Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 01-08-16, 14:16   #51
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Co ty tu wypisujesz, no proszę cię z tą staroświeckością. Odskocznia od brudu świata realnego, no litości, gracze potrafią odróżnić rzeczywistość od fikcji.

Polski język jest zbyt piękny, żeby wykorzystać całego jego uroku. Autor tematu też nie mówi o wprowadzeniu słownika typowego Seby z osiedla, a coś na wzór słownictwa Sapkowskiego z Wiedźmina. Kurwy rzucane z finezją, ot co.

Trava już nie ma, więc porzuć to zaściankowe myślenie w stylu "Hegemmon by tak chciał!". Altaron zbyt długo przez to obrywał.
Niechęć do wulgaryzmów nie jest staroświeckością a pewnym poziomem kultury osobistej. Rzucę czasem "kurwą" jak większość, ale nie oznacza to, że przekleństwa są rzeczą, która doda pożądanego w Altaronie klimatu.
Gracze niejednokrotnie pokazali, że nie odróżniają kreacji postaci i świata gry od rzeczywistości :).

Co do "zaściankowego myślenia" - przestudiuj kolego znaczenie tego zwrotu, cytując sjp:

Cytat:
ogół negatywnych cech przypisywanych mieszkańcom obszarów opóźnionych w rozwoju cywilizacyjnym i kulturalnym; prowincjonalizm, parafiańszczyzna
Co prawda mieszkam na wsi, ale jeśli w lubuskim jest opóźnienie cywilizacyjne i kulturalne to na wschód od Buga oddają chyba jeszcze cześć Siemowitowi...

Dopóki tutaj jestem i moje zdanie będzie cokolwiek znaczyło, zawsze będę bronił pewnych założeń, którymi kierowali się stworzyciele tej gry, bo się z nimi zgadzam. Jasne?

@dół:
O! I takie formy wulgaryzmów jak najbardziej akceptuję. Można dodać urok dla wypowiedzi, puszczając przy tym oczko dla gracza, a mimo to nie dodawać cegiełki do rozszerzania się chamstwa w Narodzie!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 01-08-16 o 15:11
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-16, 15:04   #52
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Co wy gadacie? przecież są przekleństwa w Altaronie!

Przecież miłemu Panowi Antoniemu lina płata psikusy!
Cytuję słowa Antoniego: "@#$%^&! I znowu mi się ta lina rozwinęła!"
No co za herezja z jego ust! Dla takich tylko więzienie!

A Platnerz Piotr?: Ażeby ci zbroja zardzewiała, niewychowany bałwanie!

Bałwanie!? TO JEST JAWNE OBRAŻANIE LUDZI!, Takiego to tylko do Azzerotgu wysłać!...

Jeszcze nasza Janinka która nas zaopatruje w mięso! "A udław się!!!", przecież ona życzy nam śmierci!!!!!!!!!!!!!

A Krawiec Jachim? "Tyy... Ty szmaaa... aaa nieważne! Idź!" Przecież on wyzywa ludzi w pracy! No trzeba to zgłosić Namiestnikowi!.


Altaron jest już bardzo wulgarny... A wy chcecie zrobić żeby jeszcze bardziej rzucano tu mięsem... BARBARZYŃCY!
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-16, 15:13   #53
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Jasne Leszku. Każdy o tym klimacie mówi, ale każdy widzi go inaczej, a ty próbujesz go kształtować pod swoje wyobrażenie "klimatu". Ja go widzę inaczej i nie potrafię zrozumieć jak przekleństwa mają ten klimat grze ująć... grze, którą główną przewodnią fabuły jest wojna. Wojna, a ty tutaj z kulturą osobistą wybiegasz przed szereg, bo jak wiadomo pełno savoir vivre w tej całej wojnie i zabijaniu. No ale wiadomo, mamy prawo się nie zgadzać. Przynajmniej ten temat nabiera rumieńców i dyskusja się rozwija.

Dzięki wielkie za wykład znaczenia tego słowa, przestudiowałem, wyrosła mi biała broda, ale szkoda, że nie ująłeś całej definicji. Próbujesz bronić swoich argumentów wypominając mi nieznajomość języka polskiego, który jak wiem sam - kuleje przez to, że mało go używam. Wiem, że mieszkasz na wsi, ale wziąłem cię na poważnie i nie wklejałem memów czy GIFów.
Cytat:
przenośnie: niemający szerszych horyzontów myślowych; zacofany[...]
Bo tak widzę te wielkie pomysły tych pierwszych twórców, których się tak kurczowo sentymentalnie za stopy trzymasz. Pomysły, które były fajne - 7 lat temu jak Altaron był przez nich tworzony. Z całym szacunkiem dla nich, wtedy to może były trafne pomysły, jak stworzenie klienta tylko po polsku, ale teraz trzeba iść z duchem czasu. Powinniśmy pamiętać o ścieżce przez nich przetartej (głównie tej fabularnej), ale trzeba z niej także czasami zejść dla dobra ogółu, a nie ślepo nią podążać, bo ktoś tam kiedyś wymyślił z kolegami, że tak ma być.

Gusta graczy się zmieniły. Samochody same jeżdżą, Pokemony znowu popularne, Merv zmienił awatar, Kayah i Andrzej Piaseczny nie utrzymują już pierwszego miejsca w rankingach muzycznych i takie tam.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-08-16, 15:54   #54
Royalks
Doradca
 
Avatar Royalks
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Gdańsk
Postów: 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tron Zobacz post
Przynajmniej ten temat nabiera rumieńców i dyskusja się rozwija.
Całe szczęście dyskusja o nowej grze to nie tylko kilka mrzonek stęsknionyc graczy.

Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem. Wódka, narkotyki czy też wspomniany przez Trona Andrzej Piaseczny.

Moim zdaniem postać podobna Talarowi z Wiedźmina byłaby ciekawym smaczkiem.
Royalks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin