Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 20-05-15, 12:53   #1
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie Runy.

Witam,
Proponuję wprowadzić możliwość kupna run w sklepie, a koszt ustawić odpowiednio wyżej niż wytworzenia ich przy użyciu małych manasów.

-Runy kupowałoby się na 2 sposoby: w stacku 100 run (drożej) albo tak jak przy wytworzeniu (taniej) - 5 strzałow pocisk, 3 magiczna ściana itd. (mniej przy tym roboty).

Inne profesje narzekają na maga, że expi za tanio, mag odbija, że musi się przy tym narobić. Tutaj tworzymy balans, robisz -masz taniej, kupujesz -płacisz więcej.
Na tą chwilę kupowanie danych run jest trudne jak zabicie Boruty, wytworzyć jako alchemik wielu nie mogę przez co nie jestem mobilny i wielu expów nie mogę odwiedzić długi czas.

W tym momencie czas wytworzenia mbp pocisków to ok 50min + stakowanie,
używając dużych manasów odpowiednio szybciej ale drożej.
Natomiast czas expienia z tymi pociskami to 2-2,5h także nie wiele.

W obecnym altaronie mało run jest wytwarzanych ze względu na słaby przyrost mlvl, nie ma potrzeby trenowania go jak kiedyś, stąd trudniejszy do nich dostęp, a jak wiadomo to podstawowa broń maga.

Czekam na kontrargumenty.
Pozdrawiam.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:17   #2
Uwolniona Mysl
 
Avatar Uwolniona Mysl
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Skąd: Askarska Pustynia
Postów: 435
Domyślnie

Odpowiedź jest prosta
Musisz sobie znaleźć wafla ( tylko nie fasola, bo to mój wafel, i jest rycerzem i wali z axa)

Mam nadzieję, że pomogłem
Pozdrawiam, Maciej Nowicki
Uwolniona Mysl jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:18   #3
Mysliwy
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 9
Domyślnie

Zdecydowanie popieram ten pomysł. W tej chwili robienie run i tak ogranicza się do stania w miejscu, używania manasów i rzucaniu zaklęcia co chwilę, do tego stackowanie i zajmuje to ok.1h i starcza na jedno expienie.

Można powiedzieć że "altaron ma być trudny". ale to nie jest trudność tylko marnowanie czasu. W tym czasie nawet nie da się pisać ze znajomymi z klanu, bo trzeba cały czas rzucać zaklęcie. Nie każdy może sobie pozwolić na poświęcenia 1h z życia na mechaniczne klikanie 2 klawiszy, które jest koszmarnie nudne, nie sprawia przyjemności i nie da się tego nazwać "trudnym".

Uważam że cena powinna być trochę wyższa od run robionych na małych potkach bez bonusu. Ponieważ nadal jeżeli ktoś będzie chciał to może bardzo dużo zaoszczędzić robiąc potki własnoręcznie i korzystając z bonusu alchemika.
Mysliwy jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:38   #4
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Bądź tak uprzejmy i nie rób spamu na poziomie 4 latka. exp x5 to będzie moja kolejna propozycja teraz skupiamy się na runach.
Jeżeli masz jakiś argument przeciw to go użyj ;|
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:51   #5
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Przeczytałeś cały post? Gdzie widzisz RPG stojąc i robiąc 50min runy + stakowanie, żeby poexpić 2h.
Kupno od ludzi w tym momencie jest bardzo trudno, a jest to podstawowa broń jak pisałem wyżej, stąd propozycja. Tym bardziej, że rycerzem właśnie tak robisz 100x potki x n i na expa.
Mam nadzieję, że Cie nakarmiłem.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 13:57   #6
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Podstawową bronią magów są różdżki i kostury. Runy są odpowiednikiem rago tote/odes rago - tak jak te umiejętności wymagają dużego nakładu many, w przypadku zwiadowcy 'hape odes kpiro'. Jedyna różnica polega na tym, że mag przerabia X mikstur w domku na runy, a wojownik/zwiadowca X mikstur zużywa zdobywając doświadczenie.

Proszę zwrócić uwagę na paradoks, gdzie zwiadowca/wojownik nosi więcej mikstur maga od magów.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 14:04   #7
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Rozumiem z tego posta, że stanowisko administracji jest raczej przeciw pomysłowi.

Różnica jest taka, że zwiadowca / rycerz efektywnie może expić z wyżej wymienionych czarów, czarodziej nie.
Mikstury to pieniądze wydane na exp, co odpowiada talarom wydanym na runy czyli równowaga jest, robienie run nie przeszkadzało do momentu aż ludzie z chęcią je robili w ogromnych ilościach trenując w ten sposób mlvl. Teraz tego nie robią, mam problem z runami na exp, bez nich jestem kulawy, stąd pomysł (w domyśle jako mag)

Alternatywą dla pomysłu jest nowy czar atrakcyjniejszy niż efo tote i pocisk, coś podobnego do łańcucha błyskawic, z dobrym dmg i zasięgiem, który pobierałby około 100 many i rozwiązałby paradoks.

Ostatnio edytowane przez Kr92 ; 20-05-15 o 14:10
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 14:19   #8
Ditos
 
Zarejestrowany: Lis 2013
Postów: 47
Domyślnie

Dołączam się do tematu. Uważam że runy powinny być dostępne w sklepie za odpowiednią cene, wpłyneło by to także na rynek i wiecej ludzi by je zaczeło produkować dla zysków. Jesli ta gra ma być przyjemna to stanie przez godzine w miejscu żeby MÓC sobie "pograć" zupełnie odbiega od chociażby RPGów. Bo to jest RPG tak ?
Ditos jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 14:54   #9
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Kolega napisał, chociażby po to żeby sobie zarobić na niskim poziomie. Magowie chętnie kupowali by runy od ludzi po niższej cenie niż w sklepie, natomiast ludzi tworzących je na ten moment jest tak mało, że systematyczne expienie nimi robi sie kłopotliwe, zwiadowca i rycerz nie mają tego problemu.
Kr92 jest nieaktywny  
Stare 20-05-15, 14:56   #10
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Magowie zdobywający doświadczenie z czarów typu aluk i tote również nie mają tego problemu.
Altrel jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin