Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 10-09-17, 19:54   #1
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie Nowa serwer, nowy dual!

Witam, chciałbym wam przedstawić mój pomysł odnośnie walki dwiema broniami.

Na dzień dzisiejszy, jest to mało popularny (a na nowym serwerze nikt się nawet o nim nie dowie, jeśli nic z tym nie zrobimy), opłacalny rodzaj walki z racji limitu broni, kar do obrażeń i co najważniejsze ilość skilli do rozwijania (siła, broń jednoręczna, zręczność), by postać mogła równać się z innymi.

Grałem na kilku edycjach altaronu, odkąd dowiedziałem się o możliwości walki dwiema broniami, grałem tylko w ten sposób, stara dobra poczciwa "Tibia" z możliwością dualwielda, no coś pięknego! Jednakże czas jaki trzeba poświęcić na te postać przekraczała moje najśmielsze wyobrażenia, skilowanie trzech umiejętności naraz by, móc mierzyć się z tymi którzy mają do rozwijania tylko dwie umiejętności (jeśli chodzi o rycerzy i zwiadowców), po magów którym właściwie wystarczyło rozwijać poziom magiczny. Jeśli nowy serwer ma stać długo to nie widzę sensu ruszania rozwijania duala, ale gra powinna wynagradzać tych którzy zdecydują się już na tę postać.

Jak wyżej wspomniałem dual jest mało popularny ze względu na błędy, które są z nim związane, np. Wojownik ma umiejętność która pozwala mu zaatakować podwójnie (czyt. rago tote), owszem ta umiejętność działa poprawnie, ale dla wojowników używających jednej broni jednoręcznej, lub dwuręcznej, sprawa wygląda natomiast inaczej dla wojownika używającego obu broni, bo raz, że dual ma kare do obrażeń, dwa jako "jednoręczny" nie ma przebicia pancerza, jak wojownik dwuręczny, atakuje tylko dwa razy zamiast (2x2) cztery razy, przez co umiejętność która mogłaby być rewelacyjna, jest bezużyteczna.

Mało opłacalny dual? Tak, niestety z racji kar do obrażeń, które w zasadzie są dobrym pomysłem, jednakże nie wszystkie aspekty są tutaj wzięte pod uwagę. Po pierwsze jako "jednoręczny" wojownik, dual nie ma przebijania pancerza, jak to jest u wojownika używającego broni dwuręcznej, co za tym idzie na niższych poziomach (czyt. do 80, smocze tasaki), bijemy po prostu śmieszne wartości obrażeń, przy czym dostajemy oklep od każdego potwora. Kiedy grałem, lepiej było biegać z tarczą, bo kary na broń są tak wielkie, że po prostu nie opłaca się wcześniej nosić dwóch broni i to bym chciał zmienić.

Tak więc przechodząc do sedna tematu, proszę o następujące:
a)Zmniejszyć kary dla wojownika używającego dwóch broni
0-100 zręczności , zostawić kare 55%
101-110 zręczności, kara 50%
...
191-200 zręczności, kara 5%
+201 zręczności, bonus do obrażeń
Nie którzy pewnie uważają, że to może być kiepski pomysł, ale pomyślcie o tym, że wojownik, który zdecyduje się o rozdaniu punktów nauki w zręczność, ma +120 siły, +120 1h? Co to jest, na wyższych poziomach? Nic. Kolejna sprawa, taki wojownik, bardziej będzie się musiał skupić na wkładaniu zręczności w ekwipunek zamiast obrażeń od żywiołów, zdrowia, obrony etc. I to by było to co wspomniałem na początku, żeby gracze grający dualem, mieli satysfakcje z grania taką postacią,

b)Poprawa umiejętności i dopasowanie ich to sposobu walki dwiema broniami

c)Wprowadzenie przebijania pancerza dla duala

d)Wprowadzenie większej ilości broni dla duala (może jakieś tylko i wyłącznie dla niego?)


https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=19574 , link do podobnego tematu, który miał poparcie.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 07:01   #2
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Ewentualnie można zwiększyć prędkość skilowania zręczności u rycerza, do takiej samej jak u zwiadowcy.
Noratl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 08:38   #3
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noratl Zobacz post
Ewentualnie można zwiększyć prędkość skilowania zręczności u rycerza, do takiej samej jak u zwiadowcy.
Dobry pomysł. Kto będzie chciał to będzie skilować i tak a kto nie ten nie :)
__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 08:47   #4
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Moim zdaniem zmniejszenie kary nie może zostać wprowadzone, bo wydaję mi się, że ten rycerz miałby większy dmg od dwuręcznego.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 08:47   #5
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

+1

<znaki>



@Cysio,
wtedy chyba byłby też bardziej wytrzymały sumując def broni jednoręcznych.

Takie moje gdybanie
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 11:22   #6
Royalks
Doradca
 
Avatar Royalks
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Gdańsk
Postów: 324
Domyślnie

Dobra i ważna propozycja tylko pytanie czy nie padła za późno
__________________
Tyle o nas wiemy...
...na ile nas sprawdzono.
Royalks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 13:02   #7
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Royalks Zobacz post
Dobra i ważna propozycja tylko pytanie czy nie padła za późno
Grubo za późno. Można zostawić to na potem, czyli grudzień. Administracja pracuje nad ważniejszymi zmianami.

To jednak moje, nie administracji zdanie.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 14:06   #8
Noratl
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 144
Domyślnie

Ale odblokowanie zręczności może nastąpić teraz ? Zawsze znajdą się amatorzy łowienia, a to dodatkowe godziny zabawy i odskocznia od ciągłego expienia. Wojownicy będą chcieli dodatkowy procent kryta, A magowie lepszego zarobku z wycinania skórek etc.
Noratl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 14:37   #9
Goferczarnegozla
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 35
Domyślnie

W sumie odblokowanie zrecznosci nie byloby zlym pomyslem latwiej byloby zbalansowac profit poszczegolnych profesji z expa takie jest moje zdanie
Goferczarnegozla jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 11-09-17, 22:50   #10
Happyde
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 99
Domyślnie

@CySiO, a w czym problem, by dual miał większe obrażenia od 2h? Bo tak się przyjęło? Mówie i powtarzam, rozwinięcie takiej postaci do granic jej możliwości powinno skutkować tym, że by biła ile biła,

@Royalks, być może za późno padła propozycja, jak kończyłem grać z wiedzą, że altaron nie będzie rozwijany, to odpuściłem sobie rozmyślanie nad tym tematem, jednakże jak się dowiedziałem o tym, że rusza kolejna edycja, która już będzie rozwijana i będą o nią dbać, zebrałem się i napisałem te o to propozycje,

@Catthon, mnie interesuje, czy temat będzie poruszany wśród Was (czyt. zespołu) i czy coś się zmieni, jeśli tak to z miłą chęcią zagram i poczekam do grudnia na zmiany,

@Nortal, według mnie prędkość z jaką wojownik zdobywa zręczność jest w porządku, 3 dni po pare godzin i jest te +120 zręczności, ale nie o to chodzi. Jak każdy będzie miał po 160 zręczności, to nikt nie będzie wyjątkowy, poza tym, zwiadowcy stracą trochę na wkładaniu kamyków, a wojownik wkładający kamienie to rzadkość, dlatego nie bez przyczyny wole by była zmniejszona kara, jak zwiększona prędkość zdobywania zręczności.
Happyde jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin