Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Community PVP

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 17-08-17, 21:52   #481
Bass1
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 102
Domyślnie

Marek już napisał że nie ma takiej opcji żeby akus bale wyłączyć co jedynie można czar opóźnić to tyle. Zao tutaj nie ma takiej opcji ani szansy by tak ustawić xD Gdyby silnik miał takie możliwości żeby można było robić to wiele rzeczy było by poprawione i zrobione na lepsze lecz z silnika nic więcej sie nie wydobędzie do takich działań aby zrobić.
Bass1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 17-08-17, 23:38   #482
Zao
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 91
Domyślnie

Jeśli mogę się wtracić ;p
Silnik gry to są napisane kody gry w której są zapisane funkcje działania i oddziaływania różnych kodów na inne.
W prostym tłumaczeniu odpowiada on za to jak dana grafika działa na inną, kiedy działa i co trzeba zrobić żeby działała. I Altaron i tibia to jest ten sam silnik, tyle że silnik Tibia już jest trochę zmieniony ale równie dobrze można by było zrobić z Altaronu wszystko, a to jest zależne od tego kto w tym silniku siedzi i jak dobrze go zna ;p
Zao jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 11:16   #483
gosczklasa08
 
Zarejestrowany: Lip 2017
Postów: 11
Domyślnie

Jakie zmiany zostały wprowadzone?
gosczklasa08 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 18:55   #484
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Nikt nie testuje przy piątku?
Jak ktoś chce potestować albo pogadać o Nowym Starcie to zapraszam na hertagońskiego discorda:
Ukryty tekst:
https://discord.gg/5c3gAt
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 20:15   #485
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Niemniej... wszystkie proponowane zmiany poprawią rozgrywkę bądź nie, ale to nie ważne, póki system walki nie zostanie dobrze rozwiązany.
Albo pvpenfo, albo prosty do zrealizowania i sprawdzający się system war-mode - w końcu chodzi nam o walkę, a jeśli ta kwstia nie zostanie rozwiązana to reszta jest o kant dupy i znów będzie tak jak w 1min 24s filmiku:

__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 20:25   #486
c770832
 
Zarejestrowany: Gru 2011
Postów: 208
Domyślnie

Sto fragow dla kazdego na dobry poczatek i jedziemy
c770832 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 20:51   #487
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 506
Domyślnie

__________________
Lorem ipsum voluptatis optimis
amicorum ludere simul Augusti
mario jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 21:32   #488
CySiO
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 378
Domyślnie

Wróćmy do starych strat po śmierci, niezależnie od pkt pvp. I najlepszym sposobem byłby powrót do starego systemu eq, nakładasz mosiężny set i do walki, ale jak wiemy nie będzie go.
__________________
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
-A.Sapkowski Czas Pogardy
CySiO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-17, 22:11   #489
Hardyzz Skilzz
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 82
Domyślnie

Merv napisał że nie będzie starego systemu eq...będzie tak ja do tej pory bieganie na monstra po legi i na starsze po legi...
Hardyzz Skilzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 19-08-17, 00:24   #490
eremce
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Szczecin
Postów: 881
Domyślnie

Znajdźcie wszystkie moje posty w których użyłem słowa warmode. Gdybyście to oskryptowali, to byście stworzyli sztuczną inteligencję. Wypowiadałem się na temat automatycznego warmode'a milion razy i wypowiem się po raz ostatni. Jest to generalnie ciężkie do wytłumaczenia, ale postaram się to przedstawić w przejrzysty sposób.

Teoria:
System opierać ma się na zasadach zabójstwa i rewanżu, który to spowoduje rozpoczęcie trybu wojny między graczami. Gdy śmierć zostanie pomszczona, gracz nie zostanie ukarany nieuzasadnionym zabójstwem, a gracze będą znajdować się w trybie wojny po następnym zapisie serwera gry. Gracze będą tak długo tkwili w trybie wojny, dopóty się nie porozumieją. W celu ułatwienia porozumienia między graczami na stronie w panelu zarządzania kontem, w zakładce postaci, będzie dostępna- Lista Trybów Wojny Postaci. W tejże liście będą wypisane postacie znajdujące się w trybie wojny z naszą postacią. Po wybraniu interesującego nas gracza z listy możemy zaproponować mu: opuszczenie trybu wojny za ustaloną przez nas kwotę lub kwotę za którą nasza postać chciałaby opuścić tryb wojny z interesującym nas graczem. Gdyby tryb wojny opierał się tylko na tych zasadach to dalej nie byłby to w pełni automatyczny tryb wojny, gdyż gracz staraliby się nie zabijać postaci które ich zabiły. Nie jest to wcale trudne gdy tylko 3 osoby są zapisane na liście zabójców. Dlatego też wnoszę o rozszerzenie listy zabójców do wszystkich którzy zaatakowali danego gracza przez ostatnią minutę, a nieuzasadnione zabójstwo otrzymała 50% graczy którzy zadali największe obrażenia. Jest to potrzebne aby zwiększyć szansę uzyskania trybu wojny między graczami. Jako że liczba punktów walki jest dość duża, a jej sposób nagradzania czerwoną czaszką jest dość kiepski, mam kolejną propozycję która jednocześnie przyczyni się do rozwiązania odwiecznego problemu pod tytułem:
,,Masz tu fragi,
lecz zużywaj je na wrogów,
nie na neutrali"
RMC
Jest to powrót do starego systemu fragów, który to oferowałby nam zdobycie czerwonej czaszki po nieuzasadnionym zabiciu: trzech graczy dziennie, pięciu graczy w tygodniu lub dziesięciu graczy w miesiącu. Oferowałby również otrzymanie miesięcznej banicji po nieuzasadnionym zabiciu podwójnej ilości graczy wymaganych do zdobycia czerwonej czaszki. System trybu wojny działałby również dla gildii. Włączałby się on automatycznie w momencie gdy- ponad połowa graczy z poziomem większym niż pięćdziesiąty z jednej gildii znajdowałaby się w trybie wojny z ponad połową graczy z poziomem większym niż siedemdziesiąty piąty z drugiej gildii. Minimalny poziom jest potrzebny w celu uniknięcia poszerzania gildii o postacie poboczne.

Praktyka:
Gracz numer jeden zabija gracza numer dwa:
Gracz numer jeden otrzymuje pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer dwa.

Następnie:
Pierwszy wariant:
Gracz numer dwa zabija gracza numer jeden samemu, co skutkuje nawiązaniem trybu wojny pomiędzy graczami.

Drugi wariant:
Gracz numer dwa zabija gracza numer jeden z graczem numer trzy i numer cztery. Gracz numer dwa rozpoczyna tryb wojny z graczem numer jeden. Gracze numer trzy i cztery otrzymują pomarańczowe czaszki widoczne tylko dla gracza numer jeden.

Trzeci wariant:
Gracz numer dwa nie robi z tym zupełnie nic. Gracz numer jeden do końca edycji posiadać będzie pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer dwa.


Praktyka w gildyjnym trybie wojny:
Gracze oznaczeni literami będą należeć do gildii numer jeden, natomiast gracze oznaczeni liczbami będą należeć do gildii numer dwa. Załóżmy, że są to dwie dziesięcioosobowe gildie w których każdy ma poziom wyższy niż siedemdziesiąty piąty. Pomarańczowa linia oznacza zabójstwo karane pomarańczową czaszką, czarna linia oznacza zabójstwo wywołujące tryb wojny.

Gracze a, b i c zabija gracza numer jeden.
Gracze a, b i c otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza numer jeden.

Chwilę później gracze numer jeden, dwa, trzy, cztery i pięć zabijają graczy a, b, c i d.
Po tejże odsieczy gracz numer jeden jest z graczami a, b i c w trybie wojny.
Gracze numer dwa, trzy, cztery i pięć otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną dla graczy a, b, c i d.
Gracz jeden otrzymuje pomarańczową czaszkę widoczną tylko dla gracza d.



Następnego dnia gracze numer jeden, dwa, trzy, cztery, pięć i sześć zostają zabici przez graczy a, b, c, d, e, f, g, h.
Gracz numer jeden znajduje się już w trybie wojny więc nikt nie dostaje za niego nieuzasadnionego zabójstwa.
Gracze a, b, c i d dołączają do trybu wojny z graczami dwa, trzy, cztery, pięć i sześć
gracze e, f, g i h otrzymują pomarańczową czaszkę widoczną dla graczy jeden, dwa, trzy, cztery pięć i sześć.

Jednakże w nocnej akcji graczom pięć i sześć udało się zabić graczy g i h.
Gracze g i h dołączają do trybu wojny z graczami pięć i sześć. A więć sytuacja wygląda następująco

Kolejnego dnia gracze a, b, c, d, e i f zabili graczy jeden, dwa, trzy i cztery.
Nikt nie otrzymał nieuzasadnionego zabójstwa gdyż gracze e i f skorzystali z pomarańczowej czaszki, przez co zaakceptowali tryb wojny.
Natomiast gracze a, b, c i d byli już w trybie wojny z graczami jeden, dwa, trzy i cztery.
Szary kolorem zaznaczyłem istniejące już tryby wojny, natomiast kolorem czerwonym graczy którzy spełnili warunki aktywacji gildyjnego trybu wojny.

Miło by było gdybyście chociaż postarali się to zrozumieć. Wiem, że i tak będzie cudem jeżeli przeczyta to ktoś w całości. Dziękuję.
__________________
I bez namysłu, mam studnię pomysłów.
eremce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 5 (0 użytkownik(ów) i 5 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin