Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Błędy i problemy > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 14-06-14, 13:18   #1
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie Odnośnie hotkeyów.

Czy mógłby Pan Altrel jasno i konretnie powiedzieć co wywołuje błąd z zacinaniem się wszystkich hotkeyów podczas gry tak byśmy my, gracze nie musieli później ginąć w głupi sposób?


"Pan Mervakis zademonstrował Nam na serwerze testowym w jaki sposób można "zaciąć" hotkeye, nie ma to nic wspólnego z błędem gry. Problem z leczeniem nie występuje od marcowej aktualizacji, w której wprowadzony został system priorytyzacji zadań i akcji, który wyklucza możliwość wystąpienia jakichkolwiek problemów ze strony gry. "


WIEMY że to nie problem z leczeniem, wtedy się to objawiało że nawet się chodzić nie dało i trzeba było się szybko pushnąć !!! teraz można biegać ale hotkey'e siadają i nic się nie da zrobić. Proszę nam graczom wyjaśnić co wywołuje ów błąd bo to że Pan Mervakis wam pokazał nie zamyka sprawy, domagam się wyjaśnień, ja, jak i cała reszta poszkodowanych graczy.


Proszę o konkretne argumenty a nie taki lament


Dlaczego : Kilku osobom na raz z różnych krańców Polski z różnymi łączami siadły hotkeye w tym samym czasie, w tym samym miejscu?

Jeśli to wina dostawcy internetu to dlaczego nasza postać może wykonywać wszystkie akcje poza hotkeyami? czy sugeruję Pan że internet nie dociera pod hotkeye?


WIEMY że to nie jest wina scroll - locka bo to niemożliwe żeby 4 osoby na raz omyłkowo go wcisnęły, to sie dotyczny wszystkich przycisków na klawiaturze. BTW ja nawet na scroll-locku moge uzywać hotkeye.

WIEMY że to nie spam hotkeyów - chociaż po ostatniej mojej sytuacji. Zalogowałem się na środku respa smoków, nie wciskałem nic tylko uciekałem do wyjście bo chciałem wyjść do miasta, dopiero gdy miałem żółte hp wcisnąłem pierwszy raz hotkey z leczeniem i już wtedy nie zadziałał (nie nie biegałem) więc jaki spam hotkeyów !!!



Proszę odpowiedzieć na moje pytania, proszę o podanie jasnej przyczyny która wywołuje zacięcie się hotkeyów do czasu śmierci. Miejcie chociaż trochę honoru. Co nas obchodzi że Mervakis wie co wywołuje, niech nam to powie i ustosunkuję się do powyższych argumentów nim zwali winę na którąś z w/w przyczyn !!!



Miejcie trochę szacunku do graczy .
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 13:26   #2
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
"Pan Mervakis zademonstrował Nam na serwerze testowym w jaki sposób można "zaciąć" hotkeye, nie ma to nic wspólnego z błędem gry. Problem z leczeniem nie występuje od marcowej aktualizacji, w której wprowadzony został system priorytyzacji zadań i akcji, który wyklucza możliwość wystąpienia jakichkolwiek problemów ze strony gry. "
Ale Bullshit. Skoro Pan Mervakis odkrył co powoduje niemożliwość leczenia się, ale przy tym możliwość poruszania się, to z chęcią się tego dowiem.
"Okruszki pod scroll lockiem" do mnie nie przemawiają.
ADHD - cokolwiek to znaczy według Pana Mervakisa - też do mnie nie przemawia.

Może Pan Mervakis powyłączał sobie klawisze F za pomocą klawisza funkcyjnego? Tak to każdy głupi potrafi. Pytanie tylko czy kilku graczy w tym samym czasie, wpadnie na tak genialny pomysł, aby wyłączyć sobie dla zabawy klawisze F. No kutfa sorry.

Wyjebka na zgony spowodowane tym BŁĘDEM, po prostu nie wmawiajcie graczom, że to ich wina -_-

Sun odpuść sobie, bo nie ma żadnego błędu. To co się dzieje z hotami, to jest część trudnej gry. Hemoglobina, halucynacja. Taka sytuacja.

Pozdrawiam.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 14-06-14 o 13:35
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 13:33   #3
Arkon
 
Avatar Arkon
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Neolith
Postów: 1,235
Domyślnie

mnie wcale nie ciekawi co wywołuje tą przyczynę. Ciekawe jest to czy naprawią ten błąd, w marcu naprawili tworząc kolejny. jeśli hotkeye się zacinają przez niewiedze gracza ( nie wie czym jest to spowodowane) a argument "ADHD" jest głupi, uważam, że jest to błąd, i
graczą którzy go doświadczają co chwila trzeba coś oddać - wolność od tego błędu.
Arkon jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 13:38   #4
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Mam gdzieś zwrot 5k expa za śmierć na 23 lvl'u. Ale wiem że ta śmierć nie była spowodowana z mojej strony, po prostu, przelogowalem z maga na rycka chcąc wyjść ze smoków nad farmą gdzie skilowałem i bah, nie zadziałał hotkey już po pierwszym wciśnięciu więc padłem i w świątyni hotki odzyskały już sprawność także coś jest nie tak. Myślę że wiekszość graczy interesuję podanie powodu który ten błąd wywołuje i możliwość uchronienia się przed nim aniżeli zwrot doświadczenia.
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 19:31   #5
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

"Spamowanie" klawiszy ruchu podczas próby użycia hotkey'ów.
Poruszanie się na legowiskach przy użyciu myszki również "spamując" klikanie i próbując używać hotkey'ów, głównie tzw. "prawy kilk".
Zmiana pięter w wiele osób naraz i spamowanie hotkeya (tyczy się "paczkowej lewitacji").

Innymi słowy anulujecie Państwo swoje poprzednie akcje "użycie hotkeya" poprzez nadmierne "spamowanie" movementu. Nie wyświetla się wtedy nawet komunikat o użyciu mikstury/runy.

Problem dotyczy tylko osób, które nie rozumieją mechaniki run/mikstur/czarów o dłuższym exhoust.

Rozwiązanie - przystanąć na pół sekundy i wtedy użyć hotkey.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 19:40   #6
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Gram w Altarona 3 lata. Nie rozumiem mechaniki run/mikstur/czarów.
Dziękujemy za odpowiedź. Temat może Pan zamknąć.


PS
Jakoś w innych grach czegoś takiego nigdy nie doświadczyłem, więc dlaczego tutaj jest zrzucana cała wina na moją osobę, a nie na silnik gry?
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 19:42   #7
Lonewolf
 
Avatar Lonewolf
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 83
Domyślnie

Pozwolę sobie na to odpowiedzieć, osobiście zginąłem 2 razy tkiwąc w bezruchu a hotkeye kompletnie nie działały przez conajmniej 8 sekund nim zginąłem. Nawet gdyby miały nie załapać przez cooldown, powinien się pojawić dymek lub chociaż komunikat "używasz 1 z xx..." ale nic takiego nie było.


Reasumując, nie przeczytał Pan uważnie pierwszego posta, gdzie zaznaczyłem że zginąłem od smoka stojąc w miejscu gdzie jedyną moją akcją było wciśnięcie mikstury leczącej gdy złapałem yellow hp !!!

Autentycznie, zalogwałem na smokach, oberwałem z kuli ognia + wave i dopiero teraz nastąpiła 1 akcja - leczenie i już wtedy nie zadziałało więc pięknie ale Pańskie wytłumaczenie jest do niczego przynajmniej w mojej sytuacji ( dwa razy padłem stojąc w miejscu w bezruchu przez conajmniej 5-8 sekund nim zginąłem )


Proszę się ustosunkować do mojej odpowiedzi w tym jakże i pierwszym poście a jeśli nie macie Państwo żadnego wytłumaczenia poza tym co jest logiczne ( to się nazywa cooldown - a to w naszych przypadkach nie ma miejsca) to niestety ale macie błąd a zgłoszenia tego typu będą się powielać, pozdrawiam.
Lonewolf jest nieaktywny  
Stare 14-06-14, 19:48   #8
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Gdyby był to błąd ze strony serwera dotyczyłby wszystkich osób w danym czasie, podałem wszystkie sytuacje, w których występuje blokada hotkey'ów, wszelkie zgłoszenia odnośnie "błędu", którego nie ma, będą ignorowane.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin