Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-11-18, 01:12   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nadal nie rozumiem czemu musi być lighthack zamiast oświetlenia takiego jak hape hoxe eamo na starym kliencie.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 01:53   #12
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Jaka jest różnica pomiędzy regulacją jasności która rozjaśnia cały ekran i powoduje, że czary oświetlające są zbyteczne, a lighthackiem?
Powiedzmy że taka:
1. Stan obecny
2. Propozycja
3. Wbudowany Lighthack (ale i tu bym się upierał bo nadal używanie czarów, kryształów i broni zmienia odcienie w grze czyli zachowany jest klimat).

Zetix jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 02:38   #13
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zetix Zobacz post
Powiedzmy że taka:
1. Stan obecny
2. Propozycja
3. Wbudowany Lighthack (ale i tu bym się upierał bo nadal używanie czarów, kryształów i broni zmienia odcienie w grze czyli zachowany jest klimat).

Ale nie chodzi o "zmienianie odcieni". Chodzi o to, by rzeczywiście trzeba było używać czarów/pochodni itp. W tej sytuacji którą przedstawiasz używanie tego nie ma sensu, ponieważ i tak wszystko widać. W "ciemności" chodzi właśnie o to, by nie było widać - światło pozwala rozświetlić środek, ew. dalej, ale nie rozświetla w pełni krawędzi.

Nie wiem co o tym myśli reszta administracji, ale takie jest moje zdanie.
Catthon jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 03:06   #14
Zetix
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 288
Domyślnie

To o czym mówisz ma sens jak sobie chodzisz zwiedzasz. W momencie gdy zaczynasz expić potrzebujesz widzieć cały ekran po to wprowadzono Zaawansowany czar światła (dostępny tylko z SS co jest absurdem).
Gdy z nim chodzisz widzisz większość ekranu. Ja zwróciłem uwagę że różnica pomiędzy najjaśniejszą i najciemniejszą częścią ekranu jest zbyt duża żeby komfortowo grać dłuższy czas. O wiele bardziej klimatycznie jest grać nawet bez czaru na maksymalnej jasności ponieważ czar niweluje te efekty.

Mówię głównie o wykorzystaniu czaru ponieważ po jego zakupie wszelkie kryształy i pochodnie odchodzą w niepamięć. Z resztą co nam po pochodniach jak nie mamy na tyle rąk by je nosić ?

Ale jakby nie było ja nie postuluje za opcją że ma być super jasno (choć mogło by) ale przynajmniej żeby nie było zbyt dużej różnicy miedzy czarem a tam gdzie on już nie dociera
Zetix jest nieaktywny  
Stare 11-11-18, 23:42   #15
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie



"Nie wszystkie karty graficzne są zdolne do rysowania efektów świetlnych wystarczająco szybko by Tibia działała płynnie. Jeżeli twój system działa z taką kartą graficzną, może być dobrym pomysłem dezaktywacja efektów świetlnych w celu zwiększenia ogólnej wydajności gry."
Myślę, że ten problem może dotyczyć również klienta Altaronu, otc, który był pisany na wzór Tibii. Teoretycznie powinna być jakaś różnica przy wyłączonych efektach, gdyż mniej efektów=mniej danych do przetworzenia i wyświetlenia=szybsze działanie klienta. Ale to już zależy jak programista rozwiąże tę kwestię, jeśli kod będzie napisany źle, nie będą zwalniane odpowiednie obszary pamięci, nadal będą wykonywane obliczenia, których mogło by nie być to różnicy żadnej nie będzie. Myślę, że pregusia wie o co mi chodzi.

"Jeśli wolisz grać w tajemniczym i ciemnym otoczeniu.. (..) Gracze, którzy raczej chcą widzieć wszystko w jasnym świetle (..)".
I to jest to. Nie wszystkim musi się podobać to samo. Są gracze, którzy lubią ciemności i klimat, innych ciemności irytują i sprawiają, że rozgrywka zamiast przyjemnością staje się udręką - szczególnie dla oczu. Nie wszyscy mają dobry wzrok, a wgapianie się w ekran, na którym mało co widać/oświetlenie nie jest odpowiednie powoduje, że wzrok szybciej się męczy i tym samym mniej czasu poświęca się na grę. Dlaczego nie dać graczom wyboru.. Lubisz mroczny klimat i oświetlanie sobie drogi hape hoxe eamo? - włącz efekty świetlne. Nie lubisz castować co chwilę czaru na światło, dziwne zielonkawe światło kryształu sprawia, że po dłuższym czasie bolą Ciebie oczy i zamiast czuć ten klimat, o którym tak wszyscy w kółko nawijają, czujesz, że zarówno Ty jak i Twoje oczy mają tego dość? - wyłącz efekty świetlne.
Spójrzcie na ankietę, którą znalazłam, wyniki mówią same za siebie, większość ludu woli grać przy 100% oświetleniu, czyli bez efektów świetlnych. Nie rozumiem czemu niektórzy twierdzą, że lighthack zabije klimat. Przecież jeśli ktoś będzie chciał poczuć ten klimat, a z pewnością znajdą się takie osoby, to ustawi sobie oświetlenie na 25% lub nawet na 0% i będzie latać z kryształami albo castować czar na światło. Dla mnie usunięcie lighthacka z klienta to jak usunięcie możliwości wyłączenia dźwięku, no bo przecież gra z dźwiękiem jest bardziej klimatyczna! Gracz lepiej się wczuwa jak słyszy klimatyczne krakanie wrony, chrumkanie warchlaka lub rozmowy npc! No błagam Was..
 
Stare 13-11-18, 15:38   #16
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Moi drodzy,

Rozumiemy, iż część czy nawet w niektórych przypadkach większość graczy chciałaby wprowadzenia do gry legalnej wersji lighthacka, by w podziemiach było w 100% jasno (odsłonięty każdy fragment obrazu bez konieczności używania światła). Część z Was adresowała już te prośby wcześniej - nie jest to nowy temat - i dostała liczne odpowiedzi. Efektem tychże próśb było wprowadzenie wielkiego zaklętego płomienia, który moim zdaniem kompletnie rozwiązuje problem widoczności w ciemności. Długo się utrzymuje, ma duży obszar, jednocześnie przy nim efekty świetlne nadal działają tak, jak chciałaby tego administracja. To kompromis, który wypracowaliśmy wspólnie.

Cytat:
Ale jakby nie było ja nie postuluje za opcją że ma być super jasno (choć mogło by) ale przynajmniej żeby nie było zbyt dużej różnicy miedzy czarem a tam gdzie on już nie dociera
Czyli postulujesz to, by również bez użycia czaru widoczny był cały obszar okna. Nie chcemy wprowadzać takiego rozwiązania. By ułatwić Wam grę, wprowadziliśmy lepszy czar. Trudno teraz mówić o niewygodzie jego używania. Każda kolejna zmiana w zakresie regulacji jasności w kliencie będzie wbrew naszym założeniom, w których czar/pochodnia/inne przedmioty służą do odkrywania niewidocznych obszarów w oknie. W momencie, gdy tych niewidocznych obszarów właściwie nie ma, elementy te są bezużyteczne.

Cytat:
Spójrzcie na ankietę, którą znalazłam, wyniki mówią same za siebie, większość ludu woli grać przy 100% oświetleniu, czyli bez efektów świetlnych. Nie rozumiem czemu niektórzy twierdzą, że lighthack zabije klimat. Przecież jeśli ktoś będzie chciał poczuć ten klimat, a z pewnością znajdą się takie osoby, to ustawi sobie oświetlenie na 25% lub nawet na 0% i będzie latać z kryształami albo castować czar na światło. Dla mnie usunięcie lighthacka z klienta to jak usunięcie możliwości wyłączenia dźwięku, no bo przecież gra z dźwiękiem jest bardziej klimatyczna! Gracz lepiej się wczuwa jak słyszy klimatyczne krakanie wrony, chrumkanie warchlaka lub rozmowy npc! No błagam Was..
Droga Karmelio, gdyby Altaron kierował się "wolą większości". to dzisiaj byłby zupełnie inną grą - śmiało można stwierdzić, że bliższą większości OTSów - wysokie exp/h, pieniądze ze wszystkiego, sms shopy, zezwolenia na boty itp. Jeżeli damy graczom wybór - gra łatwiejsza czy trudniejsza (w opcji gry multiplayer), to jakby wyboru nie dać, ponieważ warunkiem dobrej rywalizacji jest rywalizacja na równych warunkach. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że przy wprowadzeniu pełnego lighthacka liczba graczy używających czaru światła spadłaby do ~10%. Podobnie po wprowadzeniu legalnych np. taskerów - kto poświęcałby godziny na ręczne łowienie rybek i smażenie krewetek, kiedy są gracze osiągający lepsze efekty w łatwiejszy sposób?

Podsumowując, moim zdaniem wszelkie dostępne ustępstwa w temacie oświetlenia zostały już poczynione. W nowym kliencie oczekuje na wdrożenie większy obszar światła, ale i on dojdzie do skutku.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny  
Stare 20-11-18, 17:33   #17
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Efektem tychże próśb było wprowadzenie wielkiego zaklętego płomienia, który moim zdaniem kompletnie rozwiązuje problem widoczności w ciemności. Długo się utrzymuje, ma duży obszar, jednocześnie przy nim efekty świetlne nadal działają tak, jak chciałaby tego administracja. To kompromis, który wypracowaliśmy wspólnie.
16:44 Filius: Dzień dobry. W czym mogę pomóc?
16:44 Karmelia: wielki zaklęty płomień
16:44 Filius: Niestety, ten czar jest zarezerwowany dla szlachty.
Możliwość zakupu czaru mają tylko gracze ze statusem szlacheckim. Zaklęty płomień faktycznie oświetla większy obszar i działa dłużej. Używać można bez statusu, ale fakt jest taki, że powinien to być czar podstawowy, dostępny dla wszystkich, ze statusem czy bez, żeby wszyscy mieli równe szanse.

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
By ułatwić Wam grę, wprowadziliśmy lepszy czar. Trudno teraz mówić o niewygodzie jego używania. Każda kolejna zmiana w zakresie regulacji jasności w kliencie będzie wbrew naszym założeniom, w których czar/pochodnia/inne przedmioty służą do odkrywania niewidocznych obszarów w oknie. W momencie, gdy tych niewidocznych obszarów właściwie nie ma, elementy te są bezużyteczne.
Trudno mówić o wygodzie czegoś czego nie można używać (bo nie ma się wymaganego poziomu lub statusu szlacheckiego). Ułatwiłeś grę tylko osobom, które spełniają te obydwa warunki. Co z resztą?
Poza tym, Catthon mam do Ciebie pytanie, jakie było założenie administracji, gdy dodała do gry dźwięk i dodała również opcję wyłączenia/regulacji tego dźwięku? Dlaczego nie można zrobić tak samo z oświetleniem?
Zamieńmy w tym co napisałeś regulację jasności na dźwięku i zobaczmy co wyjdzie:
Cytat:
Każda kolejna zmiana w zakresie regulacji jasności dźwięku w kliencie będzie wbrew naszym założeniom, w których czar/pochodnia/inne przedmioty służą dźwięk służy do odkrywania niewidocznych obszarów w oknie lepszego wczucia się gracza w klimat gry.
Nie widzisz jakie to by było absurdalne? Nie można by było wyłączyć lub ściszyć dźwięku, bo przecież wszyscy muszą grać na równych warunkach. Więc dlaczego nie widzisz absurdu sytuacji, w której zabiera się graczom możliwość regulacji jasności i daje rozwiązanie w postaci czaru, który nie jest dostępny dla wszystkich (bo trzeba spełniać określone wymagania, żeby go kupić)?

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Jeżeli damy graczom wybór - gra łatwiejsza czy trudniejsza (w opcji gry multiplayer), to jakby wyboru nie dać, ponieważ warunkiem dobrej rywalizacji jest rywalizacja na równych warunkach.
Nie istnieje coś takiego jak rywalizacja na równych warunkach. Gdyby było coś takiego, to wszyscy by mieli ten sam poziom postaci, wojny kończyłyby się remisem i każdy by wyciągał tyle samo expa na godzinę. Tak nie jest. Jedni gracze mają lepsze warunki do gry, mogą poświęcić jej więcej czasu lub bardziej ogarniają to co się dzieje w grze, inni wręcz odwrotnie. Dodanie lighthacka nic w tej kwestii nie zmieni, rywalizacja nadal będzie się odbywać na "równych warunkach" (no bo przecież jak ktoś chce to sobie go może włączyć lub wyłączyć).

Cytat:
Napisał Catthon Zobacz post
Z całą pewnością mogę stwierdzić, że przy wprowadzeniu pełnego lighthacka liczba graczy używających czaru światła spadłaby do ~10%. Podobnie po wprowadzeniu legalnych np. taskerów - kto poświęcałby godziny na ręczne łowienie rybek i smażenie krewetek, kiedy są gracze osiągający lepsze efekty w łatwiejszy sposób?
Dziwi mnie, że z taką łatwością, bez żadnych głosów przeciw wprowadzone zostało stackowanie zbieranych przedmiotów i ryb, co jest znacznym ułatwieniem. Powiedziałabym nawet, że jest to legalny tasker, bo robi automatycznie to, co powinien wykonywać gracz. I w tym przypadku zostało to wprowadzone, dlaczego?
 
Stare 22-11-18, 11:17   #18
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Dziękuję za polemikę, rozważymy dodanie czaru wielkiego zaklętego płomienia również dla graczy nieposiadających statusu szlacheckiego. Zamykam.
Catthon jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin