na ten temat a czytałem ich sporo. Już nie pamiętam kto gdzie się wypowiadał, jednak dyskusji o skillach łucznika i obronie maga przejrzałem niemało.
Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
Bo nie tylko skill jest przyczyną, dlaczego łucznik jest najmniej popularną klasą.
To skoro mag ma taką niską obronę i ciągle pada - czemu ciągle widzę pełno magów?
Ciesz się łuczniku, masz mało konkurencji, jak ktoś na jakieś mocniejsze zadanie będzie szukał łucznika masz większe szanse.
Jak ktoś nie chce grać łucznikiem niech nie gra.
Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.

Nie wiem jak szybko rośnie dist, ale wiem, że nie powinien rosnąć tak samo szybko jak skille woja. Łucznik byłby imba wtedy. Bardzo imba.
__________________
But no matter how distant in space or time
One constant remains
Chaos.

Ostatnio edytowane przez Dreat ; 05-05-11 o 22:06
Dreat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 22:14   #34
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tommy Zobacz post
Wniosek? Skillujcie expiąc!
No chyba żartujesz ?
Nawet jesli blood hit daje wiecej % ( co doskonale wiem bo skilla 90 pallkiem zrobilem w tibii, zezenia 42 dista (na zezenie to duzo ) ) to skillujac , waląc same chmurki hitasz CO 2 SEKUNDY !!! a na huncie :
3 hity, 5-10 sekund przerwy , szukasz moba, 2 hity, 15 sek przerwy albo wiecej bo ktos ubil, 4 hity etc etc....
Na expie W OGOLE nie widze postepu w discie. a teraz mam ledwie 53. co bedzie pozniej ?!?! moze nie jestem kozak, bo 23 lv łucznik, ale wiem co mowie. i jak zwykle wypowiadaja sie osoby NIE grajace lukiem.. Rekhyd (sorry jak myle nick) wie co mowi, pewnie potwierdzi me slowa, bo troche czasu spedzil orając łucznikiem. Ktos powie "to gra RPG, nitylko exp\ skill sie liczy" muahahaha
1. Chciałem grac RPG, uzywalem staropolskiego słownictwa, ale ręce opadają, kiedy na moje 1 zdanie rpg przypadają 3 "kurwy", 2 "pojebalo cie czlowieku" i 10 "mów po >> lucku<<" (żałosne)
2. wykonując questy, siły nie przybedzie
3. to server pvp, jak nie bijesz lv\ skilli to sie nie obronisz, rozumiem przeplatanie exp + questy , ale nie samym questem zyje czlowiek :D
4. skoro inni (magowie (choc maja slaby def, dobry dmg), woje (bez komenta)) mogą skille zwiekszac szybciej, expic wydajniej, zadawac wieksze obrazenia, to czemu nie lucznicy ?
Zal wam dupke sciska, ze ktos moze byc rowny \ lepszy ? aaaa no fakt, wy bez nakladu pracy chcecie byc lepsi ! Kompleks meskosci sie klania ;)

Cytat:
Napisał Dreat Zobacz post
Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.

Nie wiem jak szybko rośnie dist, ale wiem, że nie powinien rosnąć tak samo szybko jak skille woja. Łucznik byłby imba wtedy. Bardzo imba.
Hmmm, no tak, wojownika się łatwiej otacza... nie ma co! hrhrhrh Jak ciebie cos otoczy masz najwieksza sznase przetrwania ze wszystkich prof... bez komentarza.

Dystansowe potwory, jakbys nie wiedzial, od nas tez uciekaja :)

Male hity zadajesz... coz, zaloze sie ze wieksze hity zadasz majac 50 1h\2h i bron z atakiem wiekszym niz spear ... bez spear nie porownuje, bo wtedy juz lucznik jest mega poszkodowany- zero tarczy (ale na to nie narzekam, bo to jego właściwosc)

Wolno expisz... o kurde.. ! ale mi przyklad wpadl na mysl! 14 lv woj, co prawda 2h, sprzedal mi kamienie na trening jak mialem +/- 20 lv. 2 dni pozniej on ma 29 poziom, a ja tym samym nakladem expa 23 ( bo + 2 dedy)... zaskakujace !! Ciekawe kto WOLNIEJ expi.. ten co ma slaba bron i skille, czy ten co ma ok bron i slabe skille (jak sie nie chcialo trenic? (odpowiednio : lucznik ... woj...)

Nie wypowiadaj sie lepiej boś w d... był i g... widzial. :)
Kosky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 22:42   #35
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Dobra. Odpisuję ostatni raz, specjalnie dla tłuków, którym trzeba pewne rzeczy cepem wbijać do łba.

Skoro to nie gra SOLO, to czemu jedynie łucznik musi grać zespołowo? Tak. Tylko łucznik musi.

Cytat:
Tak, łucznik na 18 prawie bez skillowania bardzo ładne hity ładował.
Na 18 też calkiem ładnie biłem. Gorzej, że mam 30 poziom i niemal takie same skille. ;)

Cytat:
To nie pierwszy temat na ten temat a czytałem ich sporo. Już nie pamiętam kto gdzie się wypowiadał, jednak dyskusji o skillach łucznika i obronie maga przejrzałem niemało.
Temat i dyskusje. Czyli żadnej praktyki nie masz. W tym miejscu dziękuję za dyskusję. Tylko jeszcze dla radości czystej obalę resztę bzdur.

Cytat:
Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.
No tak. Nam zdecydowanie łatwiej uciekać od potwora... nie, wróć. Co to ma za kierwa znaczenie czy uciekam łucznikiem czy rycerzem, poza faktem, że rycerz ma więcej obrony i hp? ; o
Otoczony. Cóż. Lag i też jestem otoczony. Doesnt matter, dude. Tyle, że woj może przeżyje. Paladyn otoczony przez wilki padnie. ;)
No lol. Fakt. Tutaj masz rację. Ale poza szamankami nie wiem co masz na otwartym terenie ze strzelających.
Małe hity? Wolno expisz? To tylko potwierdza moją tezę, że raczej nie jesteś za dobrym graczem, a próbujesz się wtrącać w dyskusję.
Wicked jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 05-05-11, 22:57   #36
cado
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rekhyd Zobacz post
(...)
Hipokryta. Przeczytaj sobie swój własny post w temacie o za słabych magach.
cado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-11, 11:38   #37
ruski
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 1
Domyślnie

Z tym uciekaniem, to chyba chodzi, że łucznik może bić z dystansu uciekając, a wojownik nie za bardzo.
Ogólnie, co was boli, że wojownikowi umiejętności szybko rosną?
Będzie dużo wysoko poziomowych rycerzy, to będziecie mieli z kim iść na polowanie.
Z tym, że wam słabo leci skill? Ja swoim 20 magiem mam 10 poziom magiczny.
Dobrze pamiętam, że na 17 poziomie awansowałem na ten 10 poziom magiczny, teraz wbite mam jakieś 40% do 11.
Walne z kostura nowicjusza za 20, a z kuli ognia za 40 (zużywając 20 punktów many) i jakoś dobrze mi się gra.
Jeżeli nie macie przyjemności z gry łucznikiem, to grajcie wojownikiem lub magiem.
ruski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-11, 11:57   #38
Remu
 
Avatar Remu
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 21
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Remu Wyślij wiadomość poprzez Skype? do Remu
Domyślnie

Namawianie łuczników do zmiany profesji mija się z celem - dojdzie w końcu do tego, że żeby spotkać łucznika na serwie, to tak jakby wygrać w totolotka. Błąd jest widoczny i administracja powinna się jak najszybciej za to zabrać.
Remu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-11, 12:06   #39
ruski
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 1
Domyślnie

Nikt nie namawia łuczników na zmianę profesji.
Magiem się gra ciężko, ale osobiście uwielbiam nim grać.
To samo jest z innymi profesjami. Ktoś lubi grać łucznikiem, będzie nim grać, a ulepszanie go na siłę nie ma sensu. Bez sensu było by, żeby łucznik w Altaronie był jak paladyn w tibii, gdzie ten może samotnie zabijać większość bestii.
ruski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-05-11, 15:13   #40
Zembolx
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 29
Domyślnie

Ja się wypowiem w tym temacie tylko raz.

Osobiście gram wojownikiem, w tibi zawsze grałem magiem albo pallkiem i chciałem teraz spróbowaać knighta. Na 22 lvlu mam skille 51/46 (ani razu nie skillowałem, wszystkie te skille są wbite przy expieniu i z PN).
Może 22 lvl to nie dużo ale z tego co zauważyłem, łucznicy na takim samym poziomie jak ja są w stanie iść na lepsze moby, ale moim zdaniem to nie zmienia faktu że powinni podnieść wzrost skilla łucznikom przynajmniej o połowe, bo rzeczywiście rośnie troche za wolno.
Ale błedem bedzie taka sama predkosc skilla łucznika jak u wojownika. Dlaczego?
Otóż dlatego że po pierwsz PN'y to tylko dodatek, więc tego w ogóle nie wliczajcie do skilli, możesz to dadac tak samo do alchemii zrecznosci, to juz twoj wybor, kazda profesja ma tyle samo PN na lvl, więc to od Ciebie zalezy czy zainwestujesz i w obrone i w atak czy tylko w atak czy w cos innego. Zaś skille... jesli dist bedzie tak samo rosl jak czy tez obrona...to co Wy chcecie żeby blokerami na altaronie byli i łucznicy? Wojownicy są od blokowania, łucznicy od zabijania uciekając, tak już jest. Nie można mieć wszystkiego, widziałem nie raz łucznika jak sobie świetnie daje rade, ba lepiej ode mnie na tym lvlu.
Jedyna moja prosba (sam gram wojem) podniescie wzrost dista o okolo 50% :)
Pozdrawiam Slythie XD =***
Zembolx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin