Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-05-14, 10:24   #41
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Maxelek 250 skilla da się osiągnąć z bonusów kamieni do ekwipunku posiadającego sloty na te kamienie
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 11:20   #42
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walles
Witam, widzę jesteś mega obeznany w tych wszystkich obliczeniach oraz wzorach, słuchaj miałbym więc pare pytań jeżeli znajdziesz czas i będziesz potrafił mi na nie odpowiedzieć to wielkie dzięki.

Od razu bez pierdolenia przejdę do tego do czego dążę..

1- posiadam Odkażacz +7 oraz skile 110 siły, 80 broni 2h, oraz mam 60 poziom postaci jest to Wojownik - Elementalista i Alchemik proszę byś mi powiedział na których skilach oraz którym poziomie będę prawidłowo korzystać z tego Odkażacza +7 lub na jakim poziomie/skilach będę mieć maksymalnie obrażenia z niego.

2- Posiadam kuszę z bonusam: +3% celności, +3 ataku, +0.2 szybkości. Jak wiele mi te bonusy dają. a postać to 167 zwiadowca - nekromanta i alchemik, skile to 160 dista, 90siły, 160 zręczności.

Bardzo ale to bardzo dziękuje za udzielenie mi odpowiedzi ponieważ jakimś specjalnie wybitnym matematykiem nie jestem i po prostu nieogarniam tego.

Pozdrawiam,
Casual
1. Bedziesz prawidłowo korzystać z Odkażacz +7 od 1-wszego poziomu umiejętności walki i 110 siły. Blokuje on umiejętność na 250 poziomie, więc nie musisz się martwic durnym limitem. Nie ma czegoś takiego jak maksymalne obrażenia z broni. Obrażenia zależą tylko i wyłącznie od poziomu umiejętności - broń tylko ją blokuje.
PS. Najgorszą broń jakiej możesz używać, żeby sobie nie zablokować umiejętności, to Półtoraręczny miecz (atak 25). Różnica ataku między Odkażaczem +7, a Półtoraręcznym Mieczem to aż 38. Dostaniesz od cholery dodatkowych obrażeń, szerzej opisanych w poradniku (nowy przykład).

2. Celności nie potrafię przeliczyć; 0.2 szybkości daje ci 10% do obrażeń.
Co do ataku:
1. Korzystasz z kuszy +0 i wzmocionych bełtów (atak 39). Twoja umiejętność walki dystansowej jest blokowana na ok. 143 poziomie (niepotrzebnie masz 160, bo i tak jest traktowane jak 143).

2. Korzystasz z kuszy +3 i wzmocionych bełtów (atak 39+3 = 42). Twoja umiejętność walki dystansowej jest blokowana na ok. 154 poziomie (niepotrzebnie masz 160, bo i tak jest traktowane jak 154). Ale i tak obrażenia będą znacząco większe, bo skoczysz z 143 poziomu umiejętności na 154.

3. Korzystasz z kuszy +0 i rozrywających bełtów (atak 44). Twoja umiejętność walki dystansowej jest blokowana na ok. 165 poziomie (masz 160, więc obrażenia są obliczane od 160).

4. Korzystasz z kuszy +3 i rozrywających bełtów (atak 44+3 = 47). Twoja umiejętność walki dystansowej jest blokowana na ok. 172 poziomie (ale masz 160, więc obrażenia są obliczane od 160 - niepotrzebnie chodzisz z kuszą +3).

Wszystko jasne?
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 11:39   #43
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

@Ninja, troche sam się gubisz po pierwsze ulepszanie kuszy nie zwiększa jej dmg po drugie skoro ma 3ataku więcej to znaczy, że nie chodzi z nią nie potrzebnie, bo jak sam mówiłem atak mimo wszystko zwiększa trochę ten dmg.

Mimo wszystko z brońmi 2h jest to bez sensu zrobione, bo chodzenie z bronią 65ataku będzie bardziej "opłacalne" niż z 68ataku bo będzie to ogromna różnica cen między tymi brońmi a różnica dmg będzie znikoma, no chyba, że ktoś jest niewiarygodnie bogaty, wtedy to ma jakiś sens
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 11:47   #44
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał cewix Zobacz post
@Ninja, troche sam się gubisz po pierwsze ulepszanie kuszy nie zwiększa jej dmg po drugie skoro ma 3ataku więcej to znaczy, że nie chodzi z nią nie potrzebnie, bo jak sam mówiłem atak mimo wszystko zwiększa trochę ten dmg.
3 ataku wiecej to ok. 10dmg wiecej. Jednak stwierdzam, że to nic

Mimo wszystko z brońmi 2h jest to bez sensu zrobione, bo chodzenie z bronią 65ataku będzie bardziej "opłacalne" niż z 68ataku bo będzie to ogromna różnica cen między tymi brońmi a różnica dmg będzie znikoma, no chyba, że ktoś jest niewiarygodnie bogaty, wtedy to ma jakiś sens
Tak. zgadza się
znaaaaaaki
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 11:49   #45
Walles
 
Avatar Walles
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 978
Domyślnie

Dzięki o taką odpowiedź mi chodziło.
Walles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 15:00   #46
Badyl Bamber
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 16
Domyślnie

Poradnik widać że dobrze zrobiony i z głową ale nie wyjaśnia podstawowych kwestii. Tłumaczy górne limity ale administracja nie potwierdza danych.
Skoro można tak z tarczą zrobić:
14:56 Widzisz stalową tarczę (Obrona: 50, Zużycie: 17.70%).
Wymaga 73 obrony do pełnego wykorzystywania.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o sile 44+.
Waży 30.00 uncji.
To ja nie wiem gdzie leży problem aby to samo z broniami zrobić na jakim skilu zaczniemy bić normalnie.

Krótko zwięźle i na temat
Badyl Bamber jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 15:42   #47
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Cytat:
Napisał Badyl Bamber Zobacz post
Skoro można tak z tarczą zrobić:
14:56 Widzisz stalową tarczę (Obrona: 50, Zużycie: 17.70%).
Wymaga 73 obrony do pełnego wykorzystywania.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o sile 44+.
Waży 30.00 uncji.
To ja nie wiem gdzie leży problem aby to samo z broniami zrobić na jakim skilu zaczniemy bić normalnie.
Popieram w 100%.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 15:51   #48
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

Jak już to na broni nie powinno być napisane kiedy broń jest w pełni wykorzystywana,a raczej coś w stylu "ta broń nie posłuży ci dłużej od x skilla"
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 16:01   #49
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał Badyl Bamber Zobacz post
Poradnik widać że dobrze zrobiony i z głową ale nie wyjaśnia podstawowych kwestii. Tłumaczy górne limity ale administracja nie potwierdza danych.
Skoro można tak z tarczą zrobić:
14:56 Widzisz stalową tarczę (Obrona: 50, Zużycie: 17.70%).
Wymaga 73 obrony do pełnego wykorzystywania.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o sile 44+.
Waży 30.00 uncji.
To ja nie wiem gdzie leży problem aby to samo z broniami zrobić na jakim skilu zaczniemy bić normalnie.

Krótko zwięźle i na temat

popieram, +1
Lonewolf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 30-05-14, 21:12   #50
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Badyl Bamber Zobacz post
Poradnik widać że dobrze zrobiony i z głową ale nie wyjaśnia podstawowych kwestii. Tłumaczy górne limity ale administracja nie potwierdza danych.
Skoro można tak z tarczą zrobić:
14:56 Widzisz stalową tarczę (Obrona: 50, Zużycie: 17.70%).
Wymaga 73 obrony do pełnego wykorzystywania.
Z tego przedmiotu prawidłowo korzystać może gracz o sile 44+.
Waży 30.00 uncji.
To ja nie wiem gdzie leży problem aby to samo z broniami zrobić na jakim skilu zaczniemy bić normalnie.

Krótko zwięźle i na temat
O ile spełniasz wymagania siłowe, korzystasz w pełni z każdej broni już od pierwszego poziomu umiejętności walki... Nie ma dolnych limitów (jak w przypadku tarcz).
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin